Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Havalar Isındı Tatlı Su Motorcuları Meydana Çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Baharın gelmesiyle birlikte tatlı su motorcuları da motosikletlerini garajlarından çıkartıp yollara vurdular. Kışın cbf, ybr, mondial, kunduial ve bilimum asya menşeili dandik motosikletleri görmeye alışkın bünyeme, baharın gelmesiyle birlikte ortaya çıkan Harleyler, GS'ler tam bir görsel şölen vermeye başladı. Özellikle Paris Dakar Rallisine katılmaya hazır havalardaki GS'ci abilerimi; arkada 3 adet battal boy aluminyum çanta ve ayak tırnak ucundan saçlarına düşmüş beyazın molekülüne kadar koruma sağlayan takım taklavatla görmek keyfime keyif katıyor. Onları; kışın yerler buz, rampalar çetinken nerelerdeydiniz ulen diyerek laflarımla dövmek istiyorum. Fakat bir de bakıyorum, GS'ci orta yaş üstü abimiz 20'lik manken gibi manitayla pahalı bir kafenin önüne parkediveriyor. "Haaa" diyorum, mevzu başka, mevzu motosiklet değil, mevzu düşündüğümden daha derin. Dönüyorum emektar İnci'me, "sen de benim manitamsın" diyorum, onu bir gün satacağımı, bir GS'ci takas teklif etse güle oynaya kabul edeceğimi bile bile. Küçümsediğim GS'ci abi birden bire maneviyatıma yönelik bir tehlike halini alıyor gözümde. "Nasıl yani adam takas teklif etse, kabul eder miyim?" diye düşünüyorum. Elbette kabul ederim, GS'i satar 20 tane daha İnci alırım.

İnci'me bu sadakatsizlik bana yakışmaz ama gerçeklerde değiştirilemez diye düşünüyorum. Sonra kendi kendime, gerçekleşme olasılığı çok çok düşük olan varsayımlarla bunaltma içini diyorum, olasılığın erken kanser teşhisi olduğunu bile bile. Motosiklet fuarlarında ucuz motosikletler halka açıkken pahalı modellerde neden manken oturur? Şimdi taşlar yerine oturuyor.

Yine kış gelecek. İnci arıza yapsa, beni üstünden atsa bile, sezon gelmedi diye satmayacam. Tüm kış seve seve binecem hem de manitalı GS'ci görmediğim için aklıma karpuz kabuğu gelmeden. Önümüzdeki kış mevsimini iple çekiyorum. Ben, İnci ve sezonluk tevekkül.
    Invoker, enlighteray, alp010 ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    İlk defa bu forumda birinin cbf,ybr için dandik motorlar dediğini gördüm

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Her ne kadar motoruma dandik denilse de ( mondial rx3i evo olduğu için ) , beni biri ocak 2018 de , diğeri şubat mart 2018 de olmak üzere, iki kez Bursa - İstanbul götürüp getirdiği için kendilerine şükranlarımı sunuyorum.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ulen elalemin nasıl yaşadığından sanane , herkes kendi dalgasına baksa ülke daha güzel biyer olucak.
    Acilen baskalarını imrenmeyi , bırakmalısın.
    kalidor, gezginmanda, birbilent ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Anlıyorum hislerini.
    1987 yılında babam tofaş Şahin, amcam doğan almıştı.
    Amcamın çocuklarını inanılmaz kıskanmıştım hatta kaza yapsınlar onlara bişey olmasın ama arabaları bir daha çalışmasın diye dua etmiştim gizliden.
    Yaş o zaman 8'di...

Motosikleti
    MT-07
    Walla o GS’ci abi kendi dünyasında yaşasın. Ben motorumu zevk aldığım için kullanıyorum. Şimdi işe gideceğim. Geç kalmadan güzelce ve motora bineceğimi bildiğim için daha bir hevesle gideceğim. Ha şunu da unutma o GS’ci abi grup bulmadan genelde tek gezmez ama ben kendi şahsıma kimseyi iplemeden, istediğim yere giderim

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Efendi efendi Cbf, ybr gibi motorlarla insanlar evlerine ekmek götürüyor neden hor görüyorsun? Sen hiç gs gibi makinalarla evine ekmek götüren gördün mü? Söz konusu p**lik olunca gs de ss motorlarda ortaya çıkıyor. Haa suçlu motorlar değil kişilerdir. Manita peşinde koşanda bana göre motorcu değildir.
    erenedip ve bursalıali bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Bende ona kızdım cbf ve ybr nin iyi olduğu açık sen bildiğin horgörmüşsün herkes maddi durumuna göre hareket ediyor
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Çok saçma. Bu polenli havada motosiklet dışarı çıkarılır mı hiç? En az iki haftası daha var garajda.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar motoruma dandik denilse de ( mondial rx3i evo olduğu için ) , beni biri ocak 2018 de , diğeri şubat mart 2018 de olmak üzere, iki kez Bursa - İstanbul götürüp getirdiği için kendilerine şükranlarımı sunuyorum.
    Ali abi Maşallahin var,geçen ay buluşamadik,mayisin 2.haftasi izmirden kuzenim gelecek,sende musait olursan bir mani çikmaz ise,alirim kuzenden nc´yi bursa´dan ayvalik yapar kurtlarimizi dökeriz..sağdan sağdan usul usul..

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Kardesim dize kadar karda,motosikleti nasil disari cikaracak bu millet.Her insan sicak bolgede yasamiyorki.Kac kisdir taksi bile sokaga giremezken motosikleti nasil disari cikaracaz bilemedim.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzaktan GS'e benziyor ama hakkını yemeyelim
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Şuraya ufak bir alıntı hikaye bırakayım da gideyim...

Metroda yan koltukta 5-6 yaşlarında küçük kız bir poşet can eriğini hapur hupur yüzünü ekşite ekşite yemekle meşguldü. "Evladım, çok yeme dokunur" dedim. Kız da "Amca, biliyon mu, dedem var yaaa??? 115 sene yaşadı!", "Çok mu yedi eriği?" dedim;
    "Yok amca! KİMSENİN İŞİNE KARIŞMAZDI."
    retox70, yusufbaris, bursalıali ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    yahu adam güzel bi hikaye bırakmış siz de motorlarınıza dandik dedi diye bozuluyosunuz :D sakin olun..
    adam aslında karda kışta kullanan onlar, gerçek motorcu onlar demek istemiş ama bizimkiler sadece "dandik motorlar" kısmını aldığı için başını kaçırmışlar. :D
    bu arada güzel anlatım
    retox70, roadpeople ve bursalıali bunu beğendiler.

yanlış bakış açısı.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Bence arkadaş espiri yapmış çok ciddiye almışsınız konuyu
    sturan2 bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Arkadaş nasıl bir kafa yaşıyorsa artık anlamak zor. Valla elimin altında 3 tane motor var. Canım hangisine isterse ona biniyorum ama kusura bakmayın hiçbiri kışın arabanın yerini tutmuyor. Benim prensibimdir, Hava 15 Derecenin altındaysa mecbur kalmadıkça motora binmiyorum. Tatlı su motorcusuyum yani, Kışın arabamın koltuğuna oturup kaloriferi açıp sıcak sıcak gezmek daha cazip geliyor. Arkadaş eminimki karasal iklimin soğunu görmemiş.

Motosikletinle olan ilişkilerini gözden geçirmelisin. Benimkiler hepsi haddini bilir. Öyle kış olduğuna bana tavır yapmazlar.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kimse kusura bakmasın, başlığı açan arkadaşa katılıyorum.

bizim lügatımızda depoda motor yatırmak yoktur anadımmı. yağmur, çamur, kar, tsunami farketmez arkadaş, kafa bozulduğu zaman bir kontağı çevirme mesafesinde duracak motor. o kaddarr.

daha eylül girdi girmedi motorunu branda ile depoya çeken bizden değildir arkadaş. kabul etmiyorum.
    abeciMotoru ve bursalıali bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse kusura bakmasın, başlığı açan arkadaşa katılıyorum.

bizim lügatımızda depoda motor yatırmak yoktur anadımmı. yağmur, çamur, kar, tsunami farketmez arkadaş, kafa bozulduğu zaman bir kontağı çevirme mesafesinde duracak motor. o kaddarr.

daha eylül girdi girmedi motorunu branda ile depoya çeken bizden değildir arkadaş. kabul etmiyorum.
    Haa Motorun deposu benzine aç iken,arabayi doyuran bizden değildir gibi.....
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)