Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XT125X alayım mı?Ne dersiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Arkadaşlar uzun süredir bu forumdayım ve yaklaşık bir senedir motorsuzum.Bu durum artık canıma tak etti.Daha önce yaklaşık 5.000 kilometre civarı scooter ve 2.500 km civarı da Raptor 250cc kullandım ve iki motorumu da sattım.Sıfır motosiklet alma takıntım olduğu için ikinci el olayına giremiyorum.Hafta sonları balık avına gitmek ve şehir içinde kullanmak maksadıyla sıfır k.m bir motor almak istiyorum ve aklımdan geçen motor Yamaha XT125x.Boyum 1.85 ve 70 kiloyum.Sizce bu motor bana uygun mudur?Bir çoğunuzun 125x'i boş ver 125R al diyeceğini şimdiden duyar gibiyim Yamaha dışında bir marka düşünmüyorum çünkü bulunduğum ilde başka markaların servisi yok.Henüz motoru canlı görme şansım olmadı İstanbulda bu motoru görebileceğim bir bayi adı da verirseniz çok sevinirim.Temmuz ayında İstanbulda olacağım...
    Satılık Asya125t-Spidi mont

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Super motolar oldum olası saçma gelmiştir. Ne enduro ne naked motordur. Ne arazi yapabilirsin, ne viraja yatabilirsin. Kişisel fikrim budur
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Yakından görmedim. Tipi güzel. Şehir içindede rahat kullanılır bence.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    200-250 CC Al rahat edersin.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Super motolar oldum olası saçma gelmiştir. Ne enduro ne naked motordur. Ne arazi yapabilirsin, ne viraja yatabilirsin. Kişisel fikrim budur
    Zaten gelmesi muhtemel yanıtlardan birisi buydu Ama tip çok hoşuma gitti bu motorun...

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    xt660 kadar heybetli duran bir motor. geçen gün otoparkta yakından inceledim ve bir terbiyesizlik yapıp üzerine oturdum. acaip yüksek bir makine, boyunuza uygundur ve altınızda cbr125 gibi küçük kalmaz. bence supermoto şehir içi ve bozuk yol için alınabilecek en iyi motordur. uzun yürüme mesafeli amortisörleri ve yüksek altı ile arazide zorlamaz. şehir içinde de kıvraklığı, inceliği ve hafifliği ile on numaradır. son hızı ile ilgili sıkıntı yaşamayacaksanız alın derim.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı talkie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten gelmesi muhtemel yanıtlardan birisi buydu Ama tip çok hoşuma gitti bu motorun...
    hele bir de 125 cc diyorsun. İçinde YBR 125 motoru var. YBR 125 al daha ucuz hem
    Onur Yollarda

Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hele bir de 125 cc diyorsun. İçinde YBR 125 motoru var. YBR 125 al daha ucuz hem
    Ybr 125 tip olarak bana pek hitap etmiyor.Yani motorsuzluktan bile bile kazıklanmayı göze alır durumdayım...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı talkie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr 125 tip olarak bana pek hitap etmiyor.Yani motorsuzluktan bile bile kazıklanmayı göze alır durumdayım...
    ok al o zaman ne diyim
    Onur Yollarda

Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xt660 kadar heybetli duran bir motor. geçen gün otoparkta yakından inceledim ve bir terbiyesizlik yapıp üzerine oturdum. acaip yüksek bir makine, boyunuza uygundur ve altınızda cbr125 gibi küçük kalmaz. bence supermoto şehir içi ve bozuk yol için alınabilecek en iyi motordur. uzun yürüme mesafeli amortisörleri ve yüksek altı ile arazide zorlamaz. şehir içinde de kıvraklığı, inceliği ve hafifliği ile on numaradır. son hızı ile ilgili sıkıntı yaşamayacaksanız alın derim.
    Hız yapmayı seven bir insan değilim.Arabayla bile 100 km'yi geçmem.O konuda sorun olmayacağına eminim.Cesaretlendirici yazın sayesinde bu motora daha da ısındım
    Motoru İstanbulda görebileceğim büyük bir Yamaha bayisi bilen yok mu?

Motosikleti
    YBR125 CITY
    Bugün Yamaha bayisinde turuncu bir XT125X gördüm.Bayinin sahibi motoru sadece 200 kilometre kullandığını ve istersem bana 6.000 YTL"ye satabileceğini söyledi.Motorun henüz faturası kesilmemiş ve plakası yok.Bana fatura kesip aldığım tarihten itibaren 2 yıl garanti kapsamına gireceğini söyledi.Artı motora kendisinin takmış olduğu arazi lastiklerini de motorla birlikte hediye edecek.Motorda çizik yok zaten poşetleri filan hala üzerinde.Sol taraftaki debriyaj elciği daha rahat kullanım amacıyla kesilmiş.Ama orijinal elciğinin durduğunu ve onu da motorla birlikte vereceğini söylüyor.Motorun sıfır kilometresi 7.000 YTL.Sizce arazi lastikleriyle beraber 6.000 YTL bu motora verilir mi???

Motosikleti
    Kymco Agility
    Altınızda küçük kalacağını düşünüyorum. Keza Kadıköyde sık sık inceleme fırsatı buluyorum bu makineyi.. XT660 ile uzaktan yakından alakası yok. Onun kadar heybetli değil. Hyosung XT125 de aynı sınıfta ama Yamahadan bayağ bir daha iri.

Bu arada Prometheus'a Supermoto konusunda katılmıyorum. Keza bildiğim kadarıyla supermotoların asıl olayı zaten asfaltlarda yatmak. Yarışmalarıda bu şekilde yapılıyor. Yanılıyormuyum!?
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Bulunduğunuz yerde hyo. servisi ve bayiisi varsa hem daha ucuza hemde daha heybetli duran rx125Sm var.Xt125x çok güzel bir alet ama bana fiyat olarak biraz uçuk geliyor ybr motoru var neticede...
    6000ytl.e arazi lastikli 200km.de alınır mı herşeye rağmen sıkı bir pazarlıkla alınır.Zaten motorun üzerindeki orjinal lastikler pirelliydi yanlış hatırlamıyorsam,arazi lastiklerini alma (zaten SM niye arazi lastiği takılır onun yerine R versiyonu alınır daha ekonomik) fiyatta indirim için bir yollar denenebilir.Geçen sene kadıköyde 1000km xt125x i 4000 veriyorlardıda o zaman para yoktu,neticede 200km. bile olsa alet kullanılmıştır.
    S&T kanuni veya hyo. neyse ne işte sizin oralarda varsa aklında bulunsun bir bakmanızı tavsiye ederim en azında fikriniz olur.

Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı superzzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulunduğunuz yerde hyo. servisi ve bayiisi varsa hem daha ucuza hemde daha heybetli duran rx125Sm var.Xt125x çok güzel bir alet ama bana fiyat olarak biraz uçuk geliyor ybr motoru var neticede...
    6000ytl.e arazi lastikli 200km.de alınır mı herşeye rağmen sıkı bir pazarlıkla alınır.Zaten motorun üzerindeki orjinal lastikler pirelliydi yanlış hatırlamıyorsam,arazi lastiklerini alma (zaten SM niye arazi lastiği takılır onun yerine R versiyonu alınır daha ekonomik) fiyatta indirim için bir yollar denenebilir.Geçen sene kadıköyde 1000km xt125x i 4000 veriyorlardıda o zaman para yoktu,neticede 200km. bile olsa alet kullanılmıştır.
    S&T kanuni veya hyo. neyse ne işte sizin oralarda varsa aklında bulunsun bir bakmanızı tavsiye ederim en azında fikriniz olur.
    İlginiz için teşekkür ederim.Açıkçası Hyo-Kanuniye bulaşmak istemediğim için bu motora kanalize olmuş durumdayım.Bayi bana motorun orijinal pirelli lastiklerini ve kendi aldığı arazi lastiklerini motorla beraber 6.000 YTL"ye verecek..

Beyler, bayanlar konuyu hortlatiyorum ama 8-10 binlik motosiklet arayisi icerisindeyim ve ister istemez Yamaha XT125T ye baktim, 2009 lari 5-6 ya var fakat 1.92 boy, 78 kiloyum yani biraz ufak kalabilir... Bana Baslangic olacak, uzun yol yapabilecek, artci alabilecek bir alet tavsiye lutfen...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler