Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kan Grubu Stickerleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Bugüne kadar bu stickerlerin bir işe yaramadığını düşünürüdüm. Benelli logosu için N11'de anlaştığımız stickerci Kan Grubu Logosu alana Benelli MC stickerini bedava verince. Kan Grubu Stickeri siparişide verdim. Dün Acil Servis Doktoru olan bir arkdaşım iyi yapmışsın bunları yapıştırmakla deyince sordum. Bunlar sayesinde kafa yaralanması olan bir kişinin hayatını kurtardığını anlattı. Özellikle acil kan verilmesi gereken durumlarda test ile 30 sn bile uğraşmamak hayat kurtarır dedi. Bu diyaloğu buraya yazma ihtiyacı hissettim.

Kan Grubu Stickeri için bir çok satıcı mevcut sevdiğiniz birinden alabilirsiniz. Resimlerdeki stickerin linki bu https://urun.n11.com/arma-sticker/ka...ker-P245726536
    Norton772 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Selected - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS150
    Hiç bir sağlıkçı o yazıya güvenipte iş yapmaz sanmıyorum. Belki başkası sürüyor? Ya da o kişinin oldugu ne malum? Gereksiz bir sticker bana göre.

Motosikleti
    Alıntı Selected adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir sağlıkçı o yazıya güvenipte iş yapmaz sanmıyorum. Belki başkası sürüyor? Ya da o kişinin oldugu ne malum? Gereksiz bir sticker bana göre.
    adamın ölümüne saniyeler varsa yapar. yapmışlarda...
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

15 yıldır çalışıyorum. Yapmadılar, yapmazlarda.

En önemli soru: Motoru süren orda yazan kan grubu sahibi kişi mi?

Motosikleti
    Alıntı AHZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 yıldır çalışıyorum. Yapmadılar, yapmazlarda.

En önemli soru: Motoru süren orda yazan kan grubu sahibi kişi mi?
    ben burada bir başımdan geçen bir olayı anlatıyorum. doktor arkadaşımın da yalan söylediğine inanmıyorum. yapmadılar ve yapmazlar demek direk yalancısın sen demenin kibarcası oluyor galiba kim bir insan hayatı üzerine yalan konuşur orasını bilemem vicdan meselesi.
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Adamın ölümüne 1 sanise olsun kimse bir stickera bakıp is yapmaz hatta kimse bakmaz bile. Ben bir sağlıkçı olarak söylüyorum hiç bir işlevi yok. Ayrıca bi insanın kan kaybından ölümle kalım arasında 10 saniye diye bir şey diyemezsin desen bile yine kan testini yaparsın. Ki o test öyle saatler sürmüyor

Motosikleti
    Honda PCX 150
    Turkiye de birinin cikip orada yazani okuyup 'haa kan grubu da suymus' diyecegini ben de dusunmuyorum. Dusunse bile stickerda yazan gruba gore hareket etme riskini akli basinda bir saglikci almaz ve almamali.bana gore en temizi ehliyetini her zaman yanında bulundurmak. hastaneye motor veya kask gelmese de kimlik geliyor.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oradaki stickere bakarak hiçbir doktor kan nakli yapmaz. Ehliyettekine dahi itibar etmiyorlar. Farklı grup kan koyup hastayı öldürebilirler. Bunun sorumluluğunu kimse almaz.

Kan testi yapmak saniyelik bir iş zaten. Sizi hastaneye kaldırana kadar defelarca yapılabilir.

Bunun yanında insanın kan grubu zamanla değişebilir de.

Çok acil durumlar için, artık kan testi de yapılamıyorsa yada zaman yoksa 0Rh- verirler. Oradaki stickere kimse itibar etmez.

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Merakımdan soruyorum ehliyete vs. Bakılmıyor mu peki buna bakmıyorlar madem

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baksalar bile göremezler ki kedi pipisi kadar olmuş o çıkartma . Birde kaza anında motorun etrafında dolanıp çıkartma arayacak insan sanmıyorum , öyle biri olsun
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Onun yerine kan grubu kartı taşıyın kimliginizde, daha faydalı olur.

Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben burada bir başımdan geçen bir olayı anlatıyorum. doktor arkadaşımın da yalan söylediğine inanmıyorum. yapmadılar ve yapmazlar demek direk yalancısın sen demenin kibarcası oluyor galiba kim bir insan hayatı üzerine yalan konuşur orasını bilemem vicdan meselesi.
    Dostum niyetin halis ancak, hiç bir kurum kanmerkezi dışında çalışma yapmaz(hastanelerin kendi bünyesinde kan merkezleri olur) ve genel sisteme(kızılay dahil) entegredir. Öyle marketten bir paket kan aldım taktım olayı olmaz. Olamaz. Acil hallerde alınan kan bile çalışmadan hastaya kullanılmaz. O zamana kadar hastanın ellibin kere kan grubuna bakılır.

Ki diyelim bakılmadı, hastanın kan gurubu orda yazan kan grubu değil ve yanlış kan verildi. Bunun sorumlusu kimdir? Valla sağlık bakanlığı o kanı bu şekilde yapanların bi yerinden şırıngayla alır.

Ki bunun altına girecek bir babayiğitte olmaz (yanlış kan grubu hayat kurtarmaz aksine...)

Dipnot: Ambulanslarda vs kan olmaz. Öyle yolda ani kaza oldu kan kaybı var hadi kan takalım olayı hiç olmaz.

Tekrar ediyorum Halis niyetlisin ama doktor arkadaşın senle kafa bulmuş.

Bu dediği masal belki ben çalışmadan önce vardır(15yıl önce)

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yakınım doktor. Hepimize takip edip yaptırdı. Cüzdanımızın görünür yerindeki bir kağıtta açıkça ismimiz, acil durumda aranacak yakınımızın ismi, telefonu ve kan grubumuz yazılı.

Motosikletteki sticker'la sağlık işlemi yapmamaları doğal. Sonuçta ciddi sorumluluk alıyorlar. Binde bir ihtimal bile sorun çıksa, "niye araç üzerindeki stickera güvenip iş yaptınız" diye hesap sorulur, ama "niye sticker'a göre iş yapmadınız" diye sorulmaz, çünkü cevabı belli.

Zaten acil durumda ilk bakacakları yer hasar alıp yamulmuş motosiklet değil, cüzdanınız.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Klickner07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sipariş verdim teşekkürler

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Bu stickerlardan motocu bir doktor abimizdede var ismi soy ismi ve kan gurubu şeklinde ama sonuçta neden yapıştırdı bilmem. Belki süs olsun diye. Sonuçta o motosikleti kimseye vermez belki ama benim motosiklete bi kaç kez arkadaşım ve bi çok kez babam bindi. Benim kan grubumla onlarınki aynı mı?
    Capitao_3 bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben motosiklete değil kaska yapıştırdım. Şununla beraber:

Bir de sağlık personeli buna bakıp iş yapmayacak belki ama kaza anında haberdar olan eş dost kan grubu stikerini görüp çevresindekilere "o rh- kana ihtiyaç olabilir" tarzı önceden bilgilendirme geçebilir. Özellikle negatif kan grupları için kan bulmak sıkıntı olabiliyor.

Çok da şeyapmamak lazım. Alt tarafı bi stiker
    Capitao_3 bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Başımdan geçen bir anektodu anlattım ben doktor değilim olayın aslınıda da öğrendim sizin için. Olay tam olarak söyleşmiş.

Kaza Balıkesir Gönen ilçesinde oluyor. Bölgediki hastanede kan stokları sıkıntısı varmış acil personeli stikerdeki A rh (-) kan grubunu görünce hastaneye gitmeden stok istiyor yaralı hastaneye gidene kadar kan hazırlanıyor.

Yaralıya kan verilmeden tüm testler yapılmış fakat. Sticker sayesinde Arh - kan çok daha hızlı şekilde tedarik edilmiş. O anda hastane küçük olduğundan Arh- kan bulunmuyormuş sanırım kızılaydan istenmiş kan Bandırma'dan Gönen'e gelmiş..

Olay tam olarak buymuş arkadaşlar..

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Gereksiz bir çıkartma.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)