Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

çobançeşme yol ayrımında feci kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'de motosiklet kullanmak zaten büyük risk,İstanbul denen cehennem çukurunda hiç kullanılmaz.Kaza yapan motosiklete bakıyorum Honda NC 750 X.Genelde sakin,yavaş ve temkinli süren adamların tercih ettiği bir motosiklet.Sen sakin temkinli yolunda giderken hiç bir suçun yokken büyük ihtimalle baba parası ile aldıkları arabalarla yarışan iki o. çocuğu yüzünden canında oluyorsun.Haberi görünce cidden kan beynime sıçradı.
    mombohunter, Remzidemir41 ve Stock Sever bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Devletimiz "makas atanlara" etkili denetimlerle 2-3 bin tl ceza kesseydi bence bu kazanın yaşanma ihtimali düşerdi diye düşünüyorum.

Hatta hatırlarsanız, 2 sene önce emniyetin resmi whatsapp ihbar hattı vardı. Araç plakası okunur şekilde video veya fotoğraf çekip, yer, istikamet ve saat bildirirseniz cezai işlem yapıldığı söyleniyordu. Kaldırıldı. Kaldırılmasaydı ve bu makas atan arkadaşa geçtiğimiz 2 yıl içinde 2 defa (yani yılda 1 defa) 2 bin tl ceza gelseydi bu hareketi yapar mıydı?

Eğitim, nasihat, fetva, kul hakkı ile bu işin çözülmediğini ben son 30 yılda farkettim, anladım. Yurtdışına gidiş-gelişlerimle bu işin tek çözümünün "acıtıcı" cezaları etkin denetimlerle uygulama olduğunu tecrübe ettim.

1-2 ay önce "eds ler devreye girdi artık dikkat" haberleri okudum. Yahu zaten devrede değil miydi? Boşuna mı kurallara uyduk yani?

Avrupa'da makas atan adam olursa peşine mutlaka polis takıldığını gördüm. Onun için pek yapabilen yok. En çok hızlı gidilebiliyor. HErkes parmağıyla işaret edip "hehe şimdi ceza yedi" diyor. Suçlunun ceza yiyeceğini biliyor. Siz hızlı giderken "kesin ceza yiyecem" diyor musunuz? Yooo. Niye yavaş gidesiniz ki o zaman.

Devletimizin imkanları var. Yetişmiş, kabiliyetli çalışanları var. Biraz daha işi sıkı tutarak trafikte herkesin muma döndürülebileceğine inanıyorum bizim ülkemizde de. Aksi taktirde eğitimlerle, söyleşilerle, kul hakkı yeniyor fetvalarıyla buşun önüne geçilemez.

Medeniyet "soplayla" olur.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Lgsödbddvdhsasvkihrv zkls
    Emekli Olanlar:
    ‘11 Pcx 39.415 km.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Paranoyak oldum öne baktığım kadar arkayada bakıyorum ben. Özellikle hafta sonları çok daha fazla dikkat etmek lazım.
    twisten bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Ahbe abim be.
    Allah rahmet eylesin, sevenlerine sabırlar versin.
    Hepimizi korusun Allah.

Bu hayvanlar bitmiyor.
    Ceza'yı yapıştıracaksın. Yeter ulan.
    Finli bir işadamı, hız sınırı60 kilometre olan yolda 82 kilometre hızla gittiği için 170 bin Euro trafik cezasına çarptırıldı...
    Bak şuna.
    Adamlar emniyet şeridinden giderek parayla zamanı satın almaktan bahsediyor. Madem zenginsin, değerinde satın al bari zamanı. Herkese 200 tl koymaz.
    Ver eline 20 binlik kağıdı. Bakalım satın alabiliyor mu.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamla konuştum görüntüler çok fena dedi ve ağlayarak kapattı telefonu göndermedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

Allah rahmet eylesin başımız sağ olsun
    Allah rahmet eylesin :/ başımız sağolsun.. bu e 5 üzerindeki araçlara çok sıkı bir denetim gelmeli gelmesi gerekiyor. Saçma sapan cam filmine ceza kesecekleri yere her giriş ve çıkışlara bitane denetim yapan polis koymaları şart.. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz bazen iğreniyorum nezaman büyükbaş bir ağalar istanbula gelecek olsa florya atatürk havalimanından beşiktaşa kadar her giriş çıkışa polis motosikleti ve çekici yerleştiriliyor. Onların canları kıymetli tabi ..

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Allah rahmet eylesin motorcu arkadaşa.

Aslında çözüm bence çok basit.
    Sivil trafik ekipleri ana arterlerde örnekleme metodu dolaşacaklar.
    Siktiri boktan arabasının direksiyonuna geçip kendisini Mika Hakinen sanan denyoyu tespit ettiklerinde sirenlerini açıp çek kenara diye anons edecekler.
    Amerikan polis araçlarındaki gibi on board kamera da olunca ispat meselesi de yok.
    Araç trafikten men, trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde araç kullanma cezası da 5 bin TL. Ehliyete de 6 ay el koyma.
    Bu uygulama 6 ay sürse millet değil makas atmak şerit değiştirmeye bile çıkamaz.

Haaaa, ama aynı uygulama motosikletler için de yapılacak.
    Stock Sever, mombohunter ve OğuzÖztürk bunu beğendiler.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin motorcu arkadaşa.

Aslında çözüm bence çok basit.
    Sivil trafik ekipleri ana arterlerde örnekleme metodu dolaşacaklar.
    Siktiri boktan arabasının direksiyonuna geçip kendisini Mika Hakinen sanan denyoyu tespit ettiklerinde sirenlerini açıp çek kenara diye anons edecekler.
    Amerikan polis araçlarındaki gibi on board kamera da olunca ispat meselesi de yok.
    Araç trafikten men, trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde araç kullanma cezası da 5 bin TL. Ehliyete de 6 ay el koyma.
    Bu uygulama 6 ay sürse millet değil makas atmak şerit değiştirmeye bile çıkamaz.

Haaaa, ama aynı uygulama motosikletler için de yapılacak.
    bi ara ne güzel whatsapp ihbar hattı kurdular. Baktılar kurallara uymayan herkesin dayısı amcası teyzesi savcı hakim uygulamayı kaldırdılar. Rezalet şekilde yönetiliyoruz.
    Green Arrow bunu beğendi.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Çok üzücü :(

Pisi pisine ölüm dedikleri bu işte. Hiç bir suçun günahın yokken gelip dallamanın biri vuruyor sana, sevenlerini arkanda gözü yaşlı bırakıyorsun.

O asfaltta sıçramış olan kan sanırım, eğer öyleyse ,ki kask kafadan çıkmış diyorsunuz, olanlar hakkında az buçuk bilgi sahibi olabiliyorsun zaten...

çok vahim...

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ceza yazılsa ne olacak bu piç kurularına, nasıl olsa birileri bu cezaları 2-3 yılda bir affediyor. Başka yerden bulunamayıp, böyle afla, indirimler hazineye girecek para, insan canından daha kıymetli bu ülkede çünkü.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Hayat ne kadar değersiz memlekette çok yazık. Şansına yaşıyoruz işte.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

Açık konuşayım mı ? Bu ülkeden bir cacık olmaz.Kaç tane dostumuz öldü ki yakın arkadaşımda benzer bir kazaya kurban gitti.Cahillik almış başını koşarak gidiyor memleketde.Halkından tut yöneticisine kadar.Bu kadar kör olup insanları nefret doldurmanın ne anlamı var? Farkında olan insanları toplasan bir Beylikdüzü etmez.Kaçıp gitmek istiyorum bu topraklardan bu zihinsiz insanlardan da uzaklaşmak istiyorum.Artık kavga etmedir,sövmedir takatim kalmadı.Allah bol bol rahmet eylesin.Hesapları sorulacak umarım bu işin.Allah ailesine sabır versin.
    Alper_tim ve Smlgndz bunu beğendiler.

dün çok fena trafik vardı basın eskpresste. oradan geçerken çekici üstünde motosikleti gördüm. poliste bariyeri inceliyodu ama ne yaralı ne kazalı araçları görmedim.

İnş iyi durumdadır.

Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün çok fena trafik vardı basın eskpresste. oradan geçerken çekici üstünde motosikleti gördüm. poliste bariyeri inceliyodu ama ne yaralı ne kazalı araçları görmedim.

İnş iyi durumdadır.
    Vefat etmiş kazazede

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamla konuştum görüntüler çok fena dedi ve ağlayarak kapattı telefonu göndermedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

Allah rahmet eylesin başımız sağ olsun
    İnternete düşmüş kötü görüntü, ben kaza anı var sanmıştım. Allah rahmet eylesin.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne desem boş. Şu lanet insanların arasında arkama oğlumu alıp bırakın çevreyolunu caddeye bile çıkamıyorum korkudan. Oysa ne ümitlerle almıştım motoru. Oğluma kask dahi almıştım. ama kask kurtarmıyor ki? Çelikten kıyafet olsa ne yazar memleket öküz doluyken ve kanunlar bu kadar kasten yetersiz bırakılırken... İnanın motor sürerken %70 önüme baksam %30 gözüm aynalarda ve sağımda solumda... Paranoyakça motor kullanıyoruz hepimiz sonra da motorsiklet keyifli !!! Ne keyfi be ... korkarak, çekinerek motor sürmenin neresi keyifli...

Rahmetlinin mekanı cennet olsun inş... Sebep olanlarda hem bu dünyada hem öbür dünyada cezalarını en ağır şekilde çekerler inş...
    Alper_tim bunu beğendi.

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Allah gani gani rahmet eylesin :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Bariyer aralığı çok fazla
    Dünyanın en iyi kaskı bile olsa kurtarmaz ölürsün
    Bariyer aralıkları 20 cm den fazla olmamalı

kindar_martı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym adx 125
    Allah rahmet eylesin.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Oncelikle allah rahmet eylesin. Kaskın markası ne, D ringli bağlantı nasıl kopabiliyor, en güvenlisi o değil miydi?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)