Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu sorunla karşılaşanlar var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Link paylaşıyorum böyle bir sorun yaşıyorum motor ışıklarda yada yolda dururken stop ediyor. Sürüş esnasında stop etme yada motorun verimi açısından bi sorun yaşamıyorum sadece durduğuma oluyor. Nedendir ne yapmalıyım sizce? https://youtu.be/X0Bj--4-LZ4

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Rölanti ayarın bozulmuş olabilir mi?

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Her zaman yada her durduğumda yapmıyor ama... Yapmadığı zamanlarda da durduğumda gayet sabit çalışıyor. Arada yaptığında da böyle oluyor işte

Motosikleti
    xsr 900
    subap ayarı yaptırsan güzel olur

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subap ayarı yaptırsan güzel olur
    2000km de yaptırmalı mı? Bunu yaptırıp pişman olanda çok ama? 😞

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Dur sen hele. İlk çalıştırmada motor soğukken yapıyor ise problem yok. Jikleyi aç 45-90 saniye çalışsın öyle yola çık. Otomatik jikle ise bilemem. Ben bu sabah ısıtmadan yola çıktım 2-3 kere stop etti. Durmama da gerek yok debriyajı çekiyorum çat gidiyor. En geç iki dk sonra toparladı.

Motor sıcakken yapıyorsa rölanti ayarın kaçık. Çünkü videoda gördüğüm kadarıyla 900-800 d/d rölantin var. Ortalama 1000-1500 arası olması gerektir (Benim CBF için 1500 d/d).

Rölanti ayarı bozuksa karbüratörün oralarda bir vida vardır. Elle döndürebileceğin bir şey onu motor sıcakken uygun devrine gelene kadar oynat. Tabi bir de hava/benzin karışımını değiştiren vida var ona sakın dokunma.

Ekleme: Motorun yağını filan da kontrol et. Ne olur ne olmaz

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dur sen hele. İlk çalıştırmada motor soğukken yapıyor ise problem yok. Jikleyi aç 45-90 saniye çalışsın öyle yola çık. Otomatik jikle ise bilemem. Ben bu sabah ısıtmadan yola çıktım 2-3 kere stop etti. Durmama da gerek yok debriyajı çekiyorum çat gidiyor. En geç iki dk sonra toparladı.

Motor sıcakken yapıyorsa rölanti ayarın kaçık. Çünkü videoda gördüğüm kadarıyla 900-800 d/d rölantin var. Ortalama 1000-1500 arası olması gerektir (Benim CBF için 1500 d/d).

Rölanti ayarı bozuksa karbüratörün oralarda bir vida vardır. Elle döndürebileceğin bir şey onu motor sıcakken uygun devrine gelene kadar oynat. Tabi bir de hava/benzin karışımını değiştiren vida var ona sakın dokunma.

Ekleme: Motorun yağını filan da kontrol et. Ne olur ne olmaz
    Faydalı bir yazı oldu teşekkür ederim. Deneyeceğim ama hep jikle ile çalıştırıyorum ilk 5 dk bekliyorum sürmüyorum motoru. Stop ettiği video da da yaklaşık 15 km sürmüştüm.. Motor sıcakken de yapıyor ama dediğim gibi hep değil. Normal yapmadığı zamanlarda da 1000devir ibre sabit çalışıyor. Umarım önemli bi şey değildir?😑

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı umtylmz18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faydalı bir yazı oldu teşekkür ederim. Deneyeceğim ama hep jikle ile çalıştırıyorum ilk 5 dk bekliyorum sürmüyorum motoru. Stop ettiği video da da yaklaşık 15 km sürmüştüm.. Motor sıcakken de yapıyor ama dediğim gibi hep değil. Normal yapmadığı zamanlarda da 1000devir ibre sabit çalışıyor. Umarım önemli bi şey değildir?��
    İnşallah değildir. Sabit 1000 devir/dk normal. Ama dalgalı olmaması gerek. Dalgalı ise rölanti ayarında bir problem olabilir. 2bin km'de yapman gereken en mantıklı hareket yetkili servise götürmek olur.

eray123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    bu akşam başıma geldi bu olay jikle yi tam kapatmamışım

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Bujiniz sağlammı ateşleme düzgün değildir.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Jikle ile alakalı olamaz 15 km gittim diyorsun o motor her türlü ısınır ben kışın bile jikle kapatıp yola çıktıktan sonra hiç stop etmedi 2dk filan beklerdim jikle açık videoya bakamadım şuan ama durduğunda viteste iken oluyorsa debriyaj la alakalıdır tahminim

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Alıntı eray123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu akşam başıma geldi bu olay jikle yi tam kapatmamışım
    Jikle tam kapalı yinede oluyor maalesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jikle ile alakalı olamaz 15 km gittim diyorsun o motor her türlü ısınır ben kışın bile jikle kapatıp yola çıktıktan sonra hiç stop etmedi 2dk filan beklerdim jikle açık videoya bakamadım şuan ama durduğunda viteste iken oluyorsa debriyaj la alakalıdır tahminim
    Vites yada boşta farketmiyor durduğumda stop ediyor videodaki görüntüyü sürekli yaşıyorum

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Karbüratör karışım ayarının doğru yapıldığından emin olun. Sorun devam ediyorsa karbüratör içerisindeki diyafram(varsa) yırtık deya deforme olabilir. Sorun ateşlemeyi kesmesi de olabilir. Anlık olarak ateşleme kesiliyor ise yüksek devirde sorunu hafif tekleme gibi hissetmeniz olasıdır, ancak düşük devirde tek silindirde stop etmeye neden olacaktır. Ateşlemeden kaynalı sorun bir soketteki gevşeklik, oksitlenme, kısa devre de olabilir ateşleme bobini arızası da ateşleme modülü hatası da...

Sorunun yetkili serviste garanti kapsamında incelenmesini isteyin.

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör karışım ayarının doğru yapıldığından emin olun. Sorun devam ediyorsa karbüratör içerisindeki diyafram(varsa) yırtık deya deforme olabilir. Sorun ateşlemeyi kesmesi de olabilir. Anlık olarak ateşleme kesiliyor ise yüksek devirde sorunu hafif tekleme gibi hissetmeniz olasıdır, ancak düşük devirde tek silindirde stop etmeye neden olacaktır. Ateşlemeden kaynalı sorun bir soketteki gevşeklik, oksitlenme, kısa devre de olabilir ateşleme bobini arızası da ateşleme modülü hatası da...

Sorunun yetkili serviste garanti kapsamında incelenmesini isteyin.
    Teşekkür ediyorum ama servise gittiğimde yapmayabilir her durduğumda olmuyor çünkü. Bu sefer servis hiç ilgilenmiyor videoyu da göstersem şuan yapmıyor diyip ilgisizce sağına soluna bakıp bırakıyor.Benzinle alakalı olabilir dediler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bazı yoğun yada çok kaliteli mi denmeli bilmiyorum ama motorun kaldıramayacağı benzinler de yapabiliyormuş böyle şeyler diye duydum?

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Teşekkür ediyorum ama servise gittiğimde yapmayabilir her durduğumda olmuyor çünkü. Bu sefer servis hiç ilgilenmiyor videoyu da göstersem şuan yapmıyor diyip ilgisizce sağına soluna bakıp bırakıyor.Benzinle alakalı olabilir dediler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bazı yoğun yada çok kaliteli mi denmeli bilmiyorum ama motorun kaldıramayacağı benzinler de yapabiliyormuş böyle şeyler diye duydum?
    bayrampaşada tvs bayinde ali usta var ona göster bi anlar apacheden

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayrampaşada tvs bayinde ali usta var ona göster bi anlar apacheden
    Sağ olasın uzak biraz ama bakarım 🖐️🖐️

papanax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM390 , Ducati Monster 797, Xmax 400
    son zamanlarda yıkadın mı motoru

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Alıntı papanax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son zamanlarda yıkadın mı motoru
    Evett yıkadım

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evett yıkadım
    rölantiyi yükselt, problem kalmaz.

Merhaba
    Karbüratörü hiç temizletmediyseniz rölanti kelebeğinin olduğu bölge kirlenmiştir. Motor ısınınca rölanti devresinde geçmesi gereken hava geçemediği için motor stop ediyor, karbüratörü temizletin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler