Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vay arkadaş patlıyoduk yahu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    Cümleten güzel günler.

Dün akşam 17:30'da mesaiden çıkmışım fıtı fıtı 2 turlayım dedim. yola çıktım, klasik şehir içi yolu gidiş-geliş tek şerit. sağlı sollu park etmiş araçlar. düz yolda gidiyorum, hızım max 40 civarı, karşı şeritten de arabalar geçiyo normal olarak. doblonun biri yanımdan geçmesine belki 10 metre kala (önüme kırdı benim sağımda kalan sokağa dönmek için) sola kırdı. tereddüt yok, acaba yok, bodoslama kırdı. o anda frene bassam en iyi ihtimalle arabanın tam önünde durabilirdim (ömö abs ölsöydö dörördön demeyin lütfen.)o zamanda her türlü durduğum anda bana yandan vururdu, ben de gaz açıp arabanın önünden önce sağ (arabadan kurtuldum) sonra sola kıvrıldım (park eden araçlardan kurtuldum) arkama baktığımda adamın hiç oralı bile olmadığını gördüm, durmadı bile la. bastı gitti şerefsiz. olayın en trajikomik yerine geliyorum, köşede trafik polisi varmış ben sonradan gördüm, ben motordan indim neden durdurmuyosunuz bu adamı diye bağırdım, görmüyor musun yaptığını dediğimde polis bana "hııı ben senin de ne yaptığını gördüm" dedi. OHA. ben gazı açıp sağ sol yaptım ya onu diyo sığır. ne kadar benim orda fren atmamın imkansız olduğunu anlatsam da dünkü veletleri polis diye başımıza salarlarsa olacağı bu. anca ayağa kalkıp şov yapın amk. adliyede çalışıyorum, işim gereği polislerle çok yakınız ama bundan sonra bu ufaklıklar benim gözümde çöp, başka bişey değil.
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun. Umursamazlık, lakayitlik, laubalilik, vurdumduymazlık maalesef her bir yanımızı sarmış. Doblo kullanan denyoya söylenecek zaten birşey kalmamış, polis desen bu arkadaş mı bizi koruyacak? suçu engelleyecek?

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    doblu mu? halbuki çok saygılı ve efendi kullanırlar genellikle.

çok şaşırdım.

demek polis de aldırmadı? Allah Allah emin misiniz?

birbilent bunu beğendi.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı schizo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten güzel günler.

Dün akşam 17:30'da mesaiden çıkmışım fıtı fıtı 2 turlayım dedim. yola çıktım, klasik şehir içi yolu gidiş-geliş tek şerit. sağlı sollu park etmiş araçlar. düz yolda gidiyorum, hızım max 40 civarı, karşı şeritten de arabalar geçiyo normal olarak. doblonun biri yanımdan geçmesine belki 10 metre kala (önüme kırdı benim sağımda kalan sokağa dönmek için) sola kırdı. tereddüt yok, acaba yok, bodoslama kırdı. o anda frene bassam en iyi ihtimalle arabanın tam önünde durabilirdim (ömö abs ölsöydö dörördön demeyin lütfen.)o zamanda her türlü durduğum anda bana yandan vururdu, ben de gaz açıp arabanın önünden önce sağ (arabadan kurtuldum) sonra sola kıvrıldım (park eden araçlardan kurtuldum) arkama baktığımda adamın hiç oralı bile olmadığını gördüm, durmadı bile la. bastı gitti şerefsiz. olayın en trajikomik yerine geliyorum, köşede trafik polisi varmış ben sonradan gördüm, ben motordan indim neden durdurmuyosunuz bu adamı diye bağırdım, görmüyor musun yaptığını dediğimde polis bana "hııı ben senin de ne yaptığını gördüm" dedi. OHA. ben gazı açıp sağ sol yaptım ya onu diyo sığır. ne kadar benim orda fren atmamın imkansız olduğunu anlatsam da dünkü veletleri polis diye başımıza salarlarsa olacağı bu. anca ayağa kalkıp şov yapın amk. adliyede çalışıyorum, işim gereği polislerle çok yakınız ama bundan sonra bu ufaklıklar benim gözümde çöp, başka bişey değil.
    ABS yokken siz fren dahi yaptığınızı düşünmeyin ABS nin tepki vermeye başladığı fren ile benim normal yaptığım fren arasında Dağ Değil uçurum var,
    Hd2,CBR125,GTS EVO (EBC sinter balata) ,gibi adını duyurmuş motorları kulandım ben hiç fren bile yapamıyormuşum ...limonda sıktım karpuzda,
    Motorda ABS olması sadece fren kaynaklı hataları telafi ediyor siz yine defansif sürmek zorundayız, Kurallar hep aynı

Size şahşi önerim araçların asla yanında kalmayın arka sağ sol çarprazına kalın bu sayede sürücüye bir bip kornası yaptığınızda sizin orada olduğunuzu bilecek, Üstünüze süren sürücü sizin orada olduğunuzu bilmediği belli ki üstünüze sürmüş, Motorunuzun KUvvetli olması da bir sürüş önceliğidir çünkü , motorunuzu tanıyorsunuz, Frenleyip duramayacağınızı anladığınızda Gazlayıp kaçmakta defansif sürüş yaptığınızı gösteriyor,

En güzel geziler kazasız belasiz sürüşler inşAllah, Motorcu kardeşim,

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Doblo'yu gördüm gerisini okumadım ne yalan söyleyim geçmiş olsun.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS yokken siz fren dahi yaptığınızı düşünmeyin ABS nin tepki vermeye başladığı fren ile benim normal yaptığım fren arasında Dağ Değil uçurum var,
    Hd2,CBR125,GTS EVO (EBC sinter balata) ,gibi adını duyurmuş motorları kulandım ben hiç fren bile yapamıyormuşum ...limonda sıktım karpuzda,
    Motorda ABS olması sadece fren kaynaklı hataları telafi ediyor siz yine defansif sürmek zorundayız, Kurallar hep aynı

Size şahşi önerim araçların asla yanında kalmayın arka sağ sol çarprazına kalın bu sayede sürücüye bir bip kornası yaptığınızda sizin orada olduğunuzu bilecek, Üstünüze süren sürücü sizin orada olduğunuzu bilmediği belli ki üstünüze sürmüş, Motorunuzun KUvvetli olması da bir sürüş önceliğidir çünkü , motorunuzu tanıyorsunuz, Frenleyip duramayacağınızı anladığınızda Gazlayıp kaçmakta defansif sürüş yaptığınızı gösteriyor,

En güzel geziler kazasız belasiz sürüşler inşAllah, Motorcu kardeşim,

Abs eminim çok yararlıdır, çok daha rahattır fakat ben rahat olmak inanın istemiyorum. motorda rahatlık olduğuna inanmıyorum. motorda ohh frenlerim harika ımmm dememiz bence yararlı değil zararlı bişey. ha tabiki madem öyle frensiz kullan sığır da diyebilirsiniz ama söylemek istediğim o değil, neyse. ben abs siz motorumun freniyle ve her daim temkinli olmamla mutluyum. önerilerin için teşekkür ederim.

olay vuku bulduğu esnada ben aracın yanında arkasında ya da tam önünde değildim, ben düz giderken o karşı şeritten geliyodu. dümdüz yanımdan geçip gitmesi gerekirken son saniye önüme kırdı. beni görmemesine imkan ihtimal yok. yani şöyle söyleyebilirim gözü olan herkes beni görebilirdi. bakın gözü diyorum, gözleri değil. tek göz bile yeterdi beni görmeye. beni asıl küplere bindiren buydu zaten.

motosikletin kuvvetli olması ve defansif sürüş konusunda söylediklerinizin altına imzamı atıyorum. eğer o adam bana solumdan vursaydı ben %10129031823902187390 haklı da olsam bacak gitti. o gün polise de söyledim, bana fren sıksaydın diyo. ulan bacak gidicek?? ee haklıyım ama. bacağım yok ama haklıyım. haklı ve bacaksızım. çok yazık arkadaşlar gerçekten çok yazık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    dangozlar bitmiyor malesef renkli kask kullanmaniz renkli ceket kullanmanizda cok onemli ,

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaş, doblo görünce kaçacaksın. her an ani bir manevra yapabilirler.

doblo üstelik tuğralı gördüğün zaman kenara çek ve gitmesini bekle.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    bu yazıdan sonra fazla tutmazlar adliyede sizi
    doblocular böyle yapacak bişey yok ne yazık ki. Ancak nesillerinin tükenmesini bekleyebiliriz elimizden gelen bu.
    Bundan sonra bizde mi doblocuların hayatını tehlikeye atsak? Motor sonuçta kıvrak hareketlerle önüne geçer kaçarız, manyak ederiz. Her 10 girişmden 2sinden sonuç alsak yeter. Böyle böyle nesillerini tüketiriz.

Şirinlik yapıp hümanist yaklaşım sergilemeyin boşuna bu forumda kimin ne olduğunu az çok biliyoruz
    pintus, _chaotic_ ve schizo bunu beğendiler.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Soma'daki D240 devlet karayolu şehrin ortasından geçer.
    İlçe Emniyet Müdürlüğü bu yol üzerindedir.
    Bu yol üzerinde her 200mt de bir durulmaz ve park edilmez levhası vardır.
    Emniyet Müdürlüğü penceresinden görülebilecek mesafe içerisine her gün yüzlerce hatalı park eden olur ama hiçbirisine birşey yapılmaz.
    Ama kenar mahallede, belediyenin otoparkçılık yaptığı caddenin paralelinde ara sokakta park ettimde belediyeye para kazandırmadım diye park cezası yedim.
    Trafik polisleri radarla hız cezası toplamaktan başka bir işe yaramıyor.
    Bunu böyle kabul edip, buna göre davranın
    twisten, schizo, _chaotic_ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doblo üstelik tuğralı gördüğün zaman kenara çek
    O, seni bulur.
    _chaotic_ bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O, seni bulur.
    * eğer bi araç sizi gördüğü zaman yol veriyorsa bilin ki o acemidir.
    öne geçmeyi bekleyin, geçtiğiniz zaman gidin teşekkür edin...

* eğer sadece sizi gördüğü zaman yol veriyorsa o bir beyaz şahin sürücüsüdür.
    kaçın ve canınızı kurtarın...

* eğer sizi gördüğü zaman aracı üzerinize sürüyorsa bilinki o tuğralı doblo sürücüsüdür.
    merak etmeyin o sizi bulur...
    _chaotic_ ve -Black- bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)