Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Başlangıç için duke 390

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Mt-07 al die kinaye yapmıştım ama illa düzeltmem gerekecek. Arkadaşlar Dominar bile dandik lastikle gazı hafif açınca yanlıyor. Duke 390'da kaliteli lastik var. Direk tekere gelir. MT-25, R25 ile de gazı açtıkça açar ve dandik lastikleri ile de bir hata yaparsa affetmez. Siz neye göre kalkıp neleri öneriyorsunuz???

Kendi hayalinizdeki motorları insanlara empoze etmekten vazgeçin artık. Eğitim sürüşüymüş. Yan koltuktaki sevgilisi ile cilveleşirken üstüne kıran var mı eğitimde? Telefonda video konferans yapıp yol yerine karşıdaki izleyen? Araba içinde halay çekerken direksiyonu bırakan? Makam aracı olsun yada olmasın son sürat arkadan çakarlarla gelen Siyah passatlar? Dizi izleyenler? Mail yada sms atanlar? Ben bekliyorum o da bekleyecek die üstüne kıranlar? Viraja girdiğinde arkandan vurmaya ramak kalacak kadar sıkıştırıp senin çizgini bozanlar?

Gidip bir tane CıBıR 125 al. Sonra hayallerinden bahset. Seninle beraber bizde ortak olalım...
    tommygun, pea, Kural [ Z ] ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı esekherif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ben haziranda motora başlayacağım eğitimlerimi tamamladıktan sonra kafamda mt25 duke 250 veya r25 gibi motorlar var ama r25 e bi 2 k daha koyduktan sonra 390 lık bir motor almak beni daha uzun götürür diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım ?
    Kardeş sen nickindeki gibi davranma bence, Angrypower'ı dinle bak ne yazmış yukarıda. Dışarıda trafikte bin tane eşek herif varken seninki sadece nickinde kalsın, doğru yoldan git, 390Duke ilk motor olarak adamı çarpabilir.
    (İnsan bazen, yahu bunca yıldır hiç bir şey değişmiyor, ben napıyorum la hala burda diyor, buna benzer 40 bin tane başlık vardır herhalde bu sitede, yıllardır neler yazılmıştır neler, gerçekleri görmek ve görememek işte bütün mesele. Hadi ben gittim bi daha bu tip başlıklara uğramıycam söz.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Yeni başlayacaklara naçizane tavsiye, üşenmeyiniz okuyunuz efenim:

https://mymotorcycleexperience.blogs...layanlara.html

https://mymotorcycleexperience.blogs...i-hakknda.html
    Angrypower bunu beğendi.

Alacağın motorla da eğitim alabileceksen ben duke 390 öneririm R25 lede çok bir fiyat farkı kalmamis zaten arasında ,yok eğitim alamam dersen duke 200 al geç

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hocam kim ne derse desin duke 390 ile başlanmaaazzzz.yani şöyle başlanır sürmeyi durmayı önceden başka motorlarla tecrübe ettiysen ok ama daha gaz kolunu çevirmediysen azına yersin motoru.hatta işallah azına yersin başka şeyler olmaz.dediğin doğru 2 3 daha verip daha doyurucu duke 390 alabilirsin ama öncesinde eğitime girersen senin için daha hayırlısı olur.r25 2 silindir 14 bin çeviriyor yani bastıkça geliyor bana göre süper bir başlangıç motoru oldukça sakin çoğu düşük cc motora göre.6 7 binde vites atarsan gül gibi geçinir gidersin ki oldukça kolay tutturusun.ama duke gibi keskin gaz 1 silindirin tepkisi yüksek torkla adamı paniğe sürükleyebilir.oldukça sıkı motordur duke 390 bilene zor değil tabi oldukça kolay kullanımlı.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direk MT-07 al. Hiç uğraşma onlarla. 2.el temiz bir tane düşür. Eğitimde alıyormuşsun zaten.
    Çok rahat bir öneri yapmışsınız. Mt-7 kullandınız mı yoksa cahil misiniz?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok rahat bir öneri yapmışsınız. Mt-7 kullandınız mı yoksa cahil misiniz?
    Şunu senin gibi düşünemeyenler için yazdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Mt-07 al die kinaye yapmıştım ama illa düzeltmem gerekecek. Arkadaşlar Dominar bile dandik lastikle gazı hafif açınca yanlıyor. Duke 390'da kaliteli lastik var. Direk tekere gelir. MT-25, R25 ile de gazı açtıkça açar ve dandik lastikleri ile de bir hata yaparsa affetmez. Siz neye göre kalkıp neleri öneriyorsunuz???

Kendi hayalinizdeki motorları insanlara empoze etmekten vazgeçin artık. Eğitim sürüşüymüş. Yan koltuktaki sevgilisi ile cilveleşirken üstüne kıran var mı eğitimde? Telefonda video konferans yapıp yol yerine karşıdaki izleyen? Araba içinde halay çekerken direksiyonu bırakan? Makam aracı olsun yada olmasın son sürat arkadan çakarlarla gelen Siyah passatlar? Dizi izleyenler? Mail yada sms atanlar? Ben bekliyorum o da bekleyecek die üstüne kıranlar? Viraja girdiğinde arkandan vurmaya ramak kalacak kadar sıkıştırıp senin çizgini bozanlar?

Gidip bir tane CıBıR 125 al. Sonra hayallerinden bahset. Seninle beraber bizde ortak olalım...
    Tam da bunu yazdım işte.
    emrb bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Merhaba.Çocukluğum babamın planet 5 (diger adıyla rus moturu) üzerinde tir tir titreyerek geçti. Yanlış anlaşılmasın hep babam gidondaydi.
    Motorsiklet almayı kafama koydugumda arabam olduğu için trafik kurallarına aşinaydım. A sınıfı Ehliyetim bile yokken Honda 1 güvenli sürüş egitimine girdim.Baktım yapabiliyorum, güvendiğim adını duyduğum markalardan ekipmanlarımı aldım. Ehliyet sınavını geçtim ve daha henüz motorsikletim yokken Honda 2 güvenli sürüş eğitimini aldım. Daha sonra fuarda 2017 model Duke 390 siparişini verdim. Motorsikletin gelmesine yakın Honda güvenli sürüş 2 egitimini tekrar aldım (iki egitim arasında 6 ay var). Burda sitede saygı değer abilerimden Zaferce'nin okumamız için bıraktığı kitabı edindim. İlk baştan sona okudum daha sonra kitabın dedigi gibi bir bölüm okuyup okudugumu uygulayıp sonraki bölümü okudum. (en son ki uzun yolum oncesi tekrar okuyup 3 ledim). Zaferce abimin önerdiği yol egitimlerini yakalamaya çalışıyorum bu ara. Yaşım 32, şu an 100km de 3.2 yakıt ortalamam var (bunu ne kadar sakin kullandığımı bil diye yazdım). Yeni basladigim için başlarda şehir içine olabildiğince az girdim. Iki kez asfalt kalitesi nedeniyle yanladım. 3 kezde abs yi devreye soktum. Anlayacağın 390la baslamak icin çok para harcadım,1 kitabı 3kez okudum,kendimi tuttum ve korumaya çalıştım. Bunları yapmış olmam bile beni direksiyon başında mesaj yazanlardan koruyamaz.Bence olay sende bitiyor.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Şunu senin gibi düşünemeyenler için yazdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Tam da bunu yazdım işte.
    Sonradan gördüm hocam. Pek kinayeye benzemiyordu.
    Uzun yazınızda arka sayfada kalmış.
    Mesajın altına yazsaydınız ok direk hedefi vururdu.
    Angrypower bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Kinaye olduğunu tüm forum anladı oysa ki?

Kendine güveniyorsan al diyenler var çok komik.. zor durumlarda panik yaptığında sıkıştırıldığında kaydığında yanladığında insanın kendine güveni değil tecrübesi onu kurtarır. Herkesin gözü sizin kadar kara olmayabilir. 400cc tek silindir torklu makina ile bu işe başlanmaz duke 390 gaz tepkisi yüksek ve sert karakterli bir motor. 0-100 km 5-6 saniye civarı ve oldukça da iyi gidiyor.
    alikagan bunu beğendi.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Merhaba, eğitiminizi motto akademi gibi önce kendi güvenli motorlarıyla eğitime başlayıp sonra sizin motorunuzla alıştırma eğitimi veren kurumlara gidebilirsiniz duke 390 ile güvenle sürersiniz.

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    hocam mt07 fazla kaçar da duke 390 mt 25 r25 falan bunların hepsi zaten güçsüz motorlar. gaz tepkileri de belli olan motorlar. hiçbirinden korkmana gerek yok ama eğitimini al. burda 125cc falan diyenleri de takma. 125cc çok daha tehlikeli trafikte emin ol

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    aynı cevabı yanlışlıkla yolladım.

Motosikleti
    R25
    Kardeşim ben r25'le başladım.Başlangıç eğitimi aldım sonrada uzun yol eğitimi aldım motto akademiden.Ama onun öncesinde ehliyet sınavlarına girmeden önce 125cc kullanmışlıgım vardı.
    Eğer eğitimlerin çok sıkı kaliteli öğretim kurumlarından alırsan eğitimini ve kendime hakim olurum diyorsan alabilirsin.ama diğer türlü yüksek cc Allah c.c korusun çok tehlikeli

herkese cevapları için çok teşekkür ederim ben eklemeyi unutmuşum yazın ehliyeti aldıktna sonra 1 aylığına kurye olarak çalışmayı düşünüyorum bunu da göz önüne alarak fikir verirseniz sevinirim teşekkürler

Motosikleti
    R25
    Ha tamam o zaman kurye olarak çok şey öğrenirsin, bence r1 al ����
    Şaka bir yana Kardeşim herkes bir şey anlatmaya çalışıyor anlamadın mı hâlâ
    Tecrübe, sakinlik, bakışlar tehlike ön görme
    Bence sen çoktan kafanda almaya karar vermişsin.

yok alakası bile ben %90 250 lik alıcam öylesine açtım konuyu belki bi ihtimal ama arkadaşların dediklerine bakınca 250 likle başlayacağım gibi duruyor peki hangi 250 liği önerirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

üniversiteye gidip geleceğim bide tutku için alıyorum tabii en önemlisi çok seviyorum be

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı esekherif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok alakası bile ben %90 250 lik alıcam öylesine açtım konuyu belki bi ihtimal ama arkadaşların dediklerine bakınca 250 likle başlayacağım gibi duruyor peki hangi 250 liği önerirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

üniversiteye gidip geleceğim bide tutku için alıyorum tabii en önemlisi çok seviyorum be
    bak ıste bu yorumun tam kullanıcı adına uygun olmus . %90 250 lık makına almak ama OYLESINE duke 390 sormak :/ sıradakı asama ne bısıklet tavsıyesı falan mı ?
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Kardeşim ehliyet alınca kuryelik yaparım işini geç. Ben de senin gibi düşünüyodum. Parayı başka yollarla biriktirdim. Cbf 150 aldım. İyiki param yetmemiş de cbf almışım. Alalı 4000 km oldu daha yeni yeni motora hakim gibiyim. İyiki cbf almışım. Alalı kaç km oldu ben hep tapagaz gidiyorum. Makasa giriyorum. Teker deniyorum. Sağolsun cbf hepsini affediyo. Az hacimli makinam olsa eminim çoktan patlamıştım. Bu arada cbfle üniversiteye gidiyorum. Şekil için r25 alan da var ninja 300 alan da var. Ama emin ol hiçbi kız motoru var ohaa diyip yanına gelmiyo. Tavsiyem cbf 150. Aldıktan sonra anlayacaksın ne demek istediğimizi. Gazı açmam falan hikaye. O motor 1000 km sonra tapagazın altına hiç düşmüyor.

Motosikleti
    NMAX 155
    Bu arada R25/MT25 Duke390'dan geri kalan motorlar değil öyle bi muamele yapmışsınız ki R25 sanki dünyanın en efendi motoru da duke çılgın :D

Ve kendinize hakim olmakla alakası yok virajda gazı açtığınızda arka teker saldığında motor tekere geldiğinde vs durumlarda sizi kendinize hakim olmanız kurtarmaz

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Bence 600 cc ye kadar ki her motor ile başlanır. Benim şahsi görüşüm.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)