Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu bir sıkıntı mı ? Kaldırabilir mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb 125 F
    Merhaba ben haftaya CB 125 f motoru alicagim lakin kafama takılan bazı şeyler var bu motoru hem iş için hemde gündelik olarak kullanicagim ama bu arkçı ile yokuştan çıkabilir mi ? Diğer bir soruda bu frenler kombine yani arkayi sıkıca önde %30 civarın da kendini sıkıyor bu yağmur da v.s sıkıntı yaratır mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski mobiletler bile çok zorlayınca 2 kişi bayır çıkıyordu,günümüz 125 cc leri çok rahat çıkar.Kombine fren sistemi kimine göre iyi kimine göre kötü.Islak asfaltta ve virajda insanın başını belaya sokabilir.Bence bir şekilde iptal edilebilir.CB 125 F hoşunuza gittiyse fren konusunu kafaya takmayın,kombine fren nasıl iptal edilir onu bir araştırın.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    cb125e var bende ıvıra zıvıra bu motoru kullanıyorum , aynı motor zaten sadece bu enjeksiyonlu ve daha şekil :D tabi daha az yakıyor.

bu motor çok saçma bir motor , hondanın bugüne kadar ürettiği en dandik motor diyebilirim ,

bakımları 1 lt yağ değişirsende 10 binde bir buji

frenler çok kötü ama 125cc için yeterli eğer hafif biriyseniz ani bir frende ön teker kayacaktır, özellikle 1 yıl geçtikten sonra o lastikler çok kayıyor.

ve bu motor artçı ile çok ağırda olsanız vitesi düşürdüğünüzde 1. viteste 2 tane 115 kilo adamı dimdik bir yokuştan çıkardı söyleyeyim ama epey bir dik mahalle arası yokuştan hemde :D torkludur bg fazla olmasada

1. 2.3.4.5 vitesleri az gaz verip atarsınız 5. viteste 50 ile düz yolda gider rahat rahat. alt devirde torku var.

yağmurda o üstündeki lastikler kenda ise :D ıslandıktan sonra normal kullanımın yarı hızına düşün sorun yaşamayacaksınızdır.

bu f versiyonunda lastikler dublex mi acaba bendeki şambrelli çok kötü , ve ön teker yalpa yapıyor elleri bırakınca. 2. cb 125e bu bendeki ikisindede aynı sorunları yaşadım ,

onun dışında bu motorlarda aldığımdan beri hiçbir kronik sorun yaşamadım , yanan bozulan giçbirşey olmadı.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    sakın alma. spesifik yedek parçaları çook pahalı. pek tutulmadığı için yan sanayiside yok.

km saati 900 tl serviste,
    ön fren balatası 350 tl serviste,
    çamurluk 400 tl serviste,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)