Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

dün yaşamış olduğum kaza sonrasında şikayetçi oldum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    sen bu motora kurban kesmiş miydin ?
    ozan1991 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bu motora kurban kesmiş miydin ?
    sanırım kessem iyiydi eski konumu görenler bilir motoru alırkende sıkıntı çektim ertesi günü akü bitti çalıştıramadım baya uğraşmıştık

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    tavuk kesse olur dimi snap usta

geçmiş olsun, tutanak tutmayalım sonra hallederim diyenlere artık itimat etmeyin, hepsi çakal hiçbiri yaptırmaz. umarım netice alırsın
    ozan1991 ve bursalıali bunu beğendiler.

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım kessem iyiydi eski konumu görenler bilir motoru alırkende sıkıntı çektim ertesi günü akü bitti çalıştıramadım baya uğraşmıştık
    Hocam, çok üzüldüm geçmiş olsun. Umarım olay en kısa zamanda lehinize tamamlanır.
    Çok sakin kalmışsınız herhalde yeni aldığım motosiklete bir adam çarpacak (kazalı görünecek ama sız tutanak tutmamışsınız şikayetçi olmuşsunuz), elimi sakatlıyacak ve ben adama sakin kalacağım (Boşuna dövüş sporuna gitmiyorum. El iş görmediği zaman 2 kafaya tekmeye adamın aklı başına gelir).
    ozan1991 bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın, buna şükür de geç. Ayrıca şikayetçi olarak en doğru kararı vermişsin.

"Yarın bakarız, haftaya yaptırırım, hele bi havalar düzelsin bakarız, bi yerden para gelecek o zaman yaptıracam, sonra hallederiz, kaçmıyoruz ya... vs vs" diyen kişilere itibar etmeyin. 2dk da dansöz gibi kıvırırlar. Dönek desen kavga çıkaracak yaşlı başlı herifler işin ucunda 3 kuruş para olunca hiç utanmadan dansöz gibi kıvırıp verdiği sözü yer, aman dikkat.

Ne zaman tüm masraf tutarını getirip servise verirse o zaman şikayetini geri alırsın. aksi bir lafa kanma, şikayetini de geri çekme derim.

Yeniden geçmiş olsun.
    ozan1991 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın, buna şükür de geç. Ayrıca şikayetçi olarak en doğru kararı vermişsin.

"Yarın bakarız, haftaya yaptırırım, hele bi havalar düzelsin bakarız, bi yerden para gelecek o zaman yaptıracam, sonra hallederiz, kaçmıyoruz ya... vs vs" diyen kişilere itibar etmeyin. 2dk da dansöz gibi kıvırırlar. Dönek desen kavga çıkaracak yaşlı başlı herifler işin ucunda 3 kuruş para olunca hiç utanmadan dansöz gibi kıvırıp verdiği sözü yer, aman dikkat.

Ne zaman tüm masraf tutarını getirip servise verirse o zaman şikayetini geri alırsın. aksi bir lafa kanma, şikayetini de geri çekme derim.

Yeniden geçmiş olsun.
    Yaralanmalı kazalarda şikayet geri çekilemez. Kamu davasıdır. Adamı öttürürler.
    SuleymanE ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    bide savcılığa gittik geri çekersem çocuk oyuncağımı bu diycekler bu sefer polisler yönlendirir illaki şuan motorumu yaptırsın derdim o

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ozan bununla geçmiş olsun kardeşim. Rabbim bütün motorcu kardeşlerimi korusun.
    ozan1991, mombohunter ve sadraf bunu beğendiler.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    geçmiş olsun kardeşim
    kamera görüntüleri belli zamanlarda siliniyor, savcı yazısını almışsın ama savcıdan delil olarak kamera kaydı almak içinde başvuru yapılmasını iste ve al, polisler belediyeden alamıyor sanıyorum veya uğraşmıyorlar, görüntüleri de zaten sana vermiyorlar savcıya gidecek. karakola veya başka yerlere vereceğin her evrağın fotokopisini al, arkasına kime, hangi kuruma, ne zaman verdiğini not düş faydasını ilerleyen zaman da göreceksin .
    şöyle düşün sen şikayetcisin mahkemeye çıkacaksın, karşı taraf servis şöförü olarak senin çarptığın servis aracında ne kadar adam var ise şahit gösterir ve belki istediğini söylettırebilir, belki tamirciden fatura alıp senden tahsilini isteyebilir, senin alkollü olduğunu nefesinin kokusundan anladığını o yüzden polis çağırmadığını ayıldıktan sonra böyle bir şeye kalkıştığını bile söyleyebilir.
    deveni sağlam kazığa bağla mobese kamera görüntünü temin et , polis savcılık yazısını ona ulaştırdığında temin etme ihtimalin kalmaya bilir.
    ozan1991 ve levend84 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı aokuyumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeşim
    kamera görüntüleri belli zamanlarda siliniyor, savcı yazısını almışsın ama savcıdan delil olarak kamera kaydı almak içinde başvuru yapılmasını iste ve al, polisler belediyeden alamıyor sanıyorum veya uğraşmıyorlar, görüntüleri de zaten sana vermiyorlar savcıya gidecek. karakola veya başka yerlere vereceğin her evrağın fotokopisini al, arkasına kime, hangi kuruma, ne zaman verdiğini not düş faydasını ilerleyen zaman da göreceksin .
    şöyle düşün sen şikayetcisin mahkemeye çıkacaksın, karşı taraf servis şöförü olarak senin çarptığın servis aracında ne kadar adam var ise şahit gösterir ve belki istediğini söylettırebilir, belki tamirciden fatura alıp senden tahsilini isteyebilir, senin alkollü olduğunu nefesinin kokusundan anladığını o yüzden polis çağırmadığını ayıldıktan sonra böyle bir şeye kalkıştığını bile söyleyebilir.
    deveni sağlam kazığa bağla mobese kamera görüntünü temin et , polis savcılık yazısını ona ulaştırdığında temin etme ihtimalin kalmaya bilir.
    Üstad,kamera kaydı ve görüntü hakkında; ilk sayfadaki ilk resimli tutanakta mevcut(Dağıtım için,iki suret çıkar birisi emniyete gider)
    Angrypower ve ozan1991 bunu beğendiler.

Motosikleti
    zaten savcının talimatında yazıyor mobese görüntülerinin incelenmesini istedi.Zaten ben karakola ilk gittiğimde bana polisler tavsiye verdi buraya hiç gelmemiş gibi savcılığa git talimat iste dedi ondan sonra gereğini yaparız dedi tahminim ilk bakıcakları şey kameralar.Ayrıca adamın servisi boştu araçtan tek başına indi yalancı şahit bulamaz kameradan çıkar ortaya
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Geçmiş olsun ALLAH göstermesin bir daha böyle bir şey başınıza gelirse, karşı taraf ne kadar iyi niyetli olursa olsun tutanak tutun, senet yerine geçer, masrafı elden verirse tutanağı geri verirsiniz, baktınız olmuyor yanaşmıyor hep oyalıyor, tutanağı işleme sokarsınız.
    ozan1991 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Geçmiş olsun kardeşim , kamera kullanın kamera kullanın kamera kullanın. Ekipmanınızın ilk ürünü kask ikincisi kamera olsun.

Daha az önce başıma geldi , şerefsiz arkadan dibime giriyor , sağıma geçip kuyruğa değecek seviyeye geliyor alıp veremedikleri ne anlamadım. Benden öncede arkadaki arkadaşımı sıkıştırmış.Hayır madem bi alıp veremediğin var çek sağa hesabını gör , bi adamın karısı yanındayken böyle hareketler yapması kamerayı görünce geri vites yapması ne kadarda haysiyetsizce...

https://youtu.be/PBd1Px4vq-k
    ozan1991 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hocam kamera var kayıtta değildim sarjı pek gitmiyor diye artık hep kayıtta olucak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Hocam kamera var kayıtta değildim sarjı pek gitmiyor diye artık hep kayıtta olucak
    Valla bende powerbank var 14binlik baktım şarj azalıyor cebimden kablo çekiyorum. Arkadaşım kaza yaptı , vuran araç takla atmasa kaçacaktı . Çocuk olayı bile hatırlamıyor , vuran araç takla atmasa ne olacaktı düşünmesi bile kötü..
    ozan1991 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı Erhan Tosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ALLAH göstermesin bir daha böyle bir şey başınıza gelirse, karşı taraf ne kadar iyi niyetli olursa olsun tutanak tutun, senet yerine geçer, masrafı elden verirse tutanağı geri verirsiniz, baktınız olmuyor yanaşmıyor hep oyalıyor, tutanağı işleme sokarsınız.
    Geçmiş olsun Allah daha beterinden korusun.

Yara almışsınız ambulans çağırsaydınız polis de gelicekti dayımda trafik kuralını görecekti. Neyse gençliğe cahilliğe verelim. Şikayeti geri alma parayıda alsanda şikayeti geri alma dayım bi daha araba sürerken dikkatli olsun. Servis şoförü dediğin kişi kurala daha çok uymalı. Çalışansa patronun korkusuna bir dahaki sefere hemen parayı verir onu bırak dikkatli sürer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

Alıntı Erhan Tosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olay anında tutanak tutmayarak salaklık ettim polis belki alkollüydün niye tutmuyorsun tutanak dedi ikna oldular sonra yardımcı olucaz dedi biraz polisin akıl vermesiyle direk savcılığa gittim.Olay anında adamın ters yönden geldiğini bile farkedemedim üstüne düşmüycektim ama adam telde ben haklıyım sen trafik kurallarını bilmiyorsun diyince kafam attı kaza yerine gittim ve adam ters yönden girmiş o an neden bakıp polis çağırmadım bilmiyorum bana bir ders oldu adamda beni oyalıyor şikayetçi olma haksız duruma düşersin ben yaptırırım haftaya motoru dedi dinlemedim şikayetçi oldum çünkü üstünden zaman geçince kimse iplemiycekti
    Ya bilek sakat o an farketmedinmi bileğin sakatlığını. Ambulans çağırsan poliste gelecekti ve dayım kural bildiğini polise ispat edecekti. Babamda 2010 da kaza yaptı poliste arkadan geliyormuş zaten de ambulans çağırmış polis sonra adamı babam kendine gelinceye kadar karakolda tuttular. Babam yasında bi adam tali yoldan(park yeri hatta) caddeye çıkıyor. Kardeşimle ikisi birden motordan düşüyor. Yarım çanak kask var o zamanlar o kulağın dibinden sıyırmış kan ondan akmış. Hastanede kendine gelip (tansiyon falan düzelinceye) iyiyim şikayetçi değilim diyince karakoldan bıraktılar adamı. Yoksa adam suçlu olduğu için nöbetçi mahkemeye filan çıkacaktı.
    ozan1991 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ben çakmaklık yaptırdım,motora da bağlantı aparatı, sürekli kayıt yapabiliyor.
    ozan1991 bunu beğendi.

CrawL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Geçmiş olsun kardeşim kesinlikle şikayetini geri çekme ileride elinde kalıcı bir sakatlık vs olursa tazminat alabilirsin.
    ozan1991 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Daha önce sormuştum forumda ama net yanıt alamadım.Motordan düşünce kaza anında zaten tamamen sersemliyorsun,adam konforlu aracından çoğunlukla sıfır sarsıntıyla inip, zeytinyaglik yaparken sen canının derdindesin, o koşulda yaralı bile olmasan tutanağı tutmak fotoğraf çekmek vs cidden zor iş.tutanakta birçok bilgi var yok kroki ciz yok onu yap yok bunu yap zaten bizde eli kalem tutan adamda az.

Soru adam tutanak tutmuyor ne yapacağız?
    Soru iki : karşı taraf tamamen olayı saptirarak tutuyor tutanağı ne yapacağız?
    1 durumda polis cagiriyorsak maalesef polis duyarsız yaralıyım demezsen umursamiyor zaten 2 vatandaşta motorunu sağa cektimi tamam trafikte açıldı.Tum bunlar olurken sen hala soktasin çünkü sürüklendin ....abi zor is
    ozan1991 bunu beğendi.

CrawL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Anlaşmalı tutanaklarda fotoğrafınızı çektikten sonra araçları kenara çekip tutanak tutabilirsiniz Ama polis çağırıyorsanız kesinlikle araçlarınızı kıpırdatmayın. Polis olayın orjinalliği bozulmuş araçlarda oynama olmuş diye ilgilenmiyor.
    ozan1991 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)