Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KAPPA RA312 ve KRIEGA R30 Sırt Çantası Hakkında Düşüncelerim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    nc750x
    Belki fikir isteyen olursa işe yarar diyerek bu başlığı açmak istedim.

Naked motosiklete çanta takmak istemiyordum. Bu nedenle Kappa' nın RA2312 sırt çantasını 1 ay kadar kullandım. İlk başlarda özellikle şehir içinde ve fazla rüzgarlı olmayan havalarda pek bir sıkıntı yaşamadım.

Ancak geçen hafta Tekirdağ, bu haftada Bilecik' e yaptığım şehir dışı seyahatlerde, özellikle otoban sürüşleri ve viyadük geçişlerinde zaman zaman esen sert rüzgar sağanaklarında kappanın ra312 sırt çantası eziyete dönüştü.

Öncelikle sırtınızdaki ağırlığı olduğu gibi hissediyorsunuz.

En önemliside 100-120+ hızlarda öyle anlar olduki (özellikle vadi ve viyadüklerde) resmen rüzgar sırtımdan çantayı geri doğru çekip almaya çalışıyordu. Çok güvensiz bir durum. Araç sollarken özellikle büyük araçlarda türbülansı çok daha fazla hissetmenize neden oluyor.

Hız 120-150 arasına yükselirse öne yatmaya çalışıyorsunuz normal olarak. Ancak çanta + rüzgar bunu neredeyse imkansız hale getiriyor. Baya baya gidona asılıp kendinizi öne çekmeye çalışıyorsunuz ki biraz daha zorlasa geriye doğru uçurur adamı!

Kriega R30 çanta aldım. Birincisi acayip şekilde sırtınıza oturuyor.

İkincisi 30 litrelik tamamen su geçirmez alana sahip.

Rüzgar çantayı sırtınızdan ayırmıyor. Sırt korumasının olduğu alanda süngerimsi bir yapı var böylece sırtınızla çanta arasından rüzgar havalandırma sağlayacak kadar geçerken sizi türbülansa sokmuyor.

Fiyatıda %50 indirimli olunca kappa ra312 fiyatına daha büyük ve aha emniyetli tam bir motosiklet çantasına sahip oldum.

Çantanın bağlatıları, kumaşı kalitesi üst seviyelerde ve sırtınızda olduğunu (yani ağırlığını) anlamıyorsunuz.

Sırt çantası, topcase vs arasında kalanlara belki faydası olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam Kriega R30 da kask koyma yeri var mı görsellerde bulamadım da? KAPPA RA312 da var güzel bir tasarım.

Açıkçası bakarsan 800 tl fiyat görünce çantayı önüme takarım kaskı elimde taşırım diye düşünmedim değil

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam Kriega R30 da kask koyma yeri var mı görsellerde bulamadım da? KAPPA RA312 da var güzel bir tasarım.

Açıkçası bakarsan 800 tl fiyat görünce çantayı önüme takarım kaskı elimde taşırım diye düşünmedim değil
    Kriega şu anda %50 indirimde. En azından ben öyle aldım.

Kask koyma yeri yok. Ama çok rahat gerçekten motosiklet sürücüsü için yapılmış güzel bir çanta.
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)