Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ekonomik hız yapan uzun yol motoru ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    sym wolf +1 hyosung gv250 de bakılır, ama parçası zor bulunur...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    Alıntı Erdomen61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana ucuz yani 8.000 geçmeyecek, azami hızı 140-150 olabilecek birazda şekilli şukullu bir makine lazım malum üniversitedeyiz
    .
    Böyle bişey yok dostum.. Yazılım dünyasında bir tabir vardır. Bir şey aynı anda hem iyi, hem ucuz, hem de hızlı olmaz. İyi ve ucuz ise hızlı olmaz, iyi ve hızlı ise ucuz olmaz, ucuz ve hızlı ise iyi olmaz. Bence üzerine 3-5 bin daha koy öyle bakın, paranı çarçur etme derim. Seçim senin yine de. Biraz da şans işi bu.. hayırlı olsun

Motosikleti
    Yok :(
    Alıntı exteras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    98 model, 65 bin km de motoru açılmamış vn 800 kullanıcısıyım. Maşallahı var keratanın hık demiyor tek marşla yaz kış çalışıyor.

60 70 bin km ye ölü demek pek doğru değil, ama bahsedilen modeller küçük hacimli olduğu için tapa gaz yapan kesin boldur o yüzden çokta terslememek gerek arkadaşı.

Geçmişini bildiğin motor 100 binde de alınır.
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki er5

125 lik uzun yolda.. rezillikten başka bişey değil. 250 eh işte. ama uzun yolda kamyon tırlar seni çok zorlar.
    Alıntı Albion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bişey yok dostum.. Yazılım dünyasında bir tabir vardır. Bir şey aynı anda hem iyi, hem ucuz, hem de hızlı olmaz. İyi ve ucuz ise hızlı olmaz, iyi ve hızlı ise ucuz olmaz, ucuz ve hızlı ise iyi olmaz. Bence üzerine 3-5 bin daha koy öyle bakın, paranı çarçur etme derim. Seçim senin yine de. Biraz da şans işi bu.. hayırlı olsun
    Eyvallah hocam haklısın.Öyle bir imkanım maalesef yok.Elimdeki parayla da en iyi seçeneği almak istiyorum

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Hem hız yapsın, hem ucuz olsun, hem güvenilir olsun...geçmişini bilmediğim bilmem kaçıncı sahibi olacağım motorla hız kesinlikle yapmazdım, canımı sokakta bulmadım, bir sürü kredi borcum, ailem var 80le giderim ne olacak, fark 5 dk olmuyor, herkesi geçmek zorunda değilim, yol vermeyi de bilmek lazım...
    blueway2 bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında hem ucuz hem hızlı hem güzel oluyor. Sorun fakir olmamız....
    Erdomen61 bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    O paraya öyle bir seçenek yok.

Şu an Türkiye şartlarında uzun yol için tek ekonomik motorda Nc750 serisi.Onun da fiyatı belli..
    blueway2 bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    bak megelli demiş arkadaş şekil şukul duruyor 8 bine alırsın asfalt delme makinesi gibi titrersin üstünde sonra
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    2023'ü beklerseniz Fadıl Holding, 5000TL'ye şekilli şüküllü, 230km'ye 1,2 saniyede çıkabilen, kadranında iki viraj sonrasının görüntüsünü gösteren ekranı olan bir motosiklet üretebilir.
    zekeriyaimam, Osm@n ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    Demek ki ucuz olmuyor alamadığına göre
    www.motogoril.com

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    8000 bine uzun yol yapıcak makinanın anca lastiklerini ve ekipmanını alabilirsin.😁
    250 cc makinayla tir ve kamyonlarla yine basın dertte olucak emin ol.
    Sürekli 150 ile gidebilmek icin en az 400cc lik makinaya ihtiyacın var.
    CBR 250 R25 bunlar 180 yapar diyenler anca rüzgarsız ortamda sidik zoruyla bir anlık yapılmış hızlardır.
    250cc makinayla sürekli gidebilecein hiz en sağalıklı 120km.dir.
    Iki kişi ve eşyada olursa o hızada çıkamayabilirsin.
    serif abi, jimi_hendrix ve blueway2 bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    kardeşim gel tvs apache al 150 liklere göre şekildir bayır aşağı 135 yapar ekonomik uzun yol desen istanbuldan edirneye 3 saatte gittim 4 kere mola vermeme rağmen bütçene göre hareket et
    Erdomen61 bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yasal sınırın 110km/st olduğunu hatırlatırım. Sollamalar için 130'a hızla çıkabilecek, onun dışında düz veya bayır 110km/st hızı koruyabilecek bir araç yeterli olur.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Demek ki ucuz olmuyor alamadığına göre
    ben anladım da sen anlamamışın olayı.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial RX 3i Evo
    Cidden efsane motor çin malı olmasına rağmen servisi falan iyiymiş.Düşünücem sağol yorum için

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Mz 301 yada jawa 350. Ayarı iyi olursa 4 5 litre yakar. Gücü zaten anlatılmaz yaşanır

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8000 bine uzun yol yapıcak makinanın anca lastiklerini ve ekipmanını alabilirsin.��
    250 cc makinayla tir ve kamyonlarla yine basın dertte olucak emin ol.
    Sürekli 150 ile gidebilmek icin en az 400cc lik makinaya ihtiyacın var.
    CBR 250 R25 bunlar 180 yapar diyenler anca rüzgarsız ortamda sidik zoruyla bir anlık yapılmış hızlardır.
    250cc makinayla sürekli gidebilecein hiz en sağalıklı 120km.dir.
    Iki kişi ve eşyada olursa o hızada çıkamayabilirsin.
    Zaten azami hızı diyor, sürekli o hızda gidicem demiyor

Motosikleti
    Haklısın hocam biraz daha param olsa aklımda farklı bi model olurdu tabi.

Ama ben bu bütçeyi toplayabildiğimede şükrediyorum. Biliyosun kimileri var diye gidiyo bu cümle

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Erdomen61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cidden efsane motor çin malı olmasına rağmen servisi falan iyiymiş.Düşünücem sağol yorum için
    Aman çinliye dikkat. İnce eleyip sık dokumadan karar vermeyin...

Malum sitedeki 7800TL' lik motosikletin detay kısmındaki kullanıcı açıklamasını aynen geçiyorum (dürüst satıcı, alacaksanız da bundan alın bence):

Öncelikle sizlere eğrisiyle/doğrusuyla 2015 model Mondial RX3i EVO'mu anlatacağım.

Motorun ilk sahibiyim,Türkiye'de bu motoru ilk satın alanlardan biriyim, bayisinden 9500 TL gibi bir rakama satın aldığımı hatırlıyorum. Sizlere öncelikle motorumla yaşadığım sıkıntıları aktaracağım.

Bugün 10.000 kilometreyi devirmeden motorunu satmaya çalışan hemen hemene tüm satıcılar motorlarını söyleyemedikleri bu sorunlar yüzünden satıyorlar. Ben bu sorunları sizlere açık sözlülükle aktaracağım çünkü canı yanmış bir motorcu ve tok satıcıyım.

Üretici firma 2015 model motorlarında kronik arızaları olduğunu biliyor, bunlardan başlıcaları akü, oksijen sensörü, arka amortisörler, egzoz, regülatör ve frenler.

​Motorun 2015 modellerinin tamamına yakını kalkışlarda stop ediyor. Bu problem 3 kez ölüm tehlikesi atlatmama sebep oldu. Devir saatinde dalgalanmalar oluyor, bu esnada gaz açtığınızda motor teklemeye başlıyor ve boşa aldığınızda stop ediyor.
    Motorum henüz 2000 km deyken Çanakkale'ye gitmiştim. Dönüş yolunda egzozumun sesinin değiştiğini fark ettim. Egzozum dağıldı. Halen yaptırmadım, böyle sesi daha gür çıkıyor ama yakıt tüketimi daha da arttı.
    Saydığım problemlerin çözümü için yetkili servise başvurdum, bakım kilometrelerini geçirdiğim için ücret talep ettiler. Yaptırmadım.
    'Arazide binerim.' gibi bir düşünceye sakın kapılmayın. Motorun parça kalitesi kesinlikle arazi şartlarını kaldırmaz.
    '250 lik motor, az yakar.' düşüncesine kapılmayın. Kasası ağır ve oksijen sensörü, egzoz gibi arızaları olduğu için yakıt tüketiminde 30 kuruşları gördüğünüz oluyor.
    Motora 2 kişi bindiğinizde amortisörler motora vurmaya başlıyor, tek kişi binmenizi tavsiye ederim.

Aynı zamanda V-strom DL 650 kullanıcısıyım, RX3i 'm Balıkesir'deki yazlığımın garajında yatıyor. 7 aydır kullanılmıyor. Ciddi alıcılar ulaşırsa İstanbul'a getirmeyi düşünebilirim. Motorumun yatması, kazası, hasar kaydı vs. yoktur. Rodajı zorlanmadan yapılmıştır. İş yoğunluğumdan dolayı telefonlarınıza cevap veremeyebilirim. Mesaj yoluyla ulaşın.

İyi alışverişler dilerim.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bu konuyu açan rahat 50. kişisin sadece bu sene

Motosikleti
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman çinliye dikkat. İnce eleyip sık dokumadan karar vermeyin...

Malum sitedeki 7800TL' lik motosikletin detay kısmındaki kullanıcı açıklamasını aynen geçiyorum (dürüst satıcı, alacaksanız da bundan alın bence):

Öncelikle sizlere eğrisiyle/doğrusuyla 2015 model Mondial RX3i EVO'mu anlatacağım.

Motorun ilk sahibiyim,Türkiye'de bu motoru ilk satın alanlardan biriyim, bayisinden 9500 TL gibi bir rakama satın aldığımı hatırlıyorum. Sizlere öncelikle motorumla yaşadığım sıkıntıları aktaracağım.

Bugün 10.000 kilometreyi devirmeden motorunu satmaya çalışan hemen hemene tüm satıcılar motorlarını söyleyemedikleri bu sorunlar yüzünden satıyorlar. Ben bu sorunları sizlere açık sözlülükle aktaracağım çünkü canı yanmış bir motorcu ve tok satıcıyım.

Üretici firma 2015 model motorlarında kronik arızaları olduğunu biliyor, bunlardan başlıcaları akü, oksijen sensörü, arka amortisörler, egzoz, regülatör ve frenler.

​Motorun 2015 modellerinin tamamına yakını kalkışlarda stop ediyor. Bu problem 3 kez ölüm tehlikesi atlatmama sebep oldu. Devir saatinde dalgalanmalar oluyor, bu esnada gaz açtığınızda motor teklemeye başlıyor ve boşa aldığınızda stop ediyor.
    Motorum henüz 2000 km deyken Çanakkale'ye gitmiştim. Dönüş yolunda egzozumun sesinin değiştiğini fark ettim. Egzozum dağıldı. Halen yaptırmadım, böyle sesi daha gür çıkıyor ama yakıt tüketimi daha da arttı.
    Saydığım problemlerin çözümü için yetkili servise başvurdum, bakım kilometrelerini geçirdiğim için ücret talep ettiler. Yaptırmadım.
    'Arazide binerim.' gibi bir düşünceye sakın kapılmayın. Motorun parça kalitesi kesinlikle arazi şartlarını kaldırmaz.
    '250 lik motor, az yakar.' düşüncesine kapılmayın. Kasası ağır ve oksijen sensörü, egzoz gibi arızaları olduğu için yakıt tüketiminde 30 kuruşları gördüğünüz oluyor.
    Motora 2 kişi bindiğinizde amortisörler motora vurmaya başlıyor, tek kişi binmenizi tavsiye ederim.

Aynı zamanda V-strom DL 650 kullanıcısıyım, RX3i 'm Balıkesir'deki yazlığımın garajında yatıyor. 7 aydır kullanılmıyor. Ciddi alıcılar ulaşırsa İstanbul'a getirmeyi düşünebilirim. Motorumun yatması, kazası, hasar kaydı vs. yoktur. Rodajı zorlanmadan yapılmıştır. İş yoğunluğumdan dolayı telefonlarınıza cevap veremeyebilirim. Mesaj yoluyla ulaşın.

İyi alışverişler dilerim.
    Emeğin için teşekkürler öncelikle.

Evet baya sorunu varmış motorun araştırdım biraz ama bence fiyat performans olarak alınabilir gözüküyor.
    Problemleri çözülemeyecek düzeyde değil.Tabi fikrimi biraz etkiliyo ama gerek görüntüsü olsun gerek sınıfındaki motorlara göre daha ucuz oluşu alınabilir gibi bakalım zaman göstericek :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:29 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu açan rahat 50. kişisin sadece bu sene
    Doğrudur hocam :d

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler