Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bellik,gogusluk,dizlik

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Bu uc ekipman ile ilgili fiyat performansi en iyi olan model ve markalar hakkinda bilgi verebilir misiniz? Dainesenin dizliklerini ovuyorlar kullanip memnun kalan var mi ? genelde ince bacakli insanlar icin rahat oldugunu soylediler, uc ekipmanim eksik kaldi onlarda bunlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Yapacaginiz spora gore bellik ve gogus koruma degisebilir.

Dizlik yerine surtunme korumali pantolon tavsiye edilir. Aramid / kevlar desteklo kot veya motosiklet pantolonu alabilirsiniz.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Valla abi 200rs kullanicisi olucam , dizlik olarak dainesenin kavallik diz koruyuculu olan urunu gozume takildi ama arastiriyorum,pantolon darbeyi emer mi yoksa surtunmede yirtilmadan asvalta nir olmamiza mi engel oluyor

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Pantolon daha iyi.Hem kalçada koruma var hem dizde.Sürtünmeye karşıda dayanıklı.Dizlik eğer iyi oturmadıysa dönme riski olabiliyor.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Ben dainese dizlik kullanıyorum ve çok memnunum. Yürürken kafede otururken hiç rahatsız etmiyor. Tavsiye ederim. Bellik olarak armode 3lü kullanıyorum fakat çok terletiyor,kış için iyi. Göğüs koruma dainese level 1 mevcut ,onu da öneririm,montta rahatsızlık vermiyor ve terletmiyor

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Dizlik yerine pantolon, gündelik kullanıma da uysun diyorsan tech90 marka kevlar kotlar on numara. Göğüs sırt bel için de biraz pahalı ama spidi defender armor çok iyi, göğüs,sırt,ve bel koruması bir arada çok kaliteli evladiyelik.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Amerika'da göğüslük ve bellik kullanan motosikletli görmedim daha. Gittiğim mağazalarda da görmedim hiç.

Açıkçası ben de almayı düşünmedim hiç. Eğer o kadar kasacak olsam direk deri tulum alırım. Her türlü daha güvenli.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Bu saydığın 3 ekipmanın çok farklı kombinasyonları olabilir.
    Sırtlık monta uygun olanı var, direk vücuda takılanı var, uzunu, kısası, göğüs koruma ile birleşeni vs.
    Dizlik pantolon üstü olanı, çıkaarılabilir dizlikli pantolon vs var.

Benim tavsiyem; motor üstünde seni rahatsız etmeyecek olan kombinasyonu seç.
    Hareket kabiliyetini sınırlandırmasın.
    Motor üstünde robocop gibi olma.

Bir sonraki stepte ise pratiklik önem kazanır, inan bana motora binmeden önce 15 dakika boyunca giyinmek bir yerden sonra sıkar.
    Bu sefer de takmayayım ne olacak dersin, kötü birşeyler olur.

Dainese'in bol korumalı montları var, farklı tulumlar var.
    Pratik giyilir her yeri korur.
    hasmet bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    sirtlik revit montun icinde var ama ben kendimi guvende hissetmiyorum bele tan yetismiyo mu yetisiyomu belli degil

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Dizlik yerine alt vücudu komple korumak adına kevlar kot alınabilir, tech90 markasının normal kotları aratmayan görsel ürünleri mevcut.

Sırt koruması olarak montun içinde yer alan korumalar nedense bana yeterli gelmiyor, belki psikolojiktir ama ben 45 derece sıcakta dahil sırtlığımı takarım. Bu sırtlıkların gögüs korumalı yelek versiyonları var ancak çoğu zaman eziyete dönüşüyor. Zandona veya alpinestar 6-8 bakla askılı sırtlık alabilirsin, takıp çıkarmak çok rahat.

Kask, mont, eldiveni saymaz isek mutlaka uzun korumalı çizmen ayağında olsun, ayak/bilek önlemi kötü bir ders almadan alınmalı.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Göğüslük için fiyat performans ürünü tavsiye edebilecek kadar farklı seçenekte ürün kullanmadım. Ancak Dizlik için Venom' un bu modelini, bel ve böbrek koruma için ise Prosev' in bu modelini önerebilirim. Her iki modeli de memnuniyet nedeni ile birkaç kez yenileyerek aynı ürünü kullanmaya devam ettiğimi de belirtmek isterim. 4Riders' ın full sırt koruması olduğu halde giyip çıkartması ve topcase' e sığmaması nedeni ile prosev' in bel koruması daha avantajlı oluyor.(motosiklet pantolonu giydiğimde de dizlikleri pantolon üzerine giymeye özen gösteririm. Hiç rahatsız etmez. Korumada sınır yok )

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Belin koruma giyecek kadar hasar aldığını gösteren bi araştırma var mı?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belin koruma giyecek kadar hasar aldığını gösteren bi araştırma var mı?
    Açıkçası araştırma kısmını bilmiyorum fakat 2008 yazında şahit olduğum bir kazada (kaza 30m kadar önümde gerçekleşti), artçılı olan bir scooter ile CBF150 kullanan bir motokurye arkadaşın yaklaşık 40km/h hız ile karşılıklı çarpışması sonrası içlerinden ikisinin avazı çıktığı kadar, ambulans gelene kadar nefesi yettiğince durmadan "Beliiiiimmmm" diye tekrar tekrar bağırıp çevresindeki insanların dahi psikolojisini yerle bir ettiğini hatırlıyorum. Motokurye arkadaşın durumu ise iyi değildi (bilinci kapalıydı), malesef kaskı yoktu. O ambulans giderken seslerini ambulansın sireni bastırabilmişti. O yüzden böbrek/bel koruma kullanılmasını herkese her fırsatta öneririm.

Bel koruması yerine tam boy sırtlık alın. ufo markasının görece uygun fiyatlı modelleri mevcut. hem sırt hem göğüs korumaların fiyatları ise uçuk durumda. ama yine de ufo firmasının modellerine bakın derim. dizlik yerine pantolon zaten önermişler. pantolon alın. çizmenizi de eksik etmeyin.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Dizlik ben de almıştım mesela, kullandım ama kullanırken de görüntü dışında bir güven verdiğini söyleyemem.

Soğuk havalarda dizlerimi bir nebze rüzgardan koruma amacıyla kullandığım oluyor sadece.

Yukarıda bahsedilenlere kesinlikle katılıyorum, örnek olarak Tech90 kevlar bir pantolon çok daha mantıklı olur. Hem darbe emer hem sürtünmeye karşı dayanıklıdır. Çünkü dizlik ne alırsanız alın, dizlik dışında kalan yerler sürtünmeye dayanıksız olacaktır.

Çevremde diğer iki ekipmanı kullanan hiç yok gerçekten, eğer tam teçhizat istiyorsan full body armor alabilirsin.
    hasmet bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her motora bindiğimde mont,asgari böbreklik ve masfallı dizlik takarım lakin dizlik konusunda sıkıntılar var darbe anında dizimde dönüyor pantalon alayım diyorum onların koruması da sadece diz kapağını koruyor ve yanlardan gelecek darbelere karşı hiç koruması yok ALLAH korusun motor bacağımın üstüne düşse belki bir nevi masfallı dizlik koruyabilir ama pantolonda oda yok

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Bellik olarak zandona kullanıyorum, çok memnunum.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motora bindiğimde mont,asgari böbreklik ve masfallı dizlik takarım lakin dizlik konusunda sıkıntılar var darbe anında dizimde dönüyor pantalon alayım diyorum onların koruması da sadece diz kapağını koruyor ve yanlardan gelecek darbelere karşı hiç koruması yok ALLAH korusun motor bacağımın üstüne düşse belki bir nevi masfallı dizlik koruyabilir ama pantolonda oda yok
    AEA pantolonun içine dizlik giyin diyordu. Günlük kullanımda giy çıkart zor olur tabii. Endurocular pantolonlarının içine giyiyor hep mesela
    TIGERSHARK bunu beğendi.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Dizlik olarak venom öneririm mahsallı mı ne deniyordu galiba. Dainese bana göre gereksiz pahalı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)