Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yazlık fileli mont = Rüzgar

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar

Yazlık fileli mont almak istiyorum hiç fileli mont kullanmadım

Sorum motorla giderken içerisine aldığı rüzgar çarpıntı yada üşütme yapar mı (istanbul) ? Bu tarz fileli montlar uzun yola gelir mi yoksa adamı pişman mı eder ?

Gözüme kestirdiğim mont bu var mı kullanan yada fikri olan ? yada başka öneren

https://www.feyizoglu.com/Breeze-Yazlik-Mont_48557.html

Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazın rüzgardan yana şehirici 25-35 sıcaklıkta hiç sorun olmaz.Efil efil gezersin.(İci rüzgar geçirmez çikarilabilir astarlı başka mont da bakılabilir.)Marka olarak çok bilgim yok. Yazın tamamen iri delikli (yaklaşık yarım cm-tişört rengi belli oluyor dıştan)dainese kullaniyorum.Uzun yol için neopren kısa yelek de yanımda bulunuyor, maksat göğüse rüzgar yemeyelim hava kararinca..

rasitkoksal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 BMW 1200GS
    Yanına iki sayfalık gazete kağıdını al,katla çantanın bir yerine koy.Sabah serinliğinde,yüksek rakımlara çıkınca iş görür.Sıcaklarda dur kalk yaparken terlersin,hızlanınca üşütmemek için ve böbrekleri korumak için bellik kullanabilirsin.Bence...

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    5 yıldır Revit Air fileli mont kullanıyorum.

İstanbul'da Kasım ayına kadar bu montu kullanıyorum. Sonrası kışlık mont.

Şimdilik herhangi bir zararını görmedim.Çarpıntı, üşüme vs. İleride ne olur bilemem.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz fileli montlar uzun yola gelir mi yoksa adamı pişman mı eder ?
    Motor naked'da sıkıntı olur.
    Uzun yolda fileli mont, hızlı gidecekseniz(100+) rahatsız eder. Montun içine girip çıkan rüzgar, montu hareket ettiriyor sürekli. Bir yerden sonra zımpara gibi hissettirmeye başlıyor. Bir rüzgarlık giymek şart.

Ayrıca monta yapışan böcekleri, filelerin arasından çıkartmak zor.

Uzun tur camı varsa bir şey olmaz.

İcinde bir de yagmur gecirmeyen astarli modelleri oluyor sabah erken saatlerde iyi oluyor.
    Ya da sadece yaz icinse tisortun üstüne gömlek fln giyilerek bir sıkıntı çıkarmıyor.

bunların içinde çıkarılabilir ince rüzgarlık astar oluyor. takıp devam ediyosun ama bunlar sezonluktur yani hava gerçekten sıcakken giyebilirsin hafif serinlemeye başladı mı üşütür

Motosikleti
    MT-07

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    dün fevzioğlundan aldım bende venom fileli mont içeri fileden giren rüzgar terlemeni önlüyor ancak üşütmezsin ayrıca astar var bende çıkartmazsam fileden çokta hava geçmiyor

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    üstüne polar giyiyorum ben yoksa geceye doğru üşütüyor.
    Bilalancer bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Şu havalarda sabahları İstanbul gibi yerlerde üşütür. Ama yazın gayet iyi olur.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar mesajlarınızı okudum ve sayenizde aradığım cevapları aldım hepinize teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün fevzioğlundan aldım bende venom fileli mont içeri fileden giren rüzgar terlemeni önlüyor ancak üşütmezsin ayrıca astar var bende çıkartmazsam fileden çokta hava geçmiyor
    Bende venom almak istiyorum ama arkadaş bütün yazlık montlarını siyah yapmışlar yaz günüde siyahlara bürünmekte istemiyorum bir tek bu ls2 de uygun fiyatlı açık renkli buldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor naked'da sıkıntı olur.
    Uzun yolda fileli mont, hızlı gidecekseniz(100+) rahatsız eder. Montun içine girip çıkan rüzgar, montu hareket ettiriyor sürekli. Bir yerden sonra zımpara gibi hissettirmeye başlıyor. Bir rüzgarlık giymek şart.

Ayrıca monta yapışan böcekleri, filelerin arasından çıkartmak zor.

Uzun tur camı varsa bir şey olmaz.
    evet motor ns200 (sipersiz)
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar mesajlarınızı okudum ve sayenizde aradığım cevapları aldım hepinize teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Bende venom almak istiyorum ama arkadaş bütün yazlık montlarını siyah yapmışlar yaz günüde siyahlara bürünmekte istemiyorum bir tek bu ls2 de uygun fiyatlı açık renkli buldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Ben yaz-kış istisnasız sarı reflektif yelek giydiğim için pek dikkat etmedim renk meselesine ama reflektif yeleğin yararını çok gördüm. İstersen öyle bir kombin ile daha rahat edersin. Yeleğinyımasıda daha kolay.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyah renk, tepede güneş, ışıklarda falan bi tişörtle bile yakiyor cidden, o yüzden yeşil aldım ben de. Ls2 nin rengi hem beyaz değil kirlenme yonunden hem biraz da açık fena durmuyor.Böyle bişey içine rüzgar gecirmez ürün de alınirsa güzel olabilir..Ya da icine önden fermuarlı bir polar benzer şekilde iş görür gibi..

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    LS2 Montlarla ilgili öğrendiğimde ilginç gelen bir bilgi. HEIN GERICKE hemen hemen hepimizin bildiği kendini ispatlamış bir markaydı. ls2 nin tüm tekstil montları hein gericke ile aynı fabrikada yapıldığını bu nedenle tekstil ve dikiş kalitesinin muazzam olduğunu söylemekte fayda var. Bizzat bir bu montlardan satan bir mağazaya gidin ve rastgele çok iyi bildiğimiz dainese gibi bir mont ile yanyana getirip kalitesine bir bakın. Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz moduna geçebilirsiniz. Bence fiyat ve performans olarak alınabilecek en iyi mont. Yinede tercih sizin

Bu modelin hafif tasarımsal farklı olanını hein gericke etiketi olan bullson markasında bulabilirsiniz https://www.hein-gericke.com/clothin...acke-grau.htmlhttps://www.hein-gericke.com/clothin...acke-grau.html

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kullanıyorum bu montu gayet memnunum.

Motosikleti
    Tracer700
    Geceye kalirsaniz üsürsünüz her ihtimale karsi gece sürüsü yapacaginiz zaman gazete kagidi bulundurun.Ben motosikletimde ekstra uzun kollu termo iclik tasiyorum gece sürüsü oldugunda giyiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)