Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

371. Dönem askere giden motorcular

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askere gittiğimde çalışıyordum, 2 gün yol izni alacağımı söylediğimde o zamanki direktörüm sağolsun bana uçak bileti almış rahat rahat geleyim diye. O zamanlar Denizli'den İstanbul'a günde 1 uçak mı ne kalkıyor, o da sadece sabahları. Ben 1 gün de Bölük Komutanından ilave izin aldım, toplam 3 gün yol izni almış oldum. Düşünün 1 gece otelde yatıp uçağı beklemeden ilk otobüsle İstanbul'a dönmüştüm. Otobüsten inip eve bile uğramadan o zamanın Nevizadesinde içmiştim, patates gibi eve dönmüştüm, anneanneme baş selamı falan vermiştim alışkanlıkla.
    Benim yaş 25. Her geçen gün gitme isteğim azalıyordu. 30'dan sonra hiç gitmezdim. Sürekli önüme engel olarak çıkacağını da bildiğimden mecbur gideyim dedim. Koca tugayda onlarca erkeğin içinde 5.5 ay gidecek ona yanıyorum. Ama herkes nasıl yapıyosa bende yapmalıyım. Sadrazam torunu değiliz sonuçta.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Konu poşet paratoneri olmuş. Askerlikten korkmayın. Bitsede kurtulsak diye de negatif düşünmeyin. İnsan arkasına bakınca özlüyor o günleri bile. Hersene en az 1 kere rüyamda tekrar askere gittiğimi görüyorum.
    Mexico bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yaş 25. Her geçen gün gitme isteğim azalıyordu. 30'dan sonra hiç gitmezdim. Sürekli önüme engel olarak çıkacağını da bildiğimden mecbur gideyim dedim. Koca tugayda onlarca erkeğin içinde 5.5 ay gidecek ona yanıyorum. Ama herkes nasıl yapıyosa bende yapmalıyım. Sadrazam torunu değiliz sonuçta.
    Öyle düşünme, 27 yaşımda gittim, her ortamı yaşamış adamım, askerde yaptığım makarayı hiçbir yerde yapmamışımdır. Hala bir ortamda askerlik anısı konusu açılınca millet kulakları açık beni dinliyor. Sayılı zaman çabuk geçer. İlk günü, ardından ilk haftayı atlattın mı gerisi kolay. Sivilde aranıyormuşum, ilk hafta komutan içtimada soru "tommygun kim içinizde?" dedim "emredersiniz gomtanım", dedi "olm sen aranıyormuşsun, mal mısın askere geldin?". Beni ertesi gün apar topar sivil cezaevine attılar, atarken de komutan diyordu "Artık sivilsin, senin komutanın değilim,bana abi diyebilirsin", neyse cezaevinde 9. gün sorunu çözdürebildim, cezaevi çıkışı tekrar birliğime teslim oldum. Komutan dedi "Artık abin değilim, bana komutanım diyebilirsin"
    Mexico bunu beğendi.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    erzurum da 237 döneminde askerliğin uzadığı zamanda yapmıştım, hey gidi günler hey. Allah güle güle gidip gelmek nasip etsin benim şerefli güzel kardeşim. paralı çıksın veya tecil edip duran zümreden değilsin ya o yüzden sevdim seni.
    Mexico bunu beğendi.

Desteğiniz için hepinize teşekkür ederim. Forumda da bir giden benim galiba, kimse yazmadı gidecek olanlardan. Herkes dedeymiş meğer
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desteğiniz için hepinize teşekkür ederim. Forumda da bir giden benim galiba, kimse yazmadı gidecek olanlardan. Herkes dedeymiş meğer
    Hadi bakalım hayırlı tezkereler, sağ salim dön kardeşim
    Mexico bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)