Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet botu hakkında !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    herkese merhabalar

Bulunduğum memlekette (DENİZLİ) yazın baya sıcak geçiyor . 40 dereceyi geçtiğini sık sık görüyorum. Yazlık motosiklet botu almak istiyorum. Aklımda 2 tane marka var . TCX ve YDS ... Aslıda YDS yi tercih etmek istiyorum hem yerli hemde bot ve ayakkabı üretiminde baya kaliteliler. Goratex kısa bir yazlık botu mevcut yds nin . Biraz da ucuz. Galiba yerli olduğu için.

YDS yi kullananlar korumaları ve hava geçirgenliği hakkında bilgi verebilirlerse çok memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Wokiie bunu beğendi.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    kışlığını 3. yıldır kullanıyorum. Geçen sene yazlığını da aldım. Hava geçirgenliği efil efil : )
    Her ikisinden de gayet memnunum. Bugün yeni bota ihtiyacım olsa gider yine aynısından alırım.

Yalnız yazlık modeli yakalamak biraz zor sanırım. Geçen sene ilk alacağımda mağazada kalmamıştı. Bir ay sonra falan bulabildim.
    Wokiie bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Wokiie bunu beğendi.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Geçen hafta bot satin almadan önce hem yds hem de tcx denedim. Yds almayi planliyordum yerli uretim olduğu icin fakat konfor olarak ayağım rahat etmedi. Tcx jupiter modelini satin aldim, normal bot konforunda, saatlerce yürü rahatsız etmez. Ben çok beğendim.
    Wokiie ve MahmutBiner bunu beğendiler.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 yıldır diablo gtx 11.0 kullanıyorum yaz kış. 45 derecede 3 saat kullandığım da oldu, 5 derecede 3 saat kullandığım da oldu. Her zaman ayağı .. derecede tutuyor denemez ki hiçbir bot bunu yapamaz. Hava almasını istiyorsanız kışın kullanırken sorun yaşarsınız. Ben hiç rahatsızlık hissetmedim. Sağlamlık konusunda: olduğu yerde ayağımın üzerine devrildi motor. Koruma takozu(yani motorun tüm ağırlığı) tam başparmağımın üzerinde kaldı. Ayağa kalkıp devam ettim. Hiçbir ağrı sızı dahi yaşamadım. Kısacası kesinlikle öneriyorum.
    Wokiie bunu beğendi.

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    YDS bot kullanıyorum yazın ve kışın aynı bot 3 senedir hiç sıkıntı yaşamadım
    Wokiie bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Aklımda kalan bir konu da şu ; arkadaşlarım çizme al falan diyor . Ben kendimi biliyorum, fileli spor ayakkabıda bile ayaklarım alev alacakmış gibi geliyor . Üstelik bir yerlere oturmaya gittiğimizde ben rahat edemem gibi geliyor çizme ile. Ama koruma yönünden daha iyi olduğu için çizme almayı da aklımdan geçiriyorum. YDS'nin sertifikalarını öğrenemedim , önemli şeyler bunlar. Birebir görme imkanım olsa yine gidip bakıcam ama o da yok. Öyle kararsızım işte .

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklımda kalan bir konu da şu ; arkadaşlarım çizme al falan diyor . Ben kendimi biliyorum, fileli spor ayakkabıda bile ayaklarım alev alacakmış gibi geliyor . Üstelik bir yerlere oturmaya gittiğimizde ben rahat edemem gibi geliyor çizme ile. Ama koruma yönünden daha iyi olduğu için çizme almayı da aklımdan geçiriyorum. YDS'nin sertifikalarını öğrenemedim , önemli şeyler bunlar. Birebir görme imkanım olsa yine gidip bakıcam ama o da yok. Öyle kararsızım işte .
    YDS'nin hiç bir sertifikası yok. Ben almayı düşündüm bu sebepten almadım. 2-3 devrilmede korudu diye daha büyük bir kazada koruyacak değil.
    Deadly Sto(R)m ve Wokiie bunu beğendiler.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı BikeManiac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta bot satin almadan önce hem yds hem de tcx denedim. Yds almayi planliyordum yerli uretim olduğu icin fakat konfor olarak ayağım rahat etmedi. Tcx jupiter modelini satin aldim, normal bot konforunda, saatlerce yürü rahatsız etmez. Ben çok beğendim.
    tcx italyan ve üretimi avrupada yapılıyor. Markalı botların yüzde 90 ı çinde yapılıyor tcx jupiter modeli anlatılmaz yaşanır yerli kazansın diye hammaddeyi çinden ucuza alarak hiç bir arge çalışması olmadan ve sertifikası olmayan 100 liralık botu 400 liraya koşarak almamak gerek. Aldığınız botlarda sadece ce sertifikası değil EN13634 sertifikası olmasına dikkat edin. Türk üreticilerin kaybettiği nokta kaliteli mal yaptığını sanıp masraflardan kısıp iş fiyatlandırmaya geldiğinde avrupalı rakiplerine yakın rakamlar koymak.. Adamın ne gümrük vergisi var ne ilave vergisi var ne sertfika bedeli var... Tavsiyem tcx jupiter modelini bir deneyin.. Öyle spor ayakkabı falan hikaye

Yds kullanan arkadaşlarım kusura bakmasın.. İş güvenlik olduğu zaman bildiklerimi söylemeden geçemiyorum.
    Wokiie, Deadly Sto(R)m ve BikeManiac bunu beğendiler.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    TCX modelleri rahatlığı ile çok farklı, çok iyi.

Bunun haricinde yazlık olarak 4Riders'ın modelleri de var.
    F/P olarak iyi modelleri mevcut.
    Wokiie bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    O kadar para vermek istemiyorum aslında ama işte korumada önemli. Arkadaşlar forma falan al diyorlar . Çizme giy yaz-kış botun olur diyorlar bende biraz sıkıldım ondan ötürü. Şimdi yazlık alsam da sonraya mı saklasam kışlığı diye geçiriyorum aklımdan. YDS iyi bir altarnatifti aslında. Ama sanırsam hiç bir sertifikası yok.

Şimdi kafamı kurcalıyan şey ; TCX e 800-900 TL vermektense gidip 1200 TL ye çizme mi alsam ?Birde GORATEX yazın ayağı serin tutar mı ?

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar para vermek istemiyorum aslında ama işte korumada önemli. Arkadaşlar forma falan al diyorlar . Çizme giy yaz-kış botun olur diyorlar bende biraz sıkıldım ondan ötürü. Şimdi yazlık alsam da sonraya mı saklasam kışlığı diye geçiriyorum aklımdan. YDS iyi bir altarnatifti aslında. Ama sanırsam hiç bir sertifikası yok.

Şimdi kafamı kurcalıyan şey ; TCX e 800-900 TL vermektense gidip 1200 TL ye çizme mi alsam ?Birde GORATEX yazın ayağı serin tutar mı ?
    Gore-Tex sadece bir astardır. Botun katmanlarından biri olarak değerlendirebilirsiniz. Su geçirmez ama nefes alabilir özelliğe sahiptir. Bu yüzden yazın ayağı serin tutması goretexin marifeti değildir.

Onun dışında, yazın ayağınızın serin kalması için file görünümlü hava girişleri olan botlar tercih edebilirsiniz. Ama onların güvenlik sertifikalarından haberim yok.
    Kızıl pars ve Wokiie bunu beğendiler.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    TCX bir marka ve çeşitli boylarda ve özelliklerde ürünleri var.

Tek bir modeli mi baz aldın anlayamadım.
    Wokiie bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Ben motoruma.comdan 945 Tlye Gaerne GRW aldım. Çok sağlam ve rahat bir bot. Kısa ayakkabılara para vermek yerine çizmeyi tercih edin. Pantolonun altına da giyebiliyorum çok sırıtmıyor
    Wokiie bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadaşlar Falco Mixto 2 ADV öneriyorlar. Çizme ve rahat diyorlar. Şimdi benim ayaklarım bunda çabuk terler gibi geliyor ama haklılarda bu aldırmakta çünkü bir kere alıcaz ve bununla devam edicez. Ayağım ne kadar terler bilmiyorum ama .... Xpd'lerede baktım onlarada kışlık diyorlar anlayamadım kafam çok karışık

Motosikleti
    DRZ400SM
    R25 gibi motorda ADV botu napacaksın. Ayağının terlemesi kişiden kişiye değişir. Bi çift ter emici çorap alırsın seni idare ettirir. Bence kışın üşümesindense yazın terlemesi daha iyi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)