Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KAZA YAPTIM 3500 TL MASRAF ÇIKTI MOTOR 8000 TL DEĞER KAYBI 0 TL ÇIKTI NE YAPMAM LAZIM

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkese selamlar

02/12/2018 tarihinde arkadaşım benim motorumla kaza yaptı. Motorum 2014 model yeni kasa PCX125. motorumda 3500 TL masraf çıktı. Motorumu yaptırdım değer kaybı için sigortaya dilekçe gönderdim. Sigortanın yönlendirdiği expertiz değer kaybımın 0 TL olduğunu belirleyip dosyamı kapatmış. Değer kaybının bilmem kaç tane kriteri varmış ve plastik aksamlar değer kaybına girmiyormuş. Motorun dışı tamamen plastik aksam zaten dedim ama ne dediysem boş. Bunun itirazı için ne yapmam lazım. Hangi kuruma başvurmalıyım. motorun Değeri 8000 TL hasar 3500 TL. Piyasası 8000 TL olan motorun 3500 TL hasar kaydı var. Bana göre en az 1000 TL değer kaybı var. Daha önce başına böyle olay gelen mutlaka olmuştur. Konuyla alakalı yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CrawL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Dostum plastik aksamlar değer kaybına girmiyor istediğin yere itiraz et bir şey kazanamazsın poliçede maddesi var zaten, aynısı benimde başıma geldi yaklaşık 2 ay önce. Sigortacı arkadaşıma danıştım bende, aynı böyle dedi.
    Yapacak bir şey yok bende kendimi cana geleceğine mala gelsin diye avutuyorum 1600 TL heba olacak benimde motosikleti satmaya çalışırken

Alıntı orhan5656 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar

02/12/2018 tarihinde arkadaşım benim motorumla kaza yaptı. Motorum 2014 model yeni kasa PCX125. motorumda 3500 TL masraf çıktı. Motorumu yaptırdım değer kaybı için sigortaya dilekçe gönderdim. Sigortanın yönlendirdiği expertiz değer kaybımın 0 TL olduğunu belirleyip dosyamı kapatmış. Değer kaybının bilmem kaç tane kriteri varmış ve plastik aksamlar değer kaybına girmiyormuş. Motorun dışı tamamen plastik aksam zaten dedim ama ne dediysem boş. Bunun itirazı için ne yapmam lazım. Hangi kuruma başvurmalıyım. motorun Değeri 8000 TL hasar 3500 TL. Piyasası 8000 TL olan motorun 3500 TL hasar kaydı var. Bana göre en az 1000 TL değer kaybı var. Daha önce başına böyle olay gelen mutlaka olmuştur. Konuyla alakalı yardımlarınızı bekliyorum.
    Sigortacıyım plastik aksam değer kaybına girmiyor üZgünüm.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    O zaman alırken de plastik aksamdaki hasarları takmamak gerek.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman alırken de plastik aksamdaki hasarları takmamak gerek.
    olması gereken o zaten de bizim memlekette hile hurda işi çok döndüğü için maalesef.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Bu sana ders olsun kimseye motorunu verme.
    Bilalancer bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    3500 ü niye sen ödüyosun ki. kazayı yapan ödeyecek o parayı. kan alırım kannnn

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Plastik aksam kuralı araba için de geçerlidir. Tampon hasarları mesela değer kaybına tabii değil.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Plastikle felan alakası yok. İtiraz için Sigorta Tahkim Komisyonu diye kalmış aklımda. Bunu gidip bir sigorta ofisine sor ama motosikletlerle yakın biri olursa daha iyi olur. Dediğim gibi isterse ön camı çizilsin değer kaybı öyle bir şey değil. Ama şunu bilin 2014 model olması dolayısıyla size verecekleri değer kaybı da çok düşük olacaktır. Daha önce kazası olmaması ve modelin yüksek olması değer kaybını arttıran şeyler. Ben zamanında direk hakem heyetinde bir abimizle konuşmuştum kendisi değer kaybı itirazında karar veren kişilerdendi. Benim 0 motosikletim pulsar 200 Rs için 4 bin tl yakın hasar için 500 750 arası bi değer kaybı çıkar demişti. Aracımın 2. kazasıydı bir kerede 1000tl hasar kaydı vardı o olmasa muhtemelen 1000tl civarı bi değer kaybı olurdu. He ben perte çıkarttım sizinde öyle bir şansınız varsa daha iyi kazalı araç satmak dert bu ülkede. Siz peşini bırakmayın denemekten zarar gelmez.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Ya trafiğe araç sokuyorsan bunları da göze almalısın yapacak bir şey yok.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    dostum adı üstünde kaza. sana çarpan adam zaten sigorta yaparak yükümlülüğünü yerine getirmiş. bana yıllar önce değer kaybı davası açıldı. o zamanlar değer kaybı olayı sigrotalarda yoktu.

kazada ben suçluydum kabul ettim suçumu ben ve diğer arkadaşın aracının kasko değeri aynıydı. ben aracımı 2000 tl ye yaptırdım sanayide onun aracı serviste 16000 tl ye yaptırıldı. arkadaş bana değer kaybı davası açtı. davadan önce kendisine 2000 tl teklif ettim kabul etmedi. mahkemeye çıktım. hakime aynen şunları söyledim.

-----
    Hakim bey suçlu olduğumu kabul ettim çünkü suçun büyüğü bendeydi. arkadaşın aracında hanımı ve cocukları olduğu için ben suçluyum kabul ediyorum dedim. fakat benim bu çarptığım araç 50000 tl lik değilde 1000000 tl lik bir ferrari olsaydı bu kaybı ben nasıl karşılayacaktım. ben yasa gereği yapmam gereken sigortamı yapmışım arkadaşın kaybı varsa bunu sigorta karşılasın ben karşılayamam dedim.
    -----

sonuç olarak hakim beni haklı buldu ve tek kuruş ödemedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)