Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Arkadaşlar alarmli disk kilidi tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Ben bunu getirtiyorum yurtdışından:

https://www.motosikletaksesuarlari.com/Abus-Motosiklet-Alarmli-Disk-Kilidi-7000-Rs1-Detecto-Pixel-Red_43509.html?gclid=Cj0KCQjw5qrXBRC3ARIsAJq3bwpgV fjuUIO8ck0x5YPy2wCaJ_sTkKbB48ARJg9lVrnrq8y31_KawqQ aAowZEALw_wcB

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanıcısı olarak normalde Abus 8077 öneririm ama 400 lirayı geçmeyecekse tek seçenek olarak Onguard 8251 alırdım. Pim kalınlığı Abus 8077'den yarım mm daha fazla ve ses seviyesi 20 db daha yüksek. Hatta ikinci disk kilidi olarak almayı da düşünüyorum.

https://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/...0db-P200199343
    hocam abus 8077 pcx disklerine olacakmı acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunu getirtiyorum yurtdışından:

https://www.motosikletaksesuarlari.com/Abus-Motosiklet-Alarmli-Disk-Kilidi-7000-Rs1-Detecto-Pixel-Red_43509.html?gclid=Cj0KCQjw5qrXBRC3ARIsAJq3bwpgV fjuUIO8ck0x5YPy2wCaJ_sTkKbB48ARJg9lVrnrq8y31_KawqQ aAowZEALw_wcB
    yurtdışından kaç paraya gelecek hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

Alıntı demirkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    limiti biraz daha zorlama sansın varsa ABUS marka alarmlı disk kilidi almanı tavsiye ederim. çok ucuzuna kaçma hiçbir faydası yok...
    en fazla 550 tl ye çıkabildim ABUS 7000 RS1 modleini sipariş verdim bugün bakalım hayırlısı gelsin görelim

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    8077 modeli PCX’e uymuyordu galiba ama tam emin değilim.

Ben 7000 RS1 kullanıyorum 530 liraya almıştım ama parasını hak ediyor ve PCX’e uyar.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,

İlave önlem olarak; fiyat performans ürünü disk kilidi ariyorum.Olabildiğince yüksek sesli olmali hangi urunu tavsiye edersiniz.

chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

İlave önlem olarak; fiyat performans ürünü disk kilidi ariyorum.Olabildiğince yüksek sesli olmali hangi urunu tavsiye edersiniz.
    Ne aldınız? Bende arıyorum aynı şartlarda.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    urban markasını tavsiye ederim

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Motosiklet için hertürlü parça, aksesuar, bakım servis, tamir için Şirinevlerde motosikletci cenneti var, diyebilirim.
    Eski Londra Asfaltı Caddesinden Ataköy kavşağına çıkmadan sağa Adnan Kahveci Bulvarı, 100m ileride, sağda Tevfik Fikrek Caddesi başlıyor. Cadde sağlı sollu ve arka ve ara sokakları sırf sade motosiklet için mağazalardan, servivlere, lastikciden, kaynakcılara kadar orada.
    Fiyata göre her türlü ürün var. Görüp almak isteyene tavsiye ederim.

chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    urban markasını tavsiye ederim
    Urban UR6 sanırım. Bir de Securage diye bi marka var. Urban bilinen bir marka ve UR6 yı en ucuz 275 e buldum. Securage ise ülkemiz dışında web de göremedim, 7 mm olanı 170 tl. Ne yapmalı acaba?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alarmı olur olmaz ötüyor, bugün pilini çıkardım alarmsız kullanıyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS 2016
    Yaklaşık 3 senedir Urban Ur6 kullanıyorum.Motosiklet yerinden oynatılırsa ilk etapta 3 tek bip ile uyarıyor.Devam ederse de sürekli çalıyor.Alarmsız kullanmak isterseniz kilitlediğinizde üstündeki düğmesine basmazsınız o zaman alarm devre dışı kullanırsınız.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bende kaliteli bir disk kilidi arayışındayım abus detecto x plus 8008 diye bir model buldum paraya kıyıp abus alacağım ama fiyatlar yüksek. Motardinn sitesinde vergiler dahil 200-300 TL daha ucuza geliyor yurtdışından almama değer mi?

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.rapi.com.tr/urun/oxford-...li-disk-kilidi
    Oxford Alarmlı disk kilidi. 7 yıldır kullanıyorum. Tavsiye ederim. Fakat ön diskinizde yeterli kalınlıkta delik yoksa kullanamazsınız.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kaliteli bir disk kilidi arayışındayım abus detecto x plus 8008 diye bir model buldum paraya kıyıp abus alacağım ama fiyatlar yüksek. Motardinn sitesinde vergiler dahil 200-300 TL daha ucuza geliyor yurtdışından almama değer mi?
    Gümrük, vergi dahil 200-300 tl aşağı gelirse değer tabi garanti konusu olmaz, mesela disk kilidinin garantisi mi olur zaten 2 sene bozulmaz diye düşünen ben abus trigger 350 disk kilidim de nasıl olduysa anahtarı sıkıştırdım, motoplus'dan almıştım götürdüm garantiden değiştirdiler ve farkı ile kesinlikle tavsiye edeceğim Abus 8077'yi aldım. aslında abus detecto x plus 8008 almayı dşünüyordum ancak motoru mesela scooter'a çevirsem kullanamıyorum uyumlu değil, eğer hep motorlarım büyük disklerim de büyük olacak dersen tabi ki al ama benim gibi bir durumun varsa abus 8077 en iyisi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.rapi.com.tr/urun/oxford-...li-disk-kilidi
    Oxford Alarmlı disk kilidi. 7 yıldır kullanıyorum. Tavsiye ederim. Fakat ön diskinizde yeterli kalınlıkta delik yoksa kullanamazsınız.
    benim için hassaslığı en önemli konu rüzgar esse alarm ortalığı ayağa kaldırsın istiyorum motoru güvenlikli sitenin kapalı otoparkında tutuyorum o konuda sıkıntı yok ama gittiğim yerlerde kısa süreli park etmelerde en ufak şeyi haber etmeli bu ürünün hassasiyeti nasıl?

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gümrük, vergi dahil 200-300 tl aşağı gelirse değer tabi garanti konusu olmaz, mesela disk kilidinin garantisi mi olur zaten 2 sene bozulmaz diye düşünen ben abus trigger 350 disk kilidim de nasıl olduysa anahtarı sıkıştırdım, motoplus'dan almıştım götürdüm garantiden değiştirdiler ve farkı ile kesinlikle tavsiye edeceğim Abus 8077'yi aldım. aslında abus detecto x plus 8008 almayı dşünüyordum ancak motoru mesela scooter'a çevirsem kullanamıyorum uyumlu değil, eğer hep motorlarım büyük disklerim de büyük olacak dersen tabi ki al ama benim gibi bir durumun varsa abus 8077 en iyisi.
    https://www.motardinn.com/motorcycle....0/136881105/p
    ürün bu. bildiğim kadarıyla ülkesine göre değişen %18 ve %20 vergi oranları varmış. birde ekstra olarak bazı ürünlerde kdv üzerinden birde ötv alınıyormuş disk kilidine ötv uygulanmıyor galiba hesapladığım kadarıyla %20 vergi+kargo 950 tlye geliyor türkiyeden alsam en ucuz 1180tl ye bulabildim. garanti konusu da dediğiniz gibi önemsiz gibi görünen önemli birşey bilemedim kararsızım.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim için hassaslığı en önemli konu rüzgar esse alarm ortalığı ayağa kaldırsın istiyorum motoru güvenlikli sitenin kapalı otoparkında tutuyorum o konuda sıkıntı yok ama gittiğim yerlerde kısa süreli park etmelerde en ufak şeyi haber etmeli bu ürünün hassasiyeti nasıl?
    Hassasiyet iki aşamalı ilk keresinde kısa bir uyarı sesi veriyor. Bu sesten sonra hassasiyet yükseliyor. En ufak bir harekette ötmeye başlıyor. Bir gece sert rüzgar nedeniyle ötmeye başlamıştı. Komşular rahatsız olmasın diye aşağıya inip alarmı devre dışı bıraktım. Kilidi ters takınca alarm devre dışı oluyor. Fazla hassasiyet başa dert açabilir.

Aynen süper olurdu

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

Arkadaşlar Urban marka almayında hangini alırsanız alın Aldım 6-7 ay sonra içinden arıza yaptı sonra garantiye gönderdim. Bu kez 2 senelik garantiyi doldurmaya 1 ay kala her tarafı pert oldu Dış kabı benimkinin plastikti Ama hiç bir zaman memnun kalmadım.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, bana fonksiyonlu lazım 3D algılaması olan yani tek sağa, sola değil aşağı, yukarı algılaması olması da lazım. Onları ben de gördüm çoğu diyor ki ya çok hassas oluyor (yağmur yağınca öttüğünü yazan gördüm) yada üstüne biniyorsun ötmüyor direksiyonu kıpırdatınca ötüyor diyorlar.

Bir de alarmı istediğimizde açık, istemediğimizde kapalı olmasını sağlayacak fonksiyonlu disk kilidi önerisi lazım
    (Sitede çocuklar dokundum mu öterse baş şişirir. Bazı ürünlerde ilk başta 5 saniye çalıyormuş sonra durmadan çalıyormuş. Bu çok kötü hep çaldığında kapatacakmıyız yani acaba bu fiyatlardaki ürünlerde otomatik kapanıyor mudur ? Birde bu özelliklere sahip bildiğiniz, gördüğünüz ürün tavsiyelerinizi bekliyorum herkesin.)

Birde aliexpresste 60 TL burada aynısı 80-100 TL ama malzeme kalitelerinin vasat olduğu söylenmekte çok kolay kırılıyormuş levyeyle felan.

Buna 200 - 250 TL versek, bir de 100 - 150 TL kilit alsak tamamdır kilide dokundum mu öter (Bu fiyatlardaki ürünlerde hoparlör içte bulunuyormuş susturamazlarda).
    Bendeki 3d değil sanırım, ama yeterince hassas. Yağmurda, yanından biri ayaklarını yere vura vura geçince ötüyor. Kedi oturuyor motorun üstüne ötüyor bip bip diye. İki aşamalı olduğu için ilk baştaki bip sesi rahatsız edici değil. Hassaslığını çok sıkıntı yapmayın; aşırı hassas olursa etrafı rahatsız ediyor, az hassas olursa motorun üstünde tepinebiliyorsun. Zaten caydırıcı bir aparat, 200-300tl'lik bir ürün yeterli bence. Abus alırsan değişir tabi, onları beğeniyorum.

Fiyst performans ürünü olarak ne önerirsiniz?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)