Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yaptım resimli ( işi bilenler yardım )

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    LÜTFEN YANLIŞ ANLAMAYIN SADECE SİGORTA İŞLERİNDEN ANLAYAN ARKADASLAR YÖNLENDİRSİN BENİ, KESİN BİLGİSİ OLMAYAN ARKADASLAR DEĞERLENDİRME YAPMASIN
    Yol boşken hızlı bi şekilde geliyorum trafik duruyor ileride ve yavaşlıyorum, r 25 li arkadaşı geride görmüştüm yatmış motora makas ata ata sanırım beni geçmek için gidiyordu, neyse gecti gitti, sonra ben biraz gaza yüklendim baktım ilerde gördüm bunu yavaşlamış sanırım benim geçtiğimi görünce tekrar arkadan gaza yüklenmiş. İlerde trafik yavasladı ve durur hale geldiğini görünce yavaşladım sağ bariyer kısmında büyük boşluk vardı buraya girmiyim simdi r25 ordan gitsin dedim ve taksinin sol kısmındaki şeritten yavasca gidecekken bir anda motor hızlandı önce solumdaki araca sürttüm sonra taksinin arka köşeye vuracaktım kırdım ve yanından sürterek gectim, düşmeden ayakta kaldım. Arkama baktım r25 li bana vurmuş. Artçı ayaklığı kırıldı taksinin lastiğe saplandı ve taksinin aynası kırıldı, benim egzoz düştü arka stop kırık plaka felan yamuldu. Şimdi motoru herhangi bir tamirciye yaptırabilirmiyim yada yaptırmadan sigortadan parasını alabilirmiyim. Motorumun değer kaybı ve otoparka ödediğim cezayı alma şansım varmı ?

Motosikletsiz biri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    selamlar ve geçmiş olsun.
    sigortan iyi firmalardan ise cebinden pek para çıkmaz. yalnız biraz uzun sürebilir.
    1- arkadan çarpan her zaman ve koşulda bütün kusuru alır
    2- senin aracının ve çarpma sonucunda senin çarptığın aracın tamir bakım ücretleri dahil, hastane ücretlerini çarpan şahsın sigortası öder
    park parasın alamayabilirsin.
    motorunu servise çekip sigorta experi çağıracaksın , geldiğinde üzerindeki ekipmana zarar geldi ise onuda belirt, park ücretini de belgeleri ile belirt, verip vermemek adamın insiyatifin de sanırım.
    sigorta experi görmeden ve tamir olur vermeden bir şey yapma. değer kaybı için gene gelen exper ile görüşmen lazım.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçmiş olsun,Rs200 o egzoz nasil kopmuş öyle.

Carpan arkadaşin eli haşat olmuş,sadece kask takanlara nasihat olsun.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Egzoz yerine geri takılmıyor mu? Hasarsız geldi gözüme motorun Geçmiş olsun bu arada, trafikte nerede ayarsız insan veya coluk cocuk ya da yaslı dayı gördün hemen oralardan uzaklaş.

Motosikleti
    R25
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz yerine geri takılmıyor mu? Hasarsız geldi gözüme motorun Geçmiş olsun bu arada, trafikte nerede ayarsız insan veya coluk cocuk ya da yaslı dayı gördün hemen oralardan uzaklaş.
    Haklısın hocam yamulan arka çamurluk kırılan stop lambası, çıkan egzoz, kırık ayna, artçı basamağının kırılıp taksinin jantına girmesi, çizilen grenajlar, abs kablosunun kopması bunlar banada hasar gibi gelmedi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Ekipman olarak kask dizlik ve eldiven vardı bende kolumda ve ayagımda hafif agrı var mont ve bot olsaydı oda olmazdı sanırım. Montumu giymemiştim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

Alıntı aokuyumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar ve geçmiş olsun.
    sigortan iyi firmalardan ise cebinden pek para çıkmaz. yalnız biraz uzun sürebilir.
    1- arkadan çarpan her zaman ve koşulda bütün kusuru alır
    2- senin aracının ve çarpma sonucunda senin çarptığın aracın tamir bakım ücretleri dahil, hastane ücretlerini çarpan şahsın sigortası öder
    park parasın alamayabilirsin.
    motorunu servise çekip sigorta experi çağıracaksın , geldiğinde üzerindeki ekipmana zarar geldi ise onuda belirt, park ücretini de belgeleri ile belirt, verip vermemek adamın insiyatifin de sanırım.
    sigorta experi görmeden ve tamir olur vermeden bir şey yapma. değer kaybı için gene gelen exper ile görüşmen lazım.
    Servis yerine başka bir motorcuya çekip exper çağırma şansım varmı, sigortadan parça ücretlerini alıp arkadaşıma dışardan yaptırmak istiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Her yaz olduğu gibi r25 250r kawa 250 yaz ayının cellatları piyasada

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Eksper çağırmak için sigortacıya dosya açtırman gerekiyor bunuda Motosiklet veya tanıdğın bir araba tamircisi yapabilir

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın hocam yamulan arka çamurluk kırılan stop lambası, çıkan egzoz, kırık ayna, artçı basamağının kırılıp taksinin jantına girmesi, çizilen grenajlar, abs kablosunun kopması bunlar banada hasar gibi gelmedi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Ekipman olarak kask dizlik ve eldiven vardı bende kolumda ve ayagımda hafif agrı var mont ve bot olsaydı oda olmazdı sanırım. Montumu giymemiştim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

Servis yerine başka bir motorcuya çekip exper çağırma şansım varmı, sigortadan parça ücretlerini alıp arkadaşıma dışardan yaptırmak istiyorum
    eğer sigortadan yaptıracaksan o hasar kaydı oluşacak malesef kaçarın yok. doğal olarak sigortanın belirtmediği başka bir motorcuya da çekemezsin ne yazık ki

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    tecrube ile sabittir rapora göre VM 0552 plakalı aracın sigortası JM 5476 plakalı aracın hasarını karşılar,ayrıca değer kaybını öder ancak değer kaybı için çok cüzi bi rakam çıkartır 100-200 lira gibi kısaca değmez;JM 5476 plakalı aracın sigortası da TBP 96 plakalı aracın hasarını karşılar.Kısaca r25 sigortası sizin pulsar 200rs'nizi yaptırır,sizin sigortanız da taksiyi yaptırır,kazanın sorumlusu r25 olmasına rağmen maalesef iki aracın hasarı da onun sigortasına yüklenmiyor zincirleme kazalarda her zaman en öndeki araç bi arkasındaki aracın sigortasından yaptırılırken en arkada ki aracı sahibi kendisi cebinden yaptırır,bunun haricinde aracınızı yetkili ve iyi bir bajaj servisine götürürsünüz kaza raporu ile dosya açılır;eksper gelip yapılacak işlemlere onay verir sonrasında aracınız yapılır,bunun haricinde otopark ücretini alamazsınız,bir an evvel aracınızı iyi bir servise nakil edin ki otopark için daha fazla ücret ödemeyin,geçmiş olsun,canınız sağolsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Bu arada sigortadan ücretinizi alıp istediğiniz şekilde motorunuzu yaptırabilirsiniz anacak şunu belirteyim diyelim ki parça ücreti ve işçilik kdv dahil 2000 lira tuttu siz experle anlaşırsınız exper 2000 liranın kdv miktarını düşer nakit ödeme için bir miktar daha kesinti yapıp size 1600 lira gibi bi rakam teklif eder kabul ederseniz paranızı alırsınız,buradaki kdv oranını düşme sebepleri sigorta şirketlerinin de ticari şirket olması ve kdv oranını gider olarak devlete göstermesi neticesinde az vergi ödemesidir,yani kdv miktarını bir nevi devlete ödeyeceği vergiden düşüp geri almış oluyor,

Motosikleti
    R25
    Peki teşekkürler şimdi büyük bir sorun var ehliyetimi sanirim kaza esnasında düşürdüm kartlığım yok bulamadım, polis ehliyeti sistemden girerek tutanagı tuttu. Şimdi sigorta benden ehliyet fotokopimi isteyecek ne yapmam lazım

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Rs 200 de gözüm kaldı vallaha

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)