Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr mı , RS 200 mü?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    merhaba herkese iyi geceler,motorsiklet hayranligim ve icimde bir turlu bitmeyen "şu makineyi kullanmaya başlaman gerekiyor" hissi sebebiyle a2 ehliyet kursuna yazildim ve ehliyetimi aldigimda haziran gibi motorsiklet satin alacagim,supersport tarzi motor ilk motorun olmasin,kullanimi zor,agir diyeceginizi hisseder gibiyim.tecrubelerinizden ve benim daha yssamadigim zevki,aciyi her sekilde benden cok yasadiginizdan dolayi goruslerinizi ve tavsiyelerinizi goz ardi etmeyecegim. fakat ben bu iki motorsiklete ayri asigim diyebiliriz.bilgisi olan arkadaslarim Abs fren sistemi oldugu icin pulsar almamdan yana,kimisi 125 ile basla motoru kontrol et diyor,kimisi hafif de olsa elinin altinda biraz guc olsa fena olmaz gorusundeler. tavsiyelerinizi ve goruslerinizi alabilir miyim? ekipman konusunda ise bisiklete bile binsek insan olarak nitelendiremeyecegimiz bazi ehliyeti olan ama insan olamayan arkadaslar yuzunden agir kazalar yasanabilecegi icin, kask arai dusunuyorjm diger ekipmanlar ve hondami pulsar mi bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum,hepinize iyi gunler,tekerinize taş değmesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    cbr coban motoru pulsar da sahbaz degil ama

sen bir panik frende on tekeri kitleyip canagi yere vurunca anlarsin ancak, abs mi cbr mi,

temenniniz hic gerek olmamasi turk vlog ger lari ac izle bak bakalim kazalarin kac tanesi sadece panik fren , paket kuryecilere sor dustunmu hepsi on freni siktim direk asfaltta ne oldugunu anlamadim,

he ayni seyler bizde istiyoruzki bu basit panik fren kazalari artik olmasin ,

ayrica 125 cc motorun cani cikmis olacak her alan baslangic yapip canini cikarip sattigi icin turlu turlu arizalar dandik balata zincir vs vs hep senin masrafin olacak

hatta rs 200 yeni mode 3. el bak 1-2 yasinda hem
    temiz hem abs de olur hemde yakisikli motor mercek farklar cok sik gozukuyor

biz ne yazarsak yazalim alacak binecek kisi sensin onemli olan neyi beklentiledigin ,

(eski cbr 125 kullanicisiyim kereste odun o motor gitmiyorda)

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    hangi cbr; 125 250 500 600 1000?
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Tabii ki rs200 abs si var teknoloji bakımından cbr 125 den daha iyi. Tip olarakta daha iyi kronik sorunu yok diye biliyorum hem 200 lük motor daha rahat edersin. Abs nin önemini inşallah kaza yapmadan anlarsın ha tecrübeli adam için fark etmez adam her türlü durur orası ayrı ama sonuçta biz acemiyiz.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr coban motoru pulsar da sahbaz degil ama

sen bir panik frende on tekeri kitleyip canagi yere vurunca anlarsin ancak, abs mi cbr mi,

temenniniz hic gerek olmamasi turk vlog ger lari ac izle bak bakalim kazalarin kac tanesi sadece panik fren , paket kuryecilere sor dustunmu hepsi on freni siktim direk asfaltta ne oldugunu anlamadim,

he ayni seyler bizde istiyoruzki bu basit panik fren kazalari artik olmasin ,

ayrica 125 cc motorun cani cikmis olacak her alan baslangic yapip canini cikarip sattigi icin turlu turlu arizalar dandik balata zincir vs vs hep senin masrafin olacak

hatta rs 200 yeni mode 3. el bak 1-2 yasinda hem
    temiz hem abs de olur hemde yakisikli motor mercek farklar cok sik gozukuyor

biz ne yazarsak yazalim alacak binecek kisi sensin onemli olan neyi beklentiledigin ,

(eski cbr 125 kullanicisiyim kereste odun o motor gitmiyorda)

Abese'si var hemide ellemeli....ilimon gibi..24 çikotaytlı...

Gezginin dediği gibi,kulak ver arkadaşa...
    darkmotor bunu beğendi.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    rs 200 bence abs de var motor da bu çok büyük artı demek ktm zaten kalitelidir parçaları pahalı servis ağı az

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abese'si var hemide ellemeli....ilimon gibi..24 çikotaytlı...

Gezginin dediği gibi,kulak ver arkadaşa...
    darkmotor bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr 125 e kereste-odun diyenler kör olur, yapmayın

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rs 200 bence abs de var motor da bu çok büyük artı demek ktm zaten kalitelidir parçaları pahalı servis ağı az
    KTM'nin ki Rc200 haci

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    ARkadaş 2 motosiklet sormuş herkes farklı şeyler önermiş.. CBR...

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Haziran gibi Rs200 almakta karar kildim,gorusleriniz icin cok tesekkur ederim,tekerinize taş değmesin,bu aileden biri olacak olmak benim icin buyuk birsey sagolun var olun.

Motosikleti
    R25
    Rs 200 kullanıcısı olarak motoru anlatayım, beni hep kullandığım motoru kötülemekle bilirler ama ben olan neyse onu söylerim.
    Şimdi beni taşlayanlar olacak yine ama yazacağım
    Rs 200: en büyük artısı ABS onun haricinde frenleri güzel tutuyor. Hızlanması kalkışı felan güzel, oturuş pozisyonu yorucu değil, şekil olarak güzel motordur.

Benim motor 2017 model 5-6 aylık stop etme sorunu nadirde olsa 5-6 kez yaşadım durduğu yerde ve hareket halinde, hepsinde varmıdır bilmiyorum ama 4-5 arkadaşın yaşadığına şahit oldum.

Lastik olarak kullandığım motorlar içinde en berbatı şu ana kadar bildiğin sabun. Malzeme kalitesi berbat basitçe örnek vereyim aynalar çok dandik en ufak darbede tık kırılıyor, grenajları köşeli olduğu için ve kalitesiz sert kırılıyor, motoru olduğu yerde düşürseniz yana gidon borusu, vites ayaklığı vs yamuluyor. Artçı tutacağı berbat elinizi koyunca tutacak çok asagıda kaldığı için geriye düşecek gibi oluyorsunuz.
    Geleyim fiyat performans motorumu dersek aslında o eskide kaldı. Honda motorun ilk bakımı 105 tl iken ben 120 tl ye yaptırmıştım, iki gün önce başka bir arkadasım yaptırdı zam gelmiş motul yağ koydurmuş 30 tl fark ile 180 tl ödemiş. Parça fiyatları uçtu çamurluğu 300 tl felandı. Servisler kitlemeye basladı. Şu an alacak olsam maddiyattan dolayı sanırım yine pulsar alırdım ama param olsa dönüp bakmam

Cbr kullanmadım yorum yapmam yanlış olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)