Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Aileyi ikna edememek

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Selamun Aleyküm a1 ehliyetine 1 ay sonra yazılıp motor almayı düşünüyorum ancak ne yapsam ailemi ikna edemiyorum. Bütün forumları okudum ancak aradığım cevabı bulamadım. Ailemde motorla kaza yapıp motoru dağıtan kolunu vs kıran olduğu için ve beni düşündükleri için izin vermiyolar. Ekipman diyorum vs herşeyi diyorum 10 saniye konusamıyorum çok katılar bu konuda. Alıp önlerinede çekemiyorum öğrenci olduğum için Yardımlarınızı bekliyorum.

bununla ilgili yazı yazılmış ama yinede yardım almak istedim şimdiden teşekkürler (yaş 16)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ailen istemiyorsa motoru kim alacak? Konu kilitlenmiş zaten

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkçası ekonomik durum ne olursa olsun meblağ olarak yüksek tutarların aile tarafından karşılanmasına karşıyım.

Tek olur yanı okuluna gidiş vs. toplu taşıma olmaması diyeceğim de zaten öyle bir yerde yaşıyorsan motor için yol da olmayabilir

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendin zaten cevabı vermişsin be hevesli , heyecanlı delikanlı kardeşim . Ailen olmaz diyor ve konuyu direk kapatip çay içmeye devam ediyorlarsa ki öyle tarif etmişsin olmaz o iş .

Bence şöyle yap ; okulunu oku takılma bunlara hatta hırs yap ( hiç sevmesem de ) okulun bitince çalış para biriktirip al . Kendim çalışıp aldım falan de . Ama büyük egzozlu makina alma ne olur ne olmaz . Anlattığına göre ebeveynlerin biraz sert gibi .

Hadi zihin açıklığı versin , iyi dersler güzel kardeşim .

Haklısın ama akıllarını çelicek bişeyler olamaz mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Bazen okul bazende gezmek için almak istiyorum. Öğrenci olduğum için hiçbir masrafını karşılayamıyacağım zaten

yorumun için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Haklısın ama okulu bitirene kadar motoru bırakıp arabaya yönelirim şimdi aklımda motor vardı

yorum için teşekkürler

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Çocukken isterdim 27 yaşımda alabildim. Ondada izinsiz aldım. Şimdi kendileri söz geçiremeyince eşime baskı kuruyorlar uzak şehirlere gitmeyin diye.

Bekle yani.

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocukken isterdim 27 yaşımda alabildim. Ondada izinsiz aldım. Şimdi kendileri söz geçiremeyince eşime baskı kuruyorlar uzak şehirlere gitmeyin diye.

Bekle yani.
    Kimse olumlu yaklaşmadı
    Bekleyeyim o zaman

Yorumun için teşekkür ederim.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    ekonomik özgürlüğünü eline alamadıktan sonra ,ailen istemediği sürece hiç bişey yapamazsın,,çünkü her türlü ailene muhtaçsın,alsan bile yakıtını koyacak durumunda bile değilsinki bu iş sadece yakıtlada bitmiyor,vergisi sigortası bakımı vs. yani aileni ikna edemezsenki etmen mümkün görünmüyor motoru şimdilik unutman

zaten çok sürat yapmadığı için belki elektrikli scooter almaya ikne edebilirsin diye düşünüyorum,ilerde yavaş yavaş büyütürsün

Koruma, ekipman, kask bunlar maalesef seni ölümsüz yapmaz.

Bence aileni dinle

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdi gidiyorsun, masaya yumruğunu vuruyorsun. ondan sonra bir dayak atıyorlar aklın durur. aynısını yaşadım, oradan biliyorum.
    tommygun bunu beğendi.

Ailenin yerinde olsam ben de sana motor aldırmazdım. Doğrusunu yapıyorlar.

Motosikleti
    MT-07
    Maalesef kendin çalışıp kendin alacaksın bizim gibi. Ben ehliyetimi gizlice yazılıp almıştım üniversitede. Sonra parasız kaldımve çalışıyordum bir baktım motorlu kurye yaptılar. Çalıştığım en yüksek ücret de buradaydı. Neyse öyle öyle derken motoru trafiği ıvır zıvır herşeyi öğrendim. Eve geldim işe girdim. Gittim motor aldım. Ha aldığım motor da 200cc idi. Halen bile yeterdi satmak zorunda kalmasaydım. Şekil şukul değildi belki ama benimdi

Dert etme benim icinde 5 6 ay once imkansizdi ikna edemiyordum suan cbr 125'im var

Motosikleti
    Dominar 400
    ben motorumu 23 yaşımda aldım şuan 25 yaşımdayım ve dönüp diyorumki iyiki ama iyiki 21 yaşına kadar motora binmemişim çünkü o zamanlardaki kendimi tanıyorum. kesin yaa kesin bi yerim sakat kalırdı yada boşa ailemi utandırırdım yaptığım kazalarla

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muratdh03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selamun Aleyküm a1 ehliyetine 1 ay sonra yazılıp motor almayı düşünüyorum ancak ne yapsam ailemi ikna edemiyorum. Bütün forumları okudum ancak aradığım cevabı bulamadım. Ailemde motorla kaza yapıp motoru dağıtan kolunu vs kıran olduğu için ve beni düşündükleri için izin vermiyolar. Ekipman diyorum vs herşeyi diyorum 10 saniye konusamıyorum çok katılar bu konuda. Alıp önlerinede çekemiyorum öğrenci olduğum için Yardımlarınızı bekliyorum.

bununla ilgili yazı yazılmış ama yinede yardım almak istedim şimdiden teşekkürler (yaş 16)
    16 yaşında paranı ve zamanını motosikletle geçirme. Yaş olarak da tehlikeli zamanlardasın. Ailene alternatif bir hobiyle git ve ileride o hobiden para kazanabilecek seviyeye gel O zaman motosikletini de alırsın, tekneni de

İlk motorumu 33 yasinda aldim annem hic izin vermedi zamaninda sonra ALLAH rahmet eylesin basimizdan gidince degerini cok cok iyi anladim , aldim simdi bir motor tin tin gidiyorum demem oki vardir bir bildikleri dinlemek gerekiyor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çare elektrikli bisiklet.

Daha ucuz, masrafsız. Çok tehlikeli de değil. HEm okula gidersin hem gezersin.

Çıtayı biraz düşürüp bu konuda ikna etmeye çalış sen. hız olarak da düşük değiller üstelik

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    18 yaşından sonra her birey özgürdür. ister yaşamayı seçer, ister ölmeyi. ailesi ona karışamaz. bizde 40 yaşında koca koca adamlar hâlâ sünepe gibi ailesine bağlı olarak yaşıyor.

bu hayat tarzını derhal değiştirmemiz lazım.

deeeerrrmişim. bizde olmaz o iş. ortadoğuda işlemez.

Motosikleti
    Yok :(
    Bende aynı durumdayım kardeşim.Annem ikna oldu ama babam tık demiyor.Ailede düşen yatan yok hatta kuzenimin motoru var.Ben başka şehirdeyim diye yazıldım ehliyete masraflarını kendim karşıladım.Sınavını geçtim direksiyonuda geçersem bütün yaz çalışıp önlerine toparladığım parayı ve ehliyeti koyucam.Sende öyle yap.Önce ehliyetini al sonra parayı koy önlerine kararlılığını gösterirsen fikirlerini değiştirebilirsin.Belki 😅

Siz değerli büyüklerimin yazdıklarını dikkate alarak düşüncemden vazgeçiyorum. İleride kendim çalışıp kendim alacağım.

''o zamanlardaki kendimi tanıyorum. kesin yaa kesin bi yerim sakat kalırdı yada boşa ailemi utandırırdım yaptığım kazalarla''
    ''Yaş olarak da tehlikeli zamanlardasın.''

Bu yorumları düşündümde kesin dedikleri gibi olur hız yaparım ne kadar ekipmanda olsa biyerim kırılır sakat kalabilirim. En iyisi her masrafını kendim karşılayabilecek güne geldiğimde almak.

Şimdilik bisiklet alacağım herkese teşekkürler
    BatuhanK bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)