Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun Yol Motoru Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250 ABS
    Selam arkadaşlar,

Yamaha X-Max 250 uzun yol için uygun mudur? Yeni aldım sayılır ancak uzun yol kısmet olursa bu yaz yapmayı düşünüyorum. Uzun yol dediğim de Çanakkale ve Muğla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Şöyle anlatayım. Xmax la Avrupa turu yapıyorlar tık demiyor. YouTube de videoları izleyebilirsin.

Motosikleti
    Teşekkür ederim.

Merhaba,
    Gassal'ın da dediği gibi dayanıklı motorlar gerçekten. Geçen yaz Antalya'da Rusya plakalı X-Max görmüştüm. Çok tatlı genç bir çift, eşyalarını ve çadırlarını da yüklemişler ve ayaküstü anlattıklarına göre geze geze buralara kadar gelmişlerdi.

Motosikleti
    O zaman süper tam motoru almışım desenize. Teşekkür ediyorum.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Bende düşnüüyorum ya bi tane, geçen 800 git 800 gel yaptım otururken sızlıyor :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende düşnüüyorum ya bi tane, geçen 800 git 800 gel yaptım otururken sızlıyor :D
    Seni o güçten sonra xmax kesmez , sport touring ilacın. Fazer 8 abs bakıyom gel sanada alalım bi tane 😁

Kymco xciting 500 i R abs almani şiddetle tavsiye ediyorum motorla hizimi alamiyip dunya turuna cikicaktim neyse saka bir yana onu satip bundan al istersin dunya turuna cik tik demiyoy xmax uzun yol icin biraz dusuk kalabilir

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Alıntı Kymco'cu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco xciting 500 i R abs almani şiddetle tavsiye ediyorum motorla hizimi alamiyip dunya turuna cikicaktim neyse saka bir yana onu satip bundan al istersin dunya turuna cik tik demiyoy xmax uzun yol icin biraz dusuk kalabilir
    Kymco cu Hocam kymco ile ilgili konu açtım kimse cevap yazmadı xciting 400i nasıldır alınır mı yakıtı nasıldır bilginiz var mı.?
    Gelelim soruya Şimdi xmax 250 ile uzun yol zulim olabilir yeterli gelmeyebilir 110 120 stabil gidersiniz. Ben Antalya finike arası 100km, yol çalışması da olduğu için 1 saat 40 dakika sürüyor tek marş gidiyorum ideal süre saat başı mola vermek bence. dinlene dinlene uzun yol yapılır, motordan yana sıkıntı olmaz. Ama siz yorulabilirsiniz.Bana hızlanması ve gücü yetersiz geldiği için değiştireceğim. Sizin için yeterli ise uzun yol yapılabilir.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    anladım yeni almış motorunu neden öneri yapıyorsunuz hayırlı olsun

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni o güçten sonra xmax kesmez , sport touring ilacın. Fazer 8 abs bakıyom gel sanada alalım bi tane ��
    :D 3. motora hazır değilim :D :D

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni o güçten sonra xmax kesmez , sport touring ilacın. Fazer 8 abs bakıyom gel sanada alalım bi tane ��
    Xmax değil de Tmax keser.

Bu arada Xmax 250 taş gibi motordur. ABS varsa tadından yenmez. Yolda da bırakmaz. Başlık yanlış olmuş. Öner’i ararken motor aldım demek biraz olmamış

Güle güle kullanın. Bol bol resim çekip, bol bol gezin.
    levend84 bunu beğendi.

Vallahi görsem yazardim ama soyle birsey var ben daha once 500 i kullandigim icin 400 ü bilemem ama aynisi gibiyse motor gorunus felan hersey oturakli yakit orta ama gidis benim icin iyiydi

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı Sibell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,

Yamaha X-Max 250 uzun yol için uygun mudur? Yeni aldım sayılır ancak uzun yol kısmet olursa bu yaz yapmayı düşünüyorum. Uzun yol dediğim de Çanakkale ve Muğla.
    4 günde İstanbul'dan Selanik'e gidip Thassos'u dolaşarak döndüm.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    1 Yil xmax250 kullandim,

Uzun sürüşlerde,artçiniz yok ise gayet yeterli,karadeniz şeridinde tirmanma esnasinda yolun durumuna göre otobuslerle ayni tempoda gidiliyor 95-105,106 olmuyor hee duzde güzel gidiyor Tur camida yeterliyse değme keyfine.

Aşiri ruzgarda kafa gezinebiliyor,sonradan ayiktim arkada 15 er kg´lik valizlerim vardi birini orta boşluga bağladim tam stabil oldu.

Velhasil ideal ve pratik bir modeldir.

Motosikleti
    Evet başlığı yanlış yazdığımı farkettim ancak yeni üye olduğum için nasıl değiştireceğimi bulamadım. :(

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Sibell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet başlığı yanlış yazdığımı farkettim ancak yeni üye olduğum için nasıl değiştireceğimi bulamadım. :(
    Moderatörlere mesaj atarsan düzeltirler başlığı.
    Geçtiğimi hafta sonu git gel tam 1000km yol yaptık. Bende cbf1000 arkadaşımda xmax250 vardı.
    Gayet memnundu yolda. Sadece 120 üzeri hızlarda rampa tırmanma sollamaya çıkma gibi konularda biraz güçsüz kalıyordu.
    2 kamp sandalyesi, 2 uyku tulumu, 2 şişme mat, 2 sünger mat, 1 çadır ve bolca kalın giysiyi rahatça yükledi motora.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Xmax ile ilgili başka bir tavsiyede bulunacağım , kontak anahtarını off konuma getirmeden asla çıkartma , aksi halde biri motoru incelerken düğmelere dokunursa sinyaller yanıyor ve aküsü kısa sürede bitiyor !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)