Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

LS 2 FF352 İnceleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    R1DER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf 250 Rally
    Merhabalar Bügün 4,5 Aydır Kullandıgım Ls2 FF352 Kaskı İncelemesini Paylaşmak İstiyorum Herneyse Geçelim.

Kaskımız Sharp Testlerinden 4 Yıldız Almıştır Fakat Bu 4 Yıldızı Hakediyormu ?

Artılar

-Kask Hafif Bir Kask 1350 GR Ağırlıgı Var.
    -Kaliteli Fiyatına Göre

Eksiler
    -Bu Kaskı Aldıgınızda Aşırı Bir Terleme Sorunu Var Hele Ben Cross Yaptığım İçin Hayli Hayli Bir Ter Oluyor
    -Yıkaması Çok Zor Sadece Yandaki Kılıfları Çıktığı İçin Yıkaması Hayli Sıkıntılı (Siz Ne Derseniz Kaskın İçi Full Çımıyor)
    -Vizörü Çok Kaliteli Değil Açıp Kapatırken Kırılcak Gibi Oluyor.
    -Yüksek Süratlerde Kask Da Aşırı Bİr Rüzgar Sesi 130 KM/H Hızlarda.
    Bu Kaskı Kimler Almalı ?
    -125 CC Motor Alanlar Yani Motora Yeni Başlayanlar
    -Motorunu Alıp Ekipmana Çok Para Vermek İstemyen Arkadaşlar

Son Durum

Kaskımıza 10 Üzerinden 7 Veriyorum Kask Düşmelere Karşı Dayananıklı Arazi Şartlarında !!!
    -Asfaltta Hiç Kaza Yapmadığımdan Dolayı Asfalt performansını Bilmiyorum.
    -Hafif Kafayı Yormuyor.
    -Uygun Fiyatlı Oluşu.
    Bitti Teşekürler Okudugunuz İçin
    Öncelikle Foruma Yeni Kayıt Olup İlk İncelememi Yazmak İstedim İnş Yeni Alcagım Kaskıda İnceleriz Hatalarımdan Dolayı Kusura Bakamayın.
    StiF bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı R1DER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Kaskı Kimler Almalı ?

Kaskımıza 10 Üzerinden 7 Veriyorum Kask Düşmelere Karşı Dayananıklı Arazi Şartlarında !!!
    -Hafif Kafayı Yormuyor.
    Motosikletin hacmine gücüne göre kask seçilmez. Maddi gücün yettiği ölçüde iyi-kaliteli bir kask alınır.
    Kaskın koruyuculuğu, taşa toprağa düştüğünde dış kabuğun kırılıp kırılmaması ile ölçülmez.
    Kask 1350 gram, kask aleminde hafif sayılan tarafta değil.

Paylaşma arzunuzu takdir ediyorum fakat bu kask uzun zamandır piyasada. Tam bilgi sahibi olmak, insanları yanlış yönlendirmemek gerek diye düşünüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ekipman işi cc ile değil bütçe ile doğru orantılı olmalı. Alabildiğimiz en iyi ekipmanları tam takım olarak almamız lazım.

ff352 yi bende kullandım ve beğeniyordum.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ön nozüllerden hava girişleri ve sirkulasyonu ne durumda?Zira terleme yapiyor dediğinize gore belliki kask nefes almiyor.

Kasklar hk.

1-Sağlamliği
    2-Guvenliği
    3-Ergonomisi
    4-Aerodinamiği

Bu özelliklerin her birisi veya tamami Urunun fiyat politikasi ile doğru orantilidir.

Ornk.

Yanliz 1 ve 3
    Yanliz 2 ve 4
    Yanliz 1 ve 2
    Veya Hepsi.
    Not:Yanliz 3 ve 4 olamaz..sebebi Uretim standardinda Guvenlik esastir..Piyasadaki bisiklet kasklari ayarinda motosiklet kasklari konumuz dişindadir.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Bende de mat siyahı var Rookie modeli. Kasktan memnunum hafif olması güzel bana göre en büyük eksisi bağlama aparatının rahatsız etmesi.

Motosikleti
    Honda Crf 250 Rally
    Evet Haklısın Bağlama Aparatının Kısa Olması Boğazımı Benide Rahatsız Ediyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Yorumunuz İçin Teşekkür Ediyorum

Motosikleti
    MT-07
    Lanet kask bende de var. Ben direk söyleyeyim. Pinlock ve vizörü ucuz. Vizörü tam kapanmaz içeri yağmur girer, toz girer. Altta çene pedi yok rüzgar direk tozla birlikte gözüne girer ve uzun zaman kullanırsan gözlerde de kuruluğa sebep oluyor. Fazla rüzgar göz falan bırakmaz. Alttan böcekte girer. Havalandırmaları bomboş olduğu için beyaz köpük görünür. Böcek sıkışır.

Kısacası zıkkım gibi kasktır. Bir halta yaramaz lakin içeriye fazla da ses almaz. Agv k3-sv den az ses alır içeriye. Genede 5 para etmez.

Ha vizörü takıp çıkarmak işkencedir. Kilit mekanizması dandiktir. Takıp çıkarırken vizör çatlar. Lakin 55-60₺ bir vizör. Vizör koleksiyonu yapılabilir.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lanet kask bende de var. Ben direk söyleyeyim. Pinlock ve vizörü ucuz. Vizörü tam kapanmaz içeri yağmur girer, toz girer. Altta çene pedi yok rüzgar direk tozla birlikte gözüne girer ve uzun zaman kullanırsan gözlerde de kuruluğa sebep oluyor. Fazla rüzgar göz falan bırakmaz. Alttan böcekte girer. Havalandırmaları bomboş olduğu için beyaz köpük görünür. Böcek sıkışır.

Kısacası zıkkım gibi kasktır. Bir halta yaramaz lakin içeriye fazla da ses almaz. Agv k3-sv den az ses alır içeriye. Genede 5 para etmez.

Ha vizörü takıp çıkarmak işkencedir. Kilit mekanizması dandiktir. Takıp çıkarırken vizör çatlar. Lakin 55-60₺ bir vizör. Vizör koleksiyonu yapılabilir.
    Vizör değişimi zor evet, bende çok zorlandım ilk değişimde ama sonradan öğrendim. mandalı itip kenarından hafifçe çekince çıkıyor. Ama vizörü tam kapanmaz derken ne demek istediniz anlamadım benim ki kapanıyor bir sorun yok.
    Weak are prey

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bu kaskın tek sıkıntısı üst havalandırmasının hiç işe yaramaması.Onun dışında her bütçeye uygun güvenilir bir kasktır.

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çok kez yağmurda yakalandım bu kaskla 1 milim su geçmedi içeriye.

Motosikleti
    MT-07
    Demekki bendeki kask sorunlu. Ne kadar vizörü sıkarsam sıkayım içeriye hep yağmur giriyor. Mekanizması da tamamen sorunlu. Mandalı açıyorum ama mekanizma hareket edip dişleri bile bırakmıyor.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı R1DER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Bügün 4,5 Aydır Kullandıgım Ls2 FF352 Kaskı İncelemesini Paylaşmak İstiyorum Herneyse Geçelim.
    https://i.hizliresim.com/oOLrOR.jpg
    https://i.hizliresim.com/W7l1DQ.jpg
    https://hizliresim.com/LbJ1DV

Kaskımız Sharp Testlerinden 4 Yıldız Almıştır Fakat Bu 4 Yıldızı Hakediyormu ?

Artılar

-Kask Hafif Bir Kask 1350 GR Ağırlıgı Var.
    -Kaliteli Fiyatına Göre

Eksiler
    -Bu Kaskı Aldıgınızda Aşırı Bir Terleme Sorunu Var Hele Ben Cross Yaptığım İçin Hayli Hayli Bir Ter Oluyor
    -Yıkaması Çok Zor Sadece Yandaki Kılıfları Çıktığı İçin Yıkaması Hayli Sıkıntılı (Siz Ne Derseniz Kaskın İçi Full Çımıyor)
    -Vizörü Çok Kaliteli Değil Açıp Kapatırken Kırılcak Gibi Oluyor.
    -Yüksek Süratlerde Kask Da Aşırı Bİr Rüzgar Sesi 130 KM/H Hızlarda.
    Bu Kaskı Kimler Almalı ?
    -Motorunu Alıp Ekipmana Çok Para Vermek İstemyen Arkadaşlar

Son Durum

-Hafif Kafayı Yormuyor.
    -Uygun Fiyatlı Oluşu.
    Bitti Teşekürler Okudugunuz İçin
    Öncelikle Foruma Yeni Kayıt Olup İlk İncelememi Yazmak İstedim İnş Yeni Alcagım Kaskıda İnceleriz Hatalarımdan Dolayı Kusura Bakamayın.
    Kaskınızın iç pedleri tamamen çıkıyor benim eşimde vardı ff352 hatta komple çıkartıp resmini bile atabilirim .. Faydalı olması açısından size video linkini yolluyorum ..
    R1DER bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Crf 250 Rally
    Teşekürler Bende Videoyu Atmadan 1 Saat Önce Çıkarmayı Çalışıyordum çıktı Gene Yapamayan Arkadaşlar Faydalanır

Motosikleti
    CB125R
    Motosiklete aralık ayında bu kask ile başladım. 2 ay oldu sadece. Soğuk hava ve yağmurda kullandım.
    Beni en çok rahatsız eden çeneden giren rüzgar. 60-70 km/s hızdan sonra rahatsız etmeye başlıyor. Nasıl bir aero dinamik tasarımsa bütün rüzgar çeneden girip gözlerime vuruyor. Gözümden yaş geliyor.
    Oturuş pozisyonuma mı uygun değil anlamadım. Kafamı eğiyorum, dik duruyorum. Yok farketmiyor.
    Soğuktan ve yağmurdan rahatsızlık vermiyor bana. Su geçirmiyor vizörden. Orjinal vizörü yerine siyah taktım. Mekaniğinde bir problem yok. Buğu konusunda hava kanalı bir işe yaramıyor. Pinlock denemedim.
    Yazın nasıl geçecek bakalım.

Motosikleti
    MT07
    Eski kız arkadaşımın daha eski kız arkadaşlarımın taktığını öğrendikten sonra bana carlamasından dolayı dellenip çöp kutusuna attığım kask.

altuner57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan , Bajaj
    LS 2 FF352'in farklı bir modeli de bende var artçı kaskı olarak kullanıyorum.
    Benim gördüğüm eksleri:
    1- Pedleri kumaş gibi olduğu için çok terletiyor.
    2- Çene kısmı çok yakın neredeyse dudağım kaska değiyor.
    3- Kaskın kabuğu çok ince bana çok güvensiz geliyor .d

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler