Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Arkadaşlar kredi çektim ne alıcağımı bilmiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    AZ KALDI
    BMW C 400 X ne zaman geliyor bilgisi olan var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mayista Tvs 200 gelecek az daha bekle..

Bayiye motorunu takasa saydirirsin farkini verir 200luk alir bakarsin keyfine.

Dual abs
    Kaydirmali debriyaj
    Bosch enjeksiyon
    Yag sogutma
    pirelli lastik

Bu motoru bende alacaktim ama butceyi dolara gömdüm..
    Aynısını bayiye dedim bu sene bekleme tvs nin yeni modellerini dedi türkiyeye hemen gelmez dedi ne kadar doğru bilmiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben senin yerinde olsam, yırta yırta gitmeyeceğim, şeklim şuklum olsun diyorsan 2.el 2014 model üstü CBR250R al. Tak bir tane replica Akrapoviç egzoz. Hatta 2016 Fireblade kırmızısı var çok hoş. 1set kaliteli lastik ile harikalar yaratırsın. Kalan paranın bir kısmı ile de ekipmanlarını güzelleştirirsin. Lakin Dominar alacağım diyorsan da Pişman olmazsın kanımca. Ben biraz zorunluluktan Dominar aldım. Pişman da değilim. Lakin çift kanal ABS ile kaydırmalı debriyajda başka bir olay.

CBR ile ekipman+lastik+sigorta ve gezi rotası yada tatil planı bile eklersin o paraya. Dominar'da bilmiyorum

Lakin gönlünden ne geçiyorsa onu al. Sonra pişman oldum deme. Zira o krediyi öderken hep hatırlayacaksın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Temizi kalmadı hocam onların. Bide tecrübe farkı var. Dominar bile gaz aç gaz kapa yaptınmı kafa sallayabiliyor. Lakin basmıyor meret. Delireceğim 156km/sa son hız
    Kafa sallama silindir sayısıylada alakalı , fz6 yapmaz öyle şeyler ama tek nefeste 200ü görür orası biraz sakıncalı 😊

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Kredi çekmişsin , borcunu öderken bir de motosikletin masrafları olacak , paranın hepsini makinaya yatırma bence , bunu da düşünerek hareket etmen uygun olacaktır . Seni ileride süprizden gelişecek maddi sıkıntılardan kurtaracaktır. Model sonraki tavsiye

Supersportda ısrarcıysan işin çok zor;

-Kawasaki 250SL yedek parça sadece yetkili servisi satar , piyasada bulunmaz. Ayrıca Euro kuru üzerinden fiyatlandırılır, Örneğin o tankın sağ ve solunda yer alan ninja yazıları sticker fiyatı 350 TL di

- CBR250 model olarak evet eskidi ancak kawasaki den daha mantıklı. Bol ve uygun fiyatlı parça, geniş servis ağı vs.

- R25 pahalı , yakıtı ise keza öyle , gaza gelirsen 1400 cc otomobilden farksız. 2. Elde Temizini bulmak zor.

- Hyosung , geleceği pek parlak görünmüyor ancak gözü karartırsan 2015 ve sonrası güzel , sorunsuz diyorlar.

- KTM RC250 Pahalı (ABS li olan)

- Suzuki , o paraya GSXR125 var sadece

Acaba naked ve benzeri bir şeyler mi düşünsen?

Motosikleti
    Alıntı Ergün Er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi çekmişsin , borcunu öderken bir de motosikletin masrafları olacak , paranın hepsini makinaya yatırma bence , bunu da düşünerek hareket etmen uygun olacaktır . Seni ileride süprizden gelişecek maddi sıkıntılardan kurtaracaktır. Model sonraki tavsiye

Supersportda ısrarcıysan işin çok zor;

-Kawasaki 250SL yedek parça sadece yetkili servisi satar , piyasada bulunmasınlar. Ayrıca Euro kuru üzerinden fiyatlandırılır, Örneğin o tankın sağ ve solunda yer alan ninja yazıları sticker fiyatı 350 TL di

- CBR250 model olarak evet eskidi ancak kawasaki den daha mantıklı. Bol ve uygun fiyatlı parça, geniş servis ağı vs.

- R25 pahalı , yakıtı ise keza öyle , gaza gelirsen 1400 cc otomobilden farksız. 2. Elde Temizini bulmak zor.

- Hyosung , geleceği pek parlak görünmüyor ancak gözü karartırsan 2015 ve sonrası güzel , sorunsuz diyorlar.

- KTM RC250 Pahalı (ABS li olan)

- Suzuki , o paraya GSXR125 var sadece

Acaba naked ve benzeri bir şeyler mi düşünsen?
    Başka ne alınabilir hocam saydık çoğunu mt25 0 da alabiliyorum onuda kattım dediğim gibi 0 düşündüğüm için kaza yapmadığım sürece pek bir masrafı olmuycak sıkıştığım durumda ailemdende destek alabilirim

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Kredi ödeyeceğim ve bir süre sonra muhtemelen 250 likler kesmeyeceği için 400' lükleri, onların arasında da bir süre sonra uzun yollar yapmak isteyeceğim için çift silindir olanını tercih ederdim.

Motosikleti
    2. El duke 390 abs var 12 bin km de 19 istiyolar işimi görmezmi bu motor

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka ne alınabilir hocam saydık çoğunu mt25 0 da alabiliyorum onuda kattım dediğim gibi 0 düşündüğüm için kaza yapmadığım sürece pek bir masrafı olmuycak sıkıştığım durumda ailemdende destek alabilirim
    KTM de nakit alımda 3000TL indirim kampanyası duymuştum. Listene DUKE 250ABS yi de ekleyebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Bahsettiğin motorun durumu nedir bilemiyorum ama Duke390 çok güzel motor bence , uzun soluklu kullanabilirsin diye düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Duke390ın yıkığına denk gelirsen çok üzer , motor bloğunda bi problem olsa sadece bloğu açıp sorunun nedenini öğrenmek için 1000lira bayılırsın iyi baktırıp almak lazım .

2. El Duke390 alacağına dominar al . Ktm yakışıklı motor ve düşük cc lerinde bile elektronik destek yol bilgisayarı vs var insanlara cazip geliyor , hiç kullanmayan insan bile bi başkasına tavsiye ediyor ama işin iç yüzü öyle değil. Dominarın duke 390dan 2 eksiği var biri yol bilgisayarı (belki dominardada vardır bilmiyorum ) diğeride ağırlığı 30-40kg daha ağır bu yüzden 1 tık hantal .

Motosikleti
    Şimdi 250cc de yetmez 400cc diyorsunuz ama bakıyorum 250 liklerin çoğu dominardan hızlı ktm250 abs alsam dominarı ne konuda ararım onu merak ediyorum

Motosikleti
    MT-07
    Hız konusunda ararsın. 137km/sa de kesiciye girer. Onun dışında da aramazsın. Finans gitmiyorsun. Geziye çıkacaksın. 120’den sonra rüzgar zaten suratına suratına vuruyor. Hafif olduğuniçin de çevik. Şekli de var. Otur araştır işte. YouTube denen şey var

Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2013 kırmızı
    Sıfır alacak olsam mt25 alırdım o bütçeye,
    2.el temiz birşey bakacak olsam r25 ninja 300 ktm rc250 vb alırdım cbr 250 sıfır alınmaz 19.600tl galiba o paraya saydığım alternatifler daha mantıklı.
    Bende cbr 125r var bende bu yaz max 17bin tl limit ile motosiklet alacağım aklımda cbr 250 var temiz birşey ktm rc 250 veya düşeş bulursam r25 ninja 300 düşünüyorum ama sana tavsiyem ne bajaj ne cfmoto isterse abs esr eps bilmem ne olsun çin cun olduktan sonra o parayı vermem sıfır bile olsa gider japon alırım sıfır mt 25 alabilirsin.
    Zamanında cfmoto 150nk sürdüm almak için nefret ettim resmen titremesi hantallığı neyse siz bilirsiniz ama o paraya en kötü cbr 250r alın köşede paranız kalsın rahat ve sıkıntı çekmeden sürün yada paranızın hepsi ile mt25 rc250 vb alın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    butun samimiyetimle soyluyorum 19 lira veriyorsam 1-2 daha eklerdominar alirim , rodajini sen yap tertemiz carpmismi dusmusmu , hic bilmiyorsun sogukken motor abanmismi gaza hic bilmiyorsun

1-2 lira icin ikinci el emin ol degmez git bayiye dominara otur jelatinlerini sen sök tertemiz al gotur

ben nmax ne kadar istedigimi tahmin bile edemezsin yakisikli hayalimdeki gibi hasin motor 2. el alsam her turlu alirdim emin ol 10 bin tl gozden cikarmisim nmax birsuru ama kim nasil kullanmis canini mi almis bilmiyorum

bayiye gittim kymco oturdum sifir kokusu mis gibi aldim geldim , hic pisman degilim aifir mal alirken satarken bakarken benimsiyorum

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    duke 250 yi 2017 sıfır aldım 1.5 ay sonra sattım gaz tepkisi düşük süratlerde çok agresif fakat yüksek hıza çıkmıyor ve ayaklar aşırı titriyordu.
    137km de kesiciye girmiyor ama ktm rc200 vardı daha önceden de o 137 de giriyordu. duke250 150yi geçiyor.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Arkadaşlar dominarı kaç kişi kullandı ?
    Aynı şekilde cf400nk'yı kaç kişi kullandı çok merak ediyorum ?

Birisi çhina malı bir alet diğeriyse şehir kamyonu Allah aşkına motor alırken neye bakıyorsunuz ?
    CF moto 400 NK aldı arkadaş şimdi bu motoru 1 sene hadi 1.buçuk sene sonra nasıl satacak ? satarken kar mı , zararmı edecek ? daha motor çıkalı ne kadar oldu pazar payı sıfıra yakın bir motor bunların hepsini düşünmek lazım sonuç itibariyle aynı şey dominar için geçerli daha yeni kullandım ben otobandada sokak arasındada bana kalırsa o motora sıfır olarak o parayı veren akla şaşarım ben daha ne motorlar var.

Kardeşim senin sorunun cevabı belli çok düşünmeye gerek yok ; iyi oku.

dominar ; Atak ivmelenmeler ve top speed seviyorsan motorunuda satmak istediğin zaman rahat rahat satmak istiyorsan bu motor sana gelmez
    cf400nk ; bana kalırsa ben almam kimseyede tavsiye etmem kaldıki çhin malı motor kötülemiyorum kesinlikle eskilerden daha farklıymış söylenenlere göre ama daha ne olduğu belirsiz pazar payı yok zarar edersin bence

Alacağın motoru madem kredi çekip alacaksın sen bu 20.000 krediyi faiziyle yaklaşık 27-28 olarak geri ödeyeceksin. Bu kredinin 36 ay olduğunu varsayıyorum alacağın motor bu süreç içinde sana çok sorun çıkartmayacak cebinide çok yakmayacak birşey olması lazım .
    sıfır olarak alma bence kenarda 2-3 bin paran kalsın temizlerinden ;

R25 , mt25 , nija300 , ya da tertemiz bir CBR250 (benim seçeneğim) bu üçü modelli alabilirsin

Cebimde param kalmasada olur gerisini hallederim diyorsanda 20 yerine 25-26 çek bildiğim bir tane mt07 var hasar kayıtsız tertemiz 16 binde 26 bin tl 25 e alırsın.

diyeceğim o ki alacağın motor eğer sıfır olacaksa 250cc kullanışlı bir makina al ama 2.el dersende 600'lük motorlar var internette biraz pazarlık payıyla indirebilirsin (mantıksız olan seçenek)
    twisten bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Sıfır takıntısı çok var nedense herkeste garip geldi. Benim görüşüme görede git 2. El beğendiğin özelliklere sahip bir motosiklete bak bir motorcuya göster al. Ha aradığın motorun 2. Eli yoktur o zaman başka mesela 2. El mt25 abs yok şu an piyasada, olsa ben alacağım. Çok takıntılı olma önlemini al sıkıntı olmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı ozgens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır takıntısı çok var nedense herkeste garip geldi. Benim görüşüme görede git 2. El beğendiğin özelliklere sahip bir motosiklete bak bir motorcuya göster al. Ha aradığın motorun 2. Eli yoktur o zaman başka mesela 2. El mt25 abs yok şu an piyasada, olsa ben alacağım. Çok takıntılı olma önlemini al sıkıntı olmaz.
    Kendi payıma düşen kısmını yanıtlamak isterim değerli kardeşim,

ALdığım her 2. el motorda hepsinde ayıp çıktı ufak büyük ,

Satıcı kayışı 5000 km önce değiştirdim deid kayış 1 ay sonra parçalandı kayış 20 binlikmiş...... Adi taş gibi balatalar takılmış diski soymuş,
    Kazasız denilen motor içinde karenaj kırıları vardı gördükçe miğdem bulandı..... 10 binde satılan motor 3 kez km düşürülmüş.... ilk alan kız kaza yapmış en son bana gelmiş....... CBR 125 taş gibi balata takılmış tutmayan arka fren ile 2 kez duran araca bir kez de mecidiyeköyde arabaya giriyordum...

Şimdi pek tutulan bir model olmayan kymco aldım kafamda zerre sıkıntı yok gelirim ve beklentim artmazsa motor hep bende , gözüm gibi de bakıyorum köpüklü suyla yıkılıyorum fırça sürmüyorum,

Senin dediğin gibi binicisi titiz özenli kullanılmış motor olsa elbette olur ama bir motor 2-3 yaşını geçti ise birsürü ayıp ı oluyor,

Saygılarımla
    Ergün Er. bunu beğendi.

14-15bin tl ye 2014 ve üstü düşük km temiz cbr250r bulabilirsin. Kaliteli lastik takıp keyifle kullanırsın. Üstüne artan parayla başka ihtiyaçlarını karşılarsın ya da dolar altın vs alıp kenara atarsın. Yeterince kullandıktan sonra da iyi bakmışsan hızlı şekilde, zarar etmeden elinden çıkartıp duruma göre cbr500 cbr650 vs alıp hondadan devam edersin. Yerinde olsam yapacağım bu olurdu.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Sıfır mal ayrı ya çok güzel gözüküyor benimde gözüme ikinci el alacağıma gidip 400nk aldım memnunum.

400NK çinli mal değeri düşecek diyosun da iyi mala binmek milletinde hakkı diye düşünüyorum bu adamlar ne yapsa çinli bizim koskaca ülkemiz üretimde sıfır ama çinliler dünya lideri fakat malları burada küçümseniyor çok garip gerçekten. Zaten kimse bu çinli diye almaz birbirine daha görmeden binmeden kullanmadan kötülerse insanların aklı bulanır böyle bir ortamda nasıl tutunsun zaten motosiklet.

Şimdi piyasaya ucuz fiyatlı dandik kıytırık bir japon marka girse eminim ki baya satar.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Japon malı ile çhine malını karşılaştırman bilr saçmalık bence.
    Benim küçüklüğüm çhina malı dandik scooter'ların üzerinde geçti kardeş tamam eyvAllah cfmoto400nk eskisi gibi değilmiş ama ne kadar iyi olabilir çok zor yani zaten görüntü bir çok şeyi anlatıyor herkese güzel gelen o muhteşem görüntü hiçte güven veriyor gibi durmuyor binmedim binmeme gerekte yok .
    Adam kredi çektim diyor 20.000TL kredinin faizi bugün 6-7-8 bin arası değişmekte yani bu adam akıllı piyasada olmayan kullanılmayan daha kış aylarını bile görmemiş bir motor için tavsiyede bulunuyorsunuz bunu bilerekmi yapıyorsunuz yoksa kulaktan dolmamı yapıyorsunuz bilemiyorum.
    Adamın riske girme durumu yok CF400 alacağına o zaman dominar alsın hiç değilse sevmesemde kamyon gibi gelsede servis ağı belli çok zarar etmedende satar ama aldığı sıfır dominardan bile kar edemez çok zor .

Bu motoru aldıktan sonra sigortası var , yakıtı var , bakım aralıkları var , ekipmanı var , plaka ruhsat vs işlemleri var önerdiğin motorda lastikler berbat ötesi lastik takımı var yani konuşutuğunuz zaman mangalda köz kalmıyor ondan sonra adam motoru alıyor ortada dımdızlak kalıyor.
    Bi adamın elinde 20.000TL para varsa o adamın motosiklet bütçesi 18.000TL hatta 17.000 TL'dir bu parayada alabileceğin en kıyak motor CBR250 ya da az kullanılmış temiz bir MT25 başkada yok

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)