Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Büyük Motorlar Küçük Motorları takmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Bizim burda da mt 09 veya 07 ler var adam sürekli aynı yerde baston gibi oturmuş motor dönüp duruyor 2 ye atamıyor korkudan :D deri ceket+gözlük geziyor ortalıkta

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Selam veren herkese selam veriyorum ama ben ilk selam vermiyorum kolay kolay istanbul içi zaten kornalar susmuyor kim kime çalıyo belli değil

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hjc varken öpücük atan yoktu hiç , agv şekilli şükullu . Benim kaskın vizöre bakıp makyaj yapan bile oldu bu gün 😁
    Demek kasktan... Bence "öpücük atilabilme" ozelligi de Sharp testine dahil edilmeli. Hangi kaski niye aldigimizi bilelim.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harley e binen insanlar genelde harleye binenlere selam verip birbirlerine tapiyorlar. Onlar ve dierleri diye ayirabilirsiniz. Trafikte en guzel selam şekli selektördür anladiginizda goruceksinizki herkes selam verip aliyor.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Heyecanla başlar insanlar motora binmeye. Bir süre sonra bunun bir araç olduğunu anladığında gerçek motorcu olacaksın. Evet belki biraz fazla mutluluk veren bir araç ama o kadar. Neden ona daha fazla manalar değerle yüklemeye çalışıyorsunuz? Bu boşuna bir çaba. çok da şaapmayın arkadaşlar.
    Motoru ve motora binmeyi çok seviyorum ama neden binen insanlara durup dururken dıt dut selam vereyim alayım. Hele şehirde karmaşa içinde. Işıklarda dururken göz göze gelirsek başınla selam verirsin , kaza yapan , benzini biten , arızalı motor görürsen yardım edersin.... budur. gerisi dıt dut göstermelik saçma manasız bir harekettir.

Kendime post it:

1 - "Selam verdim, rüşvet değildir deyu almadılar" denilecek.
    2 - Selam vermeyenler hain ilan edilecek.
    3 - Acilen şeküllü şüküllü bir kask edinilecek, ablalardan yol istenecek, öpücük atılması beklenecek.
    4 - Öpücüğü kıllı bir abi atarsa, hemen gaz açılıp oradan topuklanacak.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendime post it:

1 - "Selam verdim, rüşvet değildir deyu almadılar" denilecek.
    2 - Selam vermeyenler hain ilan edilecek.
    3 - Acilen şeküllü şüküllü bir kask edinilecek, ablalardan yol istenecek, öpücük atılması beklenecek.
    4 - Öpücüğü kıllı bir abi atarsa, hemen gaz açılıp oradan topuklanacak.

Kıllı şart mı

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıllı şart mı

Aman aman kılsızından da kaçılacak tabii ki, yanlış anlaşılmayalım hocam .

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    valla nc kullanıyorum ama herkese selam verıyorum alıyorum gs kullananlardan şıkayetçıyım selam felen vermıyorlar

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçi boş insanlar genelde kendilerini sahip olduklarıyla tanımlayıp, o arabaya, o eve, o cep telefonuna, o motosiklete sahibim diye kendilerini bir halt sanmaya başlayabiliyorlar. Bunun sebebi temelde cehalet ve egodur. Büyük motora biniyor diye kimseye ne abi derim ne de usta ayağı çekerim, orta yaşa dayanmışken bu saatten sonra abi, baba moduna kendim gelmişken kimsenin artizliğini, nazını, havasını çekemem.
    Zaten son 2 yıldır motosiklete neredeyse tamamen ulaşım amaçlı biniyorum, çok nadir tur için bindiğim, ha ama işe gidip gelirken de motosiklet sevgimi tatmin ediyorum filan. Bu esnada bu yaştan sonra kimseye ne selam verdi vermedi diye takılırım, ne de selam verecem diye debelenirim. Memleketimizde genel bir kültürsüzlük, cehalet ve kendini meta ile tanımlayıp bi halt sanma varken, BMW'ye bindi diye havalanan adamın durumu da normaldir, 600cc'ye bindim diye havalananınki de, hayatında kaç kitap okudun desem benim şu kadar kitabım var cahil seni desem bu durumda da ben aynı duruma düşerim mesela.
    Bu yüzden bu tip konulara takılmamak lazım, motosiklete yeni başlarken bir hevesle motorcu kardeşliği ayağı oluyor insanda ama çok sık binmeye başlayıp bir de bu işlerin esasen çok saçma olduğunu anlamaya başlayınca bazı şeyler değişiyor. ben uzun zaman buralara da yazmamıştım, bazen diyorum, ne halt ediyorsun burada. Motoruna binip kimseye fazla takılmamak, böyle işlere fazla kafa yormamak en iyisi diyorum son zamanlarda.
    Ki pek çok ciddi sürücünün internette bir üyeliği bile yok, onlar motosikletine binip yoluna gidiyor. Başı ağrımıyor, selam aldı almadı diye.
    Kimseden abi desin beklentimiz yok. Ayni kişi olup 2 farkli motorda insanlarin tepkisinin farkliligindan bahsettim sadece. Hatta "abi motoru" diye espri konusu olmuştur bu aramizda.
    Eşim sık sık selam verir karsilik alsa da almasa da. Selam vermediler diye krize girmiyoruz bizde. Herkes nasil istiyorsa oyle surebilir..
    Insanlar sahip olduklariyla tanimlanmayi ve ona göre davranilmayi seviyor ama malesef.

Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimseden abi desin beklentimiz yok. Ayni kişi olup 2 farkli motorda insanlarin tepkisinin farkliligindan bahsettim sadece. Hatta "abi motoru" diye espri konusu olmuştur bu aramizda.
    Eşim sık sık selam verir karsilik alsa da almasa da. Selam vermediler diye krize girmiyoruz bizde. Herkes nasil istiyorsa oyle surebilir..
    Insanlar sahip olduklariyla tanimlanmayi ve ona göre davranilmayi seviyor ama malesef.
    Yok ben o abi meselesini size ithafen yazmadım, abi çeken, yalakalık yapanlar için yazdım esasen, yanlış anlaşılmasın. Benim de var tanıdıklarım, işyerinden mesela. En iyi araba, en çok para en fiyakalı kıyafetler kimde ise ona yalakalık eden filan(hatta bu kadınlarda da çok var maalesef).
    Yoksa siz 600'e biniyorsunuz diye size abi diyene siz bana abi deme diyecek değilsiniz ya.
    Kastım doğru anlaşılmıştır diye umuyorum yukarıda detaylıca yazmıştım zaten.
    Selamlar.
    NOT: Kısaca fazla takılmamak, sürmeye devam etmek lazım, bana göre bunlar bu işin en havadan sudan kısmı çünkü.
    NOT2: Ve evet insanların kayda değer bir kısmı maalesef başka bir özellikleri olmadığı için kendilerini sahip oldukları metalarla tanımlıyor ve bir şey oldum sanıyorlar. Gecenin bir yarısı müziği bangır bangır açarak mahalleden geçen koskoca adamlar biliyorum çoluk çocuk sahibi. Bunlar hep bir olamamışlık, bir boşluğu doldurma, kendini etrafa mühim biri gibi gösterme dahası bakın ben bu arabaya biniyorum, bu müziği dinliyorum diye düşünüp dikkat çekme çabası. Yoksa cahil 19 yaşında müziği açıp mahalledeki kızı balkona çıkaracağını sanan ya da o sokakta sevdiği kız olan çocuğa lafım yok, onun daha alacağı çook yol var.(Ya da asla alamayacağı)

Motosikleti
    Peugeot 103
    en iyisi el sallamak. Babamla artçılı sürüş yapmıştık her gördüğüm motorcu kankilerime ve abilerime selam verdim (virajın ortasında el sallamadım tabii ki de) , el salladım takan taktı takmayan takmadı. motosiklet Honda CBF250

Motosikleti
    MT-07
    Ya bu başlık halen mi sürüyor? Arkadaşım bende trafikte büyük motorları takmıyorum. Onlar araba gibi beklerken aralardan cart cart geçiyorum. Uzun yolda da gördüğüm süre en fazla 1-2sn. Ne uzattınız şu konuyu yahu Abs'niz olayım kaydırmayın şu konuyu daha fazla

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    ne takacam elin fakir 150 cc lik comuntercisi gelmiş düt düt korna çalıyor

kimseye selam vermiyorum kimsede bane selam vermedi şimdiye kadar yani muhtemelen farketmemiştir bile. istanbulda trafikte o kadar çok motosiklet var ki hangi birine selam vereceksin.

cruiser kullanıcılarına gelecek olursak cruiser/chopper kullanıcılarının çoğu arada sırada hava güzel olunca keyfine motosiklete binen insanlar yani günlük vasıta olarak kullananı binde birdir. o harleylerin falan çoğu ayda 100 200km ya yapıyor ya yapmıyor o da sezonda. Hal böyle oluncada bu kişilerden motorcu davranışı refleksi beklemek doğru değil.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esim 600rr kullaniyor. 600 ile ciktigimizda millet soru sorarken abi filan diyor esime,selam verende oluyor.

Birgun benim cbr250 ile cikmistik disari, ben artciydim. 600cc bir motor isiklarda yanimizda durdu ve "naaabber genccler" dedi. :D abi diyende olmuyor kucuk motorla :D
    Kucuk hacimliyi bi kucuk gorme durumlari oluyor ve pek selam da vermiyorlar.
    Duke ile giderken duke kullananlardan selam aliyorum en cok :D
    Doğru haklısın :D Bende mc ile çıkınca kardeşim oluyorum r6 ile çıkınca abi oluyorum :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben selam verdiğini anlayana kadar genelde geçip gidiyoz

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    genel olarak yazmasaydın be kardeşim bende 1100 dragstar var bugün bitane 50 cc bitane 100 ve 125 motorlar korna bastılar selamlaştık bu işin büyük küçük cc yok motor ruhu olan adam selamlasır zaten bende başladığımda 1100 le başlamadım

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Ankarada zaten hatırı satılır motosiklet kültürü yok. Genelde kuryeler görüyorum yollarda. Onlarda ekmeğinin derdinde. Bir iki normal motorcuya selam verdim geri dönüş alamadım. Selam verme işini bıraktım. Karşı taraf selam verirse kasksızlar hariç almamazlık etmem.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)