Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Korsan motosiklet taşımacılığına Ceza..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

İstanbul'da denetim yapan trafik polisleri korsan taşımacılık yapan bir motosiklet sürücüsüne ceza kesti. Telefondan indirilen uygulamayla çalışan motosikletçiler yoğun trafikte tercih ediliyor. Ancak yasal değil, kesilen ceza miktarı ise 2. el bir motosiklet fiyatı kadar.

Ntv
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhahahaha. korsan motor hizmeti de mi başladı be!

öte yandan, neden ceza kesiliyor ben bunu anlamış değilim. ne güzel uygulama işte yahu! ekonomik ve trafik sorununu rahatlatan..

daha da teşvik edilmesi gerekirken...

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    uygulamanın adı scotty trafik beklemeden bir yere yetişmek isteyenler için ideal aslında
    Shrieker bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    2.el motosiklet fiyatında ceza kesiliyormuş. Makas atarsanız veya polisten kaçarsanız daha ucuz yersiniz. En kötü motoru bırakıp kaçın
    Bahsedilen uygulama ise. Kullandım, gayette iyidi memnundum.
    Shrieker bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    abi saçmalığa bakar mısın? ben motorumla istediğim kişiyi taşırım ve buna kimse karışamaz, ister para alırım ister para almam.

neyse zaten biz biliyoruz ki amaç halkı soyup soğana çevirmek. halkın kaliteli bir hayat sürmesi hükumetin ve kurumların umurunda değil.
    DesAres, Shrieker, birbilent ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi saçmalığa bakar mısın? ben motorumla istediğim kişiyi taşırım ve buna kimse karışamaz, ister para alırım ister para almam.

neyse zaten biz biliyoruz ki amaç halkı soyup soğana çevirmek. halkın kaliteli bir hayat sürmesi hükumetin ve kurumların umurunda değil.
    Umrunda olmaktan öte, düzen hakimlerinin aleyhine

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    İyide hem istediği yere gitmek isteyene faydası var hem de motosiklet sahibine gelir getiriyor. Bunda kötü bir durum yok ki?
    Bence yasal olması lazım.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İşin içine para girince öyle olmuyor işte. Mesela, malum, zina suç olmaktan çıkarıldı. Nikahsız iki kişinin birbiriyle beraber olması suç değil. Ama iki kişinin birbiriyle para karşılığı beraber olması suç.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bizde bir ticaretin suç olup olmamasını belirleyen tek şey var o da devletin bu işten vergi alıp almaması. Yüklü miktarda vergi alabilecekleri her işi yapabilirsiniz. İçki içmek, kumar oynamak haram ama gelsin at yarışlarından, içkiden milyarlarca lira vergi. Adam öldürmek hem suç hem günah, parasını verdikten sonra silah taşımak serbest.
    kalidor, fatih.met, birbilent ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Sadece para cezasıyla kurtarmışsa iyi 60 gün trafikten men edilir hususi plaka araç , para karşılığı taşımacılık yaparsanız..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorum satış ilanındayken biri aramıştı. Yeterli parası olmadığı için pazarlık yapmak istiyordu. Scotty de çalışmak için kullanacağını söyleyince çocuğa acıdım. Epey konuştum. Bilgim ölçüsünde tavsiyelerde bulundum. Scotty de böyle bir motoru kullanmaması gerektiğini kesinlikle parçası ucuz ve yakıtı daha az bir motor kullanması gerektiğini söyledim. Dikkate aldı mı bilmem.
    Marka motorların normal işletim giderleri bile ceza gibi. Nasıl yürütüyorlar, aklım almıyor.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum satış ilanındayken biri aramıştı. Yeterli parası olmadığı için pazarlık yapmak istiyordu. Scotty de çalışmak için kullanacağını söyleyince çocuğa acıdım. Epey konuştum. Bilgim ölçüsünde tavsiyelerde bulundum. Scotty de böyle bir motoru kullanmaması gerektiğini kesinlikle parçası ucuz ve yakıtı daha az bir motor kullanması gerektiğini söyledim. Dikkate aldı mı bilmem.
    Marka motorların normal işletim giderleri bile ceza gibi. Nasıl yürütüyorlar, aklım almıyor.
    Bakımı geciktirerek yada orijinal parça yerine çıkma yada yan sanayi kullanarak.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Parayı bahşiş olarak verirlerse yinede suç mu adamın gönlünden kopmuş vermiş kim ne karışır

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parayı bahşiş olarak verirlerse yinede suç mu adamın gönlünden kopmuş vermiş kim ne karışır
    computeus, 54RR ve mLh bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Köprü girişlerinde (1. köprü) genelde artçılı motorları durduruyorlar bundan olabilir.
    Beni bir kere durdurur gibi oldular , A2 var mı dedi polis bende sözle evet dedim , tamam devam et dedi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesli güldüm
    levend84 bunu beğendi.
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyide hem istediği yere gitmek isteyene faydası var hem de motosiklet sahibine gelir getiriyor. Bunda kötü bir durum yok ki?
    Bence yasal olması lazım.
    Evet ama düşünün ki kaza yaptı, yolcuya zarar geldi, ne olacak ? Bu gibi şeyleri düzenlemek için yasa çıkarmaları gerekir.

yolcu taşıdığını nasıl anlamış ki polisler ?

yolcu mu söylemiş ben yolcuyum diye ?

arkadaşım dese nasıl anlayacak ki ?

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde bir ticaretin suç olup olmamasını belirleyen tek şey var o da devletin bu işten vergi alıp almaması. Yüklü miktarda vergi alabilecekleri her işi yapabilirsiniz. İçki içmek, kumar oynamak haram ama gelsin at yarışlarından, içkiden milyarlarca lira vergi. Adam öldürmek hem suç hem günah, parasını verdikten sonra silah taşımak serbest.
    Adam öldürmenin günah olduğu ve olmadığı durumlar var, silah taşımak yanlış bir şey değildir.
    Parasını veren silah taşıyabiliyorsa kaç paraysa ben de vereyim?
    Az silindir, çok iş

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam öldürmenin günah olduğu ve olmadığı durumlar var, silah taşımak yanlış bir şey değildir.
    Parasını veren silah taşıyabiliyorsa kaç paraysa ben de vereyim?
    Adam öldürmenin günah olup olmadığı hakkında bir fikrim yok ama silah taşıma meselesini ve ücretini biliyorum.
    2018 yılı Silah Taşıma Ruhsat Harcı: 4.596,50 TL.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)