Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Avrupa'da motosiklet kullanımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezginmanda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güvenli sürüşler ve iyi eğlenceler...
    teşekkür ederim, hepimiz için güvenli sürüşler, tekerimiz hep düz bassın. selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Aaah ah,isvicre. İkinci memleketim kendileri :(

Motosikleti
    S1000RR
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaah ah,isvicre. İkinci memleketim kendileri :(
    Selamlar, hangi kantondaydın? arada geliyorsan bi sürüş yaparız beraber

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 2 aydır Erasmus için Avrupa’da yaşayan ben; buradaki yolları, motosikletleri, trafik düzenini ve saygıyı görüyor olmama rağmen motosiklet süremiyorum. Araba da süremiyorum. Bisiklet sürüyorum arada Artık rüyalarımda motosiklet sürmeye başladım. O yüzden Türkiye’ye dönmeden izlersem ağlayabilirim. Kalsın şimdilik
    Pardon dostum yazdığın gözümden kaçmış. Avrupa'da nerede yaşıyorsun? Eğer yolum düşerse o taraflara uğrarım, sende özlem gidermiş olursun motorla

Alıntı gezginmanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Hollanda'yı bilemiyorum ama Türkiye'de önceden öyle değildi artık o şekil de mi oluyor? isviçre'de 600cc makinalara gücünü düşürterek binebiliyorlar.

R6 yı ele alalım normalde 126PS bi makina ama yaşın tutmuyorsa onu 25KW ya kücülttürüp yani 33PS yapıp biniyorsun...
    Avrupa ve Türkiye’de geçerli A2 kurallarına göre A2 için gücü 48 beygire düşürülebilecek motorların orjinal gücü 48x2’den daha yüksek olamaz.
    gezginmanda bunu beğendi.

Motosikleti
    S1000RR
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa ve Türkiye’de geçerli A2 kurallarına göre A2 için gücü 48 beygire düşürülebilecek motorların orjinal gücü 48x2’den daha yüksek olamaz.

Peki sınavlarda iki etap mı var? önce parkuru tamamlıyorsun, daha sonra sınav eğitmeni arkaya oturuyor ve yaklaşık 35 dakika sürüş yapıyorsunuz. Eğer bu da böyle işliyorsa tamamen avrupa standartlarını uyguluyor ki bu çok iyi bir şey.

Motosikleti
    MT-07
    Senin arkana binmiyorlar. Araba ile arkadan takip ediyorlar. Acemi motorunun arkasında artçı mı olunurmuş?

Motosikleti
    S1000RR
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin arkana binmiyorlar. Araba ile arkadan takip ediyorlar. Acemi motorunun arkasında artçı mı olunurmuş?
    Haydaa, adam arkadan arabayla ne kadar kontrol edebilir seni? Bahsettiğim bu işte burada sürüş eğitimi almak zorunlu, o eğitimlerden sonra ilk parkur sınavını yapıyorsunuz. İçerisinde bütün teknik sürüşler var ve hiç bir hataya yer yok, o tamamlandıktan sonra zaten acemilik kalmıyor.

O parkuru, ilk sınavı gectiğiniz taktirde ikinci sınavda arkanıza eğitmen oturuyor ve 35 dakika sağlam bi sürüş yapıyorsunuz.

Ama sanırım Türkiye'de arkadaşın dediği gibi tamamen avrupa sistemi oluşmamış. Sadece ehliyet alma konusundunda yaş sınırı getirmişler

Motosikleti
    S1000RR
    Yarın yeni video çekeceğim, bahsetmemi istediğiniz konular var mı? Motor fiyatları ile ilgili iki,üç özel mesaj geldi onu anlatmaya çalışacağım fakat çok uzun sürmeyen bir muhabbet o. Başka konular varsa seve seve bilidiğim kadarıyla aktarmaya çalışırım.

Motosikleti
    S1000RR
    Merhabalar, uzun süredir video atamıyordum çünkü;

iki hafta önce park halindeki motoruma çarptılar. Yüreğimi burktular, bunun üzerine bi video çektim. Sigorta olaylarından filan bahsettim.

Normalde İsviçre'de motora çarptıktan sonra kartını veya bi not bırakırlardı ama sanırım bana vicdansızı denk geldi.

https://www.youtube.com/watch?v=wmc5CUkx1oE

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Öncelikle geçmiş olsun.

Avrupa turu yapmak isteyenlere en ucuz geçinebilecekleri şekilde tavsiyeleriniz varsa sizin için güzel bir konu olur bize de yararı dokunur. :D

Motosikleti
    S1000RR
    Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.

Avrupa turu yapmak isteyenlere en ucuz geçinebilecekleri şekilde tavsiyeleriniz varsa sizin için güzel bir konu olur bize de yararı dokunur. :D
    teşekkür ederim dostum, tabii bir çok tavsiye verebilirim sonucta ben de tur yaptığımda, oteller yerine kamp yapmayı tercih edenlerdenim.

Burada benim bilmem gereken rota, ama kaba taslak bir şey söylemek gerekirse, İtalya sardinya adasına rotası efsane olur, yollar çok güzel ve kamp için ödeme yapmanız gerekmiyor.

Manzarasınada bi siz bakın onun dışında Almanya var daha çok orman arası yolları dağlar, tepeler çok uygun ve rahat bi tur olur.

Motosikleti
    S1000RR
    Video kaliteleri icin üzgünüm, her türlü renderi denedim ama malesef videolarda bulaniklasmalar var. Youtube'dan kaynakli bi olay oldugu icin elden bir sey gelmiyor..

Türkiyedeki eğitim sisteminden bahsedeyim , Sınav günü motoru ilk defa görüyorsunuz. Motorların canı çıkmış yarım debriyajda istop edebiliyor , o yüzden bağırta bağırta gitmeniz gerekiyor. Bazılarının fren manetleri yamuk. Normalde arkanızda arabayla intercomla komut verilirken ona bile para bulamayan kurslarımız size parkuru ezberlettiriyor. Avrupa değilde Uganda standartları olabilir. :D

Motosikleti
    S1000RR
    Alıntı SlimeDont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyedeki eğitim sisteminden bahsedeyim , Sınav günü motoru ilk defa görüyorsunuz. Motorların canı çıkmış yarım debriyajda istop edebiliyor , o yüzden bağırta bağırta gitmeniz gerekiyor. Bazılarının fren manetleri yamuk. Normalde arkanızda arabayla intercomla komut verilirken ona bile para bulamayan kurslarımız size parkuru ezberlettiriyor. Avrupa değilde Uganda standartları olabilir. :D
    hahahah.. burada bi kac arkadas farkli anlatinca, düsündüm ki gelisme var cok güzel diye ama görüyorum ki sadece ehliyet kisitlamasinda degisiklik yapmislar.

motovlog'larda görüyorum aslinda eleman 1000'lik motor kullaniyor ama viraja girisi, cikisi Allah'a emanet. Bahsettigim hiz degil kesinlikle, viraj cizgileri.

Bu kadar motor tutkusunun oldugu bi ülkede, keske bu egitimleri ciddiye alsalar!

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı SlimeDont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorların iyi olmadığı kısmına katılıyorum lakin sınav prosüdürünü sizde bilmiyorsunuz. İntercom ile yol tarif etmek sınavdan kalma sebebidir bilginize sınav giriş belgelerindede bu yazar yol tarafi alınamaz bizde intercom vardı lakin hoca tanıdık müfettiş gelirse verebilirim onun haricinde o olmazsa sana yakın gelir önceden sinyal veririm ben arabanın sinyallerini takip et dediler. intercom kullandık lakin gelen müfettişle hoca enseye tokat döte parmaktı afedirsiniz
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Motosikleti
    S1000RR
    yeni video yayında;

ama gercekten insanda heves kalmıyor bu youtube'da ki kalite yüzünden ne videolar kayıt ettim ama gel görelim ki iğrenç bir kalite ile yükleniyor...

Motosikleti
    S1000RR

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pardon dostum yazdığın gözümden kaçmış. Avrupa'da nerede yaşıyorsun? Eğer yolum düşerse o taraflara uğrarım, sende özlem gidermiş olursun motorla
    Ben konuyu bir süre takip etmiştim o dönem ama mesajı görmemişim maalesef. Prag ın 100 km kuzeyinde Liberec şehrinde yaşadım yaklaşık 5 ay. 3 gün önce ise vatana ve motoruma kavuştum tekrar Videoları takipte olacağım bundan sonra.

Motosikleti
    S1000RR
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben konuyu bir süre takip etmiştim o dönem ama mesajı görmemişim maalesef. Prag ın 100 km kuzeyinde Liberec şehrinde yaşadım yaklaşık 5 ay. 3 gün önce ise vatana ve motoruma kavuştum tekrar Videoları takipte olacağım bundan sonra.
    o zaman bize gözün aydın demek düşer , prag'a gitmiştim ama motorla değil, gerci tekrar ve tekrar gidilesi bi şehir

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gezginmanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman bize gözün aydın demek düşer , prag'a gitmiştim ama motorla değil, gerci tekrar ve tekrar gidilesi bi şehir
    Teşekkür ederim Gerçekten çok güzel bir şehir. Her şeyini sevdim. Ama özellikle Trdelnîk yemek için bile gidebilirim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)