Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Büyük Motorlar Küçük Motorları takmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Karşıdakinin ekipmanı tam değilse selam vermiyormuşsun, adamın kriteri de motor hacmidir belki. Çok kafaya takmamak lazım. Bu iş bana buse vermiyora kadar gider allah korusun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    kask zaten olmazsa olmaz ama en azından şehirler arası yolda eldiveni ceketi olmayan adama motosikletin üzerinde ayakta dursa selam vermem, selamını almam. arkamdan sövsün sorun yok.

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopper veya cruiser kullanan, cc'si kadar egosu da yüksek dayılara selam vermiyorum artık. Onun dışında herkese selam veririm, alan alır almayan kendi bülüü
    hakikaten bu motosikletleri kullanlarin bazilarinda muthis kibir goruyorum.

kucuk daglari kendi yaratmis sanki.

bi gun yolda kalmis chopper grubu gordum,yardim ister misiniz diye sordum kovmaktan beter ettiler.

gecen bi abimizin mekanina girdim,chooperci dayi cekmis makinayi mekanin onune.

abimizin oturdugu masada olunca nezaketen selam verdim,zorla aldi.

tabi seker gibi abilerimiz/kardeslerimizde var. onlari seviyoruz,sayiyoruz ve konunun disinda tutuyoruz.
    Dr.Aequitas ve Stock Sever bunu beğendiler.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    herkese selam veriyorum. bisikletli, reyzikçi ya da kurye farketmez. genelde karşılık alıyorum.

her gün kullandığım güzergahta 2 ayrı kişiyle hep aynı yerlerde karşılaşıyoruz, onlar selamımı almıyor ben de vermiyorum

selamlaşmak güzel bir adet bence. şimdi bahar geldi populasyon arttı ama zaten trafikte az motoruz bu selam meselesi güzel bir şey. yine de güneydoğu asyada filan olsak o kadar motorcu içinde selam vermeye takat kalmazdı herhalde.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    İstanbul için konuşuyorum, bu şehirde motorları keyiften çok bir yere ulaşabilmek için kullanıyoruz. Kafamızda bin türlü şey oluyor, kaskımızın içinde kafamızda elli tilki dönerken ayrı bir dünyada yaşıyoruz. Bazen motorun bile kendi kendine gittiğini düşünüyorum bir bakmışım gelivermişim gideceğim yere. Şimdi insanların bu şehirde büyük bir çoğunluğu bu şekilde olduğundan selamlaşma olayları azalması normaldir. Zaten bu işler karşılıklı olur karşıdaki adam sana bakmaya başlar sende ona bakarsın kafayla veya kısa bir korna ile selamlaşırsın. Ama şehirlerarası oldumu iş değişir. Zaten çoğu insan tatil gezme modundadır, kafası sakindir gerçek motorcu her zaman selamınıda verir yolda kalan gördümü durup sorar yardımcı olabileceği bir durm olmadığını vs... Büyük motorların iplememesi olayına pek katılmıyorum ancak misak GS veya goldwing tarzı kullanıcılar belki biraz daha üst yaş gurubuna dahil olduklarından biraz daha ağırdan alıyor olabilirler. Dediğim gibi herkesin kafası o kadar dolu ki, çok şey beklememek lazım şu aralar ;)
    Kızıl pars bunu beğendi.
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Cc meselesi değil bence bu. Selamıma karşılık vermeyen 250 cc motorlarda oldu. Ekipmanı olana selam veririm ben uzun yoldayken. Şehir içinde zaten ekipmanlı gezen bi avuç insanız çoğunuda tanıyorum. :D

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Yeni başladığım zamanlar bende öyleydim herkese dıt dıt :D sonra fark ettim ki kuryeci abilerimiz bişey mi oldu diye bakınıyor adamların dikkatini dağıtmamak gerek diye düşündüm. Şimdi selam verene bende selamımı veriyorum. Ama yeni başlayanlar hemen motorlara bakıp selam verme çabası oluyor bak bende kullanıyorum havalarında :D herkese kazasız belasız güzel keyifli sürüşler dilerim.. dıt dıt

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum hata sende. Öncelikle tişörtle motora binen veya ekipmanı tam olmayan biri benim nazarimda motorcu değildir.

Bazen denk geliyorum, adam çin malı motora biniyor, üzerindeki ekipmanlar motordan pahalı. Veya 1000'lik racing sürüyor full ekipman. Benim nazarımda bu adamlar motorcudur. Bunlara hep selam veririm. Bana geri dönmeyende olmadı.

Ama nerede sırf şekil için motora binen, züppece hareketler yapan, ekipman falan nedir bilmeyen insanlar var, onlara ne selam veriyorum, nede sağa çektiklerinde bir sorun mu var diye duruyorum. Aynısını sana da tavsiye ederim.

Selamlar.
    Geçen gece,600luk makinayla ışıklarda denk geldim,eleman max 26-26 yaşlarinda,kafada kask yok,dedim kafa´mı pahali?yoksa motormu?cevap:Aga şehir içinde kask takmam ben,rahat edemiyorum´´

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şehir içinde selam işi abartılı. Gürültü kirliliği
    Kızıl pars bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gece,600luk makinayla ışıklarda denk geldim,eleman max 26-26 yaşlarinda,kafada kask yok,dedim kafa´mı pahali?yoksa motormu?cevap:Aga şehir içinde kask takmam ben,rahat edemiyorum´´
    Böyle bir eleman da burada var. Altında 600RR var bi kere kafasında kask varken kaza yapmış diye daha takmıyormuş. Zaten atlet şortla caddede bi yukarı bi aşağı giden bi eleman

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Özellikle copar tarzı ve harleye binenler egoları cok üst noktalarda onlar kimseye selam vermezler nedense.😢

Motosikleti
    ......
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir eleman da burada var. Altında 600RR var bi kere kafasında kask varken kaza yapmış diye daha takmıyormuş. Zaten atlet şortla caddede bi yukarı bi aşağı giden bi eleman
    Aynen hocam bu arkadaşta ayni b..kn laciverti daha önceleride gordum amacsizca bir yukari bir aşaği..tuhaf hareketler vs..

%100 işsiz bir arkadaş.
    RoofRoof bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    valla bende kimseye selam vermiyorum bakmıyorum bile r25ile.selam verirlerse karşılığını veririz tabiki.millet şımarıyor sonra adam sanıyor kendini

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Şundan daha saçma bir adet yada beklenti olamaz herhalde.

Arabalara neden selam vermiyorsunuz? Aynı yolda gidiyorsunuz derdiniz, amacınız ortak nihayetinde.

Metrobüse girerken niye selam vermiyorsunuz? Izdırap aynı, amaç aynı.

Abartmanın lüzumu yok. Viraj içinde, sıkışık trafikte, olur olmadık yerlerde ne olduğunu bilmediğin adama selam vermenin bir mantığı motosiklete binseniz de binmeseniz de yok.
    Carbondioxid ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Tenere'yi sattıktan kelli 50cc alıp hiçbirinize selam/sabah etmeyeceğim , ahanda buraya yazıyom.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tenere'yi sattıktan kelli 50cc alıp hiçbirinize selam/sabah etmeyeceğim , ahanda buraya yazıyom.
    CC´in kadar konuş..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı blacktulip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende buyuk motorlari takma kardesim,salla gitsin.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kornayla selam vermek bence doğru değil.

Ben de hep selam veriyorum sol elimle, cc'den ve motosiklet tipinden bağımsız. Ama düşük cc kullanan da yok hiç zaten. Genelde geri selam veriyor herkes. Gerçi Amerika'da selam çok yaygın. Yolda yürürken, asansörde tanımadığınız insanlar hep selam veriyorlar genelde. Şaşırmıştım ilk geldiğimde. Güzel bir adet.

İki istisna:

1. Scooter kullananlar. Çünkü genelde iki teker zevki için değil, kolaylık olduğu için ulaşım maksatlı tercih ediyorlar. Yani çok bir hobi veya ortak nokta durumu yok.

2. Viraj esnasında, trafiğin dikkatimi ipotek ettiği anlarda...

Ve... ekipman kullanmıyor diye selam vermemeyi anlamıyorum. Amaç nedir? Protesto mu? İşe yaraması mümkün mü? Pozitiflik yaymak daha makul değil mi?
    Kızıl pars, Riptalon ve Dr.Aequitas bunu beğendiler.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Ben kafa selamı veririm sadece, ne arabada nede motorda korna basma alışkanlığım yoktur. Buna ek olarak 600cc ve üzeri motor görünce selam vermem, onlar verirse alırım
    Kızıl pars bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Scooter kullananlar ( çoğunluğu Pcx ve Xmax ) görüpte selam almıyorlar ama yarışıyoruz kapışıyoruz zannediyorlar. Bi havalar bi haller , aynadan geliyor mu peşimde mi diye bakmalar Egodan ölücek millet. Kestim ben de selam vermeyi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)