Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha RD 350

Motovento
    REKLAM ALANI
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Cümleten selam dostlar,
    Dedemin garajda üstü tozlu paslı bir rd 350 var motoru ayrılmış kenarada öyle duruyor internette biraz araştırdım pek birşey bulamadım tek bulabildiğim TR 'de pek alınıp satılan binilen bir model değil sanırım, birde motor sanırsam 2 zamanlı.

Sormak istediğim uğraşmaya değer bir aletmi nedir ne değildir bilmiyorum, ne hasarı masrafı var onuda bilmiyorum ama uğraşılır mı sizce
    birde onun ustasını falan bulmak var tabi sizlerin fikirlerini almak isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hsndmrcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R6
    Hocam eğer eliniz tamir işlerine yatkınsa ya da uğraşmayı seviyorsanız cafe racer projesi yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Şu makinenin güzelliğine bak toplasan binmeye kıyamazsın.
    khaledome bunu beğendi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Fotoğraf atabilirmisin? Bakalım ne durumda.

Türkiyede Paça bulman zor. Ama yurtdışından biraz sabrın ve naktin varsa istediğin parçayı getirebilirsin. Hobi amaçlı uğraşılacak makine, güzel proje olur.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Efsane bir model.Deden işi biliyomuş

Motosikleti
    MT-07
    Değer kardeşim. Eğerki motordan zevk alıyorsan, dedenin hatırasını ayakta tutmak istiyorsan, beraber aynı hobiyi paylaşmak istiyorsan değer. Cafe racer falan bile yapmaya gerek yok. Güzelce yap, sürmezsen bile özel bir kafes gibi bişey yapıp, camekan arkasında sakla. Nazarda değmesin el de değmesin.
    espresso bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Güzel bir motosiklettir,Tamir/bakım konusunda tecrübeli bir ustanın elinden geçerse gayet düzgün kondisyon sağlar,kozmetik kusurları çok kafaya takma.

Gezgin gardaş gelir birazdan ''Ön fren tamburu''ile alakalı tecrubelerini ABS ışığında bizlere aktarır,ama ben önceden nacizane kısa bir teknik bilgi paylaşayım.

Bu ve benzeri marka ve model motosikletlerde,Ön fren tambur hareket sistemi çift gergili çalışır ve gayet yeterli bir frenlemeye sahiptir.(o yılların teknlojisi ile)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    2 zamanlı derdi bitmez bulaşılmaz biz jawa 350 ts ye bulaştık tamam alet nefis ama sorun

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten selam dostlar,
    Dedemin garajda üstü tozlu paslı bir rd 350 var motoru ayrılmış kenarada öyle duruyor internette biraz araştırdım pek birşey bulamadım tek bulabildiğim TR 'de pek alınıp satılan binilen bir model değil sanırım, birde motor sanırsam 2 zamanlı.

Sormak istediğim uğraşmaya değer bir aletmi nedir ne değildir bilmiyorum, ne hasarı masrafı var onuda bilmiyorum ama uğraşılır mı sizce
    birde onun ustasını falan bulmak var tabi sizlerin fikirlerini almak isterim.
    Motorun fotoraflarını atabilir misin ? Motor bloğu da dahil. Ben belki satın alabilirim motoru.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun fotoraflarını atabilir misin ? Motor bloğu da dahil. Ben belki satın alabilirim motoru.
    Hocam motorun fotoğraflarını atamıyorum ne yazık ki şuanda farklı bir şehirdeyim, gördüğümde çekseymişim keşke hiç aklıma gelmedi. En yakın zaman bayramda gittiğimde mutlaka fotoğrafları çekip bu başlık altından paylaşırım kısmet olursa. Bu arada bende birkaç usta ile görüştüm bir tanesi dedi sakın bulaşma ona derdi bitmez harcadığın paraya astarı yüzünden pahalıya gelir dedi doğrusu motor bloğunun durumunu bilmeden şasenin durumunu bilmeden böyle konuşması biraz garip geldi bana. Bir tanesi motoru hiç duymamış bile sr 400 zannetti, açıkcası uğraşmak için hevesim var ama fazla bilgimde yok elim alet tutar.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motorun fotoğraflarını atamıyorum ne yazık ki şuanda farklı bir şehirdeyim, gördüğümde çekseymişim keşke hiç aklıma gelmedi. En yakın zaman bayramda gittiğimde mutlaka fotoğrafları çekip bu başlık altından paylaşırım kısmet olursa. Bu arada bende birkaç usta ile görüştüm bir tanesi dedi sakın bulaşma ona derdi bitmez harcadığın paraya astarı yüzünden pahalıya gelir dedi doğrusu motor bloğunun durumunu bilmeden şasenin durumunu bilmeden böyle konuşması biraz garip geldi bana. Bir tanesi motoru hiç duymamış bile sr 400 zannetti, açıkcası uğraşmak için hevesim var ama fazla bilgimde yok elim alet tutar.
    Kendin uğraşmayacak, başkasına parasıyla yaptıracaksan ocağına incir ağacı dikebilir. Hem anlayacak uğraşacak kişi çok para talep eder, anlamayanda meraktan kurcalayacak olanda motoru mundar eder. Ama motor uğraşmaya değer, Türkiye'de nadir bulunan bir motor.

YAhya bey bu konu ile ilgili gorusebilir iyiz lutfen ? Side ozelden yazdim ve telefonumu verdim lutfen bana ulasin

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Jawa 350 liler nerden kopyalandığı anlasıldı.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jawa 350 liler nerden kopyalandığı anlasıldı.
    JAWA350 1954

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Efsaneyi bizimle paylaşın

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Kasabın eline geçerse vay haline o motorun...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Motor duruyor mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)