Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

33 Yasinda İlkkez Otomobil Koltuguna Binen Kardesinize Bir Moral

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    S.a.Dostlar ailevi sebeplerden ötürü otomobil kullanmam gerekiyor ve 33 yasinda bugün ilkkez ehliyet kursunda direksiyona gectim.Malum motosikletten bir deneyim var ancak ne direksiyona ne diger degiskenlere adapte olamadim.Acikcasi gerildim.Araci kaldirma noktasinda kavrama noktasini filan bulup kalkis yaptim ancak gaz pedali tamamen yok gibi cok hafif geldi,birkac kez donus yapaken toplayamadim ve hatta duz yolda direkyonu duz tutamadım.Stop ettirmeden durmayi beceriyorum debriyaj sagolsun ama iste ne bileyim sanki beceriksizmisim olmamis gibi geldi moralim düştü.
    Bir moral verin su kardesinize, saygilar.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Aynı duyguyu 2000 yılında ilk direksiyona oturduğumda yaşamıştım ama 15dk sürdü akşama kadar kasabada deli gibi turlamıştım.

Daha sonra 2002 yılında ehliyete yazıldım,direksiyon eğitimine gittiğim ilk gün hoca kovaladı;

''Yeğenim sen zaten biliyormuşsun bir daha gelmene gerek yok,sınav zamanı gel yeter''

Velhasıl kelam benden 1 yaş küçüksün lakin çok geç kalmıssın be başkan...

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Levent hocam vurma zaten tırstım

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sistem aynı sistem. (Böyle bi fıkra vardı )

Motordan inip kamyona binince banada oluyor bazı hisler. Çekmiyor gitmiyor gaz yemiyor. Frene basınca durmuyor.
    bursalıali bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent hocam vurma zaten tırstım
    Dostum gözünde çok büyütme ama çokta hafife alma,özel eğitim veren bir hocadan ders alman daha iyi olabilir.

Motosikleti
    MT-07
    Bende işim gereği trafikte fır dönüyorum. Geçen bir kamyoneti geri geri yanaştırırken daldım gitti. Aklım başımdan uçtu sanki. Sonuç. Kasayı sapladım bir minibüse. Yeni şekiller verdim

Takma kafaya. Bırak akışına. Zamanı gelecek sol el dışarıda sürersin artık klima niyetine.

Bir laf vardır ya.."kimse annesinin karnında öğrenmiyor."Pratik yaptıkça herşey yoluna girecektir.
    35mustafa35 ve Metela bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Ben yıllar öncesinden( yaklaşık 20 yıl ) traktör sürüyordum. Ehliyet hak getire o zaman küçüktük yaş 15 ya var ya yok. Boy uzun ayaklar traktörün debriyaj fren hepsine rahat yetişiyor. Sürdük traktörü o zaman bu kadar çok araba yok bide genelde bağa giderken süruyorum. Ustalaştık neyse yıl oldu 2001 traktör satıldı.
    Bunları neden mi anlatıyorum kimse özenmesin diye çünkü o zamanlar ne bu kadar büyük ceza var nede çok araç, ayrıca traktör üstünden arabaya yıllar sonra geçişte kolayca adapte olmamı anlayın diye.
    Neyse yıl oldu 2014 ben benzinliğe girdim. O arada 2012 de ehliyeti aldım şimdiki sınav olsa o zaman alamazdım. Benzinlikte müşteriler geliyor anahtarı bırakıyor yıkamaya çekilecek diyor. 1-2 kez anahtarı diğer arkadaşa veriyim derken bi gün patron bana sende ehliyet yokmu Çeksene dedi. Güç bela çektim, heyecan var yıllardır motosiklet dışında araç kullanmamışım.
    Sonra arkası geldi o araç bu araç derken bide otomatik vitesli derken biz usta olduk.
    2016 da kendi arabamı aldım. Hiç uzun yol tecrübesi olmayan ben akrabamla değişik süre süre taaa Şanlıurfaya gittim geldim. Süre süre arabada da ustalaştık.
    Şimdi İzmirde girmedik sokak semt bırakmam işim olsa. İzmiri neden mi örnek verdim bu bölgede en çok trafik olan yer de ondan.

Demem o ki biraz içinde olacak. Korkmucaksın ( temkinli olacaksın ama panik yapmıcaksın) rahatça sürersin.
    Araba süren birini yanına al dosdoğru git trafiğin az olduğu bir yere. Orda başla sürmeye sonra sonra işi büyütüp trafik olan yerdede sürersin.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Müdür ben ilk aldığımda biraz yol yaptım ikinci gece kendim çıktım tabi götüm kalktı ya virajı alamayıp park halindeki bir araca vurdum oda duvara vurdu duvar sigortaya vurdu sigorta ve hepsi sonra , bana vurdu 2016 yılında 6 bin tl ödedim... Şimdi şahinle lastik yakarak daire çiziyorum millet ıslık çalıyor..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Aragaz la deneyin bi. Debrıyaj sabıt Aragazla vın vın vın vın o arada tatlı tatlı debrıyajı salın araba kalkar sonra gaz geçersiniz

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Benimde ehliyetim var ama sıkışık trafikteyken arabanın içinde fenalık geliyor nefes alamıyorum daraliyorum. Yeşil yanana kadar arabadan inip yuruyesim geliyor. Trafikte bununla beraber korku da var.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2009 da motor ehliyeti aldım 2011 de araba ben hiç araba tecrübesi olmamasına rağmen çok rahat kaldırıp sürmüştüm
    alışırsın ne kadar iyi motor sürsende sürdüğün motordan farklı bir motora geçince bir adapdasyon sorunu yaşıyorsun tecrübene görede bu adaptasyon süreci kısalıyor sonunda alışıyorsun arabada böyle alışırsın

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı yastayiz hocam . Zamanla sürüşün gelişir hatta sen farkında bile olmazsın . Bol bol pratik yaparak asarsin bunu .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)