Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorda Sıkıntı var çözemiyoruz Bilgisi olan varmı Arkadaşlar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar öncelikle siteyi yeni buldum yorumların birçoğunu okudum gayet güzel ve faydalı bir ortam olduğu kanısındayım.

Arkadaşlar ZNU 125 motorum var bir türlü arızası bulunamıyor yardımcı olabilirmisiniz.

Şöyle ilk çalışması iyi normal harekete geçmeye çalışınca sanki depoda su var veya karbiratör tıkalı gibi tekleyerek zorla hareket ediyor. öksürerek patlarak zar zor bişekilde gaz ver çek gaz ver çek gibi bi taklit yürüyor eğer km saati 20 yi bulursa gidiyor ışıklar veya durman gerekirse rezillik 10 numara kaç kez gittim ustaya bulamıyorlar

Karbiratör temizlendi-Elektrik tesisatını kontrol ettiler-bobinlere bakıldı ama aynı motor yeni sıfıra yakın fikri olan varmı arkadaşlar ne olabilir.

Buji olsa hiç ataşlememeli biraz yürüdükten sonra gidiyor veya rolanti düşük bir marşda alıyor ve rolantide çalışıyor sıkıntısız bir şekilde fakat hareket durumunda sıkıntı başlıyor.

Arkadaşlar fikri olan varmı acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Karbüratöre bağlanan emme manifolt hortumunu gözden geçirmişmiydiniz.Baglantı kelepçesinin gevşek kalması bile motoru düzensiz çalıştırıyor.Hortum gevşek olabilir,üzerinde çatlaklar olabilir.Buna bağlı olarak motorun hava girişi düzgün değildir,motor çok zor çalışır,düzensiz çalışır,rolenti ayar tutmaz.Tavsiyem önce kontrol etmeniz gerekli ise hortumu yenisini ile değiştirmeniz.
    enderbilgi ve search16 bunu beğendiler.

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Motorda fazla yağ olabilir.Emme manifoldu hava alıyo olabilir motora.Karbüratör yeni sıkıntılı olabilir.Buji sıkıntılı olabilir.Karbüratöre bağlanan hortumlar yanlış bağlanmış olabilir.Benzer sorun benim atv de olmuştu.Karbüratör buji değişsekde fayda etmiyordu.Rolantide sorunsuz çalışıyor ama gaz verince tekleme yapıyordu.Yağı fazla olduğu içinmiş boşaltınca biraz çözülmüştü.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    ben karbüratör arızası olduğunu sanıyorum.. anlatığınızdan hava yakıt karışımının aşırı benzinli olduğunu düşündüm

Hava ile ilgili gibi , cikle varsa sıhhatini kontrol edin.

Motosikleti
    Cg
    Arkadasim bi benzin deposunu tamamen bosalt yeni bnzin tak elektrik sigortasini bak yanmssa degstr. Ve bujiyide degstr bska bisy olmz teklemesicin

Baddreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Karbüratör arızası muhtemelen... Gitmediğin bir tamirciye git...

Otomatik jikle oluyor skuterlarda ondan yapabilir.Otomatik jikleyi iptal ettir dene.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    aynı motorda benzer bir sorunun depo kapağının hava almamasından olduğu ortaya çıkmıştı,depo kapağını açık bırakarak bir deneyin bakalım.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomatik jikle oluyor skuterlarda ondan yapabilir.Otomatik jikleyi iptal ettir dene.
    Mantıklı cidden

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Emme manifoltundan hava alıyordur. Otomatik jikle arkadaşların dediği gibi ve km yi de yazsaydın iyi olurdu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)