Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Dominar 400 vs CBF 600 / Düşünceler İçerisindeyim

Motovento
    REKLAM ALANI

Dominar 400 ve CBF 600’ü kesinlikle ve kesinlikle hız tork ataklık ses ve rahatlık anlamadında karşılaştırmıyorum dahi.

Dün itibariyle anlık olarak CBR 250 motorumu sattım. ( Super Sport bana göre değilmiş.)

Şimdi alacağım 2 motor var ve özellikleri şu

Marka : Dominar 400
    Yıl : 2017
    KM : 55.000KM

Marka : HONDA CBF 600
    Yıl : 2007
    KM : 71.000

Durum bu şekilde ikiside aynı fiyat. O sebeple arada kaldım. Ayrıca öğrenci adamım beni yakıt ve yedek parçada zorlamamalı bu yüzden biraz daha Dominar’a yakın bakıyorum. Sizlerin düşüncesi nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Elindeki bütçen ne kadar?

Dominar 55.000 km yi ne ara yapmis 2017 model...

Şahsi önerim ns200 alman yönunde..

Bütçe ne kadar?

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    yalnız bajaj parçaları daha pahalı hondada yan sanayi filan kolay bulursun. düşük km ns200 bakman daha iyi bence levend84 ün dediği gibi

Üstadlarım teşekkür ederim yardımlarınız için.

Ancak NS200 istemiyorum hoşuma gitmiyor açıkcası. İkisi arasındayım şuan da

Dominarı daha yeni almış biri olarak ve her ikisinin de km'lerine bakarak rahatlıkla derim ki, "ikisi de aynı fiyatsa düşünmeden cbf600'ü al". Ben de başlığı görünce Dominar sıfır sandım. 55.000'de Dominar varmış demek ki, ben daha rodajı bitiremedim yav. Dominarla ben o km'leri 5 yılda yapmayı planlıyorum.
    Ben olsam o km'lerde ikisini de almazdım o ayrı tabii. 250cc ikinci el alırdım. (Ama ille alacak olsam km'lere de bakınca cbf600 derim. Bu arada cbf600 de abs'li di mi?)

Ve bu arada, hakikaten 1 yılda 55000km nasıl yapmış Dominar, kuryede mi kullanmış, ben de şaşırdım açıkçası. Benim bildiğim Dominar kullanıcısı olarak, buradan kdiner boyna geziyor ama daha 20 bini bulduramadı.
    kdiner bunu beğendi.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Supersport bana göre değilmiş dediğin için ve öğrenci adamım diye de eklediğin için Cbf600 sana göre bir adım geride.Dominar ise supersport oturuşuna göre daha dik ve benzin sarfiyatı daha az olduğu için bir adım daha yakın.
    Fakat benim şahsi fikrim: Birdaha mı gelecen dünyaya Ver gazı,çevir elciği uza,bak keyfine.Cbf600 daha şekil,uzun yolu daha rahat bir motordur.Sesi de performans egzozla şahanedir.Nasıl olsa evladiyelik almayacaksın.Bir süre bin,kullan,kampüste ekmeğini ye,baktın yine de olmuyor,satıp 2 silindirli yada tek silindirli birşeylere geçersin.
    kdiner ve Stock Sever bunu beğendiler.

Bu arada cbf600 kullandım, sportlukla alakası yok, neredeyse naked bile denemez, bildiğin commuter bike ya da turing alet, inanılmaz rahat bir motosiklettir, oturuşu da diktir, rahattır, uzun yolda da şehirde de çok rahat kullanımlıdır. ikisi arasında kalınacak modeller değil bence, hani ns200 mü dominar mı veya MT25 mi dominar mı desen neyse de cbf600 dominarla kıyas edilecek alet değil, bunu dominarı yeni almama rağmen rahatlıkla söylüyorum. Fazerle filan kıyas yapsan neyse. Keşke sıfırları olsaydı hala cbf serisinin, hoş ben bu bütçeyle yine ancak dominar alabilirdim o ayrı.

Motosikleti
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominarı daha yeni almış biri olarak ve her ikisinin de km'lerine bakarak rahatlıkla derim ki, "ikisi de aynı fiyatsa düşünmeden cbf600'ü al". Ben de başlığı görünce Dominar sıfır sandım. 55.000'de Dominar varmış demek ki, ben daha rodajı bitiremedim yav. Dominarla ben o km'leri 5 yılda yapmayı planlıyorum.
    Ben olsam o km'lerde ikisini de almazdım o ayrı tabii. 250cc ikinci el alırdım. (Ama ille alacak olsam km'lere de bakınca cbf600 derim. Bu arada cbf600 de abs'li di mi?)

Ve bu arada, hakikaten 1 yılda 55000km nasıl yapmış Dominar, kuryede mi kullanmış, ben de şaşırdım açıkçası. Benim bildiğim Dominar kullanıcısı olarak, buradan kdiner boyna geziyor ama daha 20 bini bulduramadı.
    dominar kullanan kurye var hocam oktay motorda bir muhabbette duydum kendi motoruyla kuryecilik yapan biri varmış dominarla kullanıyorlar demekki

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    11 yaşında motor ayrıca ABS siz. Yani bence sorman bile yanlış. Ayrıca üstüne biraz daha ekleyip 10 bin km civarlarında Dominar alabilirsiniz. 11 yaşında motorunun ne zaman arıza çıkaracağı belli olmayan ABS siz bir motoru almaktansa 1 yaşında 55 bin km yapmış bir motoru tercih ederim ayrıca. Bakım maliyetleri bile çok farkedecektir. Ayrıca 55 bin km olmuş ucuz diye alıyorum dersiniz ama lastik bitmiştir olabilir, zincir dişli bitmiş olabilir. Bunları kontrol etmeden almayın. Yoksa ucuz diye aldığınız motor size ekstra masraf açar.

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dominar kullanan kurye var hocam oktay motorda bir muhabbette duydum kendi motoruyla kuryecilik yapan biri varmış dominarla kullanıyorlar demekki
    Tahmin ettiğim için sordum zaten, kurye için de şehir içi içinde dominar mantıklı alet çünkü. Ama şehir dışında cbf600 çok daha konforludur. ABS'siz modelse bile 55.000'de dominarla arasında kalmazdım ben ikinci elde. Yanlış anlaşılmasın, çok az km'de dominar veya sıfır dominar demiyorum. zaten kendim de sıfır dominar almışım, sıfır kıyası ayrı bir konu. Ama 11 yaşında ise o durumda ben de o yaşta alet almazdım, çok kısa süreli kullanıp satmayacaksam. ben de uzun süreli kullanım ve ağırlıkla şehir içi düşündüğüm için sıfır dominar tercih ettim. Çünkü o fiyata o donanımda sıfır alet bulamadım.

Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 yaşında motor ayrıca ABS siz. Yani bence sorman bile yanlış. Ayrıca üstüne biraz daha ekleyip 10 bin km civarlarında Dominar alabilirsiniz. 11 yaşında motorunun ne zaman arıza çıkaracağı belli olmayan ABS siz bir motoru almaktansa 1 yaşında 55 bin km yapmış bir motoru tercih ederim ayrıca. Bakım maliyetleri bile çok farkedecektir. Ayrıca 55 bin km olmuş ucuz diye alıyorum dersiniz ama lastik bitmiştir olabilir, zincir dişli bitmiş olabilir. Bunları kontrol etmeden almayın. Yoksa ucuz diye aldığınız motor size ekstra masraf açar.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim hala düşünceler içerisindeyim açıkcası

CBF 600 ABS'li bu arada hocam.

Motosikleti
    Tahmin ettiğim için sordum zaten, kurye için de şehir içi içinde dominar mantıklı alet çünkü. Ama şehir dışında cbf600 çok daha konforludur. ABS'siz modelse bile 55.000'de dominarla arasında kalmazdım ben ikinci elde. Yanlış anlaşılmasın, çok az km'de dominar veya sıfır dominar demiyorum. zaten kendim de sıfır dominar almışım, sıfır kıyası ayrı bir konu.
    1 senede 55000 bin abartı geldi banada pek temiz kullanılmamıştır bence bende olsam ikisinide almazdım

Tahmin ettiğim için sordum zaten, kurye için de şehir içi içinde dominar mantıklı alet çünkü. Ama şehir dışında cbf600 çok daha konforludur. ABS'siz modelse bile 55.000'de dominarla arasında kalmazdım ben ikinci elde. Yanlış anlaşılmasın, çok az km'de dominar veya sıfır dominar demiyorum. zaten kendim de sıfır dominar almışım, sıfır kıyası ayrı bir konu. Ama 11 yaşında ise o durumda ben de o yaşta alet almazdım, çok kısa süreli kullanıp satmayacaksam. ben de uzun süreli kullanım ve ağırlıkla şehir içi düşündüğüm için sıfır dominar tercih ettim. Çünkü o fiyata o donanımda sıfır alet bulamadım.

Hocam açıkcası CBF600 alırsam kolay kolay satacağımı düşünmüyorum biraz evladiyelik olur herhalde.

Bir de Dominar'da kilometre telini vs çıkartabiliyormusunuz ? Alacağım kişiden öyle bir kemküm duydum şüphelendim acaba 55.000 üstü ama 55.000'de km telinimi çıkardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 senede 55000 bin abartı geldi banada pek temiz kullanılmamıştır bence bende olsam ikisinide almazdım
    Motor kurye motoru değil hocam uzun turlarda kullanılmış Dominar.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Öğrenci için tasarruf düşük maliyet kolay yedek parça. Dominar mantıklı. 600 ne zaman ekmeğini eline aldın kazandın o zaman tercih edilebilir.

Alıntı berkayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam açıkcası CBF600 alırsam kolay kolay satacağımı düşünmüyorum biraz evladiyelik olur herhalde.

Bir de Dominar'da kilometre telini vs çıkartabiliyormusunuz ? Alacağım kişiden öyle bir kemküm duydum şüphelendim acaba 55.000 üstü ama 55.000'de km telinimi çıkardı.
    Her motordan her türlü çıkarabilirsin. Hatta km de düşürebilirsin.
    Evladiyelik düşünüyorsan 70 küsur bin'deki motoru iyi inceletmeden ekspertize filan, alma bence, 55 bin içinde geçerli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

Alıntı berkayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motor kurye motoru değil hocam uzun turlarda kullanılmış Dominar.
    O uzun turlarda kullanılmış işini bi geç, 1 yılda 55.000km yapmak için ciddi ciddi ticari kullanım veya dünya turuna çıkmış olmak gerekir. bana mantıklı gelmedi.
    11 yaşında cbf 70.000'de, 1.5 yaşında dominar 55.000'de, ciddi ciddi düşündürmesi lazım adamı.
    Bir de alacağın kişi motosikleti hakkında kem küm ediyorsa zaten direkt uzak dur kardeşim o motosikletten.
    Motosiklette sıkıntı, kaçak göçek yoksa sahibi çok rahat konuşur genelde ve her türlü ekspertize yetkili servise götürmene ses çıkartmaz. Üçkağıtçı olmayan adam iyi kötü ne yaptıysa, yaptırdıysa söyler, ona göre fiyatlandırır v.s.. Benim 2.el motosiklet almama sebebimdir bu tip kem kümcü satıcılar.
    uzun süre kullanmayı düşünüyorsan sana en uygun sıfır motosikletleri de bir incele bence. ya da bu ikisini unutup daha az km'de motorlara bak.
    berkayildiz ve MSMorkan bunu beğendiler.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Temizini bulabilirsen cbf500 de düşünebilirsin ama 55bin deki dominar bana mantıklı gelmedi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    km çok fazla 2 motor içinde.öğrenci adamım diyorsun km den ötürü değişmesi gereken parçalar da pahalanıcak herhangi büyük bakımda altından zor kalkarsın.pulsar cbr falan bak derim
    Cloud bunu beğendi.

Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temizini bulabilirsen cbf500 de düşünebilirsin ama 55bin deki dominar bana mantıklı gelmedi
    cbf500'ün en büyük sorunu çok yakması, bir de artık çok yaşlandılar model olarak, çok sevdiğim bir motosiklet olmasına rağmen ikinci eline hiç bakmadım motosiklet ararken. Şu anda sahipleri(ki eksiden de sıfır alanlar orta segment diye gençlerdi) genelde genç ve ucuzcu tipler, bu yüzden hırpalanmış olma ihtimalleri çok yüksek, çok temizini bulmak zor gibi. cbf500 mü, az km'de dominar mı dersen o zaman dominar derim rahatlıkla.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Dominar için 5.500 okudum ilk önce, yorumları okuyunca baktım inanmak istemedim

Genel olarak yorumlara katılıyorum, bence her iki motoru da alma. Yeni bir motor bak.

Ama illa bu ikisi arasında diyorsan, ben Bajaj kullanan biri olarak 1 yılda 55k yapan Dominar yerine 11 yaşında ABS'li Japon'u tercih ederdim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)