Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kaskın içine arı girmesi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    blue39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25
    Selam arkadaşlar. Son 1 haftada ikinci kez aynı olay başıma geldi. Şehirlerarası yolda giderken kaskın içine arı girdi. Farkedip arıyı çıkardığımda arının yarı ölü yarı diri olduğunu gördüm. Tahminimce monta çarpıp rüzgarın etkisiyle çenenin alt tarafından giriyo. Bu olay normal mi?
    Motorun üstündeyken sokarsa dengemi bozmasından çekiniyorum. Bu olaya nasıl bi önlem alabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Buff felan bişeyler yapabilir belki

Motosikleti
    YZF-R25
    Alıntı CloudyFa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buff felan bişeyler yapabilir belki
    Buff kullanıyorum zaten hocam.

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Kimi kaskın çene kısmı perdeli sizinki değil sanırım

Motosikleti
    MT-07
    Çene perdesi yoksa kaskında. Eline sıcak silikon tabancası al. Güzel bir boxer'ını heba et. Don lastikli kısmı içe bakacak ve gergin duracak şekilde yapıştır. Sorunun çözüldü. Hem alttan rüzgar da gelip gözlerini kurutmaz

Tek sorunun bu olsun. 20tl ye çözdük olayını
    levend84 ve aquarist4 bunu beğendiler.

Alıntı blue39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olay normal mi?
    Yoo asla normal değil bro ,sen seçilmiş kişisin
    blue39, aquarist4, birbilent ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çene perdesi yoksa kaskında. Eline sıcak silikon tabancası al. Güzel bir boxer'ını heba et. Don lastikli kısmı içe bakacak ve gergin duracak şekilde yapıştır. Sorunun çözüldü. Hem alttan rüzgar da gelip gözlerini kurutmaz

Armani marka baksır iş görürmü?

Motosikleti
    YZF-R25

Çene perdesi de var kaskın ama sonuçta boş bi kısım var. Acaba havalandırmalardan falan mı giriyo

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Çene perdesi de var kaskın ama sonuçta boş bi kısım var. Acaba havalandırmalardan falan mı giriyo
    Havalandırma kanallarına Ram air girişi mi koymuşlar şefim arı girecek kadar kanal büyük yapılır mı?

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Banada çok oluyor ama daha sokmadılar.

Motosikleti
    MT-07
    Yok hocam havalandırmalarda süzgeç gibi bişeyler koyuyorlar genelde. LS2 kask ise o da yok. Çeneden giriyordur. Perdeyi daha büyük yapalım sorunu aramızda halledelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Armani marka baksır iş görürmü?
    İlla ki Penti olacak. Penti olmazsa olmaz. Olursa Do-Re-Mi olur. O da battı mı var mı halen bilmiyorum neyse

Motosikleti
    YZF-R25
    Yok hocam havalandırmalarda süzgeç gibi bişeyler koyuyorlar genelde. LS2 kask ise o da yok. Çeneden giriyordur. Perdeyi daha büyük yapalım sorunu aramızda halledelim
    Baksırı deniyim o zaman

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    kaskın rengi nedir hocam açık renkler arıları çeker uzun yolda zaten rüzgar yiyorsun kaskın camını baya bir kapat hava giricek şekilde kalsın ben bu havalarda bile tamamen kapatıyorum otoyollarda gözüme sinek girdiği çok oldu denge bozuyor çünkü refleks olarak elimi yüzüme atıyorum direk ne olursa olsun

Motosikleti
    MT-07
    Benim LS2 FF352 kaskım var. Yağmurlu havalarda Pinlock'lu die onu kullanıyorum ama alttan gelen rüzgar, gözlerimi kör ediyor. 1yıl sonunda sürekli göz kırpar oldum ve Agv kaskıma da pinlock için birde pinlock ready vizör almak çok pahalı geldi. Bir gün gözüme bir boxer kestirdim ve sorunu komple çözdüm. Kask kırmızı-siyah. Boxer ise gri

Motosikleti
    YZF-R25
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskın rengi nedir hocam açık renkler arıları çeker uzun yolda zaten rüzgar yiyorsun kaskın camını baya bir kapat hava giricek şekilde kalsın ben bu havalarda bile tamamen kapatıyorum otoyollarda gözüme sinek girdiği çok oldu denge bozuyor çünkü refleks olarak elimi yüzüme atıyorum direk ne olursa olsun
    Kask camı tamamen kapalı oluyo zaten dostum. Rengi de siyah

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Beni bir defa sokmuştu aman abi dikkat

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Sakin olmayı öğrenmek durumundasınız. Panik yapacak "lüksünüz yok". Güzelce yavaşlayıp, durup, yan ayaklığı da açıp motosikleti sağlama aldıktan sonra kaskı çıkarıp, çaresine bakmalısınız.

Giderken çıkarmaya çalışmayın; asıl o zaman kızdırıp sokmasına neden olabilirsiniz.

Arı değil ama, şöyle bacaklı, böcek cinsi sineklerden denk gelmişti bir kere...

Göz ucundan bakıyorum; korku filmi gibi... veya dev ekranda yakından börtü böcek belgeseli seyreder gibi...hangi benzetmeyi tercih ederseniz artık...

Belgesel seyrediyor moduna geçmeniz sakin kalmanıza yardımcı olabilir ... canlı sonuçta... hayat mücadelesi derdinde...kendince... sizle de bir alıp veremediği, temelde, yok...

Güzelce yavaşlayıp; kaskı çıkardım...

Allah başa vermesin ...
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Ben 120 ile giderken nerden gelip konduysa monta, Bide enduro montlarından var uzun ve ensem full kapalı. Siyah bir zıkkım bir soktu. Yemin ediyorum 1saat sızladı. Öldüremedim de. Öldürdüm sanıyorum ama bastırıp, zaten sokmuş hayatta acımam. Yavaşça kenara çekip tutup atayım ne die bakayım derkene uçtu gitti namussuz. Sonuç 1hafta kaşıntı yanma ve kızarıklık.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Kask camı tamamen kapalı oluyo zaten dostum. Rengi de siyah
    Balaklavada kullanırsanız sorun kalmaz vücüdunuzla temas edemez arıydı böcekti bu seferde terliyceksiniz ama uzun yolda yine terlemezsiniz balaklava yanınızda taşıyın ben çok alıştım balaklava olmadan kaskı takınca tuhaf hissediyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Ben 120 ile giderken nerden gelip konduysa monta, Bide enduro montlarından var uzun ve ensem full kapalı. Siyah bir zıkkım bir soktu. Yemin ediyorum 1saat sızladı. Öldüremedim de. Öldürdüm sanıyorum ama bastırıp, zaten sokmuş hayatta acımam. Yavaşça kenara çekip tutup atayım ne die bakayım derkene uçtu gitti namussuz. Sonuç 1hafta kaşıntı yanma ve kızarıklık.
    helikopterden helikoptere atladigin askerlik anisinida anlatsana
    blue39 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)