Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar kredi çektim ne alıcağımı bilmiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Dominarın 2. el piyasasında aşırı değer kaybedeceğini veya satılmayacağını düşünmüyorum bir honda kadar hızlı satılmaz doğru fakat kimsenin elinde patlamaz kanımca. Aynı şeyi cf moto için söyleyemem. Lakin satmaktan önce binmek için alıyoruz motoru, ben şahsen pulsar kullanıyorum ve 2. motorum için karar veriyor olsam
    1-abs'siz motor almam
    2-üretimden kalkmış motor almam
    3-imkanım varsa kesinlikle sıfır alırım eğer bir motoru çok istiyorsam ve sıfır imkanım yoksa 2016-2017 modellere bakarım daha eskisini almam
    Ve unutma hangi motoru alırsan al gözbebeğin olur iyiki bu motoru almışım dersin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Euro al kardeşim, fazlasıyla ödersin borcunu, cebine de harçlık kalır.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Euro al kardeşim, fazlasıyla ödersin borcunu, cebine de harçlık kalır.
    Mevcut motoruyla devam edecek ve cektigi kredi miktarini 3´ e bölerek Altin,dolar,euro alacak ola ki kisa vadede birinden zarar etse digerlerinden amorti edecek.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Ben şunu anladım, ikinci eli akan bir motorun ayıplı çıkma riski daha yüksek.

Mesela benim istedigim ikinci el guclu ve ucuz motorlar mutlaka sorunludur. Kimse saglam ve temiz malını ucuza satmak istemez.

ikinci el alırken riski kabullenmek icab eder yada piyasası az olan bir motorun ikinci eline yonelerek risk azaltilabilir.

Amacimiz ticaretmi yoksa bizi memnun edecek bir motor mu? Cf 400 dominardan daha yavaş diye biliyorum.

Herkesin tercihi farkli, ben sahsen 250cc ye o kadar para vermem. 250cc alacak olsamda daelim 250 roadwin alırım. Bu motor diger 250 likler kadar seri olmasada onlara yakin fakat fiyati cok dusuk ve ikinci eli durgun bir motor.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    japon motosiklet almaya maddi imkanı elveren birisi, kesinlikle japon'dan başkasına bakmamalı. (KTM istisna)

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    2014-2015 Ninja 300 ABS alabilirsin. Şekli hepsinden güzel ve isteklerini rahat karşılayacak bir motosiklet.

Saf kan Japon kullanmış olursun

Benim motosiklet satılık. 2014 model Ninja 300 ABS. 25bin km de 17.500 bırakırım... 10 binde ilk sahibinden aldım.
    Lastikler 4 bin km oldu, zincir dişli seti daha 2 bin km. Bujiler, değişti. Normal hava, yağ ve filtre bakımı zaten rutin

Kaza kaydı yok. Ufak tefek çizik yerleri dışında kusur yok!

Bunu almasan da tavsiye ederim.

Ben senin yerinde olsam şuan hiç düşünme den cf 400 NK alırdım

Motosikleti
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014-2015 Ninja 300 ABS alabilirsin. Şekli hepsinden güzel ve isteklerini rahat karşılayacak bir motosiklet.

Saf kan Japon kullanmış olursun

Benim motosiklet satılık. 2014 model Ninja 300 ABS. 25bin km de 17.500 bırakırım... 10 binde ilk sahibinden aldım.
    Lastikler 4 bin km oldu, zincir dişli seti daha 2 bin km. Bujiler, değişti. Normal hava, yağ ve filtre bakımı zaten rutin

Kaza kaydı yok. Ufak tefek çizik yerleri dışında kusur yok!

Bunu almasan da tavsiye ederim.
    Eklemeyi unuttum;

2 silindir, 160-170 km/h rahat gider, titreşimi son derece azdır(daha önce 4 silindir kullandım), üstüne 2500 lira paran kalır...

papanax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM390 , Ducati Monster 797, Xmax 400

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    uuuu baby harika renk ve harika motor.. Ve de harika fiyat. Şehiriçi kullanımda vitesliye geçmek hiç niyetinde değilim ama ciddi ciddi aklımı çeldi gerçi fuarda incelemiştim oldukça küçük bir motor artçı ile pek binilmez buna artçının poposunun yarısı arkadan taşıyor ama tarz ve dizayn gerçekten çok iyi

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Kesinlikle TNT 250-300

Motosikleti
    MT-07
    Beyaz duke 250 güzel. Hem abs’li hemde metzeller lastikli. Yanlış hatırlamıyorsam da kaydırmalı debriyajı vardı.
    Ergün Er. bunu beğendi.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Aynen kaydırmalı debriyaj var, abs var, metzeller var, yol bilgisayarı var ve 30 beygir makine var.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz duke 250 güzel. Hem abs’li hemde metzeller lastikli. Yanlış hatırlamıyorsam da kaydırmalı debriyajı vardı.
    Tek silindir

Duke kullanan biri olarak çokta tavsiye etmem

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Neden kesinlikle tnt 250? Abs olmadığı için mi? Yoksa parça,işçilik ve plastik kalitesi vasat olduğu için mi? Ya da ikinci eli son derece yavaş olduğu için mi? Hangi sebeplerle tnt 250 almalıyız? Aydınlatabilir misin bizi?

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Arkadaşlar öneriler için teşekkürler alıcağım motoru en az 2 sene kullanmam lazım 30 ay geri ödeme yapıcam 2. Ele sıcak bakmıyorum amacım kar değil kredim bitene kadar kafam rahat bana yeticek bir motor istiyorum aklım yine cbr da ama abs seçenekli motorlar kafamı karıştırıyor 0 dominarı 18 e bırakan bir bayi var dün konuştum.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Ya çok saçmalıyorsun gerçekten. japonla çini karşılaştırmak bile saçmaymış. Burada ki faktör bütçe. Bütçeye göre en iyi motosikleti almak.
    20.000tl ye sıfır 400nk bide diğerleri var.
    mt 25 absli -25000 tl
    r25 abs li -26000tl
    honda cbr250 abs yok tek silindir-20.000tl
    dominar 400 sanırım o da 20.000 lerde bence en mantıklı ikisi

Şimdi çok mu zor bunları kıyaslamak bütçeye göre ben param olsa gider bu seviyelerde japon güzel alırım fakat bütçeye göre bakıyoruz.
    Ben r25 ten cf moto 400nk ya geçtim. Çok memnunum r25 den daha hızlı 120 ye kadar daha az titreşim var ve yakıtı 2-3 litre daha az.

Bilmeden anca sallıyosun binmesine bile gerek yokmuş padişahın özür dilesin çinliler senden sana layık motosiklet yapamamışlar. çinli scooterlarla geçmiş gençliği çinliler paraya göre model veriyor sana dandik 2 liralık motor al sonra kötü japondan al bakalım o fiyata alamazsın sen adama ne kadar para veriyosan adamda sana o kadar hizmet veriyor. Lastikleri berbatmış olayına da ayrıca güldüm. Lastikleri mükemmel o kadar yatmama rağmen hiç kaymadı hemen ısınıyor lastiklerini ayrıca beğendim. r25 imde metzeller lastikler vardı onlardan bile kat kat iyi daha sürmeden lastikler berbatmış demenle seni kim kale alıyor merak ediyorum.
    Benim bundan

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Tek silindir makinelerin Dohc 4 subap ve sıkıştırma oranı yüksek olanlarını ben severim torkludurlar ve görece çift silindirlilere göre az yakarlar. Bakım maliyetleri de biraz daha azdır. Tek silindir diye bir motora burun kıvırmam hele ki sene 2018'de yani motor teknolojilerinin artık tavan yaptığı şu yıllarda. Ama çift silindirlilere göre hızları ve akselerasyonları evet biraz geride kalabilir ve bu normaldir. Her şey benim için hızlanmak ve son sürate ulaşmak olmadığı için de ktm gibi bir motora tek silindir de olsa gayet binerim titreşim dahi olsa.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    dolar, euro, altın ...
    motosiklet almanı tavsiye etmiyorum.

umarım kredi uzun vadeli değildir.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya çok saçmalıyorsun gerçekten. japonla çini karşılaştırmak bile saçmaymış. Burada ki faktör bütçe. Bütçeye göre en iyi motosikleti almak.
    20.000tl ye sıfır 400nk bide diğerleri var.
    mt 25 absli -25000 tl
    r25 abs li -26000tl
    honda cbr250 abs yok tek silindir-20.000tl
    dominar 400 sanırım o da 20.000 lerde bence en mantıklı ikisi

Şimdi çok mu zor bunları kıyaslamak bütçeye göre ben param olsa gider bu seviyelerde japon güzel alırım fakat bütçeye göre bakıyoruz.
    Ben r25 ten cf moto 400nk ya geçtim. Çok memnunum r25 den daha hızlı 120 ye kadar daha az titreşim var ve yakıtı 2-3 litre daha az.

Bilmeden anca sallıyosun binmesine bile gerek yokmuş padişahın özür dilesin çinliler senden sana layık motosiklet yapamamışlar. çinli scooterlarla geçmiş gençliği çinliler paraya göre model veriyor sana dandik 2 liralık motor al sonra kötü japondan al bakalım o fiyata alamazsın sen adama ne kadar para veriyosan adamda sana o kadar hizmet veriyor. Lastikleri berbatmış olayına da ayrıca güldüm. Lastikleri mükemmel o kadar yatmama rağmen hiç kaymadı hemen ısınıyor lastiklerini ayrıca beğendim. r25 imde metzeller lastikler vardı onlardan bile kat kat iyi daha sürmeden lastikler berbatmış demenle seni kim kale alıyor merak ediyorum.
    Benim bundan
    Kardeş sen neyin peşindesin bilemiyorum orasını ama bu yazını okurken kendi kendime güldüm durdum yanımdaki iş arkadaşlarıma gösterdim onlarda güldü bu kadar insan güldü düşün Allah senden razı olsun bizi güldürdün

Bu işi bilmediğin motosikletten youtube kanallarından izlediklerin ve siteden okudukların kadar anladığın onunda yarısını yanlış anladığın çok bariz belli oluyor.
    Şimdi o kadar karma karışık yazmışsın ki hangi lafını kapak yapsam diye düşünüyorum kendi kendime

Birincisi güzel bindikten sonra şu anda piyasada olan japon motorların hiç birisi seni üzmez bunu anla. ola ki üzdü normaldir fabrikasyon olan her alette hata çıkabilir ama adamlar bunun servis ağınıda çok iyi sağlar sana.Bana hikaye anlatma tamam sen CF400NK kullanabilirsin Allah kaza belada vermesin iyi günlerde kullan ama bana cf400nk r25'den iyi falan deme tamam sen şu anda çok küçük düşürüyorsun kendıni birisi YAMAHA diğeri mondial yani sokaktakş çocuk bile güler senin bu dediğine ;
    Hala anlatamıyorum sana 20.000 TL parası var adamın diyorum Bu para kredi faiziyle bu para 26-27 belki daha fazla tamam motoru belki satmak için almıyoruz hiç birimiz ama bir motor alırken bakılması gerekenler şu sitedeki üyelerin %90'ı için geçerli Türkiyedede böyle;

1-yakıt
    2-yedek parça
    3-servis ağı
    4-satıştaki pazar payı
    5-kullanıcı yorumları
    6-içindeki ses

bunları tamamlamadan motor alırsan pişman olursun bana ordan geçip klawye delikanlılığıda yapma bilip bilmeden kendi adına yaz ama bu konuda bilmediğin halde boş boş konuşma burda konuşursan belki kimse sana birşey yapmaz ama o adam o motoru aldığı zaman önce sana küfür eder sonrada burdan aldığı tavsiyelere küfür eder anlıyomusun kaç yaşındasın bilmiyorum ama boş konuştuğun için sana daha cevap vermek zaman harcamak bile istemiyorum...

Konu sahibi kardeşim sana tek diyeceğim şu alacağın motor başın ağrımasın servise gittiğimde yedek parça sorunu yaşamim adı sanı belli kaliteli bir motosiklete binim istiyorsan sana söylediğim motorlar emin ol buna gerekiyorsa ikinci el temiz al ama kaliteli mal al benden sana tavsiye.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)