Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN SÜRÜŞ TEKNİKLERİ...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Mobilden bağlanıyorum lakin rahmetli Barkın Bayoğlu nam-ı diyar Altın Elbiseli Adam kanalından sorularının çoğunun cevabını bulabilirsin. Aralarda geçmek için de belli bir deneyime ulaştıktan, motoruna alıştıktan sonra yavaş yavaş o dar yerler gözüne daha geniş gelecek ve ona göre manevra yapacaksın. Şimdilik acele etme. Gerekirse trafikte bekle. Nede olsa scooter. Gaz debriyaj fren vites falan uğraşmana gerek yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Moto Guzzi V7 II Stone
    Düşük hızlarda bakışını karşıya (gideceğin yöne) vererek, etraftaki araçlara da odaklanmadan sadece kontrol amaçlı küçük bakışlar atarak deneyebilirsin. Başlarda o korku ve heyecan çok normal, ben de tedirgin oluyordum açıkçası ama olabildiğince sakin kalmaya çalışarak, boş alanlarda sınırlar belirleyip pratik yaparak bu durumu atlatabilirsin. Hatta bence o korkunu hiç bir zaman tam olarak yitirme. Biraz korkmak iyidir. Ama korkunca panikleyen bir insansan tehlikeli bir durum. Soğukkanlılığını koruman önemli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Yunus ekipleri gördüğün an peşlerine takıl , çılgınlar gibi slalom yapıyorlar . 1 saat peşlerinde gezsen prof. olursun.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Aralara girmek için çok da acele etmeyin. Motoru aldım. 1 hafta kapalı alanlarda çalıştım. Yavaştan trafiğe çıktım. Mecidiyeköyden yıldıza ordan ortaköye geçtim. Hava 35+ derecelerde. Bi belediye otobüsünün arkasında kaldım. Millet aralardan ters yönden cayır cayır geçti gitti. Ben de otobüs gaz verdikçe piştim. Şimdi alalı 8 ay 4500 km oldu. Aralara girebiliyorum ama hala korkuyorum.

Sözün özü acele etmeyin. İstanbul fibi bir yerde motora başlamak pek de mantıklı değil açıkcası. İmkan olsa anadolunun bi köşesinde öğrenip sonradan büyük şehir trafiğine girmek çok daha kolay ve keyifli.
    HONDA

#BZ3082

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    M.E.G. -MOTOSİKLET EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEGİ FUN SAYFASI(KAR AMACI GÜTMEZ)

Motosiklet Eğitim Gönüllülri Derneği'nin kapalı alan hakimiyet eğitimlerine katılabilirsiniz. Ücretsiz, bağış usulü çalışan bir sistem...
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)