Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Dominar 400 bayinin terbiyesizliği ve ne yapmalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Shine34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hangi servis bu paylaşırsanız bizde girmeyelim kapısından?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayiden bayiye, kişiden kişiye fark var. Burda koca firmayı karalamanız yanlış. Firma savunuculuğu yapmıyorum burda Bajaj ın zaten kalite olarak Japonlarla yarışma niyeti de yok. Ayrıca kardeşler şu bu büyük yamaha ve honda bayilerinde her gün yaşananları herkes biliyor. Bu olay her markada var. Benim eski Duke ün resmi 3 servisinden 2 sini denedim 2 side işlerini eksik halleden yerlerdi yani otomatiğe bağlamışlardı. Onu geçtim motoru çoğu zaman test bile edilmeden alıyordum. En azından servis adı vermeyeyim Domi'yi aldığım servisten gayet memnunum. Soğutma sıvısı 2. gün sarıya döndü 3. gün direk gidip yenisi ile değiştirttim ve 1 kuruş para vermedim. Yetkili serviste yapılan bakım ve temizliği takip ettim şahsen KTM de yapılandan daha iyiydi diyebilirim. Tabi başında beklediğim içinde olabilir bu. Ama karşılığını da hem ustalara hem de servise verdim zaten.

Kısaca bu tarz olaylar her firmada var. Önemli olan olayı sakince düşünüp sakince kararlar vermek. Sizin durumunuzda yapacağınız şey aküyü idare edecek kadar doldurtmak(bende de oldu ktm de anahtarı üstünde unutmuşum otoparkta 1 km uzakta ki motorcuya elle sürükleyip doldurttum az biraz) sonra servise gidip tamamen kontrolünü gerekiyorsa ekstra şarjını ve hatta gerekiyorsa akünün değişimini isteyeceksiniz. Direk servisten ben motoru 3 4 gün kullanmadım bana beleşe servis gönder diye bekleyemezsiniz. Zaten servis bu konu da elinden geleni yapmış ve demiş ki 100 tl kısmi borçla size akü kiralıyoruz o parayı da kuralkan verecek demiş. Bence siz fazla heyecanlanmışsınız.
    sifir motor bunu yapmamalı. anlatilmak istenen bu.

o kadar para veriliyor, yeni motor aliniyor ve üç gün sonra güm.

o zaman 97 model motor alalım ne gerek var sifira.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Bayi bağcılar yüzyılda bayinin adı motoref. Adamlar o kadar rahat ki bizlik bişey yok yaz parayı geri ödesinler bizi ilgilendirmez diyor vermem o parayı dedim kavgamı edelim dedi alttan almasam belkide olay çıkıcaktı ben o parayı haram ediyorum kolay kolay beddua etmem ama inş işleri bozulurda batarlar

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Herkes Bajaj'a yüklenmiş de, Honda'yı da eleştirmek lazım biraz.
    Takviye kablosu olmayan servis mi olur ya? Koca serviste bir kablo var, o da 2-3 saat sonra mı gelecekmiş? "Kablo yok, akü satalım sana". Oh ne güzel.

Etrafta takviye kablolu araba da mı yoktu?

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes Bajaj'a yüklenmiş de, Honda'yı da eleştirmek lazım biraz.
    Takviye kablosu olmayan servis mi olur ya? Koca serviste bir kablo var, o da 2-3 saat sonra mı gelecekmiş? "Kablo yok, akü satalım sana". Oh ne güzel.

Etrafta takviye kablolu araba da mı yoktu?
    honda'yi niye elestiriyoruz?

burada olay şu: yeni alınmış bir malın hatalı çıkması.

Motosikleti
    Kardeşim hondayla işimiz yok ben bu motorun vurdurarak çalışmıycağınıda hondadaki ustadan öğrendim bajajın yaptığı ayıbı honda temizlemek zorunda değil ki bu 0 bi motor olmasa beklerdim hondada ama zoruma giden bayinin iş güzarlığı adam bana diyor ki vurdur çalıştır getir aküye bir bakalım ne durumda ya sen bu motoru çıkarmadan bakıcaksın acaba bu adam yolda kalırmı ertesi gün diye bunu dediğimdede yok bizim sorunumuz değil kuralkana söyle onu biz akülere müdahale edemiyoruz koyma kardeşim akü o zaman düş fiyattan ben akümü alıp geliyim motoru almaya gelirken maddi manevi mağdur olmazdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Ekrem beye yazdım teşekkürler herkese

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haketmedigi halde bu markanin bi tarafını kaldİran sizlersiniz kardeşim kusura bakmayın.

Sen dur daha rutin bakimlara gittiğinde senden isteyecekleri ücretleri duyunca daha çok sinir olacaksın. Onların işi motoru sana satana kadar güler yüzlü olmak sonrası öpmeye dayanıyor. Kurumsallıkla ilgileri yok.
    Hocam motor güzel memnunum insanlar bu markadan soğursa böyle bayiler yüzünden soğur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ben sana bisi diyimmi kesin servis hatasidir sifir motorda ariza cok nadir bir olaydir kesin bir isguzarlik yaptilar

iste markayi rezil eden bu servisler bu servisler bisikletciden bozma olmicaklar sirf bayi servis olucak bak naisl ilgilenicek

Motosikleti
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sana bisi diyimmi kesin servis hatasidir sifir motorda ariza cok nadir bir olaydir kesin bir isguzarlik yaptilar

iste markayi rezil eden bu servisler bu servisler bisikletciden bozma olmicaklar sirf bayi servis olucak bak naisl ilgilenicek
    Şunuda anlamadım bayide bekleyen motorun üstünde akü dururmu ben durmaz diye biliyorum belkide bilerek zayıf akü taktılar kısa günün karı 100 lira koparırız diyerekten biz akülere müdahale edemiyoruz diyor işin aslını bilemiyorum

bi'şey dicem: bu dominant'da ayakla çalıştırma pedalı yok mu?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hondayla işimiz yok.

bizim sorunumuz değil kuralkana söyle onu biz akülere müdahale edemiyoruz
    Ülkedeki tüm servisler kötü demek istedim, tabii ki konumuz Bajaj. Ama Honda da ayıp etmiş, motorcu dayanışması diye bir şey var.
    Benelli motosikletim bozulduğunda, sağolsun Bay-Moto Bajaj servisi çok yardımcı olmuştu mesela.

"Akülere müdahale edemiyoruz" lafı tabii ki komple yalan. Yeni akünün suyu, serviste konur. Akü, suyunu emdikten sonra şarj edilir. Fabrikadan sulu ve şarjlı halde çıkmaz.

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    distributor ciddi is yapsa,bayi bu hatayi yapamaz.

kusura bakmayin ama vur-kac mantigi ile is yapan firmalardan 150 cc ustu makine alinmaz.

cf moto 400 ile dominar 400 sahane motorlardir,ona lafim yok.

ama distributor cok cok onemli.

kac kisi z-moto yuzunden kawa gibi bir markadan sogudu.

gecmis olsun diyorum,koskoca firmaninda sadece ekrem ata var birsey olmaz mantigi ile calismasi da ne kadar kurumsal olduklarini (!) gosteriyor.
    pea bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin meslek neydi ? 2018 modelde kick start dedi adam

ya ummeti muhammet

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Yani 2018 senesinde hala kampanalı motor satan cbf baş tacı edersin
    kardes,rahatsiz misin?

niye her konuda senin frenle ilgili sacma sapan mesajlarini goruyoruz ?

kucukken frenin insaata mi kacti senin ?
    pea bunu beğendi.

senin meslek neydi ? 2018 modelde kick start dedi adam

ya ummeti muhammet
    kick startı küçümsüyorsun ama adam motoru vurduracağım diye km'lerce koşmuş ve kan-ter içinde kalmış. yetmemiş bir de üstüne bi'100 tl ateş etmiş.

kick start olsaydı, basardın pedala, fiti fiti giderdin servise, naabeerr?

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Kuralkan'ın sitesinden şikayet formu doldurursan 1-2 gün içinde çözülüyor. Benim de pulsarın üzerinde gelen akü orijinal değil denilerek servis garanti kapsamında değiştirmemişti. 1 şikayet formuyla satın aldığım bayiyi aradılar, adamlar da anında beni aradı değiştirelim diye.
    http://www.kuralkan.com.tr/iletisim/
    Kuralkan firma olarak bayilerin yarattığı sıkıntıları bile gidermeye çalıştığı için pulsardaki bu akü ve diğer kronik sorunlara rağmen dominar satın aldım. Kesin halledersin işini. Kafana takma. Bayinin karaktersizliği, işbilmezliği senin motordan soğumana sebep olmasın boşver.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Bajaj almayacaktın işte

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kanka ns200 de bile yok..

Ayrica senin cbf150´de bile yok(Blokta yuva var ama eklemeyi unutmuşlar)

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka ns200 de bile yok..

Ayrica senin cbf150´de bile yok(Blokta yuva var ama eklemeyi unutmuşlar)
    nasıl yok ya! oğlum olamaz bak şimdi şok içindeyim. ben var saniyordum yemin ederim. nasıl olamaz! şaka değil şerefsizim var biliyorum ben.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    nasıl yok ya! oğlum olamaz bak şimdi şok içindeyim. ben var saniyordum yemin ederim. nasıl olamaz! şaka değil şerefsizim var biliyorum ben.
    Hemen aşortmanlarinla garaja in bak,belki vardir

Sonra buzdolabindan soğuk bir bardak su doldur yavaş yudumlarla telaş yapmadan iç.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sattığım RKS'de kick start vardı, geçen sene aküm tırtlamışken 2 ay kick startla motoru çalıştırmıştım. Kick start da motora retro bir hava katıyor. Birgün ışıklarda kendi öküzlüğümden motoru stop ettirmiştim sonra yeşil yandı ben motoru tekmeliyorum çalışsın diye,millet kornaya basıyor ki yolu açmam için. En sonunda motoru sağa çekmiştim de o rezillik sona ermişti. Velhasıl retroluk da bir yere kadar..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)