Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2.el aracın ilk sahibinin hgs iptali

Motovento
    REKLAM ALANI
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Merhaba arkadaşlar, çok sinir bozucu bir durum yaşıyorum. Hem dikkat etmeniz hem de fikir alışverişinde bulunmak adına konu açmak istedim.

3 ay kadar önce aldım motosikletimi, ilk motosikletimdi. İlk süreç boyunca hiç otobana çıkmadım özellikle, hem hız hem de trafikten dolayı. Karşıya geçişlerde hep feribot kullandım. Geçenlerde sis olması sebebiyle feribot iptal olunca mecbur işe gitmek için köprü kullanmam gerekti. Ben de önce PTT şubesine gidip HGS alayım dedim. Başvuru yaptığımda ise öğrendim ki önceki sahibi 1.sınıf hgs almış ve iptal ettirmemiş. Bu yüzden alamazmışım. Onun iptal ettirmesi gerekiyormuş. Dedim nasıl olacak, HGS müşteri hizmetlerini arayın onlar iptal edecek dedi. Aradım, anlattım; tamam dedi ben şimdi mail atıyorum ilgili bankaya 1 hafta içinde sonuçlanır. Referans numarasını da size vereyim bu numara ile takip edebilirsiniz, dedi. Tamam dedim sorun yok. Bu süreçte öğrendim ki Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişte gişe olmadığı için zaten kaçak olmuyorum. Ben de bu şekilde geçip feribotla dönmeye başladım.

2 hafta sonra bir konser dönüşü mecbur gişelerden geçmem gerekiyordu ve kaçak şekilde geçtim. 15 gün içinde HGS almam durumunda ceza yazılmayacağını bildiğim için. Bugün tekrar aradım HGS müşteri hizmetlerini anlattım, bankaya mail gitmiş 10.04.2018 tarihinde ama işlem yapmamışlar şubeye gidip halledebilirsiniz dedi, tamam dedim. Gittim YapıKredi şubesine, anlattım. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok, sahibinin gelmesi gerek dendi kısaca. Dedim böyle böyle aradım ettim mail atmışlar vs. vs. Cevap aynı 'biz bir şey yapamıyoruz.'

Peki dedim çıktım, HGS müşteri hizmetlerini aradım tekrar, dedim durum bu. Aynı şeyleri tekrar tekrar söyleyip, şubeye değil çağrı merkezini arayıp ordan halledin dedi. Tamam dedim. YapıKredi'nin müşteri hizmetleri kadar rezalet bir sistem görmedim. Bütün menülere girdim HGS ile alakalı hiç bir şey yok ve Müşteri Temsilcisine bağlanma şansınız hiç yok. En son sinirden kayıp/çalıntı diyerek bağlandım, oradan yönlendirme talep ettim. Konuştum beyefendi ile, cevap yine aynı.

HGS müşteri hizmetlerini ne zaman arasam 60 kişi sıra olması (Yaklaşık 20 dk) da cabası, o an tekrar ararsam küfür edeceğimi bildiğim için aramadım daha. Yarın tekrar arayacağım.

İşin ilginci, o ilk sahibine ceza gelmesin diye uğraşıyorum. O adamın ihmalkarlığını kullanıp kaçak geçmeye devam etsem ceza bana değil ona gelecek (bildiğim kadarıyla). Lütfen araç satışında buna dikkat edin.

Benzer tecrübesi olan varsa nasıl çözdüğünü dinlemek isterim, sevgiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Konuyla ilgili bildiğim tek bir şey var. Şuan kaçak geçerseniz ceza size işler çünkü ruhsat sahibi sizsiniz. Bu konuyu birebir Ptt ile konuşmuştum.

Aldığımız motosiklette hgs cezası çıktı yaklaşık 150 lira kadar. Bunu sonradan fark ettik ve Ptt ile konu hakkında görüştüğümüzde kaçak geçiş yapıldığında ruhsat kime aitse ceza da o kişiye aittir denildi.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    benzer durum benim başıma geldi. sıfır motoruma verilen plaka daha önce başka birine aitmiş ve hgs yi iptal etmemiş. benim hgs geçişlerim önceki sahibinin hesabından düştü. bana herhangi bir ceza gelmedi. daha sonra benim başvurumla eski hgs iptal oldu kendi hgs mi aldım.

Motosikleti
    xmax250
    arkadasların dedigi gibi.. suan gecersen eski hgs nin bakiye sinden duser bedel.. ama eski hgs sahibi itirazda bulunursa sana döner ceza...
    satış sözleşmesinle itirazda bulunabilir cunkü...

onun dısında gecici olarak kendi bankandan hgs cıkartabilirsin 1. sınıf... eski hgs iptal olunca ikisini iptal ettirip 6. sınıfa geciş yapabilirsin
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Abi motoru sat kurtul daha az başın ağrır ☺️ böyle saçma düzen mi olur Ayrıca bu Kan emici bankalardan hgs kesinlikle çıkartma, en temizi PTT den al

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Aynı durumu bende yaşadım, karşı tarafın açtığı hgs yi bir imza atarak iptal ettiler. Sende neden bu kadar uzattılar mevzuyu ?

Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Bunlar adam kanser eder. İzah edeyim,

Aracın ilk sahibi ile görüştüm. Kendisine durumu anlattım. O da şaşırdı anlam veremedi ve HGS ile konuşmuş. Kendisinin üzerine bir HGS olmadığını söylüyor, HGS müşteri hizmetleri ile konuştuğunda da aynı bilgiyi almış. İşin ilginç yanı bu adam motorun ilk sahibi. Nasıl oluyor böyle bir şey dedim, ben de anlamadım HGS 2014 yılında açılmış dedi. Motorum 2015 model, trafiğe çıkış tarihi ise 16/02/2016. Saçmasapan bir durum var ortada.

HGS müşteri hizmetleri ile konuşuyorum biz bankaya maili yolladık biz bir şey yapamayız diyorlar. Bankayı arayıp şubeye gidiyorum HGS sahibi gelmeden biz bir şey yapamıyoruz diyorlar. Kimsenin umrunda değil.

10 gün kadar önce köprüden geçmek zorunda kaldım (normalde bu sebepten feribot kullanıyorum) dedim ne olacak HGS çıkartamıyorum cezası kime gidecek, ruhsat sizin üstünüze size gelir dedi. E dedim HGS vermiyorsunuz ki ödeyeyim benim suçum ne, neden beni mağdur ediyorsunuz? Cevap yok.

Sırf bu salaklık yüzünden 1.sınıf hgs çıkarttıracağım sanırım.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynısı benim başıma geldi, 3 ay kadar çok uğraştım. Satıcıyada ulaşamadım ki o bari iptal ettirsin. Bende işin peşini bıraktım, paralı yolları, köprüleri kullanmamayı tercih ettim. Örneğin karşıya geçeceğim, motoru beşiktaş' ta bi yere kitleyip vapurla falan geçiyordum, dönüşte oradan alıyordum. 1 sene sonra yeter bu eziyet artık diyip tekrar aradım baktım iptal edilmiş. Kim etti, nasıl oldu anlamadım bana da haber vermediler. Gitim 6. sınıf aldım. Bürokrasi çok saçma ve yavaş işliyor malesef...

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Hocam plaka aynıdır ama önceden başka araca verilmiştir.
    Zaten 1. sınıfmış,
    muhtemelen bir arabaya aitti, o kişi HGS iptal ettirmeden sattı, yeni alan kişi yeni plaka istedi.

Boşta kalan plaka motorun sizden önceki sahibine verildi ve öylece devam ediyor.
    Benzer durum bana da olmuştu ama ben Ptt şubesinden iptal ettirmiştim.
    Aslında HGS iptal etmedi de sanırım eski HGS etiketindeki plakayı değiştirdi - sildi.
    Telefonla olacak iş değil, ruhsat fotokopisi vs ile bankaa gidip bu araç bana ait,
    öbürünü kaldırın dersen belki olur.

Ya da HGS etiketinin sahibine ulaşmak üzere banka harekete geçmeli, sana bilgilerini muhtemelen vermezler.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Siz siz olun bAnkalardan hgs çıkartmayın. Ben ptt den aldım ptt den iptal ettirdim. Yalın ve basit

Motosikleti
    CBR 250R
    Aynı olayı şuan bende yaşıyorum. Aldım motoru gittim hgs çıkartmaya ptt şubesine üzerine bankadan kayıtlı var dedi. bende karayollarını aradım aynı işlemleri uyguladım bankaya gittim iptal edin araç benim dedim. Yok hgs sahibi iptal etmeliymiş falan filan. Yahu araç benim üstüme zaten böyle işlerin otomatik olması lazım aracı alıyoruz düşmesi lazım birde uğraştırıyolar. Bende şuan kullanmıyorum ücretli geçişleri vaktim olmadığından da bunu nasıl çözeceğimi bilmiyorum.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam plaka aynıdır ama önceden başka araca verilmiştir.
    Zaten 1. sınıfmış,
    muhtemelen bir arabaya aitti, o kişi HGS iptal ettirmeden sattı, yeni alan kişi yeni plaka istedi.

Boşta kalan plaka motorun sizden önceki sahibine verildi ve öylece devam ediyor.
    Benzer durum bana da olmuştu ama ben Ptt şubesinden iptal ettirmiştim.
    Aslında HGS iptal etmedi de sanırım eski HGS etiketindeki plakayı değiştirdi - sildi.
    Telefonla olacak iş değil, ruhsat fotokopisi vs ile bankaa gidip bu araç bana ait,
    öbürünü kaldırın dersen belki olur.

Ya da HGS etiketinin sahibine ulaşmak üzere banka harekete geçmeli, sana bilgilerini muhtemelen vermezler.
    Satış sözleşmesi ve ruhsat ile gittim bankaya ama hgs sahibinin kimliğiyle gelip kendisinin iptal ettirmesi gerekliliği söylendi. Ama yok diyorum, kendisine ulaşamıyorum diyorum, nuh diyip peygamber demiyorlar. Öyle böyle 1 sene sonra iptal oldu, kim etti ne yaptı bilmiyorum...

Motosikleti
    xsr 900
    ben olsam plakam düştü diyip gidip yeni ruhsat plaka çıkartırım
    yeni plaka yeni hgs kafam rahat olur

Motosikleti
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da çok mantıklı.

Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantıklı, fakat işlem nasıl ilerliyor bilmiyorum. Bir de ücreti/cezası var sanırım bu işin. Astarı yüzünü geçmesin?
    Kızıl pars bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bende ptt den çıkarmak için gittiğimde aynı durum ile karşılaştım ama süreç aynı değildi plakada hgs 1 var dediler bu durumda çıkartamazsın dedi gişedeki memur ruhsatı uzattım tescil tarihi vs yeni aldım ve hgs 6 çıkarmak istiyorum dedim yine aynı şeyi tekrar etti dedim bu benim sorunum değil sizin sorununuz hgs 6 mı alabilirmiyim sistemdeki telefon numarasından sahibine ulaşıp plaka düşümü için onay aldılar sonra benim hgs mi verdiler araç kaza yapıp hurdaya çıkmış ihlalli geçişleride vardı o plakada kalır sahibi ödemeden düşmez dediler siz tescil tarihinden sonraki geçişlerle yükümlüsünüz dediler bende hgs mi aldım çıktım sanırım bankadan olunca farklı sorunlar çıkıyor aslında bizi bağlayan durum değil kendilerinin sorunu ptt ye gidip benim yaptığım şekilde bir görüşme yapmanızı öneririm
    Kızıl pars bunu beğendi.

DAYYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Aynı durum biraz daha karmaşık bir şekilde başıma gelmişti. Motosikleti aldıktan sonra PTT de 2 farklı bankadan 1. sınıf 2 adet HGS olduğu söylendi. Bir tanesi eski sahibinin di ama diğerin den haberi yoktu. İlkini eski sahibi iptal ettirdikten sonra 2. si için PTT nin söylediği iş bankasına gittim. Baya uzun bir bekleme süresinden sonra durumu anlattım. Aynı şekilde şahsın gelmesinin gerektiğini, o gelmeden iptal edilemeyeceğini söylediler. Ben de şahsı tanımadığımı, 2 yada 3 eski sahibi olabileceğini söyledim, en azından ismini verseniz dedim: Bana ismini verip şahsı da telefonla arayarak bildirdiler, internet şubesinden iptal etmiş 5 dakikada. Şahıs ta 2 önceki sahibi çıktı. Araçta zaten HGS varken 2. HGS yi nasıl verdiler onu bilmiyorum. Sorunu bu şekilde çözdüm..

Motosikleti
    Sonuçta hgs etiketini iptal etmiyorlar sadece plakayı düşüyorlar hesabı açık kalıyor neden bu kadar zorluk çıkardıklarını bilemiyorum

Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    İşte sorun şu ki ben o ilk hgs sahibine ulaşamıyorum. Onlar da ulaşamıyor anladığım kadarıyla. İşin ilginci adamın başına misal bir şey gelmiş olsa ne olacak? Ya da telefonu değişti diyelim, sistemde numarası yok ne olacak? Kimsenin umrunda değil, HGS topu YapıKredi'ye, YapıKredi topu HGS'ye atıyor.

Motosikleti
    O zaman bimere yazı ver ilgili birim üzerinden hallederler düşümü yapılmamış plaka vermişler de hatanın düzeltilmesi yada ücretsiz yeni plaka ruhsat verilmesini falan talep et ne bileyim bimeri böyle sallayamazlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)