Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Monster 696 lastik davası..

Motovento
    REKLAM ALANI
    çaylakcıbır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125 - Ninja 250R - -GSR 600 - CRF250 L
    Selamlar..
    Arkadaşlar yeni aldım motoru lastikler bitik.
    Ön tarafa 120/60/17 yerine 120/70/17 kullanan var mı?
    İlk tercihim değil bende kitapçıkta yazan lastiği kullanma taraftarıyım ama kullanan takan varsa gikirlerini artı ve eksilerini paylaşmaları ricadır.
    Bir kaç ingiliz sitesinde okuduğu kadarıyla artıları daha fazla insanlar 70 tercih ediyor ana sizden de duymak istedim.
    Onur.. Huzur.. Gurur..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merak ettim neden 60 yerine 70 tercih ediliyormuş? Konfor ve düz yol stabilitesi için mi? Rake açısını ve lastik ağırlığını küçük bi miktar arttıracaktır ama sürüşteki yansıması ne kadar farkettirir bilemedim.

Motosikleti
    Hocam ben orjinalden şaşmam ama takım lastik bakıyorum en yaygın ve makul olanlar 120/70/17 ve yanında 160/60/17 mitas var örneğin baya memnun kullananlar fiyat performans olarak

Bakındım biraz, yaygınmış 120/60ı 120/70 yapmak. Bariz bir fark olarak konfordan bahsetmişler. Problem yaşayacağınızı sanmıyorum

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Gösterge normalde gösterdiği hızdan yaklaşık yüzde 15 daha az gösterecektir. Ayrıca konfor artıp viraj performansı düşer. Büyük bir sıkıntı çıkmaz.

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge normalde gösterdiği hızdan yaklaşık yüzde 15 daha az gösterecektir. Ayrıca konfor artıp viraj performansı düşer. Büyük bir sıkıntı çıkmaz.
    Hatırladığım kadarıyla monster 696 hızı ön tekerden okumuyor
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    Takan bir arkadaşın teker çamurluğa sürtmüş o nedenle yaklaşmıyacağım gibi sağolun

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı çaylakcıbır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar..
    Arkadaşlar yeni aldım motoru lastikler bitik.
    Ön tarafa 120/60/17 yerine 120/70/17 kullanan var mı?
    İlk tercihim değil bende kitapçıkta yazan lastiği kullanma taraftarıyım ama kullanan takan varsa gikirlerini artı ve eksilerini paylaşmaları ricadır.
    Bir kaç ingiliz sitesinde okuduğu kadarıyla artıları daha fazla insanlar 70 tercih ediyor ana sizden de duymak istedim.
    orjinal ebat neyse onu kullanın. Heleki monster gibi gidon turu hiç olmayan bi motosiklet içi 70 işkence demektir. Yanak kalınlığını yükseltmek motosikletin amortisör ve fren dengesini değiştirecektir. Yine olumsuz olarak lastikler virajda daha çok esneyeceği için savrulma yapacaktır. Bilinçsiz kullanıcılar Monsterda amortisör sert olduğu için motoru yumuşatmak adına bu tip bi uygulama yapıyor. Sonuç olarak -4 +1 ...

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MONSTER 696
    Merhaba bende monster 696 kullanıyorum . Bazı ülkelere ön lastik 120/70 zr17 olarak ithal edildi diye biliyorum . İnternette görebilirsiniz .Bende mitas sport Force plus taktım 1-2 hafta evvel gayet sorunsuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Ayrıca aradaki fark yaklaşık yarım inc büyüyor dilerseniz on amortisörleri o miktarda alcaltabilirsiniz. Benzer hacim ve kg da bir çok motosiklet 120-70 kullanıyor. Bizim masalar 1098 ile aynı monster 796 felan da genellikle 120-70 takiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)