Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

9 Mayıs Benzine 17 Kuruş Zam Bekleniyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20tl'lik alacağım eğer depom dolmaz ise,kalanını işeyerek tamamlayacağım,hem belki karburatör'de temizlenir...
    Hımmm, iyi fikir. dur şunu ben de deneyeyim

Ayrıca lütfen 7 tl olmadan başlık açmayınız gereksiz kirlilik yaratmayınız, kuruş kuruş alla allaaa
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    İstanbul'da ortalama 6.10 liraya satılan kurşunsuz benzinin litre fiyatı Opet'te 6.06 liraya, BP'de 6.04 liraya gerilerken, Shell ve Aytemiz'de fiyat 6.02 lira olarak gözüküyor. Motorin fiyatı ise 5.57 liradan Aytemiz'de 5.51 liraya, Shell ve BP'de 5.50 liraya, Opet'te ise 5.53 liraya çekildi.

dolar 4,37 tl ile rekor tazeledi,
    brent petrol 76 dolar üzerinde.

3 kuruş indirim oluyor.
    benzin litresi 1,5 dolara sabitlendi ise şu anki fiyatı 6,5 lira üzeri olması gerekiyor,
    sabitlenmedi ise bundan önceki fiyatlar ne idi ?
    madem otomatik neden zam gelmiyor ?
    otomatik değil ise milletle alenen billur geçilmesinin bir cezası yok mu ?
    millet billur geçilmesini mi seviyor ?

nerde o eksi troller ?
    sivrisinekler bile piyasaya çıktı ?
    -Black- ve freelancer bunu beğendiler.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da ortalama 6.10 liraya satılan kurşunsuz benzinin litre fiyatı Opet'te 6.06 liraya, BP'de 6.04 liraya gerilerken, Shell ve Aytemiz'de fiyat 6.02 lira olarak gözüküyor. Motorin fiyatı ise 5.57 liradan Aytemiz'de 5.51 liraya, Shell ve BP'de 5.50 liraya, Opet'te ise 5.53 liraya çekildi.

dolar 4,37 tl ile rekor tazeledi,
    brent petrol 76 dolar üzerinde.

3 kuruş indirim oluyor.
    benzin litresi 1,5 dolara sabitlendi ise şu anki fiyatı 6,5 lira üzeri olması gerekiyor,
    sabitlenmedi ise bundan önceki fiyatlar ne idi ?
    madem otomatik neden zam gelmiyor ?
    otomatik değil ise milletle alenen billur geçilmesinin bir cezası yok mu ?
    millet billur geçilmesini mi seviyor ?

nerde o eksi troller ?
    sivrisinekler bile piyasaya çıktı ?
    Bir kaç gündür çevremdeki akp li arkadaşlardan hayret verici hareketler gözlemliyorum.
    Hatta bir tanesi kime verelim diye bana sordu bende git kime veriyorsan ver dedim.
    Muhalefete eli gitmeyenlerden bu seçim oy vermeyeceğim diyenlerde var.
    Ekonomik durum tencereye fena vurunca akılları başlarına gelmeye başlıyor gibi.
    -Black- bunu beğendi.

Slayer5810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suan Motosikletim Yok :(
    Aha Bugun 9 Mayıs
    -Black- bunu beğendi.

Furkan_venus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-R 600
    gideyim hemen depoyu fulleyeyimde zam gelmeden 1 sene sonra kullanırsam ucuza kullanmış olurum

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hımmm, iyi fikir. dur şunu ben de deneyeyim
    Benzin+idrar olayini iyi ayarlaman lazim..

Hatta akşamdan yedigin içtigin gidalar bile asitsel ve reaksiyonel açidan önemli...homojen ve superojen bir karişim gerekli..

Ah ulen..90yilinda taunus arabamizin depo kapaginda işeyen çocuk stickeri vardi..demek boşa değilmiş..aynisindan motorun depoya yapiştirmak lazim..
    Cloud ve -Black- bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu anda inanılmaz kötü bir tablo söz konusu ülkede 40 yaşına merdiven dayamış biri olarak ekonominin çok uzun zamandır bu kadar berbat bir durumda olduğunu görmedim. Evet Türkiye enflasyonla ve zamlarla yaşamaya alışmış bir ülke ama bu kadar art arda zam ve dövizin "ÖNLENEMEYEN" yükselişi hiç bir zaman bu denli yaşanmadı. Merkez bankası dövize müdahale edemiyor, ekonomi bakanının ekonomiyle uzaktan yakından zaten ilgisi yok, tüm piyasalar allak bullak olmuş, cumhurbaşkanı diyor ki ben yurt dışına çıktığımda arkamdan iş çevirip faizleri yükseltiyorlar... Bir film dönüyor ve bizler de izliyoruz ama komedi filmi mi korku filmi mi belli değil.
    Bence asıl sorun şu. Bir ülke ekonomik krizde olabilir. Ama, haset anlamında söylemiyorum, bu krizin yükü belli bir kesime değil de tüm topluma yüklenirse, toplumsal barış çok zarar görmez. Herkes der ki, yav sıkıntı çekiyorum ama bütün ülke sıkıntı çekiyor ve hep birlikte sıkıntı çekerek bu krizden kurtulacağız (Mesela fakirlerden daha az, zenginlerden daha fazla vergi alınır, devlet gereksiz harcamalardan sakınır). Ama yok, sadece fakirler sıkıntı çekiyor, belli bir kesim hiç etkilenmeden yaşamaya devam ediyorsa o zaman toplum huzursuz olur (Mesela sürekli insanların belini büken vergiler eklenir, tüccarların satışı düşer, ama yolunu bulan adamlar sürekli devletten aldığı krediyle devlete iş yapıp ceplerini doldururlar, halkın kaynak için vergilerle ezilmesine rağmen devlet hala lüks harcamalar yapmaya devam eder).

Bir de cumhurbaşkanının faizi sıfıra indirmesi iki KHK'ya bakar. KHK ile faizi belirleme yetkisi cumhurbaşkanına verilir, ikinci KHK'da da faiz sıfıra indirilir.
    Cloud ve Metehan07-70 bunu beğendiler.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence asıl sorun şu. Bir ülke ekonomik krizde olabilir. Ama, haset anlamında söylemiyorum, bu krizin yükü belli bir kesime değil de tüm topluma yüklenirse, toplumsal barış çok zarar görmez. Herkes der ki, yav sıkıntı çekiyorum ama bütün ülke sıkıntı çekiyor ve hep birlikte sıkıntı çekerek bu krizden kurtulacağız (Mesela fakirlerden daha az, zenginlerden daha fazla vergi alınır, devlet gereksiz harcamalardan sakınır). Ama yok, sadece fakirler sıkıntı çekiyor, belli bir kesim hiç etkilenmeden yaşamaya devam ediyorsa o zaman toplum huzursuz olur (Mesela sürekli insanların belini büken vergiler eklenir, tüccarların satışı düşer, ama yolunu bulan adamlar sürekli devletten aldığı krediyle devlete iş yapıp ceplerini doldururlar, halkın kaynak için vergilerle ezilmesine rağmen devlet hala lüks harcamalar yapmaya devam eder).

Bir de cumhurbaşkanının faizi sıfıra indirmesi iki KHK'ya bakar. KHK ile faizi belirleme yetkisi cumhurbaşkanına verilir, ikinci KHK'da da faiz sıfıra indirilir.
    Bütün bunlar bu tip ülkelerde neden böyledir, daha detaylı anlamak için farklı bakış açıları sunan ve ısrarla tavsiye edeceğim bir kitap var meraklısına:

ULUSLARIN DÜŞÜŞÜ - Daron Acemoğlu / James A. Robinson

Tüm bunlar neden böyle oluyor hem burada hem dünyadaki benzer ülkelerde daha iyi anlamaya ve bakış açılarımızı değiştirmeye birebir bi kitap.
    Kitapta örneklerle anlatılan dünyanın pek çok yerindeki pek çok ülkeye baktığınızda, vay be bizde olanlara ne kadar da çok benziyor diyorsunuz. Ve bunların iklim, coğrafya, inanç, ideoloji bilmem ne gibi zannedilen pek çok şeyden bağımsız sebeplere dayandırıldığını gözlemliyorsunuz. Neden sadece son 16 yıldır değil, uzun zamandır bu hallerde bu ülke(ve hatta benzeri ülkeler), daha iyi çözümleyebiliyorsunuz. Hele hele son 16 yılı daha da iyi anlamaya yarıyor, dünyadan örnekleri okuyarak. Tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Bu da benim konu dışı başlıklara umarım son mesajım olur. En azından faideli bir tavsiye ile veda etmiş olalım konu dışına. Ve bundan sonra varsa bir lafımız motosiklet üstüne onları edelim kendi adımıza. (Aslında bu tam da konu içi ama olsun, ben artık bu tip konulara yazmama kararlılığı içindeyim, umarım başarırım.)
    Kalın sağlıcakla.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ekonomik ''kriz'' den çok, ekonomik ''keriz'' aldı başını gitti, o yüzden krizin tüm topluma yüklenmesi zor. Zengin-fakir makası gittikçe açılıyor.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Zamına koyarım!!
    dyavol-77 bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 kuruş düşmüş hüloğğğğğğ

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Okumayı sevmeyenler için; Seçimden sonra benzin 7 TL.
    (Bu adama bunları Hürriyette hala nasıl yazdırıyorlar onuda anlamış değilim)

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...ir-mi-40832708

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)