Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Büyük Motorlar Küçük Motorları takmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar acemiyim daha trafiğe çıkıyorum büyük motor görüyorum korna çalıyorum adam hiç takamıyor bile :( Tabii ki takmak zorun da değil ama büyük bi motor korna çalsa hemen oda selam veriyor insanın hevesi kırılıyor.

Hani motorcular bir birine destek verirdi ufak motor olsun yada şekilsiz bir motor hiç takmıyorlar bile. Ben ekipman takmayanlar hariç herkese selam veririm. Ha birde bazen görüyorum bende 150 lik motor var bu sıcakta full ekipmanım adamlar büyük motorda kısa kollu ile gidiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Merhaba,
    Nakedlara nazaran kalıplı bir motosikletim var. bisiklet kullanandan 1000 cc kullanan herkese selam verir, alırım.
    Siz acaba selamlaşma maksatlı "dü düt" olayını yanlış yapıyor da sadece "düt" ya da fazla uzun korna çalıyor olduğunuzdan karşı taraf anlamıyor olabilir mi?
    trafik dilini bilmiyor olabilir misiniz?

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı Se-ZeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Nakedlara nazaran kalıplı bir motosikletim var. bisiklet kullanandan 1000 cc kullanan herkese selam verir, alırım.
    Siz acaba selamlaşma maksatlı "dü düt" olayını yanlış yapıyor da sadece "düt" ya da fazla uzun korna çalıyor olduğunuzdan karşı taraf anlamıyor olabilir mi?
    trafik dilini bilmiyor olabilir misiniz?

Doğru acemi olduğum için belki öyle hatalar yapıyor olabilirim Ama dursam da birine abi motorun çok güzel dediğim de (harleydi sanırım tam hatırlamıyorum) motoruma baktı kafasını geri çevirdi Kafasına da kask diye tas takmış Arkasın da da artçı diye ekipmansız biri vardı...

Adam haklı beyler büyük motorlarda var bu tarz sıkıntılar selam vermiyorlar

Dostum hata sende. Öncelikle tişörtle motora binen veya ekipmanı tam olmayan biri benim nazarimda motorcu değildir.

Bazen denk geliyorum, adam çin malı motora biniyor, üzerindeki ekipmanlar motordan pahalı. Veya 1000'lik racing sürüyor full ekipman. Benim nazarımda bu adamlar motorcudur. Bunlara hep selam veririm. Bana geri dönmeyende olmadı.

Ama nerede sırf şekil için motora binen, züppece hareketler yapan, ekipman falan nedir bilmeyen insanlar var, onlara ne selam veriyorum, nede sağa çektiklerinde bir sorun mu var diye duruyorum. Aynısını sana da tavsiye ederim.

Selamlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    evet böyle birşey var bende ortamlarda maaşımı söylemiyorum, adam beni fakir sanıyor nerden bilsin yemek kartımın akbilim maaşımın yüksekliğini
    frankestayn1, pea, fedos ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Gezinti haricinde günlük kullanımda selamlaşmak -bence- gereksiz.
    İşe gidiyorsun, herkes de senin gibi işe gidiyor, neyin selamı, neyin kornasıdır?
    Araba kullananlar, minibüsçüler, taksiciler herkes birbiri ile selamlaşırsa ortalık saçma sapan bir hale gelir.

Ama bir pazar günü ıssız bir yolda denk geldiğin motorcuya korna ile ya da elini kaldırarak selam verirsen ona birşey diyemem.
    Selamını almayan da selam vermeye değer değil demektir, takmayacaksın.
    saykem, MotorKafa, computeus ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Hamdım, piştim, hala hamım.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar acemiyim daha trafiğe çıkıyorum büyük motor görüyorum korna çalıyorum adam hiç takamıyor bile :( Tabii ki takmak zorun da değil ama büyük bi motor korna çalsa hemen oda selam veriyor insanın hevesi kırılıyor.

Hani motorcular bir birine destek verirdi ufak motor olsun yada şekilsiz bir motor hiç takmıyorlar bile. Ben ekipman takmayanlar hariç herkese selam veririm. Ha birde bazen görüyorum bende 150 lik motor var bu sıcakta full ekipmanım adamlar büyük motorda kısa kollu ile gidiyor
    Kardeşim zaman zaman başıma geliyor fikrimi söylemek isterim. Kaskımda kulaklık var telefonla konuşuyor yada birşeye odaklandıysam bazen bir el kaldırmak bazen bir kornaya basmak bile zor geliyor. Hele istanbulda trafikte o an mücadele ederken yanımdaki adamın düt bazen küfür bile ettirebiliyor. Bunların haricinde artık motosiklete her tür o. çocuğu biniyor. Korna çaldığın bombacı veya terorist olabilir çok saçma bir ihtimal ama olabilir. Bu yüzden bukadar kafana takıp kendini kaybetme sen selam ver yine sen sen ol onlar ister selamını alsın ister almasın.
    zekeriyaimam ve computeus bunu beğendiler.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekipmanı tam olan her motorcuya selam veriyorum. Hatta acemilik döneminde coşup motorlu polise selam vermişliğim var. Tuhaf tuhaf bakmıştı bende motorlu polislerden şikayetçiyim. Hem selam almıyorlar hem de eksik yakalarlarsa ceza kesiyorlar.

Bir de empati yapalım, Egzotik bir motorumuz var. Atıyorum ducati x diavel. Ben eminim marşa bastığım andan itibaren trafikte bir yığın insan ışıklarda, yolda, mola yerinde gelip konuşmak isteyecek. Keyifsiz bir günde bu bir yerden sonra can sıkıcı olabilir. O yüzden peşin yargılı da olmamak lazım.

Son olarak, İstanbul hakikaten acayip bir dünya. Selam alıp vermek gibi temel insani hareketlerin aranabileceği son yer. Çok da takılmayın, önemli olan iki teker. Bisiklet ya da goldwing farketmez.

Sen de onları takma. Boş veer tek derdin bu olsun. Ben yıllar önce diğer motorlara selam ve korna işini bıraktım, ancak karşıdan gelirse veriyorum ya da çalıyorum. Konu edilecek bir şey değil bence, bak işine gücüne. Normal şartlarda muhatap olmayacağım ya da bir araya gelemeyeceğim adamları sırf motora biniyor diye tanımadığım halde bana selam vermedi diye ne takacam kafaya. Dedim ya yıllar var selam sabah yok. Geçenlerde biri BMW üstünde selam verdi korna ile ben ışıklarda beklerken, jeton bile geç düştü bende, kime korna çalıyo la bu labunya dedim Adam yüzüme bakıp gülüyor, yeni hevesli orta yaşlı bir abiydi Sonradan korna çaldım, sevindi.
    Hele hele yaşama kültürü olmayan adamlardan motosiklet kültürü(neyse o artık) beklemek daha da komedi bence.
    Takma kafanaaaa.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Doğru acemi olduğum için belki öyle hatalar yapıyor olabilirim Ama dursam da birine abi motorun çok güzel dediğim de (harleydi sanırım tam hatırlamıyorum) motoruma baktı kafasını geri çevirdi Kafasına da kask diye tas takmış Arkasın da da artçı diye ekipmansız biri vardı...
    Kafasına tas takmış, harleyciye selam vermesen de olurmuş
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    xsr 900
    ben bu selam verme işini seviyorum ya neden bilmiyorum.
    özellikle turdaysan çok keyifli, mola verdiğim yerlerde motorcularla sohbet ediyorum, yola birlikte devam ettiğimiz de oldu.
    yurt dışına çıktığın anda selam vermeden geçen motorcu olmuyor nerdeyse. yunanistanda bi ara yorulmuştum her karşıdan geçene selam vermekten.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar bide konu korna çalmak vs değil bizim insanımız normalde de selam almaz. Örneğin yolda yaya giderken birine tebessüm edin adam gelir kavga çıkarır, özellikle bir kadına adres dahi sorsan taciz ediyormuşsun gibi dövecek gibi davranır :D

Ve normalde de örneğin bir ortama girince adamın sırf büyük cc li motoru var diye kendini sizden üstün görüyor yalan mı? Allaha şükür takıldığım motosiklet grubunda böyle bir şey yok herkes çok iyi ve anlayışlı ama başka gruplar da takılan arkadaşlarımdan duyuyorum.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Öncelikle korna selam yöntemi değildir.
    Motorda selamlaşmanın evrensel yöntemi sol el gidondan ayrılır yana uzatılır, yan şekilde zafer işareti (V) yapılır. Tabi bu uzun yolda karşı karşıya gelenler için geçerli.
    Ben yoğun trafikte cebelleşiyorsam baş hareketiyle selam veriyorum. Ya da ışıklarda yanıma bir motorcu geldiğinde.
    Özellikle bir motorun yanından geçerken korna çalınca selam diye değil yol ister gibi algılanıyor.
    MSMorkan, Kanji ve SRDR KTM 390 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Arkadaşlar bide konu korna çalmak vs değil bizim insanımız normalde de selam almaz. Örneğin yolda yaya giderken birine tebessüm edin adam gelir kavga çıkarır, özellikle bir kadına adres dahi sorsan taciz ediyormuşsun gibi dövecek gibi davranır :D

Ve normalde de örneğin bir ortama girince adamın sırf büyük cc li motoru var diye kendini sizden üstün görüyor yalan mı? Allaha şükür takıldığım motosiklet grubunda böyle bir şey yok herkes çok iyi ve anlayışlı ama başka gruplar da takılan arkadaşlarımdan duyuyorum.
    Haklısın ama kişiden kişiye değişiyor. CBF150 var diye kurye muamelesi gördüğüm çok oldu. Halbuki cc ve fiyat farkı mola verdiğimde yanıma yanaşan NC 750'li abiyle güzel bir sohbet yapmamıza engel olmamıştı.

Kısacası salla gitsin. Kimsenin egosuyla uğraşmana gerek yok.

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç öyle bir şey yok emin olun. Motosikleti "büyük motor" ve "küçük motor" diye ayırıp bu yönde hisseden sizsiniz. Ankara ve İzmir'de böyle bir şey olmadığını söyleyebilirim tecrübelerime dayanarak. Uzunca bir süre iki motosikletim oldu, Ankara'da CrossTourer ile YBR arasında hiçbir fark yok. Selam veren yine veriyor, alan yine alıyor, almayan yine almıyor. İzmir'de de aynı şeyi Superduke ve adını bilmediğim 125'lik bir scooter ile denedim, durum aynı.

Siz selam vermeye, selam almaya devam edin. Ayrıca altında gümbür gümbür kükreyen bir motosikletle 7bin devirde giderken adam kornanızı duymayabilir, el selamı vardır bu durumda, uzun yolda vs el selamınıza karşılık alırsınız.
    Metilen bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Esim 600rr kullaniyor. 600 ile ciktigimizda millet soru sorarken abi filan diyor esime,selam verende oluyor.

Birgun benim cbr250 ile cikmistik disari, ben artciydim. 600cc bir motor isiklarda yanimizda durdu ve "naaabber genccler" dedi. :D abi diyende olmuyor kucuk motorla :D
    Kucuk hacimliyi bi kucuk gorme durumlari oluyor ve pek selam da vermiyorlar.
    Duke ile giderken duke kullananlardan selam aliyorum en cok :D

Motosikleti
    MT 125-MT25- MT07 - şuan MT09
    Valla vermeyeni bilmiyorum bende 09 var mopedden 1000 liğe kadar herkese selam veriyorum hatta bu sabah bi scooterlı korna çaldım baktı selam vermedi
    tommygun bunu beğendi.

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    sende buyuk motorlari takma kardesim,salla gitsin.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Chopper veya cruiser kullanan, cc'si kadar egosu da yüksek dayılara selam vermiyorum artık. Onun dışında herkese selam veririm, alan alır almayan kendi bülüü

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)