Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasko veya Teknotakip

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar arkadaşlar, motoruma kasko yaptırmayı düşünüyorum ancak bildiğiniz gibi fiyatlar biraz el yakıyor. En uygun Allianz dan 2000 küsur çıkıyor.
    Kasko konusunda kafam karışık özellikle çalınma, hasar durumunda takınacakları tavır hakkında. Bu konuda kasko yaptırıp da problem yaşayan oldumu?
    Veyahut yıllık 2000 kaskoya ödemek yerine Teknotakip in cihazını kullanmak mı mantıklı? Teknotakip 900 tl ve her yıl 200 tl olarak çıkıyor. Aynı şekilde teknotakip kullanıcıları bilgilendirirse sevinirim.
    Kilit+disk kilidi kullanıyorum ancak bir türlü emin olamıyorum, bulunduğum semt konusunda hırsızlık konusunda adı çıkmış o yüzden biraz problem yaşıyorum.
    Şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı MehmetSsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar, motoruma kasko yaptırmayı düşünüyorum ancak bildiğiniz gibi fiyatlar biraz el yakıyor. En uygun Allianz dan 2000 küsur çıkıyor.
    Kasko konusunda kafam karışık özellikle çalınma, hasar durumunda takınacakları tavır hakkında. Bu konuda kasko yaptırıp da problem yaşayan oldumu?
    Veyahut yıllık 2000 kaskoya ödemek yerine Teknotakip in cihazını kullanmak mı mantıklı? Teknotakip 900 tl ve her yıl 200 tl olarak çıkıyor. Aynı şekilde teknotakip kullanıcıları bilgilendirirse sevinirim.
    Kilit+disk kilidi kullanıyorum ancak bir türlü emin olamıyorum, bulunduğum semt konusunda hırsızlık konusunda adı çıkmış o yüzden biraz problem yaşıyorum.
    Şimdiden teşekkürler..
    Kaza yaparsanız TeknoTakip karşılamaz, motosikletiniz çalını aynı gün parçalanırsa TeknoTakip zararınızı karşılamaz. Ticari bir araçla kazaya karıştınız, yattı parası istediler, TeknoTakip hukuksal koruma sağlamaz.

En önemlisi, umarım bunların hiçbiri olmaz
    Kbr_ilhn bunu beğendi.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Şair sigorta'dan kasko yaptım şu an için hiç ihtiyacım olmadı, umarım olmaz da, motorun her türlü zararını karşılıyorlar, çalınma da tamamını, eğer anahtar üstündeyse herhalde %20 civarı kesinti yapıyor, kapalı garaj açık garaj ilgilendirmiyor, 125cc motoruma yaptılar yani şu an için şartları çok iyi, madur ettiği var mı bilemiyorum ama alyanz falan hepsi sıkıntı çıkartabiliyor.
    khaledome bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şair sigorta'dan kasko yaptım şu an için hiç ihtiyacım olmadı, umarım olmaz da, motorun her türlü zararını karşılıyorlar, çalınma da tamamını, eğer anahtar üstündeyse herhalde %20 civarı kesinti yapıyor, kapalı garaj açık garaj ilgilendirmiyor, 125cc motoruma yaptılar yani şu an için şartları çok iyi, madur ettiği var mı bilemiyorum ama alyanz falan hepsi sıkıntı çıkartabiliyor.
    Ne kadar tuttu hocam kasko? Hangi şehir?

Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yaparsanız TeknoTakip karşılamaz, motosikletiniz çalını aynı gün parçalanırsa TeknoTakip zararınızı karşılamaz. Ticari bir araçla kazaya karıştınız, yattı parası istediler, TeknoTakip hukuksal koruma sağlamaz.

En önemlisi, umarım bunların hiçbiri olmaz
    Hocam doğru söylüyorsunuz ancak kasko nun bu saydığınız durumlarda ödeme yapıp yapmayacağı konusunda endişe lerim var. Eften püften sebeplerle reddettikleri arıza çıkardıkları oluyor mu? Bu durumu yaşayan var mı diye sormak istemiştim. Biliyorsunuz yaptırırken iyi güzel ödemeye gelince cirkef olabiliyor sigorta şirketleri

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:31 ----------

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şair sigortaya baktım siz yazdıktan sonra internet sitelerinde yer alan formu doldurdum ancak dönüş yapmadılar. Arkadasin sorduğu soruyu ben tekrar sormuş olayim. Hangi ilde ikamet ediyorsunuz ve ne kadar tuttu kasko miktarı. Teşekkürler

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Kesinlikle kasko. Diyelim ki teknotakip'le motorun yerini buldun. Sen rambo musun ki makinalı tüfeğini alıp adamların elinden motorunu alacaksın ? Bunlar belalı adamlar , haplanıp silahlanıp bu işlere girişiyorlar. Polise gittin diyelim. Polisin ilgileneceğini mi sanıyorsun ? . "Motoru ben çaldım" desen bile kıçlarını kaldırıp işlem yapmazlar. Az daha ver kaskonu yaptır. Tam 9 yıldır kaskoluyum, hiç hasarım olmadı. Bu yıl ödediğim pirim 900 TL (muafiyetsiz). Şair sigorta
    khaledome bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Hocam doğru söylüyorsunuz ancak kasko nun bu saydığınız durumlarda ödeme yapıp yapmayacağı konusunda endişe lerim var. Eften püften sebeplerle reddettikleri arıza çıkardıkları oluyor mu? Bu durumu yaşayan var mı diye sormak istemiştim. Biliyorsunuz yaptırırken iyi güzel ödemeye gelince cirkef olabiliyor sigorta şirketleri
    Kasko, evraklarınız tam olduğu sürece ödeme yapmak zorundadır. Bu firmaları Ahmet Abi, Mehmet Abi gibi düşünmeyiniz. Milyonlarca araçtan milyarlarca para toplayıp bir o kadar da ödeme yapıyorlar.

Adı üstünde, kaza. Tutanağınız varsa ve hatta daha da sağlamı, görgü tanığı ve/veya kamera kaydı varsa ödeme yapmamaları için hiçbir neden yok.

Ben bu sene %30 hasarsızlık indirimi ile 750 liraya yaptırmıştım. Geçen ay bir kaa geçirdim. Bakalım temmuz ayında ne kadar çıkacak yeni fiyat.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Kaskodan daha iyisi maalesef yok. Ruhen bile sağlık getiriyor. Çünkü kaybınız en aza indirgenmiş oluyor. 60.000TL motor olsa en kötü 57.000TL falan alırsınız.
    3 yıldır kasko yaptırıyorum. 1.200 - 1.400TL arasında değişiyor yıllardır. Ekstra 2.500TL aksesuar ve 5.000TL ekipman teminatı var.

Bir arkadaşıma ödeme yapmadılar. Pert motor yatıyor 5 aydır. Tutanaksız ve alkol raporsuz olunca ödeme yapmıyorlar.
    Kazası tek taraflıydı çok bişey yok diye umursamadık fakat elde belge olmayınca.. bu tür büyük paraları ödemiyorlar.

Bunun dışında hırsızlık, pert, tek taraflı kazalar, ekipman bedelleri vs bir çok olay yaşayan arkadaşımda ortalama 45 günde ödemesini sorunsuzca yaptılar.

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    2008 model fazer için;

2014te ufak bi kaza sonucu karenajlar, ön kafa demiri far v.s. değişti toplam hasar 5000TL civarıydı. 4300TL sini kasko verdi, 700TL sini cebimden verdim. tamir ettirdim. toplam hasar bedeli, motorun kasko bedelinin 1/3 ünü geçtiği zaman perte çıkarma eğilimindeler. bu sebeple benim cebimden de para çıktı. bu durumlarda kasko şirketleri genelde pazarlık yaparlar. hasar bedelinin miktarını karşılamak için ayak diretirler.

2016 yaz vakti anahtarları çalındı. poliçeye göre; sadece anahtarlar çalındığı ve kontak ın içinde bi hasar olmadığı için kontak değişimi ücretini kabul etmediler. çalınan anahtar ile kontağa da zarar verilmiş olsaydı karşılayacaklarını söylediler. kontak değişimini kendi cebimden yaptırdım, 3000TL.

2016 kasım ortasında çalındı. polis tutanak tuttu. 1 ay boyunca bulunma ihtimali için beklendi. 1 ay sonra istedikleri evrakları toplayıp götürdüm. poliçede belirttiğim miktar tam olarak 5 iş günü içinde hesabıma yattı.

o zamanlarda yıllık 1000TL gibi bi kasko ödemesi yapmıştım.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Şimdiden teşekkürler..
    Kardeşim yaklaşık 6 yıldır araç takip işinde uzmanım . Hırsızlık konusunda araç takip cihazlarına çok güvenmeyin..

Motosikleti
    xsr 900
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle kasko. Diyelim ki teknotakip'le motorun yerini buldun. Sen rambo musun ki makinalı tüfeğini alıp adamların elinden motorunu alacaksın ? Bunlar belalı adamlar , haplanıp silahlanıp bu işlere girişiyorlar. Polise gittin diyelim. Polisin ilgileneceğini mi sanıyorsun ? . "Motoru ben çaldım" desen bile kıçlarını kaldırıp işlem yapmazlar. Az daha ver kaskonu yaptır. Tam 9 yıldır kaskoluyum, hiç hasarım olmadı. Bu yıl ödediğim pirim 900 TL (muafiyetsiz). Şair sigorta
    kesinlikle katılıyorum,
    ayrıca okuduğum bir hikaye şöyle, arkadaş elinde telefonu karakola koşuyor, motorun çalındığını lokasyonu gösteriyor, polis 2 saat bekletip, savcıya suç duyurusnda bulun bizim gidip almamız için savcı yönlendirmesi gerekiyor diyor, sen savcıya ulaşana, o karakola yazı yazana kadar motor gitti bile geçmiş olsun.
    ayrıca o arada motora nasıl davrandıkları belli değil, belki gidip bulsan alsan bile o arada haşatı çıkmış olacak, hiç bulunmaması daha iyi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar tuttu hocam kasko? Hangi şehir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:31 ----------

Hocam şair sigortaya baktım siz yazdıktan sonra internet sitelerinde yer alan formu doldurdum ancak dönüş yapmadılar. Arkadasin sorduğu soruyu ben tekrar sormuş olayim. Hangi ilde ikamet ediyorsunuz ve ne kadar tuttu kasko miktarı. Teşekkürler
    Merhaba kusura bakmayın daha yeni gördüm, il istanbul, 850 tl çıktı üstünde koruma takozu, cam vardı, onlaarı da koruma kapsamına aldılar. Formu bilmiyorum ama ben telefonla görüşmüştüm.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Konuya ek olarak;

Teknotakip'le aynı işleve sahip cihazlar internet ortamında çok daha makul fiyatlara satılıyor, aliexpress üzerinden de çok rahat bulabilirsiniz. Sadece içine 1 adet sim kart takarak aynı şekilde gps üzerinden izleyebiliyorsunuz. Kullanıcı arayüzü, şekil-şemal açısından aynı olmayacaktır ancak teknotakip'in yerini tutar. Aynı ikilemde kalan birisi olarak araştırmıştım, fakat alıp kullanmadım.

Rambo değilim tabi ki ancak çalınması ve benim yerini bulmam halinde geri alabileceğim konusunda hiç bir endişem yok, o yüzden karşılaştırma yapmak istedim zaten. Sonuçta mantıklı olan kasko gibi görünüyor. Artık üçe beşe bakmadan yaptıracağım, Fikir beyan eden arkadaşlara teşekkür ederim.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Takip cihazı olarak alexpresste 50 TL ye satılan gps tracker cihazlar var. Kendinden bataryalı olduğu için aküyü sökseler bile sinyal gelmeye devam eder. Ürünü sipariş etmeden önce satıcıya imei numarası gönderin. Satıcı imei numarasını alacağınız cihaza girer ve sınırsız kullanmaya devam edersiniz. İmei numarası girilmeyen cihaz 90 gün sonra kapanır. Aldıktan sonra da imei numarası yollayabilirsiniz. İçine herhangi bir simkart takıp, simkartın içinde TL olduğu sürece kullanabilirsiniz

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende 3 yıl önce nc ile şehir içi bi kaza ya karıştım motor yan yatmadığı halde 5000 tl masraf çıktı
    karşı taraf kabahatli bulundu
    ve motorum servisten çıkmadan gidip kasko yaptım
    3 yıldır kasko var her türlü hasar a karşı 100/98 teminat altında 30000 tl lik motora 680 e kasko yaptırdım temmuz ayında
    takip cihazı vs hikaye
    yaptır kasko yu kafan rahat olsun

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Uygun fiyata teknotakip alternatifleri var. Teknotakibin her fonksiyonuna sahip değiller.

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takip cihazı olarak alexpresste 50 TL ye satılan gps tracker cihazlar var. Kendinden bataryalı olduğu için aküyü sökseler bile sinyal gelmeye devam eder. Ürünü sipariş etmeden önce satıcıya imei numarası gönderin. Satıcı imei numarasını alacağınız cihaza girer ve sınırsız kullanmaya devam edersiniz. İmei numarası girilmeyen cihaz 90 gün sonra kapanır. Aldıktan sonra da imei numarası yollayabilirsiniz. İçine herhangi bir simkart takıp, simkartın içinde TL olduğu sürece kullanabilirsiniz
    Mantıklı olan da bu gibi görünüyor kasko+uygun fiyatlı takip cihazı. AliExpress i araştırıyorum şuanda makul fiyatlari dediğiniz gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)