Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Biri Bana Chopper Kullanmanın Mantıklı Tarafını Açıklasın

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bakınız:
    "-Yaw kırmızıyı anladım da;
    şu mavi rengi hangi akla hizmet sewer bu insanlar anlamış değilim.."
    birbilent ve computeus bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Cruiser candir. Bizim ülkede fazla seçenek yok artık. Keşke daha büyük pazarı olsaydı. Ya da şu ındian fiyatları dusseydi iyiydi.

Önyargılarla düşünmeyin efendim cruiser efendi alettir, sakin alettir, zevkli alettir. Zevk verir.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bu motorlara binilmesinin sebebi büyük ölçüde tarz meselesidir. İlk motor markaları HD ve Indian'ın ilk çıktığından bu yana hala bu tarzda üretim yapıyor olmaları da bu kültürü savunur niteliktedir.

Dez avantajları elbet vardır. Titreşimi, ağırlığı, düşük manevra kabiliyeti vs. Fakat her motor tipinin kendine göre dezavantajları bulunmakta. Örneğin ben bir sport touring'in kullanıcısı olarak şehir içinde çile çekiyorum. Veya bir SS kullanıcısı uzun sürelerde bel, kol ve boyun ağrılarından muzdariptir.

Kaldı ki mevzuu geçtiği üzere en az ölümlü kaza oranları yine chopper/cruiser motorlardadır.

Son olarak, cruiser geçmişi olmuş biri olarak, bu tarzın göze kulağa hitabının ve kullanım keyfinin diğer motor segmentlerine göre daha özgün olduğu kanısındayım.
    "CaRPe DieM"

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakınız:
    "-Yaw kırmızıyı anladım da;
    şu mavi rengi hangi akla hizmet sewer bu insanlar anlamış değilim.."
    Nesi varmış yahu bizim mavi camışın ?

Al bak bu da kırmızısı:

Hatta siyahından bile iyi durduğu kanısındayım:

2010 öncesi kasa alsaydım ama siyah alırdım kesin. O ayrı.
    polo34 bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dez avantajları elbet vardır. Titreşimi, ağırlığı, düşük manevra kabiliyeti vs.
    O kadar da kotu degil aslinda:

Bi de Japonlar genelde cok titremiyor, ozellikle Honda ve Kawasaki... Hatta Kawasaki 1500FI hala efsanedir Amerika'da...
    _chaotic_ ve cihan54 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=sRWBh8fbAyE

Bi de Japonlar genelde cok titremiyor, ozellikle Honda ve Kawasaki... Hatta Kawasaki 1500FI hala efsanedir Amerika'da...
    Bu nasıl bir sürücülüktür böyle?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motosiklet türünün kendine göre avantajları ve dezavantajları var. Aşağıya yazıyorum.

Racing replica: Pistte zaman kovalamak için iyi viraj, fren, hızlanma, ayrodinamik kabiliyetine sahip. Dezavantajı ise yolda konforsuz oluşu.
    Enduro: Dağda bayırda üstüne yok.
    Dual Sport: Biraz yol biraz hafif arazi için.
    Commuter: Az yakar, kıvrak ve hafif olur, ucuz olur. Şehir içinde en iyi seçim.

Chopper: Özellikle Harley tarzı V twin motorlular için söylemek gerekirse. Virajı, freni dual sportun çok gerisinde, deli gibi yakıt tüketir ama tükettiğinin yarısı gider, ağır olur, şehir içinde pratik olmaz, uzun yolda dual sport kadar rahat olmaz, titreşir, kafa ütüleyen bir sesi olur.

Ne sürüş kabileyeti ne de pratiklik açısından hiç bir avantajı olmayan chopperlar hangi saikle alınıyor? Aklınıza tek bir mantıklı gerekçe geliyor mu?
    Güzel dostum chopper kullanmanın kafası diyip choppera giydirmişsin Kendimce fikrimi söyliycem çünkü chopper kullananların frenim daha iyi olsun virajım daha iyi olsun gibi hevesleri yok. Motosiklet herşeyden önce performans değil bir yaşam tarzıdır. Son yıllarda ülkemizde motosiklete sadece performans olarak bakanlar çoğaldığı için sorduğun soruyu anlayabiliyorum. Heralde hiç bir motoru bu şukadar beygir bunun virajı daha iyi bu gitmiyor diye almadım çünkü bunun sonu yok. Çünkü sen ne alırsan al senden daha hızlısı daha iyi viraj yapanı olacak ve bu düşünceyle senin kullandığın motosiklette amaçsız olacak. Böyle gide gide el ayak kesilene kadar veya kaza yapana kadar gideceksin.

İnsanlar motosiklete bindiğinde o ağırlığı, zorluğu yaşamak için onu hissetmek için chopper kullanıyor. Birde verdiğin örnek harley.. Yani son zamanlarda çıkan ufak harley dışında hiç touring tarzı gerçek bir harley kullandın mı bilmiyorum. Kullanmış olsan muhtemelen böyle bir başlık açmazdın diye düşünüyorum. Dediğim gibi bu ayrı bir hayat ve yaşam tarzı. Ayrıca performans olarak kıyaslama yapmışsın. Dünyada çok hızlı veya çok iyi viraj yapan boss hoss tarzı daha adını bilmediğimiz bir çok chopper üreticisi var.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Sözüm meclisten dışarı yanlış anlaşılmasın, milyon dolarlarım olsa, chopper motosikletim olmaz. Yani o derece sevmiyorum. Sevene hiç sözüm yok saygı duyarım.

Motosikleti
    MT-07
    Bende sevmiyorum ama sürene de yahu onu nasıl seviyorsun yeaw die de ağız burun bükmüyorum. Şu motorları sevdiğiniz için sürün, başkası için değil. Kendiniz için sürdüğünüz zamanda ona buna kulp takmak yerine, yarın öbür gün yolda geçip birbirinizi gördüğünüzde yüzünde bir tebessüm oluşur. Olması gerekende budur!
    _chaotic_ ve sey_47 bunu beğendiler.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=sRWBh8fbAyE

inanılmaz! bu adam motor kullanıyorsa biz ne yapıyoruz
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Chopperdan ziyade caferacer denilen aletlere anlam veremiyorum. Racing zaten oturuş pozisyonu olarak bana çok rahatsız geliyor. Caferacerlerde ayrıca önde cam da yok abuk sabuk bir oturuş pozisyonu insanın boynu omzu tutulur o ne öyle
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopperdan ziyade caferacer denilen aletlere anlam veremiyorum. Racing zaten oturuş pozisyonu olarak bana çok rahatsız geliyor. Caferacerlerde ayrıca önde cam da yok abuk sabuk bir oturuş pozisyonu insanın boynu omzu tutulur o ne öyle
    Stil motorları bunlar sonuçta. Herkes her şeyi sevecek diye bir şey yok. Adam bakmıştır, la bu çok şekil görünüyor deyip almıştır. Veya günlük yaşam tarzını yansıttığı için benimsemiştir. Herkesin zevki bir değil ki. Saygı duymak gerekir.

Ben de racing türü motorlardan irite oluyorum. Özellikle de kullanıcı kitlesinden (bu bir genellemedir, söz meclisten dışarı). Ama gidip de arkadaş bu motoru nasıl kullanıyonuz hiç mantıklı bir açıklaması yok demiyorum. Adam sürat seviyordur, şeklini seviyordur, sesini seviyordur, viraj alışını seviyordur vs. Ayıp yani gidip adama bu motor kaka bunu sürme demek.

Sevmiyorum dedim ama ileride saçma sapan bir şekilde zengin olmanın yolunu bulursam bir MV Agusta F4 RR alır, evin salonuna koyar, akşamları karşısında bir kadeh viski içerek her yerini incelerim sapık gibi. Bence görüntüsü ağır klas.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    zevk .

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Denemeden ön yargılı olmamak lazım... derken aklıma eşcinsellik gelir. Ehm, biraz önyargı olabilir belki.
    Eagle7 bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Gerek yok bu tür tartışmalara be.
    Murat z. özbilgi'nin "motosiklet hayattır" adlı kitabının başındaki "doğmamış oğluma mektup" bölümünde yazanı kopyalıyorum.

herkesle konuştuğun gibi, her tip motora da bin, tutucu olma. “chopper gitmiyor, dönmüyor” diyenleri takma, altındaki v motorun ritmiyle dans etmeden isyanın ruhunu anlayamazsın. sıkı bir enduroyla off-road yapmadan doğaya fazla kavuşamazsın. ibrende bir kez olsun 200’leri görmeden de adrenalin seni ilk defa içki içmiş 15 yaşındaki kız gibi sarhoş eder durur. herkesi dinle ama hiçkimseye kulak asma. motosiklet türlerinin her biri farklı amaçlarla üretilmiştir, birini seçeceksen seç, ama hepsiyle barışık ol, hiçbirinin fanatiği olma.

motosiklete bin oğlum, çünkü ben hep motosiklete bindim.
    Neyse, herkesin hayatına kimse karışamaz.
    Çekerim emaneti, sürerim aleti.

Ss'ciler sizii, hadi gazlayın uzayın da serin havayla, sol tarafımdaki dağ manzaramla yalnız bırakın beni. 4 Silindir sesine tahammül edemiyorum.

Not: Nazi kaskı, tencere style, kovai tarzı kaskları bende kabul ve tasvip etmiyorum. O konuda haklısınız.

Sevgiler.

not2: Chopper'da viraj yok diyenlere gelin. https://www.youtube.com/watch?v=MqBi7VK3KaY (adamın bir tarafı ikiye ayrılacak o ayrı konu)
    not3: Şu sesi beğenmeyen sevgili kardeşlerime, neyse daha fazla söylemek istemiyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=r9HWjabocnI 2.20 de başlıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=qz7QIlFbHjQ 0.20 de başlıyor.
    polo34 ve _chaotic_ bunu beğendiler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerek yok bu tür tartışmalara be.
    Murat z. özbilgi'nin "motosiklet hayattır" adlı kitabının başındaki "doğmamış oğluma mektup" bölümünde yazanı kopyalıyorum.

Neyse, herkesin hayatına kimse karışamaz.
    Çekerim emaneti, sürerim aleti.
    https://i.hizliresim.com/Z90r3k.jpg

Ss'ciler sizii, hadi gazlayın uzayın da serin havayla, sol tarafımdaki dağ manzaramla yalnız bırakın beni. 4 Silindir sesine tahammül edemiyorum.

Not: Nazi kaskı, tencere style, kovai tarzı kaskları bende kabul ve tasvip etmiyorum. O konuda haklısınız.

Sevgiler.

not2: Chopper'da viraj yok diyenlere gelin. https://www.youtube.com/watch?v=MqBi7VK3KaY (adamın bir tarafı ikiye ayrılacak o ayrı konu)
    not3: Şu sesi beğenmeyen sevgili kardeşlerime, neyse daha fazla söylemek istemiyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=r9HWjabocnI 2.20 de başlıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=qz7QIlFbHjQ 0.20 de başlıyor.
    bende tüfek takayım motora
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Ben de zaten yeterince gürültülü olan bu aletlere açık egzoz takıp mahalleyi ayağa kaldırmanın mantığını merak ediyorum.

Motosikleti
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de zaten yeterince gürültülü olan bu aletlere açık egzoz takıp mahalleyi ayağa kaldırmanın mantığını merak ediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=6noOL-fLbpo

Üstteki video Road King'de çok bir değişim olmadığını gösteriyor. Alttaki video ise 883 Iron stok egzost sesi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stil motorları bunlar sonuçta. Herkes her şeyi sevecek diye bir şey yok. Adam bakmıştır, la bu çok şekil görünüyor deyip almıştır. Veya günlük yaşam tarzını yansıttığı için benimsemiştir. Herkesin zevki bir değil ki. Saygı duymak gerekir.

Ben de racing türü motorlardan irite oluyorum. Özellikle de kullanıcı kitlesinden (bu bir genellemedir, söz meclisten dışarı). Ama gidip de arkadaş bu motoru nasıl kullanıyonuz hiç mantıklı bir açıklaması yok demiyorum. Adam sürat seviyordur, şeklini seviyordur, sesini seviyordur, viraj alışını seviyordur vs. Ayıp yani gidip adama bu motor kaka bunu sürme demek.

Sevmiyorum dedim ama ileride saçma sapan bir şekilde zengin olmanın yolunu bulursam bir MV Agusta F4 RR alır, evin salonuna koyar, akşamları karşısında bir kadeh viski içerek her yerini incelerim sapık gibi. Bence görüntüsü ağır klas.
    Stil motoru doğrudur da ben bu şekil için kendime eziyet edemem. Racing için de aynı şey geçerli. Yoksa ne yapar ne eder şundan bi tane koyarım

avro uçtu gerçi. belki de koyamam
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stil motoru doğrudur da ben bu şekil için kendime eziyet edemem. Racing için de aynı şey geçerli. Yoksa ne yapar ne eder şundan bi tane koyarım
    Valla stil uğruna saçı bozulacak diye kask bile takmayan insanlarla aynı havayı soluyoruz. Düşün gayrı bu tarz meselesi insana daha neler yaptırır : )

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)