Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Biri Bana Chopper Kullanmanın Mantıklı Tarafını Açıklasın

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 yıldır, scooter, naked, enduro, touring, cruiser üzerinde 550.000 + km yapan biri olarak şunu söyleyebilirim; her birinin tavrı, tarzı, sürüş dinamiği, kültürü ayrı. Bize uzak olan bir tarzı neden gömmek gibi bir yaklaşım sergiliyoruz o kısmı da bana anlamlı gelmiyor. Anlamlı gelmeyen iki şey daha var :
    1-Ben Türkiye'de kullanıcılarının üzerine yapışan g..ü kalkık algısını yüzünden HD tercih etmedim, etmem de..Ama HD kullanımını "USD özentisi" diyorsak, Honda/Suzuki/Kawasaki kullananlara Japon, BMW kullananlara Alman, Ducati/Aprilla kullananlara İtalyan, Kuba kullananlara Çin özentisi mi diyeceğiz ?
    2- 50 yaşında cruser süren adamın genç sevgilisi olması kötü, supersport ya da başka tarz kullananların olması sempatik midir ?

İki teker iki tekerdir, keyifle sürün gitsin
    Olayı (yorumu) yanlış yerden ele almışsın, hani senin de dediğin gibi g.tü kalkık olayı var ya, işin özü o işte.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cem1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM MAXİ 400İ
    CHopper kullanmayan , nasıl rahat güzel, konforlu bir motor ayrıca çok keyifli bir motosiklet olduğunu anlayamaz.. Keyif işidir.. Her motorun ayrı bir özelliği bir rahatlığı vardır.. Chopper'de kullandaım. Şimdi 400 cc Scooter kullanıyorum bu da çok keyifli ve rahat.. Saygılar..

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Zevk , keyfine düşkün olmak, yol yapmak, ne kadar olmadığını zannetsenizde aslında gayet güzel viraj yapmak, uzay mekiğine benzemeyen klasik görünümlü güzel tarzı olan motorlara binmek, parlayan nikelajlar gibi şeyleri saymak lazım ama zaten bu soru sorulduğuna göre bunlardan anlayan bir mantaliteye sahip değil soru sahibi. En basit işlevselliğe gelirsek , sizi motor üstünde gören hemen hemen tüm 4 teker kullananlar size yol verir , zira bilir ki bu motoru kullanan adamın yolda zibidilik yapmak gibi dertleri yoktur, işinde gücündedir. Sürekli makas atıp kaldırımlara çıkıp ters yönlere girip milleti mağdur etmek gibi dertleri de yoktur. Birtek ben hiç sevmesemde asla da yapmayacak olsam da yüksek gürültülü egsoza sahip olurlar en fazla. Keşke o da olmasa. Birde Türkiye de ne kadar deri yelektir patchlerdir gruplardır gibi görünümü benzese de ABD de bazı grupların olduğu gibi kanun dışı değildir chopper/cruiser kullananlar.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayı (yorumu) yanlış yerden ele almışsın, hani senin de dediğin gibi g.tü kalkık olayı var ya, işin özü o işte.
    HD kullananların g.tü kalkık demiyorum yalnız, yanlış algılanmasın, genellenmiş algıdan rahatsızlığımı ve bu nedenle tercih etmediğimi dile getiriyorum. Bir insanın ne olduğunun giydiği giysi, kullandığı taşıt, eğitim, memleketi, dini, dili, ırkı ve cinsiyeti ile ilgili olmadığının bilincindeyiz hep birlikte.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde Türkiye de ne kadar deri yelektir patchlerdir gruplardır gibi görünümü benzese de ABD de bazı grupların olduğu gibi kanun dışı değildir chopper/cruiser kullananlar.
    Acaip ozentiler ama. Belki de ellerinden gelse yapacaklar, ama beceriksiz olduklari icin yapamiyorlar. Biri Hells Angels'i ovmustu burada, "iyidir severiz" demisti, Turkiye dahil kac ulkede suca bulasmis motosiklet orgutu icin.

Genellemek istemem ama gordugum kadariyla problemli yapilanmalar. Ilkel kabilecilik ogeleri barindirmakta. En temeli "hepimiz birimiz" sacmaligi. Suc sahsidir. Kimin ne zaman ne sucu isleyecegini on goremezsiniz. Burada biri "uyemizse iyidir, sucu yoktur" dedi. Yuh. Avukatlarin hakimerin denetlendigi ulkede her MC uyesini otomatik olarak "temiz iyi sucsuz" kabul edecegiz. Dedigim gibi, ilkel ve kabileci bir yapilanma.

Varsa boyle bir ihtiyaci olan, orduya veya polise katilmali bence, bir gun kendini karsilarinda bulmamak icin.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yahu. Onlar azinlikta. Burda da disciler kullaniyo haftasonu. "Hell's dentists" diye dalga geciyolar

Zevklidir cruiser. Sesi 4 silindir gibi kafa utulemez, pata pata alir basini gider. Torku yuksektir, ugrastirmaz.

Koltugu alcaktir. Inmesi binmesi kolaydir. Cogu motosiklette oldugu gibi bisiklet ergonomisinde degildir. Evde koltukta oturuyor gibi oturursunuz, kicinizin uzerine, ayaklar ilerde. Ayaklar komple bostadir. Alcaktir. Cogu insanin zannettiginin aksine suspansiyonu en yumusak ve rahat motosiklet turudur. Zevkine tren yolunun uzerinden 80'le geciyordum, sifir titreme. Ayni tren yolunu iki tonluk jiple geciyorken bile hissediyor insan. Super bir his. Oyle iste... Ikinci bir motosiklet alirsam kesin cruiser olacak. 2 sene kullanmistim daha once. Cok pratik degil ama kesinlikle keyifli.

Bu arada tabii ki chopper degil, cruiser'dan bahsediyorsunuz... Chopper bambaska bir olay...
    Benim motor hakkında olumsuz düşüncelerim yok. Geçmişte şapır motorlarım oldu. İki teker olduktan sonra bana göre hepsi motor. Sadece goldwing'i ayrı tutuyorum onlar 2 tekerli araba. Hiç bana göre değil.

Ama bizde motorun oturuş pozisyonuna göre kendini kılıfa sokanlar var. Özellikle bu amerikan tarz motosikletlerde. Çevremdekilerin büyük çoğunluğu bu motorlara binmek için değil, kendine bi tarz yaratmak amacıyla binmeye çalışıyorlar. Acaip özenti ve emanet duruyor. Guruplaşıp saçma salak hiyerarşi falan belirliyorlar. Tenekeden bi cruiser almış üstündeki derili zincirli aksesuar motordan pahalı. Kafe önü bekçileri. Motorun bujisi nerde diye sorsan arka stopu gösterir Eskiden ihtiyarlayıp 1000 küsür cc bi şapırla rölanti devrinde motor kullanma hayallerim vardı. Bu tipler yüzünden soğudum.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    sana ne kime ne hacım millete niye karışıyon sen sevdiğin hoşuna giden motora bin adamda crusier motoruna binsin

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım senin hiç mi işin yok milletin işine gücüne karışıyorsun . Yok tatlı su motoru CBF YBR dandik falan . Yok choiper motoru nasıl seviyorsunuz . Başkalarının hayatı zevkleri seni ne ilgilendirir ?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı anserk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopper ben de sevmem ama, motosiklette klasik görünüm çok hoşuma gidiyor. Triumph Thruxton, Bonneville Bobber, Moto Guzzi, Royal Enfield vs. Keza arabalarda da öyle, Son model bir araç getir yüzüne bakmam ama klasik bi Ford Mustang GT 68 getir erir giderim orada. Ruh var sanki eskilerde.
    mercedesçiyim w140 ın üstünü sevmem...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece goldwing'i ayrı tutuyorum onlar 2 tekerli araba. Hiç bana göre değil.
    Görünüşüne aldanmayın, sapına kadar motosiklettir Goldwing, her cruiser'dan daha motosiklettir. Uzaktan bakınca araba gibi, ama kullanınca o ağırlık ve irilik kaybolup gidiyor, eski bir cumhurbaşkanımızın deyimiyle, hayret ediyor insan. Cruiser'lar kullanımda çok daha ağır ve hantallar.

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mercedesçiyim w140 ın üstünü sevmem...
    Tehlikeli iki grup: 1. Göztepe taraftarı 2. W140 hastaları. Canını seven kaçsın.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    İs mantıga kalsaydi butun dunya maxi scooter kullanirdi.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım senin hiç mi işin yok milletin işine gücüne karışıyorsun . Yok tatlı su motoru CBF YBR dandik falan . Yok choiper motoru nasıl seviyorsunuz . Başkalarının hayatı zevkleri seni ne ilgilendirir ?
    Türkçe okuduğunu anlama dersleri almalısın.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkçe okuduğunu anlama dersleri almalısın.
    Bence hepimiz bu dersi almalıyız. Bunun haricinde en büyük sıkıntımız forumda yorumları okumadan sadece başlığa ve konu içeriğini okuyup yorum yapmak. Konuşmak ve yazmak için yazıyoruz. 5 sayfa 70 tane yorum yazılmış birbirinden farklı ya 5 ya 6 şey söylenmiş. Aynı yorumların kopyalanmış hali bile var. Herkes çok gergin ve gerginliği atmak için böyle yerlerdeyiz. Buda dolayısıyla sürtüşmelere sebep oluyor. Birbirimizi kırmamakta fayda var.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Mantığı olması gerekmez. Adam chopper sever ve alır o kadar.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    adamın tarzı vardır.. kişiliğini yansıtacak bir şeye binmek ister.. ona da hepsi birbirine benzeyen sıradan şeyler anlamsız geliyordur..

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Evet yazıyı okudum. Şapır kullanma sebeplerinden hiç biri motosiklet kültürüyle alakalı olmayan şeyler yazmış. Yani yukarıda bir çok arkadaşın ve benim yazdığım tezler geçerli oluyor.

Motosiklet amaç değil şekil yapmaya araç. Rak müzik çalıyomuş, güneş gözlüğü geliyomuş gözüne vesayre. Motoru ilgilendiren bi durum yok ortada.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görünüşüne aldanmayın, sapına kadar motosiklettir Goldwing, her cruiser'dan daha motosiklettir. Uzaktan bakınca araba gibi, ama kullanınca o ağırlık ve irilik kaybolup gidiyor, eski bir cumhurbaşkanımızın deyimiyle, hayret ediyor insan. Cruiser'lar kullanımda çok daha ağır ve hantallar.

Tehlikeli iki grup: 1. Göztepe taraftarı 2. W140 hastaları. Canını seven kaçsın.
    ne tehlikemiz varmış abi?
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hasmet hocam amerikada mı ikamet ediyosun? biraz bize honda fury hakkında bilgi verirmisin? kullandıysan eğer... gözlerimizin kulaklarımızın pası silinsin...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçenlerde trafikte sağ şeritle bariyerler arasında kaça kaça ilerlerken önde Ape Hanger'lı cruiser kullanan bir ablaya denk geldim. Chopper durmaz, dönemez, gidemez vs derler ya abla bana yol verdi, geçtim, sonra arkama takıldı, ben trafikte hangi deliğe girsem arkamda bitti. Ya benim sürücülük traş ya da abla hakikaten iyi kullanıyordu.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)