Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HGS hatalı geçiş ihlali ve araç sınıfı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Her gün ev-iş arası FSM Köprüsü'nü kullanıyorum, çoğu zaman geçişlerimi ya okumuyor ya da 1. sınıf olarak okuyor, bu yüzden arada bir HGS'nin sitesinden geçişlerimi kontrol ediyorum. Hafta sonu kredi kartı ekstremi kontrol ederken 3 gün üst üste HGS yüklemesi yapıldığını fark ettim, sisteme giriş yapıp kontrol ettiğimde karşılaştığım manzara şok etti:

8 tane geçiş 1. sınıf olarak algılanmış ve 8,75TL çekilmiş (buna alıştım artık ) -> 70,00TL
    12 tane 1. sınıf kaçak geçiş nedeniyle 96,25TL cezai işlem yazılmış -> 1.155,00TL
    4 tane 2. sınıf kaçak geçiş nedeniyle 123,75TL cezai işlem yazılmış -> 495,00TL
    2 tane 6. sınıf kaçak geçiş nedeniyle 38,50TL cezai işlem yazılmış -> 77,00TL
    Bunlara ek sadece 1 tane geçiş 6. sınıf olarak doğru okunmuş ve 3,50TL çekilmiş .

Toplam 1.727,00TL cezai işlem görünüyor. HGS kredi kartına bağlı olduğundan bakiyenin yetersiz olma ihtimali yok. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirdim, 3 ay içinde geçişleriniz incelenip dönüş yapılır dendi.

HGS kartını sırt çantamda taşıyordum, telefondaki hanımefendi bunun karışıklığa sebep olabileceğini, kartı yanımda taşımamamı söyledi. Bu söylediği ne kadar doğru bilmiyorum çünkü yaklaşık bir senedir aynı şekilde kullanıyorum hiç sorun olmamıştı.

Aşağıya ekran görüntülerini de ekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Ben de 3. köprü parası nereden çıkacak diyordum

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    bende bu konuda çok muzdaribim üstadım yıl 2018 millet aya tatile gidiyor bizim uğraştığımız probleme bakın

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de çantamda taşıyorum kartı ruhsatla birlikte ama gerek yok tabi ki. Eskiden bu geçişle ilgili bayağı hatalar oluyordu. Mail ile bildirip düzelttirdim ben de birkaç kez. Ama son 6 aydır herhangi bir sorun yaşamıyorum. Sıkıntınız çözülecektir diye düşünüyorum.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Sırf şu rezilliklriyle uğraşmamak için köprüden geçmeden önce kapatıyorum plakamı. Hgs cebimde olduğu halde. Hem suçlu hem güçlü, 1700 lira geçir, sonra itiraz etsin, sonra 3 ay beklet.

Resmen devlet vatandaşa hizmet edeceğine vatandaş devletin kölesi.

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 3. köprü parası nereden çıkacak diyordum
    Benim de ilk aklıma gelen bu oldu

Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu konuda çok muzdaribim üstadım yıl 2018 millet aya tatile gidiyor bizim uğraştığımız probleme bakın
    Maalesef Parasıyla hizmet almaya çalışıyoruz bir yandan da devlet bizi kazıklamasın diye sürekli bunları takip etmemiz gerekiyor. Halbuki en başında bakiye takibiyle bile uğraşmamak için HGS'yi kredi kartına bağlatmıştım.

Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de çantamda taşıyorum kartı ruhsatla birlikte ama gerek yok tabi ki. Eskiden bu geçişle ilgili bayağı hatalar oluyordu. Mail ile bildirip düzelttirdim ben de birkaç kez. Ama son 6 aydır herhangi bir sorun yaşamıyorum. Sıkıntınız çözülecektir diye düşünüyorum.
    Ben de sorunun çözüleceğini düşünüyorum, ancak ben bunlarla uğraşmamalıyım. Hiçbir suçum yokken niye yarım saat hatta bekleyip millete dert anlatmaya çalışıyorum.

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf şu rezilliklriyle uğraşmamak için köprüden geçmeden önce kapatıyorum plakamı. Hgs cebimde olduğu halde. Hem suçlu hem güçlü, 1700 lira geçir, sonra itiraz etsin, sonra 3 ay beklet.

Resmen devlet vatandaşa hizmet edeceğine vatandaş devletin kölesi.

En azından cezalar HGS bakiyesinden çekilmiyormuş, yoksa kredi kartına bağlı zaten, ilk başta karttan çekerler diye korkmuştum. Eşeği kaybettirip buldurma misali...
    valeros46 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Yaklaşık 10 ay sonra sorunum çözüldü tabii kolay olmadı . Konuyu açtığında yaptığım itiraza 6 ay yanıt gelmeyince tekrar durumu anlatıp kayıt açtırdım. 1 ay sonra sene sonu olması sebebiyle bütün cezalar size tebliğ edilecek o zaman itiraz edebilirsiniz dendi. Kasım ayında ceza tutanağı elime ulaşınca tekrar itirazımı yaptım ve gün itibariyle (289 gün sonra ) bütün cezalar silinmiş.

Yarın aracımın muayenesinin son günü, ama HGS cezalarından dolayı muayene yaptıramayacağım için programımı ona göre yapmıştım; 1 hafta cezalı yaptıracağım artık :|.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    herkes bu konudan dertli ama ben 15 temmuzdan geçerken cüzdandan çıkarıp göstermeye üşendim, sonraki gün 3.5 lira çekti karttan. tek ben sorun yaşamadım şimdiye dek galiba.

Motosikleti
    MT-07
    Al işte. Köprüden geçmemek için bir sebep daha. Sonra bana kızıyorlar. Neden uçmakdereye basıyorsun die. Evlat acısı. Bu ne yahu???

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı yilmazozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her gün ev-iş arası FSM Köprüsü'nü kullanıyorum, çoğu zaman geçişlerimi ya okumuyor ya da 1. sınıf olarak okuyor, bu yüzden arada bir HGS'nin sitesinden geçişlerimi kontrol ediyorum. Hafta sonu kredi kartı ekstremi kontrol ederken 3 gün üst üste HGS yüklemesi yapıldığını fark ettim, sisteme giriş yapıp kontrol ettiğimde karşılaştığım manzara şok etti:

8 tane geçiş 1. sınıf olarak algılanmış ve 8,75TL çekilmiş (buna alıştım artık ) -> 70,00TL
    12 tane 1. sınıf kaçak geçiş nedeniyle 96,25TL cezai işlem yazılmış -> 1.155,00TL
    4 tane 2. sınıf kaçak geçiş nedeniyle 123,75TL cezai işlem yazılmış -> 495,00TL
    2 tane 6. sınıf kaçak geçiş nedeniyle 38,50TL cezai işlem yazılmış -> 77,00TL
    Bunlara ek sadece 1 tane geçiş 6. sınıf olarak doğru okunmuş ve 3,50TL çekilmiş .

Toplam 1.727,00TL cezai işlem görünüyor. HGS kredi kartına bağlı olduğundan bakiyenin yetersiz olma ihtimali yok. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirdim, 3 ay içinde geçişleriniz incelenip dönüş yapılır dendi.

HGS kartını sırt çantamda taşıyordum, telefondaki hanımefendi bunun karışıklığa sebep olabileceğini, kartı yanımda taşımamamı söyledi. Bu söylediği ne kadar doğru bilmiyorum çünkü yaklaşık bir senedir aynı şekilde kullanıyorum hiç sorun olmamıştı.

Aşağıya ekran görüntülerini de ekliyorum.
    https://i.hizliresim.com/Z94XLV.jpg
    https://i.hizliresim.com/oOvXA9.jpg
    https://i.hizliresim.com/lOlqkr.jpg
    https://i.hizliresim.com/Vrd9lv.jpg
    https://i.hizliresim.com/nOnQAM.jpg
    https://i.hizliresim.com/vj96g4.jpg
    aynı sorunu yaşıyorum köprülerde HGS-OGS ortak sistem olduğu için eğer kart görünür bir yerde değilse kaçak geçiş olarak görünüp daha sonra düzeltiliyor düzeltirken de sınıfına bakmıyorlar sanırım ben de motosikletin muayenesini yaptırıcam ama cezalar yüzünden yaptıramıyorum allahtan bu kadar büyük değil benim cezalar sık sık kontrol etmekte fayda var
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler