Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor almayı düşünüyorum motor önerisi lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar
    Başlıkta yazdığı gibi motor almayı düşünüyorum, hiç motor tecrübem yok ama çok hızlı öğrenen insanı.
    Örnek vericek olursam, dayım o ehliyet sıvanlarındaki denetim görevlisi ve onunla geçirdiğim 4 kere 2 saatlik geçirdiğim sürece, trafiğe çıkabileceğimi söyledi, bu yüzden motor kullanmanın teorik olarak biliyorum fakat pratiğim yok o yüzden kursla ve çevre ile olabildiğince sürmeyi düşünüyorum, ehliyeti aldıktan sonra SS tarzı bir motor düşünüyorum, düşmeler olucak, çizilmeler kazalar (allah korusun) fakat bi o kadarda bir kaç araçlada kapışmak isterim o yüzden 250 ile 400CC arası bir motor önere bilirmisiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Fırtına yaklaşıyor.. Hissediyorum...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Merhaba kardeşim...

Uzun zamandır forumdayım,ilk kez bir kardeşimiz motor önerisi istiyor,özgüveni ve yeteneği yüksek olduğu için,litrelik makina öneriyorum,hem bir daha motor büyültme ile uğraşmaz al-sat zaman kaybı vs.Direk zirvede başlar.kendisinde bu ışığı görüyorum.

Herşey gönlünce olsun...
    Angrypower bunu beğendi.

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Merhaba Tolga,

Heveslisin anlıyorum ama sana birkaç sorum olacak.Hayatında kaç defa 250-400cc bandında motor kullandın ? Gaz tepkisi nasıl biliyor musun ?
    Kaç defa iki tekerle yoğun trafiğe çıkıp arabalarla debelleştin ? Her neyse.

SS makinalar commuter ve naked'a göre kontrolu zordur.Oturuş hafif agresifdir.
    Yeni başlayacağım diyorsun kaç defa ss kullandın.Yoksa youtube'da orada burada şeklini beğendiğin için mi ss istiyorsun ?

Çabuk kavrayan bir insanım diyorsun.Ölen on binlerce kişi keriz miydi ? Kazada hata sen taraflıda olmayabilir.Bunu unutma.
    30-40 beygirlik motorlar bunlar az değil.İyi düşün iyi karar ver.Selametle.
    Kural [ Z ] ve RawShed bunu beğendiler.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Tolgaylmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fakat pratiğim yok
    Teoriğin de yok. Forumları okuyup, benzer başlıklara bakarak eksiğini giderebilir, sorularına cevap bulabilirsin.

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    Hayırlısı neyse o olsun.

Motosikleti
    N/A
    Kafalar pırıl pırıl 👏
    mombohunter bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Başlamadan önce yamaha, honda vs gibi yerlerden eğitim al yada özel ders.

Dayına selamlar herkesin ihtiyacı olan dayılardan. Arabalarla kapışırken ot yoluna gidersen anneni teselli eder bizim çocuk iyi sürüyor fakat diye

CrawL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Hiç birşey göründüğü kadar kolay değil kanka zaman ve tecrübe isteyen şeyler bunlar; elbet düşeceksin herşeyi boşver kendini düşünmüyorsun madem cebini düşün.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    2 tekerli olanlar güzel diyolar
    Osm@n bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Değerli kardeşim,
    Belki bu ülkedeki en yetenekli insanlar motosiklet üzerinde can vermişken, Sana ne kadar yetenekli veya ne kadar yeteneksiz olduğunu söyleyen kimseyi takma, hiç dinleme bile git bu işin eğitimlerine katıl.

Cebine ve zevkine uygun 125-250 cc aslı comnuter olan ''naked-ss-touring..vs görünümlü'' aletlerden biriyle başla.

Yeni konu açmışsın bu mesajı atmak için profil oluşturmuşsun hemen seni soğutmayalım fakat forumda buna benzer 654897654679 tane konu var önce bunları oku araştır biraz.

Dalga konusu olmayın olum okuyun lan...
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Teşekkürler tüm yorumlarınız ve düşünceleriniz için, böyle bir çok şeyle karşılaşıyorsunuz sorun değil sizde haklısınız, 250yi geçmeyen cebime ve bana uygun bir motor düşünmeliyim

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Helva kokusu geliyor 600rr yakışır

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Lafta konuşması, kolay öğreniyorum demesi kolay.
    Şu an senin kapışmayla işin yok, aslında hiçbir zaman yok. Trafik yarış yapmak için değil, ulaşım içindir.
    Benim altımda 600 cc motor var ben bu güne kadar bu gün çıkıyımda iki yarışıyım demedim hiç. Öyle bi amacım da olmadı.
    Hız yapmak zevkli evet ama her zevkin bi bedeli var. O zaman niye 600 cc ye biniyosun dediğini duyar gibiyim. Ama inan yarışmak için almadım. Keşke burda pist olsada gitsem gönlümce gazlasam.
    Bence sen 250 cc ye kadar bi motor al. Hatta bana kalırsa rs 200 öneririm çok güzel motor ben beğeniyorum yani.

Ayrıca refleksler öğrenilmez, kazanılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Alıntı Tolgaylmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler tüm yorumlarınız ve düşünceleriniz için, böyle bir çok şeyle karşılaşıyorsunuz sorun değil sizde haklısınız, 250yi geçmeyen cebime ve bana uygun bir motor düşünmeliyim
    Bajaj Pulsar Rs 200

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Yarışmak istiyorsan motosiklette yada arabada değil, futbolda basketbolda yada atletizm dalında yarış. Kanın kaynıyor için kıpır kıpır olabilir ama motosiklet bunları çok fazla kaldıran bi yapıda değil. Gaza gelmiyeceksin. Arada gazlıcaksın ama oda uygun şartta yada yoldaki tehlikeden kurtulmak için.
    Öğrenmek güzeldir ama hiç araştırma yapmamışsın. Senin gibi binlerce genç burada mesaj yazıyor mt7 alsam mı hiç tecrübe yok vs diye. Evet mt7 al ya müzeye koy yada hurdalığa. Şaka değil tecrübe şart. Hiç emeklemeden yürüyen gördün mü? Onlarda hızlı öğreniyor.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bu kpnuda dayını mı referans aldın anlamadım ama dayın yarış pilotu mu ki o dediğinde kanun hüküm kabul ediyorsun.Benimde dayım ilk silah kullandığımda nişan alma konusunsa çok başarılı olduğumu söyledi.Bende gidip askeriyeye beni er falan almayın dayım nişan yeteneğim oldupunu söyledi direk keskin nişancı olarak sahaya ineyim desem olur mu!Olmaz değil mi hani senin söylediğinde aynı şey.Hızlı öğrenmen çok güzel ama öğrenmen gereken ilk şey motorla trafikte yarışılmaz.Piste girersin gazla yarış motorun ciğrerini sökene kadar devir çevir ama trafiğe girdiğin anda yarış modunu devre dışı bırak.City mod aktif olsun.Yanına yanaşır araba iki aragaz verir seni gaza getirmek için sende dersin kapışayım şunla da göstereyim gününü.100 metre sonra ikinizde hızınızı almışsınızdır ara sokaktan serserinin biri arabayla kontrolsuz atlar yola çarparsınız o yüksek ihtimal yaralanır.Yaşamaya devam eder.Eğer şanslıysan sende yaralanır kurtulursun yada ölüp kurtulursun eğer şans o fün senden yana değilse sakatlanır daha fenası felç kalır hayatın boyunca çekersin.Oysa ki Alacağın zevk 5 saniyeydi 5 saniye sonra sen zaten önde gidiyordun.Peki ödeyeceğin bedel?

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Kardes totalde 4x2=8 saatlik bir tecrube bunu yeni baslayan bir insanin hızına endekslersek maximum 100 - 150 km olarak tanimlayabiliriz.
    Cevrediki motovlogcular veya bayiler yeni baslayacak arkadaslara 250cc diyor ya arkadas hangi akla hizmet bunu soyluyorlar anlamiyorum bugun 250cc bir motor 140 -150 km/s hiza cikabiliyor bu motorlarda cok arkadaslar hayatini kaybediyor yani bana gore bu adamlar boş konusmaktan ileri gitmiyor bunu soylemek istiyorum
    Son olarakta sana tek tavsiyem bir Ata sözüyle olacak;

"Hızlı giden atın b-ku seyrek düşermiş " olacak sebebide şu hic bisey senin canindan önemli olamaz git 125cc bir motor al ufak tefek düşmeler kalkmalar hem sana 250ccde olandan daha az zarar verecek hemde cebine daha az zarar verecek al acemiligini at 3-5 ay daha sonra eger kendini hazir hissedersen git al istedigin motoru biseyi cok fazla isteme hevesini anliyorum ama bi seyi cok istedigin zaman sorun cikiyo
    Iyi dusun Allah kaza brla vermesin

Motosikleti
    Dominar 400
    ben gerçekten inanıyorum sana önerim 2000 model 600 lük makinalar. durmaya ihtiyacın olmaz hem çabuk öğrenirsin

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı Mlhbl07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gerçekten inanıyorum sana önerim 2000 model 600 lük makinalar. durmaya ihtiyacın olmaz hem çabuk öğrenirsin
    Yeni nesil bi makineyle daha az riskli kullanır. Dediğiniz mantıksız.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)