Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kıbrıs'a Motosiklet Götürmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Herkese selam

Yatay geçişle kıbrısa geçtim kısmetse bu eylülde oraya yerleşiyorum. Sorum şu, türkiyeden kıbrısa motor götürdüğümüzde neler gerekli? Kıbrısta sigorta yaptırılacağını biliyorum bunun dışında bilmem gereken bir şey var mıdır? 6ay tr de 6 ay kıbrısta olma zorunluluğu var mı mesela? Ayrıca kıbrıs ehliyeti almam gerekiyor mu? Güncel bilgi bulamadım bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Kıbrıs'ta araç kullanmayla ilgili bilinmesi gereken en önemli detay: Trafik soldan akıyor.

Bir sürücü kursundan soldan akan trafikte araç kullanma eğitimi almanızı öneririm, öncelikle.

Motosikleti
    Superlight200
    Onu biliyorum ona göre gerekli desteği alacağım. Gerçi ne kadar destek alınırsa alınsın yinede belli bir süre alışma süreci olacak tabi

En çok merak ettiğim ve düşündüğüm şey 6 ay burda 6 ay kıbrısta mı olacak motor? En önemli detay bu şu an için.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA

Motosikleti
    Superlight200
    Teşekkürler bunu bende görmüştüm fakat 2011 senesi olunca insan ister istemez güncel sonuçları da görmek istiyor malum 1 gecede kanunlar değişiyor kimbilir bunlar kaç kere değişmiştir.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    OO Emre bey siz de mi burdaydınız.

Yeni ehliyet denen ehliyetiniz varsa belli bir süre kullanılabiliyor diye biliyorum.
    Yavaş yaşa yaşlı öl

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OO Emre bey siz de mi burdaydınız.

Yeni ehliyet denen ehliyetiniz varsa belli bir süre kullanılabiliyor diye biliyorum.
    Oo Ünal Bey'ler de gelmiş. Ben hep buradaydım hacu.

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu biliyorum ona göre gerekli desteği alacağım. Gerçi ne kadar destek alınırsa alınsın yinede belli bir süre alışma süreci olacak tabi

En çok merak ettiğim ve düşündüğüm şey 6 ay burda 6 ay kıbrısta mı olacak motor? En önemli detay bu şu an için.

Bi arkadaş var Kıbrıs'da yaşayan. Ben ona yarın bi sorayım bu konuyu. Size bilgi veririm.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oo Ünal Bey'ler de gelmiş. Ben hep buradaydım hacu.

Bi arkadaş var Kıbrıs'da yaşayan. Ben ona yarın bi sorayım bu konuyu. Size bilgi veririm.
    Valla çok makbule geçer yarın haberinizi bekliyorum çok teşekkürler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden ordan satin almiyorsun?

Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden ordan satin almiyorsun?
    Yine sık sık turkiyeye gelecegim ayni prosedur burda da gecerli sonucta yani illaki bunun prosedurunu ogrenmem lazim.

Nasil yavru vatan hayret ediyorum para birimi bildigin sterlin, trafik soldan gidiyor. Bizim mi ingilterenin mi belli degil.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine sık sık turkiyeye gelecegim ayni prosedur burda da gecerli sonucta yani illaki bunun prosedurunu ogrenmem lazim.

Nasil yavru vatan hayret ediyorum para birimi bildigin sterlin, trafik soldan gidiyor. Bizim mi ingilterenin mi belli degil.
    Sen eger 6 ay kibrista kalirsan, otomobil veya motosiklet ile tr ye yavanci bi plaka arac sokup onu tam 2 yil tr de yabanci plaka ile surebilirsin. O yuzden en temizi ordan satin al. Ucuz ucuz sinra kullan.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bununla ilgili detaylı olarak yazmıştım, MT il grupları KKTC MT sayfasında vardı, 5-6 sene önceydi fakat, aşağı yukarı aynıdır... KKTC'de işler kolay kolay değişmez

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıbrıs'ta araç kullanmayla ilgili bilinmesi gereken en önemli detay: Trafik soldan akıyor.

Bir sürücü kursundan soldan akan trafikte araç kullanma eğitimi almanızı öneririm, öncelikle.
    Trafige alisiliyor sanildigi kadar zor değil. 2 ay önce askerligimi yapip geldim kibristan.land roverlarla nerdeyse her gun trafikteydim hic sasirmadim

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Kibris'ta yasiyorum 1 senedir, su an Istanbul'dayim buradan motosiklet aldim ege akdeniz turu yapip kibrisa gececegim, vloglarla anlatacagim neler gerektigini. Imzadaki youtube kanalimdan olaylara bakabilirsin bir iki haftaya.
    Youtube Channel:
    https://youtube.com/cihankocofficial

canpahali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar herkese. Bende aynı konuda araştırma yapıyorum. Kısa bir süre önce Lefkoşa'da çalışmaya başladım . Şuan bir Cross motor almayı planlıyorum, fakat gerek seçeneklerin azlığı/ gererekse fiyatların durumundan dolayı Türkiye'den motor alıp buraya getirmeye daha sıcak bakıyorum. Konuyla ilgili önerilere açığım.

Motosikleti
    MT-07
    Eski ehliyetler maalesef geçmiyor ve bir ücret karşılığında ehliyetinizi değiştirmeniz gerekiyor. Daha doğrusu oranın ehliyetini alıyorsunuz. Tabi bu ben orada ikamet ederken 2005-2008 arası geçerli. Yeni ehliyetler bildiğim kadarıyla geçiyor. KKTC'de sigorta yaptırıyorsunuz ve seyr-ü sefer mi ne bir zıkkım aklımda kaldı onu yaptırıyorsunuz. Başkada bişey yok bildiğim kadarıyla. Siz orada çalışıyorsanız yada okuyorsanız zaten oturma izniniz var demektir ve bu yüzden tekrardan girip çıkma zorunluluğunuz yok.

Trafiğin tersten akması konusuna gelince 2-3 gün ana arterlerden gidin bölünmüş yollardan alışırsınız. Ara sokaklara girince nevriniz dönüyor biraz. Zira Türkiye'ye tatile geldiğimde ters şeride girip ne yapıyor bu adam die bakmıştım 3sn. Sonra kendime geldim ve hatalı olanın ben olduğumu anlamıştım

Madem motor götüreceksin git Girne'de yaşa. Lefkoşa'da yaşamak kadar mantıksız bir olay yok bence. Benim görüşüm. Zaten sevmem KKTC'yi.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski ehliyetler maalesef geçmiyor ve bir ücret karşılığında ehliyetinizi değiştirmeniz gerekiyor. Daha doğrusu oranın ehliyetini alıyorsunuz. Tabi bu ben orada ikamet ederken 2005-2008 arası geçerli. Yeni ehliyetler bildiğim kadarıyla geçiyor. KKTC'de sigorta yaptırıyorsunuz ve seyr-ü sefer mi ne bir zıkkım aklımda kaldı onu yaptırıyorsunuz. Başkada bişey yok bildiğim kadarıyla. Siz orada çalışıyorsanız yada okuyorsanız zaten oturma izniniz var demektir ve bu yüzden tekrardan girip çıkma zorunluluğunuz yok.

Trafiğin tersten akması konusuna gelince 2-3 gün ana arterlerden gidin bölünmüş yollardan alışırsınız. Ara sokaklara girince nevriniz dönüyor biraz. Zira Türkiye'ye tatile geldiğimde ters şeride girip ne yapıyor bu adam die bakmıştım 3sn. Sonra kendime geldim ve hatalı olanın ben olduğumu anlamıştım

Madem motor götüreceksin git Girne'de yaşa. Lefkoşa'da yaşamak kadar mantıksız bir olay yok bence. Benim görüşüm. Zaten sevmem KKTC'yi.
    Anladığım kadarıyla oturma iznim olduğundan ötürü Türkiye'den araç getirebilirim sorunsuz bir şekilde... Trafik konusunda sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum. Motor ehliyetim henüz yok, onuda KKTC'den alacağım zannedersem. Teşekkürler önerileriniz için.

Motosikleti
    MT-07
    Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Lakin bence ehliyet fiyatlarını gitmeden bir araştır. Ucuz ise Türkiye’den al, değilse KKTC’den alırsın. Devir tasarruf devri. Bide en sok ben oradayken benzin 1,85 Türkiye’de 3 küsur idi. Şimdi ne kadar?

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Lakin bence ehliyet fiyatlarını gitmeden bir araştır. Ucuz ise Türkiye’den al, değilse KKTC’den alırsın. Devir tasarruf devri. Bide en sok ben oradayken benzin 1,85 Türkiye’de 3 küsur idi. Şimdi ne kadar?
    Haklısın, araştırmam gereken bir diğer konu da o zaten Şuan 4.30 civarlarında diye hatırlıyorum, Türkiye'ye hiç bir yer yetişemez.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    ben kıbrısta okudum ama aradan 10 sene geçti yasalar değişmediyse eğer. ben çok araç getirdim.
    eskiden taşucu gümrükten triptik belgesi çıkarıyorduk sanrırım o kalktı.
    Taşucunda seni yönelendirirler.
    Kıbırsa girince limanda sigortacılar yanına geliyordu ama onlara yaptırırsan pahalı oluyor.
    seni alacak biri varsa bir araçla dışarı çıkıp sigrota yaptırıp motoru alabilirsin. Sigortalar Türkiye gibi 1 yıllık değildir. 3 aylık 6 aylık sigorta da yaptırabilirsin. bence 1 aylık yaptır sonra uygun bulur uzatırsın sigortanı. Ayrıca okuldan alacağın bir öğrenci belgesi istiyordu gümrük. bunun içinde okula borcun olmaması lazım yoksa vermiyorlardı öğrenci belgesini..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)