Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YAMAHA X-MAX 250 Mİ? ASLA ALINACAK BİR MOTOR DEĞİLMİŞ!...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250 ABS
    Selam arkadaşlar,

Yamaha X-MAX-250 motorum var ancak bir motor bu kadar mı konforsuz olur ya. İşçilik vasat. Arka süspansiyonlar bu kadar mı hissettirir en ufak kasisi bile. Ön süspansiyonlar da bir sıkıntı yok ama arkası rezalet. Bunu satıp öğrenebileceğin konforlu bir motor var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Sibel, arka amortisör 3 kademe ayarlıdır, kendinizde yapabilirsiniz ancak en yumuşakta deneyin, birde lastik havalarını kontrol ettirin basınçları normalmi? 49000kmdeyim ancak iki saat üstü sürersem rahatsızlık veriyor bana. (konfor sele ile)

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya sen bir kalemde koca bir motoru çöpe attığının farkında mısın?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250 ABS
    Aynen farkındayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

2'inci kademe de bile rahatsız ediyorsa ben istemem bu motoru.

Tenere verelim , konforun nirvanası
    bursalıali bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Burgman diyorum başka da bir şey demem (xmax alıp 3 gün sonra satan biri olarak)
    computeus bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    1yil xmax250 kullandim ve çok memnun kaldim..

Önerim,Arora 50cc todey alin gayet rahattır.
    bursalıali bunu beğendi.

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet bu konuda hak verıyorum. sele ve suspansıyon konusunda oldukça rahatsız bır scooter. sahsım adına motor ve teknolojısı harıcınde abartılacak hıc bır hususu yoktur. aracımın yanına motor zevkını ve kalıtesını yamaha delıght ıle tadıyorum. oldukça memnunum.

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Süspansiyonu sert ama yol tutuşu iyi. Frenleri mükemmel. Evet, tarlada konforsuz ama asfalt yolda oldukça rahat. Selesi 2 saat gitmeden yormaz, yani mola vereceğin zamanı çok iyi belirler. İşçilik vasat derken hangi rakip marka/ model ile kıyaslanmaktadır, kaç km test edilmiştir acaba? Acemi motoru değildir, boyu kısa, kilosu düşük, ruhunda apaçilik olanların motoru değildir. Beğenmeyen almasın kardeşim, pişman olanlar da satsın, herkeste olmasın da biraz kıymete binsin makine!

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Gün geçmiyor ki xmax tan şikayet gelmesin. Kendi motorum olan italyan Piaggio xevo 250 yi öneririm, bir daha scooter derdiniz olmaz, bakımlarını yaptığınız sürece ömürlük motordur, avrupa da yok satmasına rağmen bizde nedense rağbet görmez, gidip 25 lere 30 binleri verip bunlardan alırlar hatta kymco mu nedir bunun gibi kore, çin motorlarından bahsederler ama reklamı yapılmadığından kimsenin aklına Piaggio gelmez.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    İyi hoş diyorsunuz da ben enduro alma hevesine kapılıp 2014 model xmax250 abs mi ilana koydum, 3 günde satıldı alet. Aslında 2. gün satıldı sayılır telefonda anlaştık ve arkadaş şehir dışından geldiği için satış işlemini 3. günde yaptık.

Evet, amortisörleri biraz sert, evet selesi de sert ama o kadar da abartı kötü değil. Nispeten kendi sınıfındaki en konforsuz skuterlerden birisi diyebiliriz. Gel gelelim 2. el satışı da bir o kadar hızlı, sürüş dengesi harika, frenleri şahane, viraj kabiliyeti çok iyi, yakıt tüketimi tatminkar, elektronik göstergesi sınıfının en iyisi ve sağlam (güvenilir) motoruyla başarılı bir skuterdir kendisi.

En büyük beklenti konforsa Xmax250 elbette yanlış tercih olur. Geri kalan konularda ise gayet iyi bir skuter.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    8 aylık 3600 km deki xmax abs mi aksesuarları ile mal ettiğim aynı paraya (dolar alsam sağlam kar edermişim) 9 saat kadar önce sattım fiyatı mantıklı yazarsanız 3 gün içinde satarsınız. Xmax aldım pişmanmıyım evet .alırmıyım almam emsallerinden beygir ve tork olarak düşük,yakıt olarak da fazla. 250 cc lik motor nc 750 ler kadar yakıt tüketiyor. Keşke forza yada kymco xciting 400i alsaymışım dedirtti.

Motosikleti
    MT-07
    Walla xmax ile millet uzun yollara gidiyor. Anlayamadım. Bende düzlükte 500metre kullandım bana güzel gelmişti. Pcx 150 iyidir kanımca. Yumuşak tatlı fıtı fıtı motor. Lakin ben vitesliden zevk aldığım için vitesli öneririm. Zaten vitesli motorların jantlarıda büyük olduğu için süspansiyonları da daha iyi konumlanıyor. 2 yıldır hergün kumburgaz-Levent arası gidip gelen sym 250 lilik var. Daha şikayet ettiğini görmedim. İstersen onlara bak ama scooter bu sonuçta. Telefondan yazıyorum die ne saçma cümleler çıkıyor. Yazdığımı okuyamıyorum :(

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla xmax ile millet uzun yollara gidiyor. Anlayamadım. Bende düzlükte 500metre kullandım bana güzel gelmişti. Pcx 150 iyidir kanımca. Yumuşak tatlı fıtı fıtı motor. Lakin ben vitesliden zevk aldığım için vitesli öneririm. Zaten vitesli motorların jantlarıda büyük olduğu için süspansiyonları da daha iyi konumlanıyor. 2 yıldır hergün kumburgaz-Levent arası gidip gelen sym 250 lilik var. Daha şikayet ettiğini görmedim. İstersen onlara bak ama scooter bu sonuçta. Telefondan yazıyorum die ne saçma cümleler çıkıyor. Yazdığımı okuyamıyorum :(
    Bende pcx 150 den geçtim. Molasız 1 saat40 dakika kullandım artık ilçe geçişlerinde kırmızı ışık larda 185 boyun avantajı ile bel ve kalça ağrısını gidermek için ayağa kalkıp dinlendirmiştim kendimi o derece rahatsız pcx ile aynı. Vitesli birşeyler düşünüyorum artık yada integra yada nc 750x dct... Bakalım kısmet. Xmax in sadece görüntüsü ve piyasası var 3600 km kullandım memnun kalmadım.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Spor bir maxi scooter alip bu dediklerinizden sikayet etmeniz ilginc olmus. Forza falan dusunun en iyisi. Hayirli olsun.

Motosikleti
    MT-07
    İntegra bana devşirme motor gibi geliyor. Kendi özbenliği yok. Cruiser motor alın seviyorsanız. Falcon freedom, kuba superlight, hyosung gv 250 falan

Lakin para bulursam ve denk getirirsem sym fiddle 2-3 alacağım yağmurlu havalarda kullanmak için. Malum İstanbul’da ev ile işim 40km mesafede. Bu yüzden motor benim elim ayağım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    en sert maxiscooterı alıp bu konforsuz demek biraz enteresan olmuş.tabi beklenti meselesi gerçi insan niye maxiscooter alır rahat olsun konforlu olsun diye oda enteresan bu sayılanlar xmaxta yok.eski kasasında yok yenisinde varmıdır bilemem arkadaşım xmax 300 aldı 0km.pcx den geçti oda bakalım ne dicek.işçilik konusunda eskisini ufaktan incelemişliğim var göze batan bir kısım göremedim ama yeni xmax300 de gayet güzel ayrıntı ve işçiliği vardı oldukça beğendim

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    İyide amortisörün sertliği ve selenin rahat olmamasının işçilikle ne alakası var?
    Motor almadan öcne tanıtım videolarını izleyin, tercihlerinize göre motor alın.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Hayır herkes niye kullandığı markayı , modeli babasının şirketi gibi savunuyor ki. Beğenmeyen olunca alınmalar falan sanki işçilğinde emeği var da satılan her motordan kar alıyorlar.

Ne komik insanlar var ya alt tarafı motosiklet.
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır herkes niye kullandığı markayı , modeli babasının şirketi gibi savunuyor ki. Beğenmeyen olunca alınmalar falan sanki işçilğinde emeği var da satılan her motordan kar alıyorlar.

Ne komik insanlar var ya alt tarafı motosiklet.
    Hakkını vermek lazım motorun.
    Şöyle düşün, ortada bir kaç tane ürün var ve herkes amacı ve beklentileri doğrusunda bir seçim yapıyor.
    Arkadaş motor almadan önce araştırma yapsaydı bu durumlarla karşılaşmazdı. Markayı yerden yere vurmanın bi anlamı yok.
    Araştırmadan alıp daha sonrada beklentiyi karşılamayınca markayı yerden yere vurmanın ne anlamı var?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)