Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

KTM Duke 390 Mı? YAMAHA Yzf R25 Mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine R25 tayfa sidik yerışı başlamış. Neden 200 km ye kadar son hıza gelen her motora Beygir, Tork fark etmeksizin topyekûn savaş ilan ediyorsunuz siz ?
    Yakında 3 harfli sahiplerine benzeyeceksiniz iyice. Ducati scrambler 200 km yi zar zor gören bir motosiklet. 75 beygir. ister kalkışta ister son hızda ister otobanda yanına yaklaşabilir mi R25 scrambler ın ya da aynı örnek ile SV650A ' nın. Niye böylesiniz siz. 150 KG 44 beygir TEK SİLİNDİR ( senden önce gelen TORK ) bir motosiklet ile sizin motorunuz nasıl aynı gidebilir.

Bir açın Tork nedir ? Beygir nedir ? Merak edin biraz. R25 en iyi giden 250 lik olabilir. Ama o kadar büyütmeyin işte A2 sınıfı sınırında 45-48 hp motorlar ile kıyaslamayın kendinizi. Adam niye alsın daha çok para verip daha az giden motosikleti ?

El insaf yahu her ay 3-4 kez aynı başlık. Yeter bıktık, sıkıldık artık !!!
    Fizik dersinden kalanlar abi onlar :p
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fizik dersinden kalanlar abi onlar :p
    Dersten geçse çan eğrisinden kalabilir

Şaka bir yana,Neden R25 sürekli 44hp'lik 50hp'lik ayrıca hacim yönünden yüksek makinalarla mukayese ediliyor?ulen ha birde cıbır250 ile kawanın 250 modeliyle mukayese edin.yabancı forumlarda çoğunluk kabullendi R25'in kendi klasmanındaki muadillerinden 2tık üstün olduğunu...mühendis yapmış baba sıkıştırma oranını Rpm senkronunu,ciddi kafa yormuş...

Hacim cc beni bağlamaz aga,''Abime yapayım bir 250cc gör bakam dadına doyamazsın''

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dersten geçse çan eğrisinden kalabilir

Şaka bir yana,Neden R25 sürekli 44hp'lik 50hp'lik ayrıca hacim yönünden yüksek makinalarla mukayese ediliyor?ulen ha birde cıbır250 ile kawanın 250 modeliyle mukayese edin.yabancı forumlarda çoğunluk kabullendi R25'in kendi klasmanındaki muadillerinden 2tık üstün olduğunu...mühendis yapmış baba sıkıştırma oranını Rpm senkronunu,ciddi kafa yormuş...

Hacim cc beni bağlamaz aga,''Abime yapayım bir 250cc gör bakam dadına doyamazsın''
    Eski çift silindir ninjalar da r25 kadar gidiyor ya, çok da acayip bir yenilik-mühendislik yok r25te. Devir çeviren çift silindir bir motor

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin kullandığınız motorda ya da sizde bir sıkıntı olabilir, r25'e yaslamayın boşuna. Taraftar gibi r25 i övmeye çalıştığım için değil. Teknik olarak söyledikleriniz birebir tecrübelerimle uyuşmuyor. En ölü r25 düz yolda 160 rahat görür, ölüsü...
    En son sizin gibi iddialı birinin motorunu kullandım. Geçen senede Abant'tan Ankara'ya dönerken başka birinin motorunu. Rüzgar yoksa yapıyor biraz rüzgar olsun ıkınıyor. En ufak eğim çıkarken de hız sabit bile kalmıyor düşüyor canı çıkıyor. 250cc motor amma şişirildi yav.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Bence duke 390
    Ama ben olsam rc alırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben direk sizin sahsinıza söylemedim redline gittiniz diye sadece gidilirse yakar dedim sizde benim yazdıklarımı okumuyorsunuz 90nın altına zor düştüğümü 130-150 arası gitiiğimi ayrıca uzun yol yapıp 120nın de altına düşmediğimi ve 4,4 geçmediğini söylemiştim.Şimdi bakınız adam 4 ltre yakmış mt 07 ile bir arada forumda mt 07 8 litre yakıyo 9 litre yakıyo diyenler vardı bu kullanımla alakalı ama biris böyle 4 litre yakan fotoğraf atınca montaj diyenler bile olmuştu yani 2013 den beri bu forumdayım bu gözler neler gördü neler okudu

Yine R25 tayfa sidik yerışı başlamış. Neden 200 km ye kadar son hıza gelen her motora Beygir, Tork fark etmeksizin topyekûn savaş ilan ediyorsunuz siz ?
    Yakında 3 harfli sahiplerine benzeyeceksiniz iyice. Ducati scrambler 200 km yi zar zor gören bir motosiklet. 75 beygir. ister kalkışta ister son hızda ister otobanda yanına yaklaşabilir mi R25 scrambler ın ya da aynı örnek ile SV650A ' nın. Niye böylesiniz siz. 150 KG 44 beygir TEK SİLİNDİR ( senden önce gelen TORK ) bir motosiklet ile sizin motorunuz nasıl aynı gidebilir.

Bir açın Tork nedir ? Beygir nedir ? Merak edin biraz. R25 en iyi giden 250 lik olabilir. Ama o kadar büyütmeyin işte A2 sınıfı sınırında 45-48 hp motorlar ile kıyaslamayın kendinizi. Adam niye alsın daha çok para verip daha az giden motosikleti ?

El insaf yahu her ay 3-4 kez aynı başlık. Yeter bıktık, sıkıldık artık !!!
    Bizim milet e laf anlatamazsın R25 GERÇEK Top Speed 152 KM/H ,
    Matematik bilimi onu diyor ...
    Bir şeyde matematik konuşuyor ise susacaksın ve geriye kalan ise geri kalanına yavaş at diyeceksin..
    Matemetik konuştu ve sonucu söyledi 152 KM/H R25 için ötesi berisi yok...

http://www.motosiklet.net/forum/supe...ml#post4322034
    http://www.motosiklet.net/forum/supe...ml#post4322034
    oialdemir bunu beğendi.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen nasıl bir kralsın başkan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen nasıl bir kralsın başkan
    Benim ortalamam 5 hocam , uzun yolda acımam şehir içinde sâkinim. Ama 8-9lt yi görmek için 1 vites 9bin devir sabit gitmek lazım heralde, en fazla 6 gördüm oda canını çıkara çıkara mt09 ve fazer8 ile birbirimizi gaza getire getire 😁 r25in çok yakmasının sebebi yüksek devir çevirmesi 7binden sonra açılıyo alet , ben mt07 ile 6. Vites 5bin devir 129km/h a sabitleyip tısır tısır gidiyorum 4 yakıyo.
    mombohunter bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Sacma kiyaslar, son hizlar yakit tuketimleri havada ucusmus.Egzost filtreli 600fa ile bu hafta ortalama 4.5 yaktim.Ondan once ki hafta 7.8 gosteriyordu.Kullaniminiza bagli bunu tartismaya gerek yok.R25 ile kimi gorsem 5 in altina dusemiyordu ne hikmetse.Ben 4.5 i geciremedim nerdeyse..

Ozet, R25 Yuksek devir motoru, sehir ici hangisi daha eglenceli diye tartisirsak duke390 kullanmadim ama tartismaya bile gerek yok verilerden belli alet tek silindir torklu sehir ici oyuncak gibi oynarsin.R25 7.000 degirden sonra uzuyor, top speed takintin varsa bilemem.Gostergeye gore konusuyorum R25 170 e kadar her kosulda elini kolunu sallaya sallaya cikiyordu kullandigim surede.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence hayabusa alsın arkadaş en eski karbüratörlü karasistem. Admin konu kilit

uzun yolda r25 ktm in titreşimini cekemem sahsen titreşime tahamulüm yok uzun yolda naked makine rahatsız edebilir
    rahatlık olarakda r25 performans olarakta
    250cc motorla karsılastırmak lazım r25 i
    uzunda r25 gecebilir sürüculerin kilolarına da bağlı
    kısada duke 390 fakat tercih edebilir
    adam r25 binmiş 120 130 kilo 150 ye cıkmıyor diyorkusura bakmayında altındaki makine 250 cc ;)
    cg yarışlarinda bile adamlar kilosu az olan şürücü ile yarıştıriyorlar ağrılik güc oranı ;)
    şehir icinde duke daha rahat olur diye düsuniyorum tork dan dolayı
    yakıt da da dünyalar deyişecegini dusunmiyorum biri cift silindir biri de nispeten büyük hacim .

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    500 cc 48hp 45Nm bir makinenin çıkabileceği maksimum hızlar bunlar. R25 de bu hızlara geliyor ama bir kaç yıl sürüyor mesele bu ayrıca Duke daha az yakıyor.

https://youtu.be/x_3LfszI5xE" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı joseph01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolda r25 ktm in titreşimini cekemem sahsen titreşime tahamulüm yok uzun yolda naked makine rahatsız edebilir
    rahatlık olarakda r25 performans olarakta
    250cc motorla karsılastırmak lazım r25 i
    uzunda r25 gecebilir sürüculerin kilolarına da bağlı
    kısada duke 390 fakat tercih edebilir
    adam r25 binmiş 120 130 kilo 150 ye cıkmıyor diyorkusura bakmayında altındaki makine 250 cc ;)
    cg yarışlarinda bile adamlar kilosu az olan şürücü ile yarıştıriyorlar ağrılik güc oranı ;)
    şehir icinde duke daha rahat olur diye düsuniyorum tork dan dolayı
    yakıt da da dünyalar deyişecegini dusunmiyorum biri cift silindir biri de nispeten büyük hacim .

Ağırlık maksimum hızdan ziyade süresini etkiler biraz fizik.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    500 cc 48hp 45Nm bir makinenin çıkabileceği maksimum hızlar bunlar. R25 de bu hızlara geliyor ama bir kaç yıl sürüyor mesele bu ayrıca Duke daha az yakıyor.

[video]https://youtu.be/x_3LfszI5xE[/url]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir dışı ortalaması güzel tüketim

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)