Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç motoru sorunsalı!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    Başlangıç motosikleti olarak 100lerce konu açıldığı, 1000 liklerin 600 lüklerin havalarda uçuştuğu, herkesin alma ölürsün önerisinde bulunduğu bir platform olduğunu gözlemledim.(evet mal gibi buna zaman harcadım) bana göre başlangıç motorunun 125cc 250cc arasında cross(ya da enduro, her ne diyosan) olmasından yanayım. + yönleri saymakla bitmez.
    --kontrolü kolay (ince yapısı sayesinde çok kolay kontra verilir)
    --parçaları çoğu zaman ucuz, onarılabilir, kırılmaz, (benimki kırıldı deme!!! çoğu zaman yazıyo iyi bak, sakinim)
    --az yakıt
    --torklu (genel olarak enduro cross motosikletler torkludur, max hızları pek yoktur)
    --dişli lastiklerin yol tutuşu sanılanın aksine hiç de fena değildir (inanın çoğu asfalt lastiğinden daha iyi tutar, denemesi bedava)

arazi motosikleti aldığınızda illaki araziye girersiniz ve motosikletin önünün arkasının kaymasında topuğu yere vurarak nasıl motosiklet toparlanır onu öğrenirsiniz. inanın ki arazide kendi kendinize bile öğreneceğiniz teknikler asfalt üzerinde hayatınızı kurtarır. arka lastik virajın ortasında fazla gaz açmadan dolayı (ben dengeli açarım yeaaa sen diyon çükübik deme bana bozuşuruz.) yanınıza gelirse eliniz ayağınıza dolaşmaz, çünkü topraktayken 10'larca defa tecrübe ettiniz. haaa bunlar sizi kesin kurtarır mı asla. toprak ile asfalt çok ayrı ama inanın çok çok yardımcı olur.

DİP NOT: ben ne eğitim verebilecek bir insanım ne de amacım insanları eğitmek, benimkiler sadece öneridir, tabiki tavsiyelerle antitez oluşturulabilir veya desteklenerek geliştirilebilir. haydin eyvallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sorunsal ne ola ki?
    burakrak bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunsal ne ola ki?
    benim lugatımda çözülemeyen sorun anlamına geliyor. kişiye göre değişir. koca yazı yazdım sorunsala mı takıldın.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Tabii ki de.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öneriler için teşekkürler. Aslında platform olarak gayet çok sesli bir kitleyiz. Bence Hayabusa ile de başlanır mesela ne kadar devam edileceği ise sürücüye bağlı. Burda 50 cc den 250 cc ye her sezon onlarca farklı öneri görüyorum ilgili başlıklarda. Cross/Enduro trafiğe çıkabilecek yeterliliğe sahipse (sinyal, ayna vs) güzel başlangıç motoru olabilir. Commuter ve naked modeller de benzer oturuş pozisyonu sunar. Ancak en nihayetinde ilk motosiklet olgusu tamamen kişiye özgü bir mesele. Bu yüzden isteyene öneri ve bilgi sunup gerisini çok da önemsememek bence en mantıklısı.
    wing41 ve schizo bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)