Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ekonomik hız yapan uzun yol motoru ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yok :(
    Selamlar

Bu yaz bir motor alacağım fakat karar aşamasında zorlanıyorum.Bana ucuz yani 8.000 geçmeyecek, azami hızı 140-150 olabilecek birazda şekilli şukullu bir makine lazım malum üniversitedeyiz

Hız istememin nedeni uzun yolda araçların arasında kalmamak ki tecrübeli abiler tırlarla kamyonlarla yaşadıkları deneyimleri anlatınca 125 lik 150 lik motorlara sıcak bakmamaya başladım.

Ayrıca elden çıkarmasıda kolay olursa tadından yenmez.Fazla elimde tutmayacam maksimum 1 sene düşünüyorum

Evet önerilere açığım tecrübeli arkadaşlar abiler ablalar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Honda CBF250R (ikinci el) veya CBF250' de işini görebilir ama şekilli şukullu olmaz.

Bajaj' ın bazı modellerini de tercih edebilirsiniz ama krank ve jant gibi kritik bazı parçaların sorunlu olabileceğini, daha öncesinde garantiden değiştirilip değiştirilmediğini de kontrol etmelisiniz.

Belki de scooter istersiniz.

Siz en iyisi malum siteden birşeyler bakıp onları yorumlatın daha iyi olur.

Not: Uzun yoldan kastınız nedir? 2000km durmadan gidecekmisiniz yoksa 300/500 km yapıp eve geri mi döneceksiniz? CBR250R ile 600km sorunsuz ve toto ağrısı olmadan gidebilirsiniz ama bir CBF250 commuter da olsa aynı rahatlığı vermeyecek, totoda hissiyat kaybına neden olabilecektir

Motosikleti
    İstanbul İzmir arası gidicem heralde 500-600 km.

Cbr 250 bütçeye göre fazla geliyo, olanlarda 60.000 70.000 km motor ölmüş zaten

200 NS düşündüm aslında fakat alternatif arıyorum karşılaştırma misali.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CBF250R (ikinci el) veya CBF250' de işini görebilir ama şekilli şukullu olmaz.

Bajaj' ın bazı modellerini de tercih edebilirsiniz ama krank ve jant gibi kritik bazı parçaların sorunlu olabileceğini, daha öncesinde garantiden değiştirilip değiştirilmediğini de kontrol etmelisiniz.

Belki de scooter istersiniz.

Siz en iyisi malum siteden birşeyler bakıp onları yorumlatın daha iyi olur.

Not: Uzun yoldan kastınız nedir? 2000km durmadan gidecekmisiniz yoksa 300/500 km yapıp eve geri mi döneceksiniz? CBR250R ile 600km sorunsuz ve toto ağrısı olmadan gidebilirsiniz ama bir CBF250 commuter da olsa aynı rahatlığı vermeyecek, totoda hissiyat kaybına neden olabilecektir
    Bu yorumu kaç km'lik yol tecrübesi ve kaç farklı motosiklet deneyimiyle yazdığını öğrenebilir miyim?
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Mondial RX 3i Evo

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı Erdomen61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul İzmir arası gidicem heralde 500-600 km.

Cbr 250 bütçeye göre fazla geliyo, olanlarda 60.000 70.000 km motor ölmüş zaten

200 NS düşündüm aslında fakat alternatif arıyorum karşılaştırma misali.
    Bebeye bak, 60-70 binde motor ölür diyor. En azından “tercih etmiyorum” de. Bu benim 120 bindeki bandit’imi görseydi mezarlık sanardı heralde. Benim için rodajı daha yeni bitmişti.
    Kızıl pars, manofsteel, schizo ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bebeye bak, 60-70 binde motor ölür diyor. En azından “tercih etmiyorum” de. Bu benim 120 bindeki bandit’imi görseydi mezarlık sanardı heralde. Benim için rodajı daha yeni bitmişti.
    Agabey herkes senin gibi binmiyor ki motora çalmış gibi sürüyor çoğu.

''200 NS düşündüm aslında fakat alternatif arıyorum karşılaştırma misali.'' Nisbeten yeni motor istiyorsan, basınca gitsin istiyorsan, satarken zorlanmamak istiyorsan 200 ns güzel bir seçenek. Ben severek kullanıyorum, öneririm. Ha birtakım problemleri yok değil var onlarıda araştır oku bilerek al alıyosan.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    İki koltuk olsun.
    Yan yana olsun.
    İkisi de cam kenarı olsun.
    Albion ve zekeriyaimam bunu beğendiler.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    150 yapabilen.
    şekilli şukullu (üniversite için önemli)
    8 bin'i geçmeyecek.
    Uzun yol yapacak.

Biraz fazla istedin gibi geldi bana.
    Hızdan biraz fedakarlık edersen dostum.
    Tam senlik gibi şu.
    Megelli 250R
    Şekil desen o biçim.
    8 bin tl'yi geçmiyor.

Ne kadar megelli gibi bir erkek.

Hız istememin nedeni uzun yolda araçların arasında kalmamak ki tecrübeli abiler tırlarla kamyonlarla yaşadıkları deneyimleri anlatınca 125 lik 150 lik motorlara sıcak bakmamaya başladım.
    Bir de dostum. Olur da motosiklet alırsan. Şu çevreni değiştir. Korkarım Tecrübeli abilerin pek de tecrübeli değiller. ( Motosiklete yeni başlayacağını düşünüyorum.)

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yorumu kaç km'lik yol tecrübesi ve kaç farklı motosiklet deneyimiyle yazdığını öğrenebilir miyim?
    7' den fazla motosiklet ve toplamda +100.000 km. Sonrasını bilmiyorum, km hesabı yapma derdim yoktur. Motosiklet başına hesap mı yapsam ne yapsam. Sonuçta 100.000' den sonrasına fazla gerek olacağını sanmam. Hadi senin için 458.552 km olsun.

Birde bu soruyu ne maksatla sorduğunuzu, o engin bilgi ve terübenizi asıl konuya yorum yapmaktansa benim mesajımı eleştirmekte kullanımınızın nedenini de paylaşsaydınız...

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Adam potpori yapmış

Motosikleti
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölüden kastım hem performans hemde vuruk çıkık göçük kaza. 100.000-120.000 Km lerde vurmayan yatmayan motor var mı ben bilmiyorum.

Sende benim 0 km zıbzıbı görsen çok seversin aslında

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 yapabilen.
    şekilli şukullu (üniversite için önemli)
    8 bin'i geçmeyecek.
    Uzun yol yapacak.

Biraz fazla istedin gibi geldi bana.
    Hızdan biraz fedakarlık edersen dostum.
    Tam senlik gibi şu.
    Megelli 250R
    Şekil desen o biçim.
    8 bin tl'yi geçmiyor.

Ne kadar megelli gibi bir erkek.

Bir de dostum. Olur da motosiklet alırsan. Şu çevreni değiştir. Korkarım Tecrübeli abilerin pek de tecrübeli değiller. ( Motosiklete yeni başlayacağını düşünüyorum.)
    Tecrübeli abiler dediklerim 20-30 senedir sürekli motor kullanan insanlar.Bu tırlarla kamyonlarla yaşadıkları deneyimler aynı benim gibi ilk başladıkları dönemlerden kalma.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    not: +100.000 km (den sonrası kanımca önemli değil) gerçek, 458.552 km sallamadır. Merak ediyorum ne gibi farklı bir cevap gelecek...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı Erdomen61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölüden kastım hem performans hemde vuruk çıkık göçük kaza. 100.000-120.000 Km lerde vurmayan yatmayan motor var mı ben bilmiyorum.

Sende benim 0 km zıbzıbı görsen çok seversin aslında

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Tecrübeli abiler dediklerim 20-30 senedir sürekli motor kullanan insanlar.Bu tırlarla kamyonlarla yaşadıkları deneyimler aynı benim gibi ilk başladıkları dönemlerden kalma.
    O gözle bakmayın. Çoğu motosiklet (özellikle düşük cc için genelleme yapıyorum) daha ilk 20.000km içinde bol bol düşmüş, yan yatmış oluyor. Mekaniği sorunsuz olsun, karenajlar onarılır/değiştirilir bir boyanır olur biter. O fiyata sorunsuz ve sizin isteklerinizi karşılayabilecek motosiklet olarak fazla seçenek yok. Hele birde işin içine "zevk meselesi" giriyorsa çok daha az seçeneğiniz var demektir.

exteras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F700 GS
    98 model, 65 bin km de motoru açılmamış vn 800 kullanıcısıyım. Maşallahı var keratanın hık demiyor tek marşla yaz kış çalışıyor.

60 70 bin km ye ölü demek pek doğru değil, ama bahsedilen modeller küçük hacimli olduğu için tapa gaz yapan kesin boldur o yüzden çokta terslememek gerek arkadaşı.

Geçmişini bildiğin motor 100 binde de alınır.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    10-11- Model Duzgun

Hyosung Gt250R

Şahsi önerim;

12-13 Model sym wolf250
    14-15 Model Ns200

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kawasaki er5

125 lik uzun yolda.. rezillikten başka bişey değil. 250 eh işte. ama uzun yolda kamyon tırlar seni çok zorlar.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki er5

125 lik uzun yolda.. rezillikten başka bişey değil. 250 eh işte. ama uzun yolda kamyon tırlar seni çok zorlar.
    Suzuki Gs500 de iş görür..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    33binde mt07 im var cayır cayır maaşallah, sorsan o km alınmaz der herkes. Geçtiğimiz hafta 12 bin km mt07 aldık bi arkadaşa motor tek teker gitmiş 12bin km boyunca debriyaj balatası, zincir dişli seti falanı filanı birsürü masraf çıktı.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

2.el sym wolf düşünebilirsin.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki Gs500 de iş görür..
    evet ama o bi tık daha pahalı. er5 in daha eski daha uygun fiyatlı olanları da var. ama gs500 de güzel iş görür
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler