Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çizme aldım sıkıyor genişler mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Gaerne GRW çizme aldım. Sol ayağın tabanı ve yanlardan sıkma yapıyor. Sağ ayakta da aynı şekilde ama daha az. Parmaklarda da uyuşma yapıyor. Deri olduğundan genişler mi yoksa değiştirmeli miyim? Gaernelerin tabanı geniş diye duydum ama diğer markalarda 42 sıkıntısız olurken bunda böyle bisi yaptı. Spor bi bot olduğundan mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Derilerde %10 bir esneme payı olduğundan bahsediliyor ama ölçüp ölçmediğimi sorarsanız ölçmedim.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Derilerde %10 bir esneme payı olduğundan bahsediliyor ama ölçüp ölçmediğimi sorarsanız ölçmedim.
    Bende ona umut ediyorum. %10 esnese cuk diye oturacak çünkü. Kasklarda ki gibi insan pek anlayamıyor da.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bir muddet kullan,kaliteli bir deri ise(Yarma deri harici olacak) ayak teri ile rahatça forma girip,açma yapacaktir.

Giymedigin zaman gazete yumaği sıkıştırabilirsin.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir muddet kullan,kaliteli bir deri ise(Yarma deri harici olacak) ayak teri ile rahatça forma girip,açma yapacaktir.

Giymedigin zaman gazete yumaği sıkıştırabilirsin.
    Çorapsız hiç sıkmıyor. Ama yazlık ince çorapla dediklerimi yapıyor. Dışarıda giymekte istemiyorum değişim de sıkıntı olur diye.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Saraca götür, kalıba koysun, yarım numara diye söyle ustaya, yada şikayetini doğrudan anlat. Gerisini ustanın ayarlayacağı kalıp 1 günde halleder. Şu an değişim imkanı var ise hiç uğraşma. Ver iadeye gitsin.

Motosikleti
    ......
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saraca götür, kalıba koysun, yarım numara diye söyle ustaya, yada şikayetini doğrudan anlat. Gerisini ustanın ayarlayacağı kalıp 1 günde halleder. Şu an değişim imkanı var ise hiç uğraşma. Ver iadeye gitsin.
    Işinde uzman bir ustaysa denemek lazim..

Yillar önce paranin para zamani yanliş olmasin 600-700tl´ye neolit tabanli bir ayakkabi almiştim,tarak kismi vurdugu için ustaya goturdum kaliba koydu ama ne kalip gorsen duvar kalibi gibi sağ başka sol başka anasini ağlatmiş ayakkabinin.. birde kalkmiş ayakkabinin kalitesine laf ediyor..severmisin sabahami birakirsin...

Velhasil,bu kalip olayi,motosiklet botlarinda ne derece sağlikli olur, malum koruyucu takviye malzemeleri vs.var

Motosikleti
    DRZ400SM
    İşin garip tarafı sağ ayak rahat ama sol ayakta iyi baskı var. Kargola gelmesini bekle filan onu da beklemek istemiyorum.

Motosikleti
    ......
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin garip tarafı sağ ayak rahat ama sol ayakta iyi baskı var. Kargola gelmesini bekle filan onu da beklemek istemiyorum.
    Sag ve sol ayak anatomisi farklidir.
    RoofRoof bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Genelde olan bir durum. Bende forma marka korumalı bot (çizme) aldım benzer bir durum yaşadım ve zamanla açma yaptı. Artık rahatça giyebiliyorum. Hatta hala sabah ilk giydiğimde azıcık sıkı geliyor, 15dk içerisinde ayağım alışıyor. Şu önemli ayak parmak kısımları önden sıkıyorsa, o olmaz, onu değiştirmek gerek.

Ancak sen yanlardan sıkma var diyorsun, bu sıkma eğer çok aşırı şiddetli değilse zamanla açma yapar. Bir ayakkabıcıya gidip kalıba koydurursan ertesi gün giymeye başlarsın. Yada normal giymeye başlayacaksın ve 1 hafta içerisinde ayağına uyar.
    RoofRoof bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Işinde uzman bir ustaysa denemek lazim..

Yillar önce paranin para zamani yanliş olmasin 600-700tl´ye neolit tabanli bir ayakkabi almiştim,tarak kismi vurdugu için ustaya goturdum kaliba koydu ama ne kalip gorsen duvar kalibi gibi sağ başka sol başka anasini ağlatmiş ayakkabinin.. birde kalkmiş ayakkabinin kalitesine laf ediyor..severmisin sabahami birakirsin...

Velhasil,bu kalip olayi,motosiklet botlarinda ne derece sağlikli olur, malum koruyucu takviye malzemeleri vs.var
    Hakkatten yahu, koruyucu takviyeleri düşünmedim. Yok baba o bota bişey yapılmaz. Değişe gitmesi doğru olacaktır.

Ha bu arada o ustanın ben kalıbını seveyim.
    levend84 bunu beğendi.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde olan bir durum. Bende forma marka korumalı bot (çizme) aldım benzer bir durum yaşadım ve zamanla açma yaptı. Artık rahatça giyebiliyorum. Hatta hala sabah ilk giydiğimde azıcık sıkı geliyor, 15dk içerisinde ayağım alışıyor. Şu önemli ayak parmak kısımları önden sıkıyorsa, o olmaz, onu değiştirmek gerek.

Ancak sen yanlardan sıkma var diyorsun, bu sıkma eğer çok aşırı şiddetli değilse zamanla açma yapar. Bir ayakkabıcıya gidip kalıba koydurursan ertesi gün giymeye başlarsın. Yada normal giymeye başlayacaksın ve 1 hafta içerisinde ayağına uyar.
    Sadece yanlarda var. Bende de Forma bot vardı bu kadar sıkma yaptığını hatırlamıyorum. Önden bir sıkma yok. 5-10 dk sonra ortaya çıkmaya başlıyor. Öyle ayağımı sızlatacak kadar bi sıkma değil ama

Motosikleti
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bekle yahu, ne olacak 23 Nisanda mı giyeceksin.

O sıkışık botta bir tırnak batması yada tırnak mantarı gelişmesi var ya... var yani o derece tüh lan dedirtir adama. Değiştir onu babacan, azcık sabret en sağlıklısını yap.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Motosikleti
    DRZ400SM
    Bugün risk alıp ayakkabının keçesini çıkartıp 120 km sürdüm.Yolda ne acı ne de ağrı oldu.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Açar da cok acmaz heralde. Benim de ilk aldigimda cizmelerim sıkıydı ama öyle parmak uyuşturacak derecede sıkı degildi. Cok azicık açtı daha rahat oldu. Ayrica cizmenin botun icine yün corap mi giyiyorsunuz :D yazlik corapmis pardon.

army - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Deri Yandan mutlaka açar. Eğer burundan vurmuyorsa yanları için kalıba koydurun.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Formanın racing botu var bende, kampanyada olduğundan büyük numaralar bitmiş başkalarına olmamiş fiyatı da uygundu, normal numaramdan bir no küçük aldım zor giydim ayağıma biraz.Zaten bol botla da ayağın içinde oynayınca vites v.s.güzel kullanılmıyor. Hafif burun yanlarından koruma pedlerinin olduğu yer sıkıyordü.Biraz küçük parmağımı şişırdı fakat bir ay sonra ısmarlama gibi oldu.Arkadaşların dediği gibi tam burundan sıkıyorsa(tabanı kucukse) acma yapmayabilir.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen. Ayakkabıcıya götürün. Neresi sorunsa söyleyin. Bi gün kalıpta beklesin, cuk oturur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)